Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bişey var demedim kardeşim benim. renk konusuyla hız konusunun ne alakası var dedım arkadasa. sen nıye ustune alınıyosun hayırdır hani ? 2 sayfadır agresıf yorum ıcındesın bi an once cık bu durumdan.

elektrik aksamı olan yerler zaten gozukur. Drift yok mu sende ? var, ee zaten naked motosiklet Drift. herseyını gorursun. camurlu demıstın galıba yanlıs hatırlamıyosam, cok camur olmayan veya hıc olmayan yerlere uzaktan, camurlu olan yerlere eger kurumussa zaten dıbınden tutucaksın mecbur. hassak elektrik kablolarına falan dikkat et ne biliyim karbüratöre falan saldırma tazyikle. cok yakından tutma dedıgım gıbı cok camur yoksa.
    Yıkamacı bilir heralde ya?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıkamacı bilir heralde ya?
    her yıkamacı bilmiyor maalesef. tek sefer bi dene nasıl yıkıyor bi gör, begenmezsen bıdahakı sefere kendın yıkarsın. tek seferden motor gümlemez merak etme
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Tamamdır sağolasın

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı atasun10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani biz burda fikir bilgi alış verişi yapıyoruz niye çıkıp 140 yapıyorum ben diyeyim ki kime artistlik yapma amacım olucak öyle giden arkadaşlara motorlarının bakımlarını bujisini hava filtresini yağını doğru yağla değiştirmesi için teşfik etmekte var amaçta ama illa bi tutturmuşlar yok gitmez yok öyle yok böyle görmesem niye öyle diyeyim ki amaç ne yani. video çekmek cidden çok zor o hızlarda o olmasada memlekete gittiğimde çekicem fotoğrafını belki o zaman dediğimize inanılır .
    katılıyorum belki yapan vardır bilemem fakat çok hafif eğimli yolda 140 bizde yapıyoruz benım arkadaşlarımda diyor 140 yapıyoruz fln dıe ama ben bıldıgım ıcın soyluyorum cok hafif bir eğimli yolda ama dümdüz yolda yapacagını fazla zannetmıyorum olabilirde yapabilir rüzgarı fln arkasına alır motor bakımlıdır fln neden olmasın ama 200luk orjinal suzuki makineli bi motor war arkadaşta o 140 zar zor goruo cok seri fakat son hızı duz yolda 140 fln cıvarı bide ne farkettım bende cup war ben 100le gıderken driftte 100le gıdıo fakat ben 100le gıderken 200lük 90la gidiyor gorunuyo driftlerden 10 km az gosterıo

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Bugün yıkadım motorumu hiç dikkat etmeden valla hara hura basınçlı ve köpüklü suyla kendim yıkadım her tarafını güzelce sildim sonra tek marşta çalıştı maşallah,hız konusu dediğim gibi benim ibrede bir şey var 2012 ybr esdyle yan yana gidiyoruz bende 110 yazıyor onda 120 10 km eksik gösteriyor benim motosiklet...

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    gökalp hadi hayırlısı dikkat et
    gklp45 bunu beğendi.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yıkadım motorumu hiç dikkat etmeden valla hara hura basınçlı ve köpüklü suyla kendim yıkadım her tarafını güzelce sildim sonra tek marşta çalıştı maşallah,hız konusu dediğim gibi benim ibrede bir şey var 2012 ybr esdyle yan yana gidiyoruz bende 110 yazıyor onda 120 10 km eksik gösteriyor benim motosiklet...
    YBR'ye nıye bu kadar guvenıyosun ? belkı senınkı dogrudur.

iyi yapmıssın en guzelı kendın yıkamak. bugun adamın bırı ufak chopper gorunumlu sacma bı motosıkletı var mondialin biraz eski modeli, parlıyodu falan ama adam basınclı suyla yıkadı motorun her yerını sıldı ettı sonra motorun ustune oturdu motor mars yemıyor delırdı adam ındı motosıkletten bu sefer ayak marsıyla denedı onda da tık yok. biz tekerı sısırdı benzın aldık bı de benzınlıkte bi abiyle konustuk 1-2 daka adama bu sure ıcındde hala calıstıramadı en sonunda aldı motoru kenara bekledı bıraz oturdu yani demem o ki Drift'ine dua et Tek marsta yola koyuyor senı saglam motosiklet abi drift buna denılecek bısey yok. çoğu çinliden saglam

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Drift cogu cinleden saglam. ybr göstergesi yanlıs olma ihtimali varmı ??

calısmama sorunu cinden japona hepsinde olur bujiye su kacmasından.
    ugrgnr bunu beğendi.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

seninki bile 5 km fazla gösteriodur sen düşün öteki nekadar gösteriyor hızı

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    arkadaşlar biraz önce dolaşırken YK150-G diye bi motorla ufak bi kapışmamız oldu. O motorda 2 kişi vardı benim motorda sadece ben vardım. Motoru geçtim fakat geçene kadar karnım yarıldı. ben 100 kg mım onlar çelimsizdi 75+75 150 kg diyelim apaçilerle aramda 10m fark anca kaldı. Benim motorda bu ara bi naz hali başladı yokuş aşşağı yokuş yukarı düz yolda 110-115 i geçemiyorum ne oluyor benim motora? Hızın artması için neyi değiştirmem gerekiyor 2 ay öncesine kadar 120 basıyodu. Motoru biraz olsun nasıl hızlandırabilirim.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar biraz önce dolaşırken YK150-G diye bi motorla ufak bi kapışmamız oldu. O motorda 2 kişi vardı benim motorda sadece ben vardım. Motoru geçtim fakat geçene kadar karnım yarıldı. ben 100 kg mım onlar çelimsizdi 75+75 150 kg diyelim apaçilerle aramda 10m fark anca kaldı. Benim motorda bu ara bi naz hali başladı yokuş aşşağı yokuş yukarı düz yolda 110-115 i geçemiyorum ne oluyor benim motora? Hızın artması için neyi değiştirmem gerekiyor 2 ay öncesine kadar 120 basıyodu. Motoru biraz olsun nasıl hızlandırabilirim.
    O da tek kişi olsa geçemezdin, dedim drift 135cc elbet 150'likler ondan biraz daha güçlü olacak Bide 100 kilo az bir ağırlık değil, doğrusu motora 1.5 kişilik yükle biniyorsunuz

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O da tek kişi olsa geçemezdin, dedim drift 135cc elbet 150'likler ondan biraz daha güçlü olacak Bide 100 kilo az bir ağırlık değil, doğrusu motora 1.5 kişilik yükle biniyorsunuz
    haklısın menguvallahi adam tek olsaydı eğer ya burun buruna yada burun farkıyla beni geçerdi.Ben kapışmazdım kapışmayada pek tahrik etti ışıklarda durduk bu 125 likmi diyo elektirik kesiyo otluyo zıplıyo eğer 2 kişi beni geçselerdi heralde satardım motoru

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    kaç binde senin drift? rodajını nasıl yaptın. yagını ne kullanıyosun ? 105 110 cok az bı rakam drıft ıcın. ya vıtes gecıslerını ıyı yapamıyosun ya da dedıgım gıbı rodaj yag falan fıstık. 120 rahat gordugunu bılıyorum drıftın. redline da 130 goruyor sanırsam.

Mondial'in 100mg prince modelinde son hız kac demıstım herıf redline 110 yapıyor demıstı. satıs psıkolojısı mı bılmıyorum ama abiyi de severim hani sanmıyorum oyle abartsın. ama 110 cok geldı 100cc ıcın. en fazla 100-105 tahmın ettım en fazla. yanı 12bin devir falan ne bılıyım. Drift 100cc'nın max hızıyla gıdıyosa emin ol onemlı bı sorunu vardır. ugrasmak lzım motorla halınden anlamak sesını dınlemek lazım kanımca.

Motosikleti
    kaç binde senin drift? rodajını nasıl yaptın. yagını ne kullanıyosun ? 105 110 cok az bı rakam drıft ıcın. ya vıtes gecıslerını ıyı yapamıyosun ya da dedıgım gıbı rodaj yag falan fıstık. 120 rahat gordugunu bılıyorum drıftın. redline da 130 goruyor sanırsam.

Mondial'in 100mg prince modelinde son hız kac demıstım herıf redline 110 yapıyor demıstı. satıs psıkolojısı mı bılmıyorum ama abiyi de severim hani sanmıyorum oyle abartsın. ama 110 cok geldı 100cc ıcın. en fazla 100-105 tahmın ettım en fazla. yanı 12bin devir falan ne bılıyım. Drift 100cc'nın max hızıyla gıdıyosa emin ol onemlı bı sorunu vardır. ugrasmak lzım motorla halınden anlamak sesını dınlemek lazım kanımca.
    Abartılmış rakamlar yazdıkların, bende 150'lik motor var 100 km'den sonra redline'a giriyor. Ön dişliyi 1 diş büyütmeme rağmen. 120km son hızım, o hızda 10500 devir yapıyo. 100'lük cg'nin yapacağı son hız 100km'dir 80'den sonra da redline'a girer 8-8.5 bin deviri geçer yani.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Abartılmış rakamlar yazdıkların, bende 150'lik motor var 100 km'den sonra redline'a giriyor. Ön dişliyi 1 diş büyütmeme rağmen. 120km son hızım, o hızda 10500 devir yapıyo. 100'lük cg'nin yapacağı son hız 100km'dir 80'den sonra da redline'a girer 8-8.5 bin deviri geçer yani.
    aynen abi ben de öyle diyorum ya. 100 bilemedin 105 12bin devir veya yaklasırken. astorojna'nın Drift'i de max 110 diyor. çok kötü bi rakam bence drift için. şu an çoğu drift kullanıcı hatta nerdeyse hepsi 120yi rahat 130u da zorlayarak yaptıklarını soyluyor. astorojna'nın altında adam gibi bi drift olsa o yarıstıgı motosıklet bastan ofsayta duserdı bence. Torkunun da problemlı oldugunu dusunuyorum.

bnm motor düz yolda 7.5 - 8 çevirio nası redline a çıkartıyorsunuz. 12000 devir neya motor patlar

Motosikleti
    aynen abi ben de öyle diyorum ya. 100 bilemedin 105 12bin devir veya yaklasırken. astorojna'nın Drift'i de max 110 diyor. çok kötü bi rakam bence drift için. şu an çoğu drift kullanıcı hatta nerdeyse hepsi 120yi rahat 130u da zorlayarak yaptıklarını soyluyor. astorojna'nın altında adam gibi bi drift olsa o yarıstıgı motosıklet bastan ofsayta duserdı bence. Torkunun da problemlı oldugunu dusunuyorum.
    astorojna 100 kilo olduğunu yazdı bilmem fark ettin mi o da etkiliyodur, ben 10 kilo aldım 80'lerden 90'lara çıktım eskiden deli gibi çeken 100'lük motorum şimdi yokuşlarda bayılıyor düz yolda 80'i geçmiyor.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    astorojna 100 kilo olduğunu yazdı bilmem fark ettin mi o da etkiliyodur, ben 10 kilo aldım 80'lerden 90'lara çıktım eskiden deli gibi çeken 100'lük motorum şimdi yokuşlarda bayılıyor düz yolda 80'i geçmiyor.
    hee 100 kilo olayını unuttum bak. donduk basa ama eray_uluyazı 140 yaptıgını soylememıs mıydı artcıyla ? bu adam 140 yapıyosa astorojna 120'yi yine rahhat yapması lazım. ulen sacma sapan konular neyse ya. gece gece kafam doldu uyuma zamanı hadi iyi geceler

Motosikleti
    hee 100 kilo olayını unuttum bak. donduk basa ama eray_uluyazı 140 yaptıgını soylememıs mıydı artcıyla ? bu adam 140 yapıyosa astorojna 120'yi yine rahhat yapması lazım. ulen sacma sapan konular neyse ya. gece gece kafam doldu uyuma zamanı hadi iyi geceler
    Ben bu tarz motorların o kadar yüksek hızda güvenli olduğunu düşünmüyorum. Normalde 120 yapan motoru 140'a kadar zorladın diyelim, 120'den 140'a çıkmak neredeyse bir dakka sürecek bunun için de motora lahmacun tahtası gibi yatman lazım yüksek hızlarda son derece dengesiz bir motorla bide güvenli sürüş için olabilecek en kötü pozisyonda motoru dakikalarca süreceksin 140 yapacak diye. Bana mantıklı gelmiyor. Normal oturup (sadece kaskı göstergeye yanaştırıp) 140 yapan varsa video çeksin görelim. 45 derece iniş olmadıkça bu motorların rüzgar direncinden dolayı her motorlu taşıt gibi limit hızı var. 10-12 beygir civarında motorlar güvenli bir sürüş tarzıyla 120'yi geçemiyor.
    viper17 ve memurmb bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Ben bu tarz motorların o kadar yüksek hızda güvenli olduğunu düşünmüyorum. Normalde 120 yapan motoru 140'a kadar zorladın diyelim, 120'den 140'a çıkmak neredeyse bir dakka sürecek bunun için de motora lahmacun tahtası gibi yatman lazım yüksek hızlarda son derece dengesiz bir motorla bide güvenli sürüş için olabilecek en kötü pozisyonda motoru dakikalarca süreceksin 140 yapacak diye. Bana mantıklı gelmiyor. Normal oturup (sadece kaskı göstergeye yanaştırıp) 140 yapan varsa video çeksin görelim. 45 derece iniş olmadıkça bu motorların rüzgar direncinden dolayı her motorlu taşıt gibi limit hızı var. 10-12 beygir civarında motorlar güvenli bir sürüş tarzıyla 120'yi geçemiyor.
    güzel bi konuya değinmişin ben 100km mım ve 190 boyundayım. Yani motora bindiğim zaman bir nevi motorun hızlanmaması için paraşüt görevi yapıyorum. Acaba sahibindende satılan performans hava filtresi, performans beyin lerden alsammı acaba?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-mh-drift-performans-hava-filtresi-ultra-performance-ozel-uretim-117135432/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-mh-drift-performans-beyin-cdi-modifiye-30-performans-artisi-111442013/pasif-ilan/#classifiedTitle

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-mh-drift-performans-egzos-cift-sesli-tri-oval-full-karbon-plus5-hp-109043668/detay/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)