Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Valla hatirlamiyorum 15 dk ayak ustu sohbet ettik daha once sm 400 varmis ben mondial supermotosunu alacam bu havada 500 km uzun yol yapacam 😀 ekipmanin var merak etmeyin.gelirken dikkat etmem gerek bisi var midir

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

formda yazilanlari genel Olarak okudum ciddi bir problem gormedim Mondial supermotosu sizin makinalar kac km alma diyeniz var midir benim cok hosuma gitti malum 1,90 boyum var yanimda kucuk durmuyacak diye seviniyorum yardimci olursaniz sevinirim😀

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Belki ben olabilirim diye soruyorum da çünkü ankarada benimkinden başka SM hatta extreme250 görmedim. Ve benim öncesinde değil sonrasında DRZ400SM oldu (SM 400 neyse artık).

Bir km sınırı yok alma diyeceğimiz. Dikkat etmen gereken yola çıkmadan önce yağını ve suyunu kontrol etmen. Zincirini de yağlaman.
    cenkito bunu beğendi.

erhan_karagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme SÜPERMOTO / ENDURO
    bugun enduro marketten ktm için olan almıs oldugum arka dişli de geldi 52 diş prox marka sanırım alüminyum ebatı ön disk ile aynı oldukca büyük sadece kross amaçlı kullanacagım için büyük tercih ettim .maliyeti kargo dahil 129 tl .

Ha birde deliklere felan baktım bire bir uyum saglıyor herhangi bir genişletmeye gerek kalmayacagını düşünüyorum .

bir sonraki malzeme de cainguide olacak sanırım bitmiş durumda

zinciri de uydurdukmu tamamdır cekoslavak malı zincir düşünüyorum daha önce Carbondioxid'ın apache de kullandıgını gordum ama sonrasına vakıf olamadım buralardaysa saglamlıgı hakkında bılgı verebılırse sevınırım.

gelelim görsellere

ön diskin uzerinde ebatını merak edenler için
    Carbondioxid bunu beğendi.

Haftaya alacam kismetse syanur kardes trafikte gorunce Sasirma 😀 aldiktan sonrada yardima ihtiyacim olacak buyuk ihtimal biraz kafani sisirecem simdiden tesekkur Ederim😁

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    KTM arka dişlisi oluyor, biz taktık. 1e1 aynı, sorun yok. Sadece yeni alacağın dişli balşa sayısı hesabını iyi yap derim.

@engcihangir şimdiden hayırlı olsun. Ben o motora bayılıyorum, sattım ama hala burnumda tüter. Şuan garajda duruyor ama orası ayrı Alırsan yardımcı olmaya çalışırım. DRZ kullanıyorum ama güç haricinde hertürlü Mondiali arıyorum ve tercih ederim. Bir de öne büyük disk takamamıştım, o içimde kalmıştı...

Alıntı erhan_karagoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun enduro marketten ktm için olan almıs oldugum arka dişli de geldi 52 diş prox marka sanırım alüminyum ebatı ön disk ile aynı oldukca büyük sadece kross amaçlı kullanacagım için büyük tercih ettim .maliyeti kargo dahil 129 tl .

Ha birde deliklere felan baktım bire bir uyum saglıyor herhangi bir genişletmeye gerek kalmayacagını düşünüyorum .

bir sonraki malzeme de cainguide olacak sanırım bitmiş durumda

zinciri de uydurdukmu tamamdır cekoslavak malı zincir düşünüyorum daha önce Carbondioxid'ın apache de kullandıgını gordum ama sonrasına vakıf olamadım buralardaysa saglamlıgı hakkında bılgı verebılırse sevınırım.
    Hayırlı olsun , sprox'lar bu fiyata inanılmaz , uyguna gelmiş , neyse, zincir faslına geçelim " sakın " çek/çekoslavak zincir almayasınız , o eskidenmiş İzh Planetlere bile ondan kullanılıyorlarmış (eskiden)çektikleri yükü düşünün saire...

Ancak en çok taklidi/sahtesi olan model çek zincirler'miş , hasılı uzak durun , Arc öneririm 520H tip etli butlu dayanımda fena değil , fiyatta uygun.

Özel ricam , sizin eski dişli ebadı, iç çapı, havşa/vida yatakları arası mesafe ölçümü istiyorum , bizim Apachi göbek tma Honda Crf serisinde ancak vida yatakları hatalı yahut mikromilimetre kaçıklık var, bu ölçümleri kumpas ile yapabilirseniz Ktm dişlilere yöneleceğim, benim için önemli şimdiden sağolun.

Motosikleti
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun , sprox'lar bu fiyata inanılmaz , uyguna gelmiş , neyse, zincir faslına geçelim " sakın " çek/çekoslavak zincir almayasınız , o eskidenmiş İzh Planetlere bile ondan kullanılıyorlarmış (eskiden)çektikleri yükü düşünün saire...

Ancak en çok taklidi/sahtesi olan model çek zincirler'miş , hasılı uzak durun , Arc öneririm 520H tip etli butlu dayanımda fena değil , fiyatta uygun.

Özel ricam , sizin eski dişli ebadı, iç çapı, havşa/vida yatakları arası mesafe ölçümü istiyorum , bizim Apachi göbek tma Honda Crf serisinde ancak vida yatakları hatalı yahut mikromilimetre kaçıklık var, bu ölçümleri kumpas ile yapabilirseniz Ktm dişlilere yöneleceğim, benim için önemli şimdiden sağolun.
    inciri arch 520h 128l aldım 128 bakla sayısı sanırım fazla bakla goz cıkarmaz sanırım salı elımde olur .

dişli ölcüleri forumda 98 cı sayfada polat olcmustu ama tekrardan ölcerim halı hazırda takmamısken

http://www.motosiklet.net/forum/moto...lasimi-98.html

bırde bu alexpress denen yer ne guzelmıs arkadas herbişeycıkler var motora parça olarak mondiali kım takar artıkın. kırılan fren ve debriyaj manetini crf 250x ın kı uyum saglayacak gıbı karsılastırdım kırılmaz manet alacagım .söyle birşey buldum ama umarım uyar

http://tr.aliexpress.com/item/Red-CN...mmendVersion=1

birde süper moto camurlugu sipariş etmişimki sormayın aha bundan 17 dolar.

inciri arch 520h 128l aldım 128 bakla sayısı sanırım fazla bakla goz cıkarmaz sanırım salı elımde olur .

dişli ölcüleri forumda 98 cı sayfada polat olcmustu ama tekrardan ölcerim halı hazırda takmamısken

http://www.motosiklet.net/forum/moto...lasimi-98.html

bırde bu alexpress denen yer ne guzelmıs arkadas herbişeycıkler var motora parça olarak mondiali kım takar artıkın. kırılan fren ve debriyaj manetini crf 250x ın kı uyum saglayacak gıbı karsılastırdım kırılmaz manet alacagım .söyle birşey buldum ama umarım uyar

http://tr.aliexpress.com/item/Red-CN...mmendVersion=1

birde süper moto camurlugu sipariş etmişimki sormayın aha bundan 17 dolar.
    Yurtdışı siteler nimet ancak maleesef ben yapamıyorum, Sm ön çamurluk banada lazım idi siyah , tabii vida yatakları uygunmu değilmi muamma,neyse size uymaz ise ben talib olurum

Syanur'un ölçümleri şimdi hatırladım, sanırım birebir aynı.

Hanzo'nun klavuzunda yazan Sm ve Cross zincir bakla değerleri , belki işe yarar , gerçi farklı yapıda motorlar yinede bulunsun buradada

Cross = 114 bakla (57)

Süpermoto = 108 bakla (54)

Tabii bu değerler şanzıman/şasi ile beraber ayarlanmış, ve tabii 17-18 jantlar için farklılık gösterebilir.
    erhan_karagoz bunu beğendi.

Motosikleti
    benimde pek becerdiğim soylenemez tarzanca olan ingilizcem ve google translate yardımlarıyla üç bes gözümü karartıp kılıcı cektım daldım aliexprese .

çamurluk ünüversal o ne demekse artık delikleri kendimiz deliyoruz baya zaman oldu bu aralar gelmesı lazım bu satıcıdan aldım 21 dalır diyor alım yaparken 17 dolar odedım bırde havuz sıstemı var sanırım urun gelmeden odenen parayı onaylamıyorsunuz birazda ondan destek alarak spariş ettım..

http://tr.aliexpress.com/item/14-Col...mmendVersion=1

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Forum canlanıyor, iyi

Ben de çek malından çok bir beklentiye girme diyecektim. Ki sen arazide kullanacaksın, ben almazdım. ARC bilmiyorum ama CO2 iyi diyorsa iyidir. Adam arazici

CO2 ben dişlileri ölçtüm, yazdım diyecektim tam Hatta sana DID katalığu gönderdim, tüm motosikletlerin dişli ölçüleri yazıyor orada. Hala sana uygun olanını bulamadın mı yav

Buarada Erhan 128 bakla alarak iyi yapmışsın. SM ve Endro arasında sadece arka dişli farkı var. Apachinin de aynıdır büyük ihtimalle. Tabi teker çapları farklı ama zincir uzunluğu aynı motorda sadece dişliler farklı olursa farklı olur. Sana lazım olacak bakla sayısı 122. http://www.gearingcommander.com/ sitesinden hesaplayabilirsin. Ben hesapladım zaten, zahmet etme

Motosikleti
    Canlansin bencede ozellikle su cross versiyonunu kullananlari da gorsek iyi olacak .

Zinciri ben genelde temkinli yaklasirim herseye birde zincir ucuz 30 lira gibi varsin uc dort ayda bir degistirelim saglam çıkarsa zaten uc bes tane alip koyarim kiyiya oyle hart arazi de yapamiyoruz tecrube olmadigindan birde makina ağır kaciyor disliyi buyuk almamin sebebi arazide tasin agacin uzerinden aşarken motorun onunu kaldirmasi lazim az da olsa varsin 3 le gidecegim yeri 4 le gideyim birde 6 ci viteste 5 sabitledigim hizda kalıyor sinir bozucu azicik 6 yi da kullansin redline cevirsin hizlanmasi kesilmesi n

Carbondioxit bu sizin 17 liklerin disliler kucuk onlari denemediniz mi o da uymuyorsa cidden zor aklima sadece sanayide hazir disli malzemesinden disliyapanlar var onlar geliyor ama saglikli olurmu sizin tabirinizle hanzoya ddayanirmi bilinmez

Bu arada site icin saol bakmakta fayda var en azindan bilgimiz olur zincir hakkında

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

Birde hayirli olsun motoru tanidik birine mi sattin umarim burada aktif olur merak ediyorum performans videosu olaydi iyiydi sonraki is big bore olacak sanirim en azindan degermi degmezmi gormek iyi olurdu yav ahh polat ah

Canlansin bencede ozellikle su cross versiyonunu kullananlari da gorsek iyi olacak .

Zinciri ben genelde temkinli yaklasirim herseye birde zincir ucuz 30 lira gibi varsin uc dort ayda bir degistirelim saglam çıkarsa zaten uc bes tane alip koyarim kiyiya oyle hart arazi de yapamiyoruz tecrube olmadigindan birde makina ağır kaciyor disliyi buyuk almamin sebebi arazide tasin agacin uzerinden aşarken motorun onunu kaldirmasi lazim az da olsa varsin 3 le gidecegim yeri 4 le gideyim birde 6 ci viteste 5 sabitledigim hizda kalıyor sinir bozucu azicik 6 yi da kullansin redline cevirsin hizlanmasi kesilmesi n

Carbondioxit bu sizin 17 liklerin disliler kucuk onlari denemediniz mi o da uymuyorsa cidden zor aklima sadece sanayide hazir disli malzemesinden disliyapanlar var onlar geliyor ama saglikli olurmu sizin tabirinizle hanzoya ddayanirmi bilinmez

Bu arada site icin saol bakmakta fayda var en azindan bilgimiz olur zincir hakkında

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

Birde hayirli olsun motoru tanidik birine mi sattin umarim burada aktif olur merak ediyorum performans videosu olaydi iyiydi sonraki is big bore olacak sanirim en azindan degermi degmezmi gormek iyi olurdu yav ahh polat ah
    17'lik versiyonu dünya gözü ile hiiç göremedimki , bizim başlığada yazdık belki kullanan çıkar diye bir ara bir kişi alacam/aldım dedi ortadan kayboldu, bende çok merak ettim şasiler aynı, motor/karbüratör farklı belki radyatörde bilemiyorum malesef...

Theyy teheyy , Video hemde Syanur'dan , bi çekecem dedi, yanılmıyorsam geçen sene bu vakitlerdi , hasılı havada bulut o işi unutun Syanur

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17'lik versiyonu dünya gözü ile hiiç göremedimki , bizim başlığada yazdık belki kullanan çıkar diye bir ara bir kişi alacam/aldım dedi ortadan kayboldu, bende çok merak ettim şasiler aynı, motor/karbüratör farklı belki radyatörde bilemiyorum malesef...
    Motoru farklı mı plaka çıkanların ??
    #sürenadam

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru farklı mı plaka çıkanların ??
    plaka cıkanlarla 4V offroadlar aynı blok, honda 250 klonları

17 bg lik baska 2valf offroad daha var, onun blok farklı ,

su sogutmalı bildik zongshen.
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Cenkito'nun yazdığı gibi ,17'lik bloklar farklı , bu arada dün benim far'dan memnun değil idim, ve philips xtremevision h4 bulup taktım, arada biraz frk oldu ancak videolardaki kadarda değil, bir iki yerde başaşağı takın denmiş onu deneyeceğim, neyse sizin far tecrübeleriniz nedir?

Orjinal far yeterlimi , yoksa modifikasyon yaptınızmı?
    erhan_karagoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Bir ara apache ye niyetlenmistim pilakali olana yaninda ofroad jant takimida veriyor du kismet olmadi onun motordaki araji jant 17 liginkiydi sormustum o zaman uyuyormu disliler diye ama saglikli cevap alamamistim acikcasi .

O kadar kullanici var ama bu kisiler nerde saklaniyorlar merak ediyorum sahibinden de ki ilanlari gorunce özellikle nerde napiyorlar insan merak etmiyor degil

acikcasi fardan bende memnun degilim stop ve sinyaller ama cok guzel

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Farlar hiçbir zaman yeterli değildir !!! Ben Osram Nightbreaker+ tavsiye ederim, geceleri için orjinal 35W lık ile aralarında ciddi fark var, ~20 TL ye fazlasıyla değer.

Yanlız ampul tipin H4 ise tek bir tip oturma şekli var. İstesen de başağı takamazsın yada ters. Ampulün ucundaki kapalı olan kısım aşağı gelecek. Böylece ışık yukarıya verilecek. İçerdeki çanağın üst kısmından yansıyıp yola düşecek. Aksi taktirde çanağın altından yansır ve göğü aydınlatır Bir de ucu tamamen açık olan tipler var ama onların trafiğe çıkış uyumu yok, genelde bulmak zor oluyor. Bulsan da arazi tipi onlar. Çünkü yolda ve şehirde çok fazla reflektif malzeme var, ve yola değil de yukarı yada düz giden ışıklar karşıdan yansıyor, gözümüze geri geliyor. İlk başta çok iyi aydınlatıyor gibi oluyor ama çok belli olmasa da zaman geçtikçe gözü yoruyor ve rahatsız ediyor. Çok gece sürüşü yapıyom da oradan biliyom

Bir de 35W yerine 55W takınca dikkat edin. Özellikle uzunlar uzun süre (meselan 1-2 saatten daha uzun) yanarsa plastik camı eritebiliyor. Hatta kendi kablosunu bile. Kızmıyorum, çinli diye kalitesiz diye. Çünkü adam 35 lik ampule göre kablo koymuş. Japonun da 35 liğini 55 yapsan onun da kablosu dayanmaz bence. Sonuçta maliyet vs, bu işler hep...

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    bu arada bu gün bir çaprı gelmiş döndüm motor satın alıcakmış izmirden bir arkadaş senin motoru almıyacağımda sm modelini alıcağı yer adana imiş 1500 km de miymiş 2500 mü ne derdide ordan motoru alıp izmire getirip enduro lastik te takıcakmış hayırlısı bakalım komik olan adana ya gidip ordan getiriken masrafınıda düşünmesi lazım bu havada zaten uzun yol yapılmaz indir bindir maliyeti

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-mondial-xtreme-enduro-250-cc-180901556/detay/

Motosikleti
    suzuki vstrom dl 650 2006
    Mrb o arkadas benim ismail izmirden suan adana'dayim motoru hayirlisi ile aldim , bi arkadasta bu aksam icin misafir olucam sabahta bi terslik cikmazsa mersin den baslayan uzun bi yolculuk beni basliyor daha once cok uzun yol tecrubem oldu ancak bu sefer beni zorlucak farkindayim , gerekli butun ekipmanlari yanima aldim yagmurlukta dahil heralde motor yolda ariza yapmazsa 12 -13 saatte izmire varmis olurum

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı gurlerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb o arkadas benim ismail izmirden suan adana'dayim motoru hayirlisi ile aldim , bi arkadasta bu aksam icin misafir olucam sabahta bi terslik cikmazsa mersin den baslayan uzun bi yolculuk beni basliyor daha once cok uzun yol tecrubem oldu ancak bu sefer beni zorlucak farkindayim , gerekli butun ekipmanlari yanima aldim yagmurlukta dahil heralde motor yolda ariza yapmazsa 12 -13 saatte izmire varmis olurum
    Parayı ödedin mi? Motoru nasıl kontrol ettin ?
    #sürenadam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)