Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bu gün bakıma gittim geri gelirken bi şahin araba kavşaktan döndü hızlanamadı bende yol bu arada çift şerit solladım sonra hızlandı ben sağ şeritteyken iyice dip dibe sıyırdı geçti son anda emniyet şeridine attım kendimi hemen ilerdede bir radar vardı acaba hatalı sollamadan felan ceza felan yiyebilirmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bora Gök 35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi forumlar, 4 ay önce mh drift aldım, şuan 1800km'deyim, mh drift benim ilk motosikletim ve ilk bindiğim motosiklet yani bütün acemiliği bu motor üzerinde attım, 2 kere yağ değişimi ve 1 kere de zinciri yağladım bunun dışında, motosiklete sakal ve yanak taktım.

son hali bu şekilde;

http://imgim.com/1976inciv9747518.jpg

arkadaşlar size bir kaç sorum olucaktı, cevaplarsanız çok mutlu olucam etrafımda motosiklet konusunda pek fazla bilgili insan yok.

1. motosikletin kafa grenajının arkasında elektirik bağlantı noktaları var, ayrıca motorun olduğu kısımda elektirik alan kısımlar ve bujiler falan var, o kısımlar yüzünden motosikleti yıkamaktan çekiniyorum, genelde elime bir ıslak bir de kuru bez alıyorum ve bi yandan silip bi yandan kurulayarak motoru temizliyorum o da uzun sürüyor, siz motosikletinizi nasıl yıkıyorsunuz, tavsiye verir misiniz.

2. motosikletin bakımı açısından dikkat etmem gereken başka şeyler var mı.

3. 4-5 kere motor çalışmadığı için jikleyi yukarı kaldırıp, 100 metre kadar yol aldıktan sonra jikleyi en aşşağı alıp devam ettim, bu motora ne gibi zarar vermiştir ?

4. motoru ilk aldığımda titreme yoktu, şu sıralar motorda titreme hissediyorum giderken bu neden kaynaklanır.

5. motor sesini alabilmek için hava filtresini sökmeyi düşünüyorum mantıklımıdır ?

6. motorun son hali resimde gördüğünüz gibi ve görünüş açısından başka tavsiyeleriniz var mıdır ?

biraz uzun oldu sanki kusura bakmayın,
    1- Direk suyu bas, bir sıkıntı olmaz. yalnız yıkadıktan sonra su buharlaşana kadar 10 dakika bekleyere kendini garantiye al.
    2-Yağ ve zincir bakımından başka bir bakıma ihtiyacın yok. Arada benzin al.
    3- En sağlıklısı motoru her zaman cigle ile çalıştırıp motor bloğu ısınınca hareket etmek, yani jigle çekmenin motora bir sakıncası yok, aksine faydası var.
    4-Motor kulakları, salıncakları kompresör ile sıktırt. Bunun yanında balansör dişlisinin bozulmuş olma ihtimali var. Garanti dahilinde halletmeleri lazım
    5-Motoru ya efendi efendi süreceksin yada apaçilik yapacaksın. ARası yok. Hava filtresini sökecek insan buraya gelip bakımını yağını falan somaz.
    6-Canın nasıl istiyorsa motora öyle davran. Keşke sakal yerine koruma demiri taksan, şekil oalrak hacı dayı motoruna benzer ama faydasını göreceksin. ver 50 lira al bir koruma demiri, hem ayaklarını hemde motorunu koruyacak.

NOT: yağmur altında falan kalınca yan ayaklığa bağlı olan müşire su gidiyor. Biliyorsun bu müşir motorun ateşlemesini kesyor. Yani ayaklığa su giderse marşa bassan bile motor çalışmaz. YA bu müşiri iptal ettireceksin, yada kumanda ile uzaktan çalıtırma aparatları var. Ayaklık ıslandı ve marş basmadığı zaman kumanda üzerinden ayaklık çekik olsa bile marş bastıran aletler mevcut. Onlarda 50 lira. Aynı zamanda titreşime duyarlı alarm görevi var. Vapurda ıslandığımda ve motoru çalıştıramadığımda aklıma geldi ve almıştım. Şİmdi yağmur yüzünden çalışmazsa, kumanda üzerinden rahatlıkla çalışıyor.
    If you want to be happy for a day, Drink; If you want to be happy for a year, Marry; If you want to be happy for a life time, Ride a Motorcycle.

dr.asc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS ADVENTURE
    renk katmaya geldik

turkish39, COMTAN ve murat0742 bunu beğendiler.

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Dün 500 bakıma gittim 480 km'de. Yağ Shell advance 15w 50 koydular, deltaforce iridyum buji taktırdım. Usta eli yüzü düzgün iyi biri. Bazen marş almadığını söyledim,tesisatı kontrol etti. Sıra beklerken aküyü şarja koydu falan. Buji kapağını değiştirdi. Her yerini sıktı temiz. 58 TL verdim. Hazır gitmişken repsol sprey zincir yağı aldım.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün 500 bakıma gittim 480 km'de. Yağ Shell advance 15w 50 koydular, deltaforce iridyum buji taktırdım. Usta eli yüzü düzgün iyi biri. Bazen marş almadığını söyledim,tesisatı kontrol etti. Sıra beklerken aküyü şarja koydu falan. Buji kapağını değiştirdi. Her yerini sıktı temiz. 58 TL verdim. Hazır gitmişken repsol sprey zincir yağı aldım.
    sıfır motora 10 40 gibi daha ince bir yağ koymaniz daha iyi olmaz mıydı

kalina alistirmayin simdiden

cift tirnakli buji takilsa nasil olur
    yakıt artar mi düşer mi performans nasil olur

Motosikleti
    çift tırnak bende var bi farkını göremedim

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    markasi kodu nedir
    prince ye uyar mi ?

Motosikleti
    bosch modelini hiç bilmiom :S

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    herkese iyi forumlar, 4 ay önce mh drift aldım, şuan 1800km'deyim, mh drift benim ilk motosikletim ve ilk bindiğim motosiklet yani bütün acemiliği bu motor üzerinde attım, 2 kere yağ değişimi ve 1 kere de zinciri yağladım bunun dışında, motosiklete sakal ve yanak taktım.

son hali bu şekilde;

arkadaşlar size bir kaç sorum olucaktı, cevaplarsanız çok mutlu olucam etrafımda motosiklet konusunda pek fazla bilgili insan yok.

1. motosikletin kafa grenajının arkasında elektirik bağlantı noktaları var, ayrıca motorun olduğu kısımda elektirik alan kısımlar ve bujiler falan var, o kısımlar yüzünden motosikleti yıkamaktan çekiniyorum, genelde elime bir ıslak bir de kuru bez alıyorum ve bi yandan silip bi yandan kurulayarak motoru temizliyorum o da uzun sürüyor, siz motosikletinizi nasıl yıkıyorsunuz, tavsiye verir misiniz.

3. 4-5 kere motor çalışmadığı için jikleyi yukarı kaldırıp, 100 metre kadar yol aldıktan sonra jikleyi en aşşağı alıp devam ettim, bu motora ne gibi zarar vermiştir ?

4. motoru ilk aldığımda titreme yoktu, şu sıralar motorda titreme hissediyorum giderken bu neden kaynaklanır.

5. motor sesini alabilmek için hava filtresini sökmeyi düşünüyorum mantıklımıdır ?

6. motorun son hali resimde gördüğünüz gibi ve görünüş açısından başka tavsiyeleriniz var mıdır ?

1. teker gobeklerine basınçlı su sikmayin diye yazar kılavuzda

2.fren debriyaj tellerini siringayla yagla
    3. hava yakit oranini ayarlar sadece kisa sure acik kalmasi zarar vermez yakiti fazla yakarsin anca
    4. ben de bilmiyorum bakimdan sonra benim prince de titremeye başladı belki vidalari cok sıkıyorlar

elcik al sungerden titresimi epey emer ebay da 3 tl
    5 mantıksız
    6 jant şeridi cek derdim de yakisir mi emin değilim
    canta al bi tane
    koruma demiri
    damali depo seridi oldukca spor oluyor takan vardi drifte
    file falan takan var da sana kalmis herkese tavsiye edemiyoruz
    kisisel zevk
    7.yook uzun olmadi ben sormaya basladim mi 13 14 tane soruyorum çünkü

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

son hali bu şekilde;

Hava filtresini söküp silindirden ses beklemek ne kadar doğru olur

Önceden hangi yağdan vardı şimdi hangi yağdan koydun ?

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...7222230/detay/arkadaşlar ihtiyacı olan varsa ilatişime geçsin
    soft yan çanta 1 kez kullanıldı.yırtıgı pırtıgı yok..,

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farım gelmiş bulunduğum ile kargoya verildikten sonra 1 haftada gelmiş oldu Başka ihtiyaçları olan Ebaydan Aliexpressden alsın daha uygun fiyata

Emre hocam daha fazla resim yokmu farla ilgili
    Aynısından mı aldın sen de? Farla ilgili resim çekip koyarım gene.Arkadaşla gezmekten ilgilenemiyorum ki adamakıllı Bu arada bir sürü yağ denedikten sonra en sonunda motul aldım.Şimdiye kadar niye almamışım diye kızıyorum kendime.Bütün arkadaşlara bir kez olsun kullanmalarını tavsiye ediyorum.Özellikle vites geçişleri çok rahatladı.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Var
    Öbürleri crossla ilgili olduğundan bunu aldım Motulda karar kıldığımıza göre niye 10-50 değilde 10-40 iyi bir konuya parmak basmış olduk asrın sorusu 10-40 mı 10-50 mi

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    10 50 de deneriz sıkıntı yok Denemeden bişey söyleyemem.Çok sıcaklarda 10 50 de koyarız.Ama bizim memlekette 9 ay kış be yaw

Kesinlikle 10-50. 1 yıldır kullanıyorum. Tek günde 900 km'lik yolculuğumda bile bir kere vites geçişlerinde takılma olmadı. ashdgahsdgajsh çocuğu servis son bakımda 10-40 bilmem ne marka yağ koydu, 10 dakika gazladında motor ısındığı zaman ha bire şıkırtı geliyor viteslerden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 50 de deneriz sıkıntı yok Denemeden bişey söyleyemem.Çok sıcaklarda 10 50 de koyarız.Ama bizim memlekette 9 ay kış be yaw
    sonuçta alt nokta 10 abi. 15-50 değil, 10w50 olduğu zaman 10w40 kadar ince davranışta bulunabilir. Detaylı bilgi için bknz: viscosity
    turkish39 bunu beğendi.

Bora Gök 35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    2 kere yağ değişimi yaptım castrol 10 40

bu gün hava filtresini çıkarttım, motor sesi daha bir hoş oldu, bunun zararı tam olarak ne olur açıklar mısın usta ?

bu gün hava filtresini çıkarttım, motor sesi daha bir hoş oldu, bunun zararı tam olarak ne olur açıklar mısın usta ?
    Seslenmeyin, zamanla öğrensin.
    If you want to be happy for a day, Drink; If you want to be happy for a year, Marry; If you want to be happy for a life time, Ride a Motorcycle.

Motosikleti
    Var

İlk başta açık hava filtresi takmıştım kocaman kutuya zor sığmıştı sonra silindir sesi çok değişdiğinden söktüm daha ufağını taktım gene sesten rahatsız oldum derken kutunun kapağını takınca ses düzeldi filtresiz dolaşmak sakıncalı toz pislik girer silindire felan netten bir araştır hava filtresiz gezmenin zararlarını

Benim filtre bundan

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece yazın biniyorum

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı dr.asc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzozun arkasındaki plastiğe ne oldu dr.asc ?

dr.asc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS ADVENTURE
    egsozun sıcağından eridi düştü :D bu model egsozların kronik problemi zaten. ne akla hizmet bilinmez egsozun ucuna plastikten parca yapmışlar. teneke den kesip koysalar düşmezdi ama plastik dayanmıyor işte.. bu egsozu kullananlarında aklında bulunsun. en azından vidaların 2 tarafına somun falan attırın..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)