Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dcb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Mh Dirft
    [QUOTE=yqavuzhyan;3049450]aynı soruların defalarca sorulmuş ve cevaplanmış olmasındandır, kendi adıma bilidğim şeyleri 100 kerede yazsam bir kere daha yazmaya gocunmam ama geride bıraktığımız 3 sayfa boyunca 15-50 motor yağı tartısılmıs, bir arkadas geliyor hala 10-40 vs 15-50 diye soruyorsa o da o kişinin üşengeçliğindendir. okuma düşmanı bir milletiz galiba.

sorunuzun temel kelimelerini google yazarsanız yine motosiklet.net ten cevap alırsınız :D

mesela bızım motora ngk nın hangı bujısı uyar arkadaşlar?? yerine google amcayı açıp ngk mh 125 drift yaz bak sana 5 farklı cevap gelıyor[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

haklısın samimi olarak söylüyorum forumu baştan sona okudum , dikkat edersen lastik tavsiyesi istedim, lastik tavsiyesi fazlası ile sorulmuş ve cevaplanmış, benim sorunum lastik alacağım yerdeki açıklama da 2,75 ibaresi geçiyor bendeki ön lastik 3.00 , bu foruma güvenerek aldığım motorun, parçalarınıda alırken siz değerli kullanıcıların bilgisi ile almak isterim, googlede ki araştırmam sonucunda ls2 kask aldım, bir arkadaşımız yazmış çene altından rüzgar alıyor diye haklıda çıktı.

yqavuzhyan arkadaşım vw forumlarında baya emeğim var, vw grubunun ciğerini bilirim bende dafalarca açtığım konuların yada cvpların araştırmadan laf kalabalığı olsun diye yazan arkadaşlar ile karşılaştım,en azından mutlu olsun vw sevsin diye geride kalan sayfaların linkini verirdim,

halen lastik almadım umudum burası arka lastik en fazla sağlıklı olarak ne kadar geniş olabilir, hepiniz sağolun allah kazadan beladan korusun, saygılarımla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    [QUOTE=dcb86;3049574]
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı soruların defalarca sorulmuş ve cevaplanmış olmasındandır, kendi adıma bilidğim şeyleri 100 kerede yazsam bir kere daha yazmaya gocunmam ama geride bıraktığımız 3 sayfa boyunca 15-50 motor yağı tartısılmıs, bir arkadas geliyor hala 10-40 vs 15-50 diye soruyorsa o da o kişinin üşengeçliğindendir. okuma düşmanı bir milletiz galiba.

sorunuzun temel kelimelerini google yazarsanız yine motosiklet.net ten cevap alırsınız :D

mesela bızım motora ngk nın hangı bujısı uyar arkadaşlar?? yerine google amcayı açıp ngk mh 125 drift yaz bak sana 5 farklı cevap gelıyor[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

haklısın samimi olarak söylüyorum forumu baştan sona okudum , dikkat edersen lastik tavsiyesi istedim, lastik tavsiyesi fazlası ile sorulmuş ve cevaplanmış, benim sorunum lastik alacağım yerdeki açıklama da 2,75 ibaresi geçiyor bendeki ön lastik 3.00 , bu foruma güvenerek aldığım motorun, parçalarınıda alırken siz değerli kullanıcıların bilgisi ile almak isterim, googlede ki araştırmam sonucunda ls2 kask aldım, bir arkadaşımız yazmış çene altından rüzgar alıyor diye haklıda çıktı.

yqavuzhyan arkadaşım vw forumlarında baya emeğim var, vw grubunun ciğerini bilirim bende dafalarca açtığım konuların yada cvpların araştırmadan laf kalabalığı olsun diye yazan arkadaşlar ile karşılaştım,en azından mutlu olsun vw sevsin diye geride kalan sayfaların linkini verirdim,

halen lastik almadım umudum burası arka lastik en fazla sağlıklı olarak ne kadar geniş olabilir, hepiniz sağolun allah kazadan beladan korusun, saygılarımla
    valla üstad ben 2.75 aldım çünkü honda ybr bu lastiği kulanmış bu sınıf için vardır bir bildikleri dedim memnunum 100-90-18 kulanabilirsin istersen ama kalınlaştırırsan motorun çekişi düşer yakıt performansın artar son hızın düşer yol tutuşun artar frenlemen daha sağlam olur sen ölç tart artık ona göre genişlet.. ben michelin kulanıyorum ıslak kuru hertur zeminde asvaltı bırakmıyor yapışıyor resmen memnunum yani..

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=dcb86;3049574]
    aynı soruların defalarca sorulmuş ve cevaplanmış olmasındandır, kendi adıma bilidğim şeyleri 100 kerede yazsam bir kere daha yazmaya gocunmam ama geride bıraktığımız 3 sayfa boyunca 15-50 motor yağı tartısılmıs, bir arkadas geliyor hala 10-40 vs 15-50 diye soruyorsa o da o kişinin üşengeçliğindendir. okuma düşmanı bir milletiz galiba.

pirelli ve michelin marka lastikler en iyileri. 3.00 ön lastik ölçüleri(orjinal), ama 2.75 takan arkadaşlardan bu gune kadar bir şikayet gelmedi. Lastik kalınlaştırma hususunda ise birkaç kişinin hareket halinde iken 110-90-18 olan lastikler jantın dısına çıkmış. Cok buyuk bır rısk bence. bu yuzden orjınal ayarlarda kullanmakta fayda var. Keza bu aletlerın torku beygırı frenlemesı gıbı hassa mevzular muhendsılık hesaplamalarına gırer ve bu motorları ureten muhendsılerı bunları emın olun sızden benden daha derın ve detaylı olarak dusunmuslerdır.

arka lastik michelin alın, ön lastık illaki 3.00 olacak dersenız IRC markada 3.00 ön lastık var, 2.75 de olsun dersenız onu da mıchelın alın.

Motosikleti
    Mondial 125 Mh Dirft
    2.75 şu an üzerinde olan lastikten genişlik olarak çok fark edermi?

Motosikleti
    ben fark etmedim farkı 0.25 olsada olur olmasada.. :D zaten ön arkadan biraz ince olması gerekiyor aerodinamik açıdan düşünürsek ama orjinalde aynı bunu da düzeltmiş oldum aslında 3.00 ön 100-90-18 de arka alabilirdim ama ne gerek var hem daha pahalı hem yakıt artcak hem torkum düşcek yol tutuşu artcak ama zaten aldığım lastiğin yol tutuşundan memnunum

Alıntı dcb86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.75 şu an üzerinde olan lastikten genişlik olarak çok fark edermi?

sanmıyorum, ama michelin asfalt lastiği olduğu için zaten dişli değil, ve sportif bir görünüşü var. Bence arzuladığınız sportifliği size michelin verecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

Sayın çinli severler, bana şekli şemali düzgün bir motosiklet montu lazım. aralık - ocak-şubat- mart ayında motosiklet kullanmayacağım. Sizce direk yazlık mı alayım yoksa bu 4 mevsimlik denen montlarda o içindeki aletül-edevatları çıkarınca aynı rahatlığı verırler mı ?

Motosikleti
    sanmıyorum, ama michelin asfalt lastiği olduğu için zaten dişli değil, ve sportif bir görünüşü var. Bence arzuladığınız sportifliği size michelin verecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

Sayın çinli severler, bana şekli şemali düzgün bir motosiklet montu lazım. aralık - ocak-şubat- mart ayında motosiklet kullanmayacağım. Sizce direk yazlık mı alayım yoksa bu 4 mevsimlik denen montlarda o içindeki aletül-edevatları çıkarınca aynı rahatlığı verırler mı ?
    BEN 4 mevsim aldım 6 yada 8 tam hatırlamıyorum hava kanalı var icliğinide çıkardım ama cıx terliyorum hem nasıl terlemeyim.. t-sirt le terliyoz artık.. :D

Crocuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    azdaha motoru düşürüyordum, bina önünde halı yıkanmış haliyle su ve sabun asfalta 4. vitesten 3'e düşürtüm benim arka teker carttt kaydı hızımda yüksek olmamasına rağmen kaydı çok kortum arkadaşlar.
    ön ve arka lastikleri beraber değiştirmek dahamı iyi olur,

"Michelin 2,75-18 - Ön Lastik Pilot Sporty"

http://www.feyizoglu.com/2-75-18-on-...y_46626.html#0

"Michelin 90/90-18 - Arka Lastik Pilot Sporty"

http://www.feyizoglu.com/90-90-18-Ar...y_46627.html#0

daha geniş taban öneriniz varmı ? şimdiden teşekkürler.
    Kardeşim aman diyim , eğer imkanın varsa hemen değiştir bende yaz geldi nasılsa yaz bitince alırım falan dedim şu an pek bütçemimde olmaması sebebiyle ama nanaya geliyodum senin gibi , hafif yağmur yağdı bursadan eskısehıre gelirken ufacık bi fren yaptım patenle kayar gibi kaydı arka lastik. Bu ilk kez olmadı ufacık bi sudan geçsin en ufak şeyde kayıyor. Çok adi bi lastik kullanmışlar. Çok dikkatli kullanılmazsa insanı öldürtecek cinsten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

Alıntı tezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka fren kampanasına bağlanan çubuk üzerinde frenin erken yada geç kavramasını sağayan bir somun var O somunu sıkıp gevşeterek freni istediğin gibi ayarlayabilirsin.Eğer pedal yüksekliği oradan kaynaklı değilse arka fren pedalının orta kısmında bir stop cıvatası olması lazım Pedalın yükseklik ayarını da ordan yapabilirsin diye biliyorum Bir kontrol et istersen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

Hemşehrim iyi geceler O şeffaf boru akü tahliye borusudur.Şarj durumunda oluşan asit taşmasını tahliye eder.Eğer asit oradan çıkıp metak kısma veya egsoa sıçrarsa beyaz toz gibi lekeler oluşur.O borunun olması normal.Sadece metale değmeyecek bir yere ayarla yeter.

Bi bakım teşekkürler hocam

Motosikleti
    Mondial 125 Mh Dirft
    belediye ağaç sulaması yapmış fazlalık su yolda ilk defa artçı bindirdim,arkadaşın evine çok az kala motor yine kaydı,ikimizde selseldeik üçüncü vitesten ikiye alınca bile kayıyor bir lastik bu kadar adimi olur, michlieine karar kıldım, feyizoğlundan alıcam daha öncede alışverişim oldu sorun yaşamadım, lastik tarihide önemli aranızda bu siteden lastik alan oldumu arkadaşlar, bayat lastik gelme ihtimali olabilirmi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

http://www.feyizoglu.com/Tourex-Mont_46018.html#0 ankarada havalar yeni yeni ısınıyor, motordan indikten sonra montu üzerimden çıkarmasam ter içinde kalıyorum bayada ağır.

sonuc olarak bu 4 mevsimlikler iş görür mü, hem yağmurlu havalarda da kullanırım yoksa yazlık mı alayım? kısın artık derı mont kullancaz.

Motosikleti
    Mondial 125 Mh Dirft
    üstte linkte verdiğim ürün gayet kullanışlı çok sıcaklarda sorun yaratabilir gösteriş te önemli dersen kesinlikle tavsiye ederim, havalandırma kanallarıda mevcut bilgine?

güvenlik için lastik,kask,eldiven,mont,ve ayakkabı tamam. sıra pantolana geldi.
    http://www.hudsonderi.com/?urun-565-...-Pantolon.html
    öneri ve yorumlarınızı esirgemeyin lütfen, kask gibi sakata düşmek istemiyorum.

Motosikleti
    sonuc olarak bu 4 mevsimlikler iş görür mü, hem yağmurlu havalarda da kullanırım yoksa yazlık mı alayım? kısın artık derı mont kullancaz.
    izmirdesin sen dimi.. :D hiç bir deri mont yağmur 100/100 yağmur geçirmez değil hele bunun için özel dizayn edilmemişsekışında kulanırım diyorsan yazın sadece uzun yollarda giysem yeter inince çıkarcam diyorsan 4 mevsim su geçirmez al.. yoksa sadece yazın kulancaksan yazlık..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

üstte linkte verdiğim ürün gayet kullanışlı çok sıcaklarda sorun yaratabilir gösteriş te önemli dersen kesinlikle tavsiye ederim, havalandırma kanallarıda mevcut bilgine?

güvenlik için lastik,kask,eldiven,mont,ve ayakkabı tamam. sıra pantolana geldi.
    http://www.hudsonderi.com/?urun-565-...-Pantolon.html
    öneri ve yorumlarınızı esirgemeyin lütfen, kask gibi sakata düşmek istemiyorum.
    iyi hoş güzel ama yazın sen bunda erirsin demedi deme

Motosikleti
    Mondial 125 Mh Dirft
    ak1n haklısın yazın çok sıcak olacağı kesin, bulunduğum semt yazları özellikle geceleri serin oluyor, (agustos ayı hariç ) şu an insanlar ceketle yada yazlık montla geziyorlar, ama haklısın bu mont 4 mevsim değil kışlık, içlikleri çıkardığım halde motor üzerinde sorun yok indikten sonra 5 dakika üzerinde dursun ter suları başlıyor,
    yqavuzhyan arkadşın izmirde olduğunu düşünmemiştim.

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    arkadaşlar ben yaz için tekstilci oldugum için dısı yağmurluk içi svet kumasından uzun kollu onu fermuarlı hırka turu bişi yaptım
    fermarı kapatınca kasın altına kadar çıkıyor ve ruzgar almıyor
    hergun bişi soruyom foruma ama napalım oğrenecez
    hava filitresini yanmaz temizleyiciyle temizleyin diyo bu ne yanmaz temizleyici
    zinciri temizliycem gazyağı ile sonra elimde yağ olarak motordan çıkan yağ var onla yağlasam nasıl olur sıkıntı olurmu

Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Sonunda motoruma kavuştum İlk günden 80 km oldu ilk izlenimlerim gayet iyi bir sıkıntı yok

cimi382, turkish39 ve murat0742 bunu beğendiler.

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    h.olsun kardeş allah kaza bela vermden binersin inşallah

Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Alıntı oguzkaan_27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    h.olsun kardeş allah kaza bela vermden binersin inşallah
    Eyvallah kardeş saolasın. Önceki 100 lük cup ile hiç kaza yapmadım inşallah bununla da yapmam.

Şu motora bi ruhsat koyma yeri niye yapmamışlar ya
    utkan35 bunu beğendi.
    98' Honda CBR600 F3 Repsol

07' Fz6 Fazer -> 08' Cbr600 RR -> 98' Cbr600 F3

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    hayırlı olsun )

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı oguzkaan_27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben yaz için tekstilci oldugum için dısı yağmurluk içi svet kumasından uzun kollu onu fermuarlı hırka turu bişi yaptım
    fermarı kapatınca kasın altına kadar çıkıyor ve ruzgar almıyor
    hergun bişi soruyom foruma ama napalım oğrenecez
    hava filitresini yanmaz temizleyiciyle temizleyin diyo bu ne yanmaz temizleyici
    zinciri temizliycem gazyağı ile sonra elimde yağ olarak motordan çıkan yağ var onla yağlasam nasıl olur sıkıntı olurmu

zincire farketmez motordan çıkanı kullan bn öyle yapıyorum şuana kadar hiçbir sorun olmadı

Motosikleti
    motoran ninety
    Alıntı Ziya10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda motoruma kavuştum İlk günden 80 km oldu ilk izlenimlerim gayet iyi bir sıkıntı yok

http://l1306.hizliresim.com/1b/1/np0n6.jpg

http://l1306.hizliresim.com/1b/1/np0rb.jpg

http://j1306.hizliresim.com/1b/1/np0tj.jpg
    hocam toplama ne kadara patladı sana acaba....bide titreme falan var mı motorda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)