Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    Arkadaşlar 125 Mh Drift aldım. 1 gün oldu. Daha önce Cup kullanıyordum. Eski motoruma göre çok üstün geldi. Sandığımdan da güçlü motoru var. Ama bu motorsiklete 170-200 arası bir motor kullanılmalı bence. Lastikleride biraz daha geniş kullanırlarsa çok daha güzel olacağından eminim. Fiyatına göre gayet güzel bir motor. Başka kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.
    tayfungun45 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Hayırlı olsun güle güle kullan .,

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    ben bu motosikletle 1000 km yaptım ben 80 kğ oğlum 45 diyelim depo ustune çanta yaptım kendim içine giysi felan + bagaj bastım gittim ha gitiğim yol asfalttı ama 1000 km yaklaşık 2 depo benzin yedi ama
    ayrıca devir saatini 10 000 uzerine çok kez çıkardım fırsat buldukça ama 6000 devri geçince titreme başlıyor 10 b devirde aynalar bile sallanıyor bu yaz geziye çıkmadan koltugu sokup
    ustune rahat olacak sekilde döşüycem bakalım nası olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Alıntı tayfungun45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motorun arkasındaki kendinden olan parçaya doğrudan çanta takabiliyormuyuz.yoksa çanta yı takmak için bir aparat gerekiyormu.
    ben takmıstım çantayı plastik dokum haliyle içine bişiler koyunca sallanıyor dik yokus çıkarke vites düşücem sırada debriyajı kaçırdım
    arkamdaki arkadaşta iyice geri yaslanmıstı motor altımdan çıktı yere degdiği anda dağıldı plastik dokum
    ben 30 tl ye ona şekli uyan bi demir aldım 15 tl usta ona motosiklete orjinal yerine takıcak şekilde temir kaynattı deldi boyadı taktı şimid 1 kişi binebilir düşmedigin surece sıkınıt yok plastikte dusunce elinde kalıyor

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeniden bi egzoz alma niyetindeyim orjinal egzozla oynas-dım ama istediğimi vermedi

Daha önce bu egzozdan almıştım Özdinç motordan gökkuşağı renklisi olanından http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...5272910/detay/

Ama performans düşüşü oldu nedenini ise egzoz borusunun çok fazla ısınmasına bağladım zaten sadece ses için yapılmış 5 hp olayı yalan sesde rahatsız edici seviyede özellikle ani gaz verişlerinde çok bağırıyordu ayrıca her gaz kesişimde egzoz patlaması oluyor kafamı ütülüyordu kısaca

Carbon egzozlarda çift ses olayı varmış bu nasıl oluyor kullanan arkdşlr yardm ederse sevinirim

Şunu almayı düşünüyorum mesela

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...6453922/detay/
    aynı egzozdan bende var. susturucuyu takınca sesin yankılanması düşüyo, ses tonunda bi farklılık olmuyo. susturucusunu kaybeden çok kişi var, ben de dahil. kullandığın diğer açık egzozdan ses olarak farkedeceğini zannetmiyorum.

Motosikleti
    Var
    Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı egzozdan bende var. susturucuyu takınca sesin yankılanması düşüyo, ses tonunda bi farklılık olmuyo. susturucusunu kaybeden çok kişi var, ben de dahil. kullandığın diğer açık egzozdan ses olarak farkedeceğini zannetmiyorum.
    Orjinal egzozlada oynanır ama içine girmek lazım orta taraflarda bi kaç tane daha susuturucu var ama istediğimi vermiyor 100 lirayı riske atacaz gene ,

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oguzkaan_27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu motosikletle 1000 km yaptım ben 80 kğ oğlum 45 diyelim depo ustune çanta yaptım kendim içine giysi felan + bagaj bastım gittim ha gitiğim yol asfalttı ama 1000 km yaklaşık 2 depo benzin yedi ama
    ayrıca devir saatini 10 000 uzerine çok kez çıkardım fırsat buldukça ama 6000 devri geçince titreme başlıyor 10 b devirde aynalar bile sallanıyor bu yaz geziye çıkmadan koltugu sokup
    ustune rahat olacak sekilde döşüycem bakalım nası olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

ben takmıstım çantayı plastik dokum haliyle içine bişiler koyunca sallanıyor dik yokus çıkarke vites düşücem sırada debriyajı kaçırdım
    arkamdaki arkadaşta iyice geri yaslanmıstı motor altımdan çıktı yere degdiği anda dağıldı plastik dokum
    ben 30 tl ye ona şekli uyan bi demir aldım 15 tl usta ona motosiklete orjinal yerine takıcak şekilde temir kaynattı deldi boyadı taktı şimid 1 kişi binebilir düşmedigin surece sıkınıt yok plastikte dusunce elinde kalıyor
    Plastiğin ucuna takmışsın çantayı, koltuğa en yakın noktalarına takarsan daha sağlam olur. Benim motor düştüğünde çanta kırıldı ama o plastik kırılmadı :D
    If you want to be happy for a day, Drink; If you want to be happy for a year, Marry; If you want to be happy for a life time, Ride a Motorcycle.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Valla ben çantayla rrahat edemiyom icindekiler takur tukur sallanıyo ama takmak lazim, bende Bagajin icine cantayla beraber koydum biraz olsun kesildi o tak tuk sesler

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tüm drift kullanıcılarına selamlar olsun..

Bu aralar şehir içinde kullanıp arada sırada 300kmlik geziler yapmak için drift bakıyorum. Çoğu 2. El apaçiden çıkma. O yüzden güvenemiyorum. Lakin bir tane buldum sizden yorumlarınızı bekliyorum...

-4000kmde beyaz 2013 model
    - lastikler Pirelli dura traction
    - koruma demiri var
    - 45 litrelik maxem çanta var
    - farları xenon takmış arkadaş
    - ön dişlileri daha seri kalkmak için değiştirmiş.

Fiyatına 2650 lira diyor. Sizce uygun mudur ? Yoksa daha uygun bulabilir miyim ? Ya da sıfır mı almalıyım ?
    JafJaf bunu beğendi.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu aralar şehir içinde kullanıp arada sırada 300kmlik geziler yapmak için drift bakıyorum. Çoğu 2. El apaçiden çıkma. O yüzden güvenemiyorum. Lakin bir tane buldum sizden yorumlarınızı bekliyorum...

- koruma demiri var

Fiyatına 2650 lira diyor. Sizce uygun mudur ? Yoksa daha uygun bulabilir miyim ? Ya da sıfır mı almalıyım ?
    Motor açılmadıysa, piston krank sağlamsa çok güzel. Hem adam lastiklerini de değiştirmiş.
    If you want to be happy for a day, Drink; If you want to be happy for a year, Marry; If you want to be happy for a life time, Ride a Motorcycle.

Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor açılmadıysa, piston krank sağlamsa çok güzel. Hem adam lastiklerini de değiştirmiş.
    Hocam motorun açılmamasından kastınız anahtar değip değmemesi midir ? Bir de piston krank sağlam olduğunu nerden anlarım ? biraz acemiyim maalesef

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Biraz sahifeyi renklendirek.Özellikle yeni alan arkadaşlardan da foto bekliyoruz...

JafJaf ve COMTAN bunu beğendiler.

Motosikleti
    Var
    Farım gelmiş bulunduğum ile kargoya verildikten sonra 1 haftada gelmiş oldu Başka ihtiyaçları olan Ebaydan Aliexpressden alsın daha uygun fiyata

Emre hocam daha fazla resim yokmu farla ilgili

Motosikleti
    Derbi ETX

- koruma demiri var

Benim motorum da satılıktır bilginize, sunu Google aratın '' 154547167/detay/ '' 2.650 olur 16xx km'si.

Motosikleti
    Var

- koruma demiri var

900 tl 2 elden karın olur
    200 tl lastikler
    50 tl koruma demiri
    100 tl çanta
    50 tl xenon

Ustaya göster piston krank sağı solu temizse alınır

hocam senin drifti çok beğeniyorum ya. çok sade ama gösterişli drift. maşallah diyelimde nazar değmesin senin fotoları teker teker bilgisayara kaydediyorum. şimdi yok ama az kaldı 2 ay sonra benimde olunca aynılarını yapacam driftime. tabi senin de yardımınla inş
    turkish39 bunu beğendi.

tyfn1985 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift 2013
    Farım gelmiş bulunduğum ile kargoya verildikten sonra 1 haftada gelmiş oldu Başka ihtiyaçları olan Ebaydan Aliexpressden alsın daha uygun fiyata

Emre hocam daha fazla resim yokmu farla ilgili
    Kardeşim tam bir link verebilirmisin bu site ile ilgili.

Ustaya göster piston krank sağı solu temizse alınır
    Piston, krank neyim ustaya göstermeden kendim anlayabilir miyim ki ?

Motosikleti
    Var
    Alıntı tyfn1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim tam bir link verebilirmisin bu site ile ilgili.
    http://www.aliexpress.com/item/Free-...713915810.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Piston, krank neyim ustaya göstermeden kendim anlayabilir miyim ki ?
    Nasıl olacak o iş

http://www.aliexpress.com/item/Free-...713915810.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Nasıl olacak o iş
    İşte ben de onu soruyorum nasıl olabilir diye mesajı aldım sağolasın Alacağım yerde tanıdık usta da yok ama yetkili servisin birine götürür baktırırız artık

Bora Gök 35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    herkese iyi forumlar, 4 ay önce mh drift aldım, şuan 1800km'deyim, mh drift benim ilk motosikletim ve ilk bindiğim motosiklet yani bütün acemiliği bu motor üzerinde attım, 2 kere yağ değişimi ve 1 kere de zinciri yağladım bunun dışında, motosiklete sakal ve yanak taktım.

son hali bu şekilde;

arkadaşlar size bir kaç sorum olucaktı, cevaplarsanız çok mutlu olucam etrafımda motosiklet konusunda pek fazla bilgili insan yok.

1. motosikletin kafa grenajının arkasında elektirik bağlantı noktaları var, ayrıca motorun olduğu kısımda elektirik alan kısımlar ve bujiler falan var, o kısımlar yüzünden motosikleti yıkamaktan çekiniyorum, genelde elime bir ıslak bir de kuru bez alıyorum ve bi yandan silip bi yandan kurulayarak motoru temizliyorum o da uzun sürüyor, siz motosikletinizi nasıl yıkıyorsunuz, tavsiye verir misiniz.

2. motosikletin bakımı açısından dikkat etmem gereken başka şeyler var mı.

3. 4-5 kere motor çalışmadığı için jikleyi yukarı kaldırıp, 100 metre kadar yol aldıktan sonra jikleyi en aşşağı alıp devam ettim, bu motora ne gibi zarar vermiştir ?

4. motoru ilk aldığımda titreme yoktu, şu sıralar motorda titreme hissediyorum giderken bu neden kaynaklanır.

5. motor sesini alabilmek için hava filtresini sökmeyi düşünüyorum mantıklımıdır ?

6. motorun son hali resimde gördüğünüz gibi ve görünüş açısından başka tavsiyeleriniz var mıdır ?

biraz uzun oldu sanki kusura bakmayın,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)