Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Uzun km ler gider neden gidemesin.Forumdada rastlamıştul zaten şu an 45000 de ve 65000 de olan motosiklete.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun km ler gider neden gidemesin.Forumdada rastlamıştul zaten şu an 45000 de ve 65000 de olan motosiklete.
    Tamamen kullanıcı titizliğine ve bakımları zamanında yapmasına bağlı
    98' Honda CBR600 F3 Repsol

07' Fz6 Fazer -> 08' Cbr600 RR -> 98' Cbr600 F3

by creature - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok
    Bu ilanlara baktığımda 25binde satıyor herkes çok düşük km dede satanlar var acaba memnun kalmadıkları için mi çok kafa karıştırıcı işler suan mesela Drift kullananların motorları kac km yazarmı yuksek olanlar

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    TVSDEDE VAR HONDADA YAMAHADA DA var düşük km de satanlar.Ben zamanında çok araştırmıştım.Sonunda sıfır aldım.Herkes düşük km de almak ister siz yüksek km demi arıyosunuz?Kafa karışıklığı normal.size tavsiyem bi markada karar kılın alın ve keyfini sürün.Eğer motosiklet hakkında pek bilgi sahibi değilseniz zaten ne marka alırsanız alın keyfi olmaz.Yok burası neden bağırıyo,şurası sökülmüşmü,çizilmişmi,neden gitlmiyo bu vs.Bi takım bilgilere sahip olmazsanız bi arıza yaptığında haaa şuradandır diyemiyosanız işiniz zor.Servislerde bilgisiz olduğunuzu anlarsa artık insaflarına kalırsın.Sıfır motorun derdi yok.Benzini yağı koy git.

Motosikleti
    Henüz Yok
    Ben zaten 0 motor alıcam sadece aldığım motoru çok uzun süre sürmek istiyorum ondan dolayı bu sorularım 0 alsam kaç kme kadar sürebilirim diye sorguluyorum şuanda mh125 mc125 mcx150 ve cb125 aralarında gidip geliyorum karar vermek zor iş :D

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı by creature adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ilanlara baktığımda 25binde satıyor herkes çok düşük km dede satanlar var acaba memnun kalmadıkları için mi çok kafa karıştırıcı işler suan mesela Drift kullananların motorları kac km yazarmı yuksek olanlar
    Km düşürüp satıyolar Honda CBF150'lerin çoğu 20 bin km'yi geçmez 6-7 yıllık olsa bile.
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Km düşürüp satıyolar Honda CBF150'lerin çoğu 20 bin km'yi geçmez 6-7 yıllık olsa bile.
    Bide hepsi garaj motoru
    Ben yaz kış kullanıyorum,işe gidip geliyorum ve hafta sonları güzel havalarda 100-200 km arası yapıyorum.Satarken garaj motoru dersem inanmayınKullanmak için gezmek için aldım garajda niye tutayım.
    Mehmet YILDIRIM kardeşim fazla düşünmene gerek yok.Drift gerçekten güzel motosiklet.Yeterki bakımını iyi yap.Hor kullanılan her motosiklet sorun çıkarır.Ben ybr ya da honda düşünüyodum ama o zaman maddiyat durumum pek yoktu.Drift aldım ve çok memnunum.Şu an servise de gitmiyorum yağını kendim değiştiriyorum.Arada elektrik aksamını kontrol ederim sürtünmeden dolayı aşınma ya da kaçak varmı diye,zinciri gevşekse gererim,zincir yağı yetersizse yağyarım,hava filtresini kontrol ederim,bunlar kullanıcısı tarafından kontrolü yapılması gereken şeyler zaten.Kendin yapınca daha zevkli oluyo ve yarı fiyatından daha az paraya denk geliyo.

Motosikleti
    Henüz Yok
    Anladım çok teşekkür ederim bakalım birde bayiye gidip canlı canlı bakayım şu motora :D Bu arada motorunun önündeki karbon kaplama çok şık durmuş o konudada yardımını isterim ilerde :D

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Eywallah.Güzel duruyoda yapması çok zor.Isıtarak ve gerdirerek yapılıyor.Dört kişi birer ucundan tutup gerdirerek tek parçada depoyu 1 saatte kapladıkBayilere git marka farketmez,hepsinin koltuğuna otur bikere hoşuna gideni,kendine yakıştırdığını al.Bide koruma ekipmanlarını da sakın ihmal etme.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    motor 480 km oldu 2 gündür yatıyor ya servise gidicem ehliyet olmadığı içn bizim burda polisler baya toplamaya başladılar kaptırmayalım bide :D

Motosikleti
    Henüz Yok
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eywallah.Güzel duruyoda yapması çok zor.Isıtarak ve gerdirerek yapılıyor.Dört kişi birer ucundan tutup gerdirerek tek parçada depoyu 1 saatte kapladıkBayilere git marka farketmez,hepsinin koltuğuna otur bikere hoşuna gideni,kendine yakıştırdığını al.Bide koruma ekipmanlarını da sakın ihmal etme.

Bu motor koruması kask arka çanta falan toplam kaç para maliyeti olur bana abi?
    M.YILDIRIM

N Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honca cb125 e
    arkadaşlar ngk buji yakıtta fark edermi??

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    çanta 50-100
    kask 100-250 arası daha ucuz ve dandikleride var.
    dizlik 50-70
    eldiven 35-70
    çanta 50-120 litresine göre
    koruma demiri 40-60
    mont 130-250
    bunlar en düşük fiyat aralıkları tabi ama hiç olmamasından daha iyi ufak tefek düşüp kalkmalarda seni korur.

Motosikleti
    Henüz Yok
    Saolasın :D

N Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honca cb125 e
    arkadaşlar ngk buji yakıtta fark edermi??

Motosikleti
    arkadaşlar ben motorun yağını kendim değişsem olurmu acaba birde hangi yağdan alayım castrol 10/40mı 15/50 mi koyayım kararsız kaldım

Crocuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    bugün itibariyle makina 540 km'e geldi ,ilk bakıma yağı değişsin diye servise götürdüm , Gulf marka 15-50 yağ koydu . Alman markası iyidir fln dedi iyi dedim bakam. Dışardan sordurdum yağı 10 tl idi adam bana 15 dedi. Neyse sonra civataları fln gevşemiş onlarıda sıktık dedi. Ne kadarda sıkıldı derseniz yaklaşık 3 dakika sürdü. Çünkü bende kapının dışında sigara içiyodum o ara bitti olayı. 40 tl de para kitledi. Motosikletin frenleri bir sert olmuş anlatamam ya bana makina geldiğinde gevşekti yada bu aşırı sıkılmış , şöyle söyliyim arka fren pedalına ayağımı koyduğumda parmak uçlarım hafif yukarda duruyor ve bu bana rahatsızlık verdi. Düz durmuyor ve sert , olması gereken mı bu? 2 gün sonra bursaya gitmek durumundayım. Burdan 183 km kadar. Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.

Motosikleti
    fren sertse pek iyi değil bnce hafif dokunmada kitliyosa olmaz bnde pek ustaya gitmek istemiyom kendim yağı değişsem olurmu acaba

Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fren sertse pek iyi değil bnce hafif dokunmada kitliyosa olmaz bnde pek ustaya gitmek istemiyom kendim yağı değişsem olurmu acaba
    Garantinin bozulmaması için servise gitmen gerekli
    98' Honda CBR600 F3 Repsol

07' Fz6 Fazer -> 08' Cbr600 RR -> 98' Cbr600 F3

Crocuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    Kardeşim arka frende parmak uçlarımın hafif yukarda olması beni rahatsız etti.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)