Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı talip333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serviste usta krizi var başka yer de ters geldi motorun yağını kendimiz değiştirsek garantiyle ilgili bir sorun çıkar mı?
    bakım km si geldiyse sorun olur .ha km gelmeden keyfi başka yağla değiştireceksen sorun yok benim motor daha hiç servise gitmedi yağını kendimiz değiştiriyoruz . yolumuz düşünce servise uğradım dayı km geçti(1000km den fazla) bakım kitapcığını verimde kaşe basıver neyse parası verelim dedim olmaz km geçmiş dedi.peki dedim kmyi düşürüp gelseydim yapmayacakmıydın bana bön bön baktı usta , nası düşürecen dedi valla usta yapan yapıyo neyse kafanı karıştırmayalım hadi hayırlı işler deyip ayrıldım.benim için artık garanti mevzuu yalan oldu dahada gitmem zati km 10.000 yaklaştı gerek yok
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    serviste usta krizi var başka yer de ters geldi motorun yağını kendimiz değiştirsek garantiyle ilgili bir sorun çıkar mı?
    Sen kaşeyi vurda başka bir sey istemem de

talip333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    Siz öyle deyince başka bir servis buldum yarın oraya gideceğim bakalım Yağ değişimi 20 lira diyor iyisinden (motul koydurayım diyorum) bir yağ ile 50 olur herhalde. Uzun yolda boşta stop etme olayını da söyleyeceğim çözer inş.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hepsi burada.com'a girin üst taraftaki arama çubuğuna bunları yazın
    carub motosiklet alarmi kucuk sustali
    arattırın gelen alarm drifte bir soketle hemen oturuyor. Tüm fonksiyonlar da calısıyor

Benim kullandıüım alarm, kargo dahil 47 tele, hemen kargo
    talip333 bunu beğendi.

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    ben yetkili servese kaza yapınca gidiyorum oda orjinal parça taksın diye
    ben debriyaja bağlı ayna kokunu kırdım servis 45 tl dedi kendi motorcuma gittim 20 tl komple değişti
    6000 bakımada gitmiycem neye nasıl garanti veriyorki
    ayrıca arkadaşım olan istanbulda servis hepsini kaşeledi 1 6000 kaldı zaten adam yağ koyuyo bakmıyo bile 30 tl bakım parası 50 tl adamlar tam bakım yapıyor zincirinden teker bilyasına kadar temizliyor ne gerk servise

Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    haklısın zaten bir sorun olsa kullanıcı hatası deyip çıkıyorlar, adamlar biliyor diye götürüyoruz ama maalesef durum bu :(

victor_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    arkadaşlar başıma gelene bakın mübarek günde, ismini vermeyeceğim servisin, şimdilik ekmeğinden olmasın. Hatasını telafi etmezse o zaman her yere şikayet edeceğim. Güya servise gittik, adamın bir iki işi vardı bitirdi bizimkine geldi. Yağı dedim kaliteli koymak istiyorum sizde ne var dedim biz mondialin dediğinden başka koymuyoruz dedi. Adını sanını duymadığım bir marka söyledi. İstersen 5000liralık koy motor zamanla eskiyor dedi. Dışarıdan alıp getirtilip koyduruluyor bildiğim dedim yok dedi ilk defa duydum. Gerçekten böyle olduğunu da ben ilk defa duydum, karı düşecek diye mi böyle dedi bilmiyorum. siz yazınca yada başka servisle konuşunca ortaya çıkar. Neyse iyi dedim geldik 16 km yol değiştirin dedim. Adam motoru ilk defa görmüş meğerse, motorun demirinden değil plastiğinden tuttu... Çat diye ses geldi. Hemen tuttuğu o yeri bıraktı yanındaki çırakla beraber kaldırdılar ben de başlarındayım. Kaldırır kaldırmaz başka motora gitti durduk yere. Ben de baktım ki kırmış adam tutma demirinin üstündeki drift yazan plastiği... Dedim kırmışsın bunu. Yok dedi kırmadım. Ben arkadan kuyruğun bagaj demirinin ordan tuttum diyor. Dedim hem kırdın hem de oradan tutulur mu burada tutacak yeri var. Ben bilmiyor muyum kaldırmasını diyor. Ben kırmadım yapmadım benim şöyle param var böyle şeyim var 3 kuruşluk şeyin hesabını mı yapacağım diyor gözümün içine baka baka. Mübarek günde bari yalan söyleme dedim. Baktı internetten 13,5 liraymış o parça. İstiyorsan parasını vereyim diyor utanmadan. Ben parasında değilim senin onların varsa benim de şu kadar maaşım bir de şu arabam var kırık olsa sana mı yıkacağım ben bunu dedim. Neyse inkar etti ve sonra yapacağım pazartesi sipariş vereceğim parçayı dedi. Mondial müşterisi hep böyleymiş ve hep sorun çıkarıyormuş yanımdaki birisine diyor . Dedim demek ki o kadar dandik görüyorsun, paso kırıp ediyorsun elinde kalıyor milletle uğraşıyorsun. Yok diyor mondiallik değil.. Yanındaki çırak dahi bir kez olsun ses çıkaramadı kırmadı diye. Oruçlu oruçlu adama iftira atacak kadar kötü insan olabilir miyim... Yağı da kaldı, pişman oldum, yeteneksiz adamları servis diye koyuyorlar hep. Geçen de eve klima taktırmıştık mantolamadan dolayı söktürdük yakın zamanda da tekrar taktırdım. Ya söken ya takan tırnağını kırmış daha 1 kere kullanamadığımız klimaya duvardan yandan bakınca bir kenarı dışarıda duruyor... Nerede beceriksiz adam var beni buluyor.. Bizim yeteneksiz mondial ustası bir de yüzsüz mondialin servisliğini bırakacakmış hala suç bastırıyor. Zorla uğraş benimle diyor.. Pazartesi parça geldiğinde yağını değiştiririm diyordu sonra döndü parçayı takarım sadece mondiali bırakıyorum diyor bana. Senin hangi lafın doğru dedim, yüzüne vuruyorum yok ben parçanı değiştireceğim onun garantisini veriyorum diyor inşallah daha da alçalmaz da biran önce kurtulurum..
    aman dostum hakim ol sinirlerine..serviseleri bende oldum olası sevmedim şu mondialde.. ilk 3 bakımı servise işlettim sadece o bakım süresincede motorun garantiden değişecek büyük bi sorunu olmadı ve bıraktım birdaha da gitmedim servisin kapısından içeri.. benim ustam var bitane yıllardır ona götürürüm motorumu eli değince sesi bile değişiyor gibi geliyo bana.. senin de varsa tanıdığın bildiğin öncelikle iyi bi insan olduğundan emin olduğun devamında da işçiliği sağlam bi usta ona git devamlı..
    hayırlı kandiller dilerim tüm arkadaşlara.. allah motorcuları, motorla yolculuk edenleri, mondialcileri ve tüm islam alemini korusun..
    talip333 bunu beğendi.

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    arkadaslar gunaydın nasılsınız benım motor 9220 kmde gecen bakımı vardı gıtmedım ozel servıse gıttım ankara da tayfun motorda emrah var gıdın oraya hakan ın selamı var dıyın drıftcı eskıden mct cı ıdı dıye soyleyın o anlar 10 numara ısınızı gorur cocuk neyse reklamı gecıyım goturdum zıncır degıstırdım orıng almıstım 2000 km yapmadan cortladı emrah usta abı ıyısı var 85 racıng takılan dedı 80 e taktı yagı dısardan aldım po 20/50 27 lıraya 3lıtre bedava bujı dısardan 5 lıraya aldım arka dıslı degıstırdı on dıslı dısardan aldım ellerınde yoktu debrıyaj balatası degıstırdı toplam maalıyet
    debrıyaj 20 cbf e takılandan
    bujı 5
    yag 3lt 27 *** 1lt sı 9 lıra
    on dıslı dısardan 10
    arka dıslı 15
    zıncır 80
    arka fren balatası 10
    kapak contası ucretsız toplam malzeme 149
    gelelım ustamın yaptıgı ıslıgın karsılıgına
    toplam cocuk benden 30 lıra aldı sımdı ben servıse sordum
    debrıyaj balatasına 35-45 lıra ıstedı daha motorun yagına 15 bujı 7,5 en ucuzu ne ettı 62,5 zıncır dıslıler vs katsam rahat 150 bıde servıs kafadan 30 alacak bakım ıcın buna zıncır balata degısımıde eklıyecek sok tak vs 30 bakım + 50-75 ona cıkarcatak ortalama toplam : 250
    yuh yanı bu servısler bısı yamadan bızı keklıyorlar ben de gıttım ustaya surayı kasele dedım sagolsun kırmadı 5 lıra sıgara parası sıktım o ıs tamam oldu
    ak1n bunu beğendi.

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı KAYA018 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar gunaydın nasılsınız benım motor 9220 kmde gecen bakımı vardı gıtmedım ozel servıse gıttım ankara da tayfun motorda emrah var gıdın oraya hakan ın selamı var dıyın drıftcı eskıden mct cı ıdı dıye soyleyın o anlar 10 numara ısınızı gorur cocuk neyse reklamı gecıyım goturdum zıncır degıstırdım orıng almıstım 2000 km yapmadan cortladı emrah usta abı ıyısı var 85 racıng takılan dedı 80 e taktı yagı dısardan aldım po 20/50 27 lıraya 3lıtre bedava bujı dısardan 5 lıraya aldım arka dıslı degıstırdı on dıslı dısardan aldım ellerınde yoktu debrıyaj balatası degıstırdı toplam maalıyet
    bujı 5
    on dıslı dısardan 10
    arka dıslı 15
    zıncır 80
    arka fren balatası 10
    debrıyaj balatasına 35-45 lıra ıstedı daha motorun yagına 15 bujı 7,5 en ucuzu ne ettı 62,5 zıncır dıslıler vs katsam rahat 150 bıde servıs kafadan 30 alacak bakım ıcın buna zıncır balata degısımıde eklıyecek sok tak vs 30 bakım + 50-75 ona cıkarcatak ortalama toplam : 250
    yuh yanı bu servısler bısı yamadan bızı keklıyorlar ben de gıttım ustaya surayı kasele dedım sagolsun kırmadı 5 lıra sıgara parası sıktım o ıs tamam oldu

bu cbf balatası takılırken komple debriyaj tası filanmı değişiyor yoksa sadece balatamı değişiyor ?

Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi yağını al git yanında ben öyle yaptım yağ parasını düştü ordan ama ne çare 50 lira aldı gene

2.000 km bakımı güya buji değişti hava ayarı yaptı yağı kendim aldım gittim

65 lira imiş 2.000 bakımı yağ parasından 15 tl düştü yağı kendim alıp geldiğim için ama gene 50 lira itelediler

Normal yağ değişimi 25 liraymış ben o paraya en kaliteli yağları alırım Motul İphone yağ değiştirmeside çok kolay bir iş
    motorumun parçasını kıran çakal kendi yağın olmuyor mondial ne diyorsa onu koyuyorum diyor.. Adı sanı duyulmamış bir şey. Çayıroğluna götürüyorum Ankarada orda da usta değişti bu nasıl bilmiyorum. Burada da 3 gün öncesinden randevu alıyoruz çıkıp gidemiyoruz.. Bu gidişle garanti vs demeyeceğim başka yer bulacağım. benimki de 2000 kmde sadece yağ demişlerdi buji dememişlerdi. Değişim gerekliyse değiştirteyim ben de. İstediğini yapmıyor sanırım bu servisler, ngk iyi dersin yok bunu kullanıyoruz, motul koyayım dersin yok bunu derler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

Alıntı KAYA018 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujı 5
    on dıslı dısardan 10
    arka dıslı 15
    zıncır 80
    arka fren balatası 10
    bu servis bakımından sonra oraya gideyim olmadı, senin semt neresi hocam?
    **[Ankara - MT] Motosiklet Grubu**
    Ankara Motosiklet Sevdalıları
    https://www.facebook.com/groups/329295930541118/

dr.asc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS ADVENTURE
    Arkadaslar bizim motorun onlastik ebatlari icin 3_18 yaziyo biz buun yerine 2,75_18 lastiktaksak olur mu? Michelinin 3_18 i yok 2,75lisi var o yuzden soruyorum

Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    bizim motora sonradan abs taktırmak mümkün müdür arkadaşlar?

Motosikleti
    arkadaşlar 5500 km motoru bakıma sokmasam yaşını değişsem bujiyi taksam zinciri yağlasam sıkııntı çıkarmı dersiniz

Motosikleti
    Var
    bizim motora sonradan abs taktırmak mümkün müdür arkadaşlar?
    Abs miz yok lastikleri degis arka önü aynı anda sık abs etkisi yaratır arka fren kitlemeside daha az oluyor kombine yani

IsmetCan86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende mh 125 drift düşünüyorum ama beni en çok bu bisikletçiden bozma servisleri düşündürüyor.
    Ne Bisikleti Kardeşim Bizim Burada Mondial Servisine Adam R6 Getiriyor Ustasıda Çırağıda Gerçekten Motordan İyi Anlıyorlar Sizin Oraların Servisi Dandik Olabilir Ama Bizim Buranın Mondial Servisi Gayet İyi Herkes Memnun.
    utkan35 bunu beğendi.

Motosikleti
    bu gun yeni yetkili servise gittim 6000 bakımı kaç tl neler yapıyorsunuz dedim
    buji yağ dahil 40 tl motorun başında durabilirsin temizlence yağlancak he yeri yağlıyoruz bakıyoruz dedi
    5 tl buji 5 tl ya bakıma 30 alıyor demekki

Motosikleti
    Var
    Kitapçıkta 500 km ve 2000 km bakımını yetkili servislere yaptırmassanız garanti dışı kalırsınız diyor

Gecen gün gittim 2000 km bakımına bundan sonra yetkili servise gitmesem olurmu

Bi yag degisimine 25 lira diyor

O paraya daha kaliteli yağ alıp yağ degisimini felan kendim yapmak
    istiyorum

Ayrıca performans egzozu aldım yarın bir gün takacağım egzoz degisiminden sonra hava ayarı karbüratör ayarı felan yapılıyormuydu ?

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı IsmetCan86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne Bisikleti Kardeşim Bizim Burada Mondial Servisine Adam R6 Getiriyor Ustasıda Çırağıda Gerçekten Motordan İyi Anlıyorlar Sizin Oraların Servisi Dandik Olabilir Ama Bizim Buranın Mondial Servisi Gayet İyi Herkes Memnun.
    kardeşim sen hangi ilçede servise götürüyon ismini verebilirmisin ?

victor_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:32 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:35 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:37 ----------

artık kaportaya modifiye yapacağım arkadaşlar.. internette el yapımı bi grenaj var büyük sakal gibi depo altından itibaren başlıyor.. acaba nasıl olur taksak.. bide reklamcıyla farklı şekiller ve mondial yazılarının yerine başka şeyler yapmayı düşünüyorum.. yaptırdıktan sonra yine foto yüklerim.. boyutlandırma yapmadım ama umarım becerebilmişimdir.. foruma ilk kez foto yüklüyorum

IsmetCan86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim sen hangi ilçede servise götürüyon ismini verebilirmisin ?
    İzmir/Bergama - Altan Motor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)