Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmet sende kaskın sipherliğini göndersende bende kalıp çıkarsam hatta sana kendime yapmışken extra bir tane daha çıkarsam çok iyi olucak kalan parçadan kalıp almak imkansız gii birşeymiş
    Hacım senin kaskın o parçasını satanı göremedim hala... O iş biraz zor, sen kalıp felan al en iyisi...
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    öylede mehmette uyuyor şunun şuracuğunda maximum 1 hafta siperliksiz dolaşacak sonra da rhat edicez camı var sipherliği yok böyle adaletin varya taaa pardon burası türkiye idi dimi ozaman ben yanlışım

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    öylede mehmette uyuyor şunun şuracuğunda maximum 1 hafta siperliksiz dolaşacak sonra da rhat edicez camı var sipherliği yok böyle adaletin varya taaa pardon burası türkiye idi dimi ozaman ben yanlışım
    müdür gönderecemde motur denizlide kaskda tabi haftasonu alem gelem hafta içi bodrum arabaları ile gönderek, 31martda bodruma geliyom sende gel müdür
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    tamam aga motorla gel ama alem mondi görsün .(haftasonu alem gelem ) bitirlü anlıyamadım ben zaten bodrumdayım ama gelen araba ile turgutreise gidek arabaya ile gönderirisen çok daha makbule geçer aslına bakarsan bizim şu granaj plastiklerininde kalıplarını çıkartıp bir köşeye atasım var illaki lazım olucak

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    tamam aga motorla gel ama alem mondi görsün .(haftasonu alem gelem ) bitirlü anlıyamadım ben zaten bodrumdayım ama gelen araba ile turgutreise gidek arabaya ile gönderirisen çok daha makbule geçer aslına bakarsan bizim şu granaj plastiklerininde kalıplarını çıkartıp bir köşeye atasım var illaki lazım olucak
    moturla gelecem zatin, sen ön çamırlığı değiştirdin dediydin nerde resimler ?

Motosikleti
    farklı bir çamurluk değilki nerdeyse bire bir aynı ama asya 250 nin çamurluğu geldiğinde artık detay çekimler yaparız bu arada enduro yarışı içinmi geliceksin

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    farklı bir çamurluk değilki nerdeyse bire bir aynı ama asya 250 nin çamurluğu geldiğinde artık detay çekimler yaparız bu arada enduro yarışı içinmi geliceksin
    evet, yarışları izlemeye geleceğim

Motosikleti
    30 31 yarışlar sen son ayağı seyredeceksin sanırm

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Buarada 3-5 gündür elektrik sorunu var motorumda.

-Kontağı açtığımda bazen gösterge çalışmıyor ve marş basmıyor(tık yok).
    -Bazen gösterge gel-git yapıyor.
    -Bazen gösterge aktifken marşa bastığım anda çuk diye gidiyor herşey.
    -Bazen de kırmızı ışıkta beklerken çukkadanaktan gidiyor herşey, stop ediyor, 1. kısma dönüyorum.

Sonra birden toparlıyor alet kendini. Yani bir temassızlık yada kısa devre gibi bişey söz konusu.

Sebebin aküden kaynaklandığını düşünüyorum, çünkü;

Motora 1çift led ışık taktım. Elektrik aksamını bozmamak için de direk aküden bağladım, sigorta koydum araya (1-2 aydır sorunsuz kullanıyorum, ledler kaliteli). Bu sorunu yaşadıktan sonra farkettim ki, kontağı kapatıp ledleri açtığımda eskiden sorunsuz çalışıyorlardı şimdi ise ışık arada bir kesiliyor sonra geri geliyor. Yani ledler ile aküyü baş başa bıraktığımda kesilmeler oluyor.

Fikri olan??

Buarada bu sorun nadiren başıma geldi, 3-4 kere ve pazar günü yağışlı bir havada ~100km sürüş yaptıktan sonra oluştu
    #sürenadam

Motosikleti
    aküyü ölçtürsene bir sanırım akünün ömrü doluyor olabilir gel gt kazadan sonra çamurluk değiştirdikten sonra pardon bendede oldu ama farda oda alk taraftaki geçme yerleri yok bu çamurlukta çamurluk sallanınca kabloların temas yerlerinde bir temessızlık oluyordu düzeltim benimde uzun kısada butonda probblem var bazen tam geri fırlamıyor buton oyüzden kısa yada uzun takılı kalıyor biraz mıncıklayınca düzeliyor .kanımca sende hem akü hemde temas problemleri olabilr bide bizim akünün durduğu yere pek güvenmiyorum yağmurlu günlerde oraya su girme ihtimali de fazla gibi geliyor bana

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buarada 3-5 gündür elektrik sorunu var motorumda.

-Kontağı açtığımda bazen gösterge çalışmıyor ve marş basmıyor(tık yok).
    -Bazen gösterge gel-git yapıyor.
    -Bazen gösterge aktifken marşa bastığım anda çuk diye gidiyor herşey.
    -Bazen de kırmızı ışıkta beklerken çukkadanaktan gidiyor herşey, stop ediyor, 1. kısma dönüyorum.

Sonra birden toparlıyor alet kendini. Yani bir temassızlık yada kısa devre gibi bişey söz konusu.

Sebebin aküden kaynaklandığını düşünüyorum, çünkü;

Motora 1çift led ışık taktım. Elektrik aksamını bozmamak için de direk aküden bağladım, sigorta koydum araya (1-2 aydır sorunsuz kullanıyorum, ledler kaliteli). Bu sorunu yaşadıktan sonra farkettim ki, kontağı kapatıp ledleri açtığımda eskiden sorunsuz çalışıyorlardı şimdi ise ışık arada bir kesiliyor sonra geri geliyor. Yani ledler ile aküyü baş başa bıraktığımda kesilmeler oluyor.

Fikri olan??

Buarada bu sorun nadiren başıma geldi, 3-4 kere ve pazar günü yağışlı bir havada ~100km sürüş yaptıktan sonra oluştu
    akü bağlantısı temassızlık yapıyordur büyük ihtimal, benim başıma gelmişti, (+) kutbundaki somun gevşemiş...

Motosikleti
    debriyajmı debriyajmı neyimin mükü ise onun telünü kobarıveğdim bu gün . pazartesi sökıem bağlım ne menem bir telmüş bu döte şemsiye açtık yine

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Geçenlerde de benim debriyajın teli kopmuştu. Ama tam olarak kopmamıştı, tellerin yarısı attı yarısı kaldı. Bende zorlamadan devam ettim. Ama bil bakalım nereye giderken başıma gelmişti bu olay? Yunusun motoru tamirciden almaya giderken Gidince adamdan rica ettim, 2 dakkada teli değiştirdi, 5-10 TL bişey verdim. Yoksa uğraştıracaktı gece gece, nereden tel bulcam, sökcem takcam vs, vs, hem görmüş oldum böylece

@EMİN dediğin gibi ben de aküden çok şüpheleniyorum. Yarın ona bakayım bir...
    #sürenadam

Motosikleti
    var yani telin modelini biliyormusun uyumlu tel hangi motorunki

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Telin modeli felan yok be olum, adam bildiğin motor tamircisi işte. Elinde kullanılmamış bir debriyaj telini ölçtü biçti ayarladı taktı. Detayına dikkat etmedim, sadece takılırken başında durdum.

Geçen gün de bir arkadaşın dükkanında bağlantı yerinden kırılmış olan egzozu çok sağlam bir şekilde geri taktım. Kırık bağlantı parçasını delip 2 tane kelepçe geçirdim. Bir de ekstradan su borusu klepsi ile çevreledim. Üzerine çıksan egzoz yerinden oynamaz, o derece sağlam oldu

Bir de şunu şiddetle tavsiye ederim;

http://www.aliexpress.com/item/Gear-and-Chain-Cleaning-Grunge-Brush-Brusher-Cleaner-Tool-for-Motorcycle-Cycling-Bikes/633092964.html
    #sürenadam

Motosikleti
    pratik bişi ben bazen badana fırçası kulanıyordum yağlarken

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    3 taraflı olması hem her yönünü temizlemesini hem de çok kısa sürede temizlğin bitmesini sağlıyor. Bu fırça patentliydi sanırım, biraz daha pahalı bir fiyatı vardı orjinalinin.
    #sürenadam

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    birinci denizli seferi başarısızlıkla sonuçlandı ya la..
    hafta sonu denizliden motosikleti alıp gelem dediydim, hava bozdu yahu
    ama en azından diğer işlerde ilerleme oldu
    arka çamurluk için tanıdık bir tamirci getir yapalım dedi, parada istemez
    blokdaki mondial yazısını macun doldurup kapattım ve boyadım.(mondinin reklamını yapmıyacam ulan)
    komple sticker çalışmasını sordum, fiyat aldım 150 TL dediler daha uygun yaptırmaya çalışacam
    @tunç küfür edebilirsin kaskın parçasını unuttum ya la.. motoru getirmeyince parçayı söküp gelcektim unutmuşum

Motosikleti
    eşşek değilsin her halde 31 de bodrumda olucaksın ozaman isteriste ister steme kafandan söker alırım

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birinci denizli seferi başarısızlıkla sonuçlandı ya la..
    hafta sonu denizliden motosikleti alıp gelem dediydim, hava bozdu yahu
    ama en azından diğer işlerde ilerleme oldu
    arka çamurluk için tanıdık bir tamirci getir yapalım dedi, parada istemez
    blokdaki mondial yazısını macun doldurup kapattım ve boyadım.(mondinin reklamını yapmıyacam ulan)
    komple sticker çalışmasını sordum, fiyat aldım 150 TL dediler daha uygun yaptırmaya çalışacam
    @tunç küfür edebilirsin kaskın parçasını unuttum ya la.. motoru getirmeyince parçayı söküp gelcektim unutmuşum
    Mondial anahtarlığımı atalı çok oldu. Geriye motor üzerindeki mondial yazıları kadlı... Sorduklarında "bu ne abi?" diye, "kendi motorum" diycem
    #sürenadam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)