Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı c90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi ala
    ben de Salihli
    guzel kardesim .d

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    hava soğutmalı 1 silindirli motorsikletler de yağ filitresi olmaz ve hava soğutmalı filitresiz olduğundan yağın ömrü kısaldığından kısa süreli yağ değişimleri gerekir
    Tabiki yağ filtresi var. Motordan pek anlamıyorsun anlaşılan. mondialyp.com da yedek parçaları incele.
    http://www.mondialyp.com/parts/main_...parcakatid=196
    hatta resmi bile var.

---------- Post added at 09:07 ---------- Previous post was at 09:04 ----------

Alıntı gokhanbeyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diğer arkadaş var dedi,hatta yerini bile tarif etti ) peki filtre yoksa pisliklerin toplandığı bi yer varmı acaba,yağı boşaltsak tamammı yani

Motosikleti
    MH 125 Drift
    yağını zamanında değiştir drift de titreşim mitreşim yok olamaz da bunun motorun km ile alakasıda yok
    kulaktan dolma ifadeleri de sabit bir fikirmiş gibi aktarmayın
    drit 6000 km ye dayandı her 600-750 km de yağ değişimi yapıyorum malum havalar sıcak motora koyduğum yağın nerde ise rengi bile değişmiyor
    son kullandığım DEW oil 10-40 tı şanzumanda vites değişimlerinde tıkırt tukurt ses geliyordu şimdi şıkır şıkır geçiyor
    yağı teklif eden bir madeni yağ satıcısı cankuşumdur
    yinde korkarak koydum motora ama DEW e helal olsun adamlar yapmış isteyene temin edilir 1Lt ambalaj 10 TL yarın tekrar aynı yağı alıp değişim yapmak istiyorum
    500-1000 bakımına soktum yağı değişti titreşim mitreşim yok en başta haklısın ama motoru asfalt dışında yada saçma sapan traktörlerin paramparça ettiği büyük arabaların saçma salak şişikler yarattırdığı yağmurdan sağı solu çökmüş asfaltta kullandın mı ? Ben kullandım ve diyorumki titreşim başladı aksini idda ediyosan hala alırım sehpaya koyarım üstüne bi bardak su yada bozuk para çekerim video yu koyarım buraya.
    Oyuna bir kap dolusu şans ve boş kapta deneyimle başlarsın.
    Amaç;
    Dolu kaptaki şans bitene kadar,boş kaptaki deneyimi doldurmaktır.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı memurmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki yağ filtresi var. Motordan pek http://www.mondialonline.com/_files/....01X05.010.jpganlamıyorsun anlaşılan. mondialyp.com da yedek parçaları incele.
    hatta resmi bile var.

http://www.mondialonline.com/_files/....01X05.010.jpg
    bu göstermiş olduğunuz yağ filtresi değil. bu yağ süzgeci.
    filtre daha sık olur yaa kağıttan ya da alüminyum olur bu sadece süzgeç görevi görüyo. tamam işlevi aynı ama elmayla armutu birbirine karıştırmamak gerekir. site de filtre diye yazmış olabilirler ama bu filtre değil süzgeç

filtre böyle olur

Uploaded with ImageShack.us

---------- Post added at 09:41 ---------- Previous post was at 09:39 ----------

Alıntı Gogur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500-1000 bakımına soktum yağı değişti titreşim mitreşim yok en başta haklısın ama motoru asfalt dışında yada saçma sapan traktörlerin paramparça ettiği büyük arabaların saçma salak şişikler yarattırdığı yağmurdan sağı solu çökmüş asfaltta kullandın mı ? Ben kullandım ve diyorumki titreşim başladı aksini idda ediyosan hala alırım sehpaya koyarım üstüne bi bardak su yada bozuk para çekerim video yu koyarım buraya.
    eğer titreşim gerçekten çok ise yetkili servisine götür bi balansöre baksınlar...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu göstermiş olduğunuz yağ filtresi değil. bu yağ süzgeci.
    filtre daha sık olur yaa kağıttan ya da alüminyum olur bu sadece süzgeç görevi görüyo. tamam işlevi aynı ama elmayla armutu birbirine karıştırmamak gerekir. site de filtre diye yazmış olabilirler ama bu filtre değil süzgeç

filtre böyle olur
    http://img705.imageshack.us/img705/7435/bkn401.jpg

Uploaded with ImageShack.us

---------- Post added at 09:41 ---------- Previous post was at 09:39 ----------

eğer titreşim gerçekten çok ise yetkili servisine götür bi balansöre baksınlar...
    Eray bu gösterdiğin hava filtresine benziyor

Motosikleti
    Eray bu gösterdiğin hava filtresine benziyor
    ama değil
    memurmb bunu beğendi.

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    6000km yaptım bunun sadece 2000km asvalttır
    işim gereği sırf arazideyim
    o nedenle IRC NR 50 winter grubu lastikleri daha motor 240 km de iken taktım lastikleri
    motoru red line ye çıkarmadıktan sonra vibrasyonun v si yok fakat devir 10000 dev/dk geçerse motor her şart da vibrasyon yapıyor
    10000dev/dk altında tık yok bu vibrsyonun motorun km si yada kullanılan yol koşulları vibrasyon nedeni değildir olamaz
    RED LİNE de 0 vibrasyonlu hangi marka olur ise olsun kullanılan vasıtanın cinsi ne olursa olsun vibrasyona girer böyle biline

---------- Post added at 10:12 ---------- Previous post was at 10:08 ----------

Tabiki yağ filtresi var. Motordan pek http://www.mondialonline.com/_files/....01X05.010.jpganlamıyorsun anlaşılan. mondialyp.com da yedek parçaları incele.
    hatta resmi bile var.

http://www.mondialonline.com/_files/....01X05.010.jpg
    bu filitre değil sadece yağ süzgüsü bununda temizleme zorunluluğu yoktur
    zaten yağ tapası nın magnetik özelliği var bu da yağda bulunan metal talaşlarını tutmak bu tapayı her yağda üzerindeki çapaklardan arındırısak olay bitmiştir
    ha ben yağı kafama göre 6 ayda bir yılda bir değişirim derseniz yağ yanar efsafı bozulur koyulaşır tortu oluşturmaya başlar o zaman o süzgecin gerekliliği ortaya çıkar
    kn ise mh ye ait değil o direk filitre
    bu da böyle biline
    eray_uluyazı ve talip333 bunu beğendiler.
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Motosikleti
    o nedenle IRC NR 50 winter grubu lastikleri daha motor 240 km de iken taktım lastikleri
    motoru red line ye çıkarmadıktan sonra vibrasyonun v si yok fakat devir 10000 dev/dk geçerse motor her şart da vibrasyon yapıyor
    10000dev/dk altında tık yok bu vibrsyonun motorun km si yada kullanılan yol koşulları vibrasyon nedeni değildir olamaz
    RED LİNE de 0 vibrasyonlu hangi marka olur ise olsun kullanılan vasıtanın cinsi ne olursa olsun vibrasyona girer böyle biline

---------- Post added at 10:12 ---------- Previous post was at 10:08 ----------

bu filitre değil sadece yağ süzgüsü bununda temizleme zorunluluğu yoktur
    zaten yağ tapası nın magnetik özelliği var bu da yağda bulunan metal talaşlarını tutmak bu tapayı her yağda üzerindeki çapaklardan arındırıdsak olay bitmiştir
    ha ben yağı kafama göre 6 ayda bir yılda bir değişirim derseniz yağ yanar efsafı bozulur koyulaşır tortu oluşturmaya başlar o zaman u süzgecin gerekliliği ortaya çıkar
    bu da böyle biline
    gerekli açıklamayı Murat üstad yapmış bulunmatadır...
    şimdi hepimiz dağılalım beyler
    memurmb bunu beğendi.

talip333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    irc lastik taksak ön arka ne kadar ortalama arkadaşlar, çok fark ediyordur değil mi? dün gene motoru yatırıyordum. Arka frene az bastım drift yapmaya başladık Allahtan hızım düşüktü baya ama tepki olarak da önü de sıkınca yan yatırmaktan yine milimlerle kurtulduk

bir de arkayı biraz daha kalın taksak ne zararı ne yararı olur?
    **[Ankara - MT] Motosiklet Grubu**
    Ankara Motosiklet Sevdalıları
    https://www.facebook.com/groups/329295930541118/

arkayi dublex yaptir bnce ben oyle yapacagm ayrica kalnda oluck

zararini sorarsan ben blmiyorum o kadar arkadasm kaln ypti hc bi skntilari yok gayet memnunlar yarari ise yola daha iyi yapışmani saglar motoru sawurmaz vs daha wardir ama bn blmiyor olabilirm

Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    Alıntı talip333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irc lastik taksak ön arka ne kadar ortalama arkadaşlar, çok fark ediyordur değil mi? dün gene motoru yatırıyordum. Arka frene az bastım drift yapmaya başladık Allahtan hızım düşüktü baya ama tepki olarak da önü de sıkınca yan yatırmaktan yine milimlerle kurtulduk

bir de arkayı biraz daha kalın taksak ne zararı ne yararı olur?
    sadece arka lastiği değiştir
    fakat karma fren kullanıyorsan ön lastiği de değiştir
    zaten Irc Nr 50 dublextir

Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    kendi cst lastikler dublex değil mi ? dublex yaptır dediniz?

IRC 2.75-18 NR50 TUBLESS KIŞ LASTİĞİ olarak geçiyor yazın kış lastiği mi kullanalım iyi olur mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

bu konuyu okudum ikna oldum taktırayım ben de valla basit bir frende bile kıçı zor topluyoruz hızımız 20 km olsa da. Yüksek hızda düşünemiyorum. Yağmur kar da yaklaşıyor taktırayım bineyim. Çifti 150 civarıymış tek 70 ortalama.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...erformans.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto...stiktir-2.html

burda da çok kayar ıslak zeminde çabuk patlar demişler Pirelli mt 65 mi bu irc winter mi desek sizce hangisi? Fiyat farkı da 10-15 lira gözüküyor pirelli pahalı.

benim motorda swallow takıli dun aldım bgun taktirdm dublex ayrica gayette memnunum ama dger markalar hakknda bsey dyemicem

Motosikleti
    MH 125 Drift
    RED LİNE de 0 vibrasyonlu hangi marka olur ise olsun kullanılan vasıtanın cinsi ne olursa olsun vibrasyona girer böyle biline [COLOR="Silver"]
    Birincisi motorumda vibrasyon var diyosam vardır bunu sana kanıtlamama gerek yok ben sadece çözüm yolu arıyorum.İkincisi rodaj dönemindeki motorda ne redline ı sayıklıyosun o kadar gereksiz bişeyi neden yapayım.Senin gittiğin 4000 Km yol nasıldı bilmiyorum ama benim kullandığım yollar balansörleri bozabilir subab ayarlarını bozabilir motor üzerinde herhangi bi vidayı gevşetebilir ben bunların çözümlerini arıyorum başka neden yapar diyorum hala bana kalkmış vibrasyonun v si yok diyosun var diyosam var bunun ötesi berisi yok.
    Amaç;

Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    Birincisi motorumda vibrasyon var diyosam vardır bunu sana kanıtlamama gerek yok ben sadece çözüm yolu arıyorum.İkincisi rodaj dönemindeki motorda ne redline ı sayıklıyosun o kadar gereksiz bişeyi neden yapayım.Senin gittiğin 4000 Km yol nasıldı bilmiyorum ama benim kullandığım yollar balansörleri bozabilir subab ayarlarını bozabilir motor üzerinde herhangi bi vidayı gevşetebilir ben bunların çözümlerini arıyorum başka neden yapar diyorum hala bana kalkmış vibrasyonun v si yok diyosun var diyosam var bunun ötesi berisi yok.
    arkadaş sana güzel bir üslup kullanmış sen değil. İhtimal de vermiş balansörüne baktır diye sen bozabilir demişsin.. neyse sana kimse beri git demiyor sakin ol bence.

Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    o zaman gidip servise göster olsun bitsin öyle balansör cırt diye yırtılacak bir kumaştan yapılmıyor
    http://www.mondialyp.com/parts/main_...parcakatid=206
    bu parçayı kast ettiğini biliyorsun umarım

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    kendi cst lastikler dublex değil mi ? dublex yaptır dediniz?

IRC 2.75-18 NR50 TUBLESS KIŞ LASTİĞİ olarak geçiyor yazın kış lastiği mi kullanalım iyi olur mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

bu konuyu okudum ikna oldum taktırayım ben de valla basit bir frende bile kıçı zor topluyoruz hızımız 20 km olsa da. Yüksek hızda düşünemiyorum. Yağmur kar da yaklaşıyor taktırayım bineyim. Çifti 150 civarıymış tek 70 ortalama.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...erformans.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto...stiktir-2.html

burda da çok kayar ıslak zeminde çabuk patlar demişler Pirelli mt 65 mi bu irc winter mi desek sizce hangisi? Fiyat farkı da 10-15 lira gözüküyor pirelli pahalı.
    prelli dura traction mt 65 e göre daha dişli bi lastik..
    çogu ybr ve cbf lerde bu lastik kullanıyolar..
    fiyatıda 160 tl sanırım..
    prelli dura traction onuda al listeye talip

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    isminin sonunda 15 görünce burdurlu sandım
    ben mesut tekrar h.g. hayırlı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

arkadaşar bu lastik işi benimde kafamda ama şunu söyliyeyim ki şehir dışında yeterince ısınınca pek bi sıkıntı yapmıyo orjinal lastiği
    taki ıslak zemin görünceye kadar ama şehir içinde oldukça faydasız kalıyo
    bi yandan da idare edeyim diyorum seneye motoru buyutme niyetim var bakalım hayırlısı artık

Motosikleti
    MH 125 Drift
    arkadaş sana güzel bir üslup kullanmış sen değil. İhtimal de vermiş balansörüne baktır diye sen bozabilir demişsin.. neyse sana kimse beri git demiyor sakin ol bence.
    Üslupumda sıkıntı olabilir çünkü sinirlendim var dedikçe olmaz denmesi kim olsa sinirini bozar motordan fazla anlamam o yüzden yardım için sorunumu bildirdim fakat senin sorunun yok dendi yanım damıydın? motoruma mı bindin ? nerden biliyosun insan en azından bi sorar vibrasyon en fazla neresinde diye verdiğim cevaba görede o normaldir olur der ama var dedikçe yok denmesi usturuplu değil.(Bu arada balansöre baktır diyen arkadaşımız farklı ama istediğim cevaplardan biriydi motorunda vibrasyon yoktur denmesindense bu kadar basit bi cümleye bile saygı duyarım.)

o zaman gidip servise göster olsun bitsin öyle balansör cırt diye yırtılacak bir kumaştan yapılmıyor
    http://www.mondialyp.com/parts/main_...parcakatid=206
    bu parçayı kast ettiğini biliyorsun umarım
    Balansör nedir bilmem ama konuyu takip ediyorum ve her vibrasyon var denen makinaya balansöre bak deniyor.Ben sorun balansördedir de demiyorum motorum kaç kere kasisler yüzünden amortisörün kaldıramayacağından fazla darbe aldı arka tekerleğin havasının 28 olmasına rağmen iki kişi ile cantı kasisin çıkışına çarptığını bilirim.Sürçü lisan ettikse affola ama sorunun aksini idda etmek yerine yardımcı ve kısa bi cümle kullanmış olsan hiç bu kadar gerilmezdim buradada tadım kaçmazdı. Neyse genede sağol.
    Amaç;

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    s.a beyler drıftı ıptal ettırdm.ybr aldm plaka dahıl.4900

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)