Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    liverisk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    arkadaşlar merhaba bundan tam 3 yıl önce kuzenim Ekrem ve forumda tanıştığımız Polat ve Mümtazla birlikte uzun araştırma ve müzakereler sonucu 4 super moto almıştık. bu 4 kişi den herkes zamanla motorunu satmış anladığım kadarıyla. Meğersem mahşerin 4 atlısını ben temsil ediyormuşum forumda pek aktif olmasam da yalnız bu arkadaşlar dan tarz değiştirmeyen bi tek Syanur var anladağım kadarıyla,bu konuda kendisini tebrik ederim. hayırlı olsun bu arada syanur dün gece gördüm DRZ 400 aldığını

benimde esas hedefim FS 450 almak, ama ekonomik durumlar namüsaid şimdilik 3 yıldır severek bindiğim Mondizaki mi dün gece satma kararı aldım ve sahibindene koydum. eğer satarsam yerine geçiçi motosiklet olarak mt 07 almayı düşüyorum.ileride tekrar bi super moto alacağım kesinlikle.

Forumda X treme supermoto almayı düşünen varsa buyrun ilanı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2482350/detay/
    mattiadestro ve e_trkuz bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erhan_karagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme SÜPERMOTO / ENDURO
    Süpermoto haliyle toza topraga girmedim için temiz olur diyorum zaten uzun zamandır enduroya da çıkmıyorum yol yapıyorum bu aralar 15 bin e dayandı km 2.5 hafta gibi bi zaman da 3000 km falan yaptım açıkcası son hızı hariç fazlasıyla tatmin ediyor ilana koydum ama kara kara düşünüyorum satarsam ne almalıyım diye satılmasını da istwmiyorum .

Artı olarak mondial tekrardan enduro olarak getirdi 8999 tl fiyat biçmişler bizim makinanın plastikleri farklı modeline sahsen pek beğenemedim estetik olarak karbüratör değişmiş 27 hp yazıyor sıkıştırma falan aynı pek aklım fikrim almıyor satmaz isem motoru 273 cc ye çevircem bir müddet daha yeter zannediyorum tam bir senedir biniyorum fazlasıyla memnunum ve hala dalga geçebilirsin amma lastik almadım kabak lastikle yanlamaya devam motocross versiyonunun beynini spariş ettim daha fazla devir çeviriyor sanırım 1000 rpm fazla düşük vitesde fazla gaz cevirebileceğim zannedersem yanlız aklıma takılan soru var benim motor 6 cı vites ölü gibi bişey atınca üç aşa beş yukarı düzlükde 10 km falan hızlanıyor sonrasında gitmiyor senin eski canavar bore kitle 6 cı viteste uzaması nasılfı son hız denedin mi kaçı görebildin hatırlıyomusun detatlı bilgi istiom tatmin edici bi hıza devir çevirmeye redline ya yaklaşmaya kalkmadıysa motorda gazı deli gibi yemiyorsa 76 mm olanı atacagım 73 mm olanı değil detaylı bi açıklama bekliyorum

nasıl oluyorsa 6 vites motorun son hızı 120 ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

yokmu antalyada supermoto satan
    insta: veli_montana_

Mrb bugün bir xtreme max ile anlaşmıştım 3 bin e ama baktım internetteki ilan linkiyle km si hala aynı sanırım bunlar km sayacını sökmüş öyle biniyordu motor kim bilir kaçda yani yarın vazgeçebilirim, ama vazgeçmeyede bilirim çünki alternatif yok bulamadım bir 250 lik ne yapsam sizce?

Alıntı erhan_karagoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süpermoto haliyle toza topraga girmedim için temiz olur diyorum zaten uzun zamandır enduroya da çıkmıyorum yol yapıyorum bu aralar 15 bin e dayandı km 2.5 hafta gibi bi zaman da 3000 km falan yaptım açıkcası son hızı hariç fazlasıyla tatmin ediyor ilana koydum ama kara kara düşünüyorum satarsam ne almalıyım diye satılmasını da istwmiyorum .

Artı olarak mondial tekrardan enduro olarak getirdi 8999 tl fiyat biçmişler bizim makinanın plastikleri farklı modeline sahsen pek beğenemedim estetik olarak karbüratör değişmiş 27 hp yazıyor sıkıştırma falan aynı pek aklım fikrim almıyor satmaz isem motoru 273 cc ye çevircem bir müddet daha yeter zannediyorum tam bir senedir biniyorum fazlasıyla memnunum ve hala dalga geçebilirsin amma lastik almadım kabak lastikle yanlamaya devam motocross versiyonunun beynini spariş ettim daha fazla devir çeviriyor sanırım 1000 rpm fazla düşük vitesde fazla gaz cevirebileceğim zannedersem yanlız aklıma takılan soru var benim motor 6 cı vites ölü gibi bişey atınca üç aşa beş yukarı düzlükde 10 km falan hızlanıyor sonrasında gitmiyor senin eski canavar bore kitle 6 cı viteste uzaması nasılfı son hız denedin mi kaçı görebildin hatırlıyomusun detatlı bilgi istiom tatmin edici bi hıza devir çevirmeye redline ya yaklaşmaya kalkmadıysa motorda gazı deli gibi yemiyorsa 76 mm olanı atacagım 73 mm olanı değil detaylı bi açıklama bekliyorum
    Alıntı liverisk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba bundan tam 3 yıl önce kuzenim Ekrem ve forumda tanıştığımız Polat ve Mümtazla birlikte uzun araştırma ve müzakereler sonucu 4 super moto almıştık. bu 4 kişi den herkes zamanla motorunu satmış anladığım kadarıyla. Meğersem mahşerin 4 atlısını ben temsil ediyormuşum forumda pek aktif olmasam da yalnız bu arkadaşlar dan tarz değiştirmeyen bi tek Syanur var anladağım kadarıyla,bu konuda kendisini tebrik ederim. hayırlı olsun bu arada syanur dün gece gördüm DRZ 400 aldığını

benimde esas hedefim FS 450 almak, ama ekonomik durumlar namüsaid şimdilik 3 yıldır severek bindiğim Mondizaki mi dün gece satma kararı aldım ve sahibindene koydum. eğer satarsam yerine geçiçi motosiklet olarak mt 07 almayı düşüyorum.ileride tekrar bi super moto alacağım kesinlikle.

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondialle kavga etmeme rağmen debriyajı komple tasıyla tarağıyla satıyolarmış efendim de bilmem bişey diye anlaşamamıştık. Balata istememe rağmen ayrı satmamışlardı, listeye öyle girmişler. Tabi teee ozamanlar 300 TL gibi bi fiyatı vardı komple debriyajın.

"Süpermoto dediğin temiz olur" demişsin... Güldürdün beni gece gece Gerçi haklısın benim biraz temizlik konusunda değişmem gerek. Motorlarımı yılda 2~3 kere yıkıyorum desem yalan olmaz. Çünkü çok çabuk kirleniyorlar.
    Alıntı erhan_karagoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parçaların çoğu aliexpres üzerinden aldın debriyaj balatası manetler supap keçeleri sekman ve geriye kalan conta takımı mondialden uzun uğraslar sonucy temin ettim subabları sahininden.com üzerinde buldum biraz vakit aldı ama değdi karenaj takımı spariş ettim eli kulağındadır malum süpermoto dedin temiz olur arazi sonrası çiziliyor halıyle yanlız hala ince ayar istiyor subablar yeni oldukları için tam oturmalarıbı bekliyorum 300 km de ilk yağ değişimi yaptım ve o kadar sana sormama rağmen lastik almadim hala ilk iş lastik artık uzun gezilere başladım güzel asvaltta sorun uok ama virajlarda tedirginlik söz konusu zaten sehir içinde tofaşcılar bir ben iki yanlamada kavşaklarda

stalnoy kon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Merhaba Arkadaşlar !!!

Ben Ali. Ben de bir züpermotocuyum, ben de xtreme supermoto ya biniyorum :D

Uzun süredir, çok 'büyük' işlere kalkışmakla meşgul idim ve buraya yazacak zamanım olmadı.
    Ama artık zamanı geldi. Öncelikle belirtmek isterim ki 'Syanur' yani polat, benim yakın arkadaşım olur ve aldığım motor da onundur.

Daha önce benimde mavi beyaz bir DRZ 400 SM im oldu ve keyifle bindim. Şimdi Polat da bir DüRZü ile uzun yollara düşmüş durumda.
    Çooookkkk uzun yollara, o kadar uzun ki güneş batmaz o yollarda

Şimdi, bu girizgahı niye yapıyorum, çünkü yaptığım şeyleri bu girizgahtan sonra anlatmaya başlayacağım.
    Polat'ın Mondisini alarak, uzun soluklu bir proje başlatmış oldum. Oldukça kapsamlı ve gerçek bir modifikasyon süreci.

Şuanda, gayet amatör çektiğim fotoğrafları organize etmekle meşgulüm. Muhtemelen yarın fotoğraflarla birlikte anlatmaya başlayacağım.

İnceden bir tüyo vereyim, ya Xtreme Supermoto, biraz daha büyük, biraz daha güçlü, fonksiyonel ve yakışıklı olsaydı ??? :D

Çok Yakında !!!
    Teker döner, dünya durur..

mrb şuan 2015 max kullanıyorum son hız konusunda yapılıcak birşeyler varsa super moto var 2012 model 5 bin e onu almayı düşünürüm

Motosikleti
    oo biraz canlanıyor sanırım tekrardan şu yeni modelleri alan arkadaşlarda gelsede çogalsak satılıklar arasında benim motorda lakin satasım yok her gün bişiler yapmak hoşuma gidiyor yeni lastik sipariş ettim bore kit 275 cc de karar verdim lakin dolarr azımıza etti düşmesini bekleyeceğim yeni elcik koruma taktım pek işlem yaptım sayılamaz öne cam taktım bakalım mondilzeki bize neler yaptırcak. merak ediyorum birde arkaya 150 lastik sıgıyorda 160 da sıgarmı .

birde ilanlardaki km lere pek takılmayın ben güncellemiyorum mesela ama faal kullanınca km artıyor halıyle .

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

Alıntı stalnoy kon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar !!!

Ben Ali. Ben de bir züpermotocuyum, ben de xtreme supermoto ya biniyorum :D

Uzun süredir, çok 'büyük' işlere kalkışmakla meşgul idim ve buraya yazacak zamanım olmadı.
    Ama artık zamanı geldi. Öncelikle belirtmek isterim ki 'Syanur' yani polat, benim yakın arkadaşım olur ve aldığım motor da onundur.

Daha önce benimde mavi beyaz bir DRZ 400 SM im oldu ve keyifle bindim. Şimdi Polat da bir DüRZü ile uzun yollara düşmüş durumda.
    Çooookkkk uzun yollara, o kadar uzun ki güneş batmaz o yollarda

Şimdi, bu girizgahı niye yapıyorum, çünkü yaptığım şeyleri bu girizgahtan sonra anlatmaya başlayacağım.
    Polat'ın Mondisini alarak, uzun soluklu bir proje başlatmış oldum. Oldukça kapsamlı ve gerçek bir modifikasyon süreci.

Şuanda, gayet amatör çektiğim fotoğrafları organize etmekle meşgulüm. Muhtemelen yarın fotoğraflarla birlikte anlatmaya başlayacağım.

İnceden bir tüyo vereyim, ya Xtreme Supermoto, biraz daha büyük, biraz daha güçlü, fonksiyonel ve yakışıklı olsaydı ??? :D

Çok Yakında !!!

polat bizi çookk meraklandırdı ucunu gösterdi gösterdi çekt sen göster şu motoru bari meraklanıyoz halen nası bi canevar yaptırdını bide son hız olarak kaça çıkabiliyor borenin farkını merak ediyorum ivmelenmesini.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Merhaba Erhan Dostum,

Herşeyi anlatıcam, eminim çok ilgini çekecektir. Öncelikle Polat'ın taktığı 275cc cylinder piston kiti, elimde sorunsuz halde mevcut. Kullanılmış fakat, çalışmasında hiç bir sıkıntı yok. Neden çıkardın dersen, yaptığım işleri anlatmaya başladığımda anlayacaksın

İstersen sana makul bir fiyata verebilirim.
    cenkito bunu beğendi.
    Teker döner, dünya durur..

bu cross türü motorların kaviste falan zıplamasını dahada iyileştiren özellik nedir? amortisörlerin uzunlugu mu?

Motosikleti
    Bak böle dedikçe çok meraklanıyorum .şu sıralar mali yönden biraz dardayım ama önümüzdeki günlerde düşünebilirim kiti özelden mesaj atarsan sonrası için konuşabiliriz kitle alakalı .

Yav bu subab ayarı işi gene canımı sıkıyor ebaydan set spariş ettim umarım gelir bulamadım buralarda abi vidalı olaymış da sürekli bozulaymıs ne varmıs valla allahtan kendim yapabiliyoeum da malzeme sıkıntı abi bulmak 7.48 shim arıyom kimse yok dio biraz daha ugraşır binerim bi iki sene daha zannedersem hatta satasım hiç yok tam üstüme oturuyo motor 😅😅😅

Arkaya 160 lastik sıgarmı acaba hala düşünüyorum kaliteli uygun fiyata lastik var ödemesi de parça parça öderim bi fikir verin

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------

Amortisorun görevi sürüş konforu yani ani iniş çıkısları sürücüye az yansıtmak cros motorlarda amortisör çalısma mesafesi çok fazla bundan dolayı aşırı engebelerde diğermotorlara nazaran daha rahatlar gelen darbeleri daha iyi sönümlüyor

Motosikleti
    DRZ400SM
    Dostlar,

Biliyorum meraklanıyorsunuz ama gerçekten zamanım olmadı. Bir de dedim ki, şu işi adam gibi yapayım, bi konu açayım da herkes görsün, ama ona da zaman ayıramadım. Bu gece baya zaman ayıracağım. Hadi hayırlısı.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial x treme süper moto
    merhaba Arkadaşlar
    yaklaşık 3 ay kadar önce 250 lik süpermoto aldım ilk olarak satmayı düşündüm fakat motor pek fena gelmedi kullanmaya devam

Motosikleti
    Acelemiz yok valla beklioz biz projrni merak ediyorum mesaj atmıssın su sıra dönemedim çok yogunum döncem kısa zamanda umarım

Hayırlı olsun yeni motorun aramıza hoş geldin bu klasmandaki en iyi motor bence fiyat performansta sahsen apache de gördüm kullabma sansım oldu 27 hp olanı herkes bende dahil tercihim mondialdan yana olur katalitikleri söktük çok deli oldu istemsiz tekere geliyor parça sorunu mondial hatici ararsan çok boll cıvatasına kadan buluyorum 250 sınıfında hondadan aşagı kalmaz ama honda daha rahat malzrme kalitesi de yeni hondalardan ii deil pek begendiğim söylenenez honda tercih etmem klx250 de pek begenilmedi parasına göre fazlasıyla iyi diyelim çok iddaya girmesin

Motosikleti
    DRZ400SM
    Merhaba arkadaşlar.

ilk olarak, konu açtım

buyrun ;

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/152626-%27freedomoto%27-250cc%27den-300cc%27ye-bir-supermoto-projesi.html

ikincisi de, motoru satmak zorundayım. Hem maddi kaygılardan, hem de varikosel ameliyatı olacağım. billurları açacaklar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-300cc-big-bored-supermoto-rakibi-yok-230502971/detay

Dinot ; CRF250L ile kaldırdık, crf 100'e kadar 20 metre arkamda kaldı, sonra 110dan itibaren geçti. ben 138 km son hızda kaldım, o 150 falan yatı herhalde.

Görüşmek üzere.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    gecmiş olsun, hayırlısı diyelim

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Geçmiş olsun vallahi, çok da güzel duruyor o kadar da emek var, hayırlısı demek daha uygun sanırım.
    Aşklar biter yollar bitmez dedim, ne aşk bitti ne de yollar..

Motosikleti
    Geçmiş olsun o kadar ugras sonra uzak kal motordan cidden üzücü durum

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    duydulandım bea

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:34 ----------

Alıntı liverisk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

duygulandırdın

Merhabalar herkese,

SM modelini kullanan kalmadı mı hiç? Sahibinden'de de iki adet ilan var şu sadece onlarda 7bin civarı fiyatlar yazmışlar ve ilan tarihleri Haziran ayı Ben 5.5 civarı bulabilirim diye düşünüyordum ancak durum böyle olunca WR125'e yöneleceğim gibi duruyor. Forum'da binen, satan ya da satan tanıdığı olan var mı dır Çünkü bu motora 7bin civarı bir fiyat verip üstüne masraf yapmaktansa 7,5 - 8 bin civarına yamaha almak daha makul geldi.

Forumun neredeyse tamamını okudum, epey ilgimi çekti. Parça kalitesi güzel gözüküyor, İstanbul'da yaşıyorum ve ufak bir motora ihtiyacım var, DRZ bütçe olarak aştı biraz ama her gün köprü geç, sonra etiler trafiği falan, wr125 e5'te sıkıntı çıkartır mı bilemedim. 2 sini de kullanan arkadaşlar performanslarını karşılaştırabilir mi? Beygir olarak hemen hemen aynı ancak WR'nin torku epey düşük hacim farkı nedeniyle. Aslında derdim, bildiğiniz düz apaçilik ama işe gidip gelmekte eziyet olmasın istiyorum Uzun yıllardır motosiklet sürüyorum bu arada..

Xtreme SM'yi tasarım olarak sevmemin en büyük sebebi aşağı paylaştığım linkte ki gibi bir grafik çalışmak istiyorum üzerinde;

http://derestricted.com/motorcycles/...on-otto-winter

Max'lara baktım SM'ye çevirsem falan diye ancak çok kalitesiz ve depo şekil itibariyle pek hoş değil, vazgeçtim hemen

Sonuç olarak, var mı uygun fiyata SM'sini satan

Motosikleti
    Merhaba hangi ilanı gördünüz bilmiyorum da benimki satılıkta lakin cross jantlarım da dahil bulmaya bulursunuz pek satma taraflısı değilim güzel motorlar wr mantıklı ama piyasa olarak mondialin gücu durusu belli tek eksisi mondial yazması piyasası yok zaten satan da yok oldukca memnunum umarım aradığını bulursun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)