Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Bu motoru almasam 250 lik bi motor alirdim derim sadece cunku bu sinifta bu fiyata alinabilecek en ii motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu kendiniz fark etmenize sevindim, Gdr daha düşük kalite bi kask LS2'nin vizöründen boyasına her yerinden fiyatına göre harika bir kask olduğu belli.
    tesekkur ederim peki ya oneride bulunabileceginiz bi modeli var mi ls2nin ceneden acilir olmasi tercihim gozluk kullandigim icin
    eray_uluyazı bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Çeneden açılır bilmiyorum ama ben gözlük veya lens kullanıyorum sürekli. Gözlük takarken LS2'nin şu 110 liralık kapalı kaskını çok rahat gözlükle kullanabiliyorum. Kaskı takarken kulaklarınızı aşağı katlayıp kaskı çeneliği burunun altına gelecek kadar takıp gözlüğü geçirip kaskı sağa sola sallayarak kulakları kurtarıp takıyorum. Kask kullanıldıkça içi yumuşadığından daha da kolay oluyo gözlük takması. Benim gözlük birde çerçevesiz tiplerden incecik tellerden yapılma bi gözlük ona rağmen sorun olmuyo.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba mh lı dostlar

Bugün izmir k.yaka körfez dersanesi karşısında duran mh drift sahibi burada mı bilmiyorum ama iyi ki oraya koymuş uzaktan şöyle bir incelememe nasip oldu

Bu inceleme neticesinde kafamda bi kaç ufak soru işareti takıldı başlığın bi kısmını okuyabildim ve sorularımın coğunun cevabını bulmuş olmama karşın yinede aklıma tam yatmamıs bir kaç şeyi sizlere sormak isterim

1) yakıt durumu. Yani genelde verilen cevaplar ya km başına kaç krş yaktığı ( benzinin fiyatı çok değişken olduğundan net hesap yapamadım) yada rodaj sürecinde ortalama yakıt tüketimi yazılmiş. Benim merak ettiğimse tek kişi şehir içi normal kullanımda 100km de kaç lt yakar? Uzun yolda tek kişi ancak 35lt arka çanta tam yüklü ortalama 90-100km/h hızda 100km de kaç litre yakar?

2) bu kampana frenin brakmaması sorunu ve zincirin cabuk bollaşması genelde sık karşılaşılan bir sorun mu? Eğer öyleyse servisler tamamen ücretsiz bu sorunu hemen halledebiliyor mu?

3) 2.madde deki gibi sıkıntılar sık sık karşınıza çıkıyor mu? Veya aldığınız da ne tip problemleri vardı? Ne derece çözüldü ve kullandıkça aynı sorun nüksetti mi?

Biliyorum hem mesajım uzun oldu hemde çok soru sordum ama eğer kafama yatarsa benim 50lik fındık motoru verip mh da alabilirim. Bu nedenle sizlerin kıymetli ve güzel tecrübelerine ihtiyacım var . Yardımcı olan mh kullanıcılarına şimdiden çok tesekkür eder hayırlı sürüşler dilerim
    Yokmudur bana yardımcı olacak biri? :(

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çeneden açılır bilmiyorum ama ben gözlük veya lens kullanıyorum sürekli. Gözlük takarken LS2'nin şu 110 liralık kapalı kaskını çok rahat gözlükle kullanabiliyorum. Kaskı takarken kulaklarınızı aşağı katlayıp kaskı çeneliği burunun altına gelecek kadar takıp gözlüğü geçirip kaskı sağa sola sallayarak kulakları kurtarıp takıyorum. Kask kullanıldıkça içi yumuşadığından daha da kolay oluyo gözlük takması. Benim gözlük birde çerçevesiz tiplerden incecik tellerden yapılma bi gözlük ona rağmen sorun olmuyo.
    anladim aslinda tfullface den yanayim ama bu gozluk isi yuzunden cene acilir alacagim birde memleketin trafigi yogun degil o yuzden
    tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

Yokmudur bana yardımcı olacak biri? :(
    100 km de ortalama 2,4/2,5lt yakiyor
    ve soylenen o sorunlar sik sik karsina cikmaz kardesim
    ornegin zincir gevsemesi bunu kendin bile yapabilirsin
    motorum su an 1000 kmyi gecti ve hala bi sikinti yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Kampananin takilma yapmasi gibi bi sorun yasamadim sadece arka fren zayifti bu sorun da toplanirken yaglama yapmamalarindan dolayi arka fren pedalinin sertliginden kaynaklaniyor. Serviste dile getir ve sorun ortadan kalkar su an frenleri oldukca ii

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    burdurlu1985 Arka kampanaya nasıl bir yağlama yaptılar benim bilidiğim arka kampana yağlanmaz.Kampananın orda ayar vidası vardır ayak pedalından gelen orda bi somun var onu sıkarak istediğin sertliği pedala verebilirsin aklında bulunsun.

talip333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    Merhaba mh lı dostlar

Bugün izmir k.yaka körfez dersanesi karşısında duran mh drift sahibi burada mı bilmiyorum ama iyi ki oraya koymuş uzaktan şöyle bir incelememe nasip oldu

Bu inceleme neticesinde kafamda bi kaç ufak soru işareti takıldı başlığın bi kısmını okuyabildim ve sorularımın coğunun cevabını bulmuş olmama karşın yinede aklıma tam yatmamıs bir kaç şeyi sizlere sormak isterim

1) yakıt durumu. Yani genelde verilen cevaplar ya km başına kaç krş yaktığı ( benzinin fiyatı çok değişken olduğundan net hesap yapamadım) yada rodaj sürecinde ortalama yakıt tüketimi yazılmiş. Benim merak ettiğimse tek kişi şehir içi normal kullanımda 100km de kaç lt yakar? Uzun yolda tek kişi ancak 35lt arka çanta tam yüklü ortalama 90-100km/h hızda 100km de kaç litre yakar?

2) bu kampana frenin brakmaması sorunu ve zincirin cabuk bollaşması genelde sık karşılaşılan bir sorun mu? Eğer öyleyse servisler tamamen ücretsiz bu sorunu hemen halledebiliyor mu?

3) 2.madde deki gibi sıkıntılar sık sık karşınıza çıkıyor mu? Veya aldığınız da ne tip problemleri vardı? Ne derece çözüldü ve kullandıkça aynı sorun nüksetti mi?

Biliyorum hem mesajım uzun oldu hemde çok soru sordum ama eğer kafama yatarsa benim 50lik fındık motoru verip mh da alabilirim. Bu nedenle sizlerin kıymetli ve güzel tecrübelerine ihtiyacım var . Yardımcı olan mh kullanıcılarına şimdiden çok tesekkür eder hayırlı sürüşler dilerim
    hocam bilgilendirme için teşekkürler, ben de Ankara Batıkentte oturuyorum, yeni direksiyona girdik dün bu sene motor almayı düşünüyorum ve araştırıyorum sizin gibi. Tvs Apache 150 yi düşündünüz mü hiç? Bir de bu internetten satışlarda başka şehirden kargoyla nasıl geliyor bilen var mı, ben atıyorum Ramzey den alsam yine atıyorum Konya gözükse kargo dahil mi satıyorlar nasıl ne şekilde geliyor acaba?

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı pompei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burdurlu1985 Arka kampanaya nasıl bir yağlama yaptılar benim bilidiğim arka kampana yağlanmaz.Kampananın orda ayar vidası vardır ayak pedalından gelen orda bi somun var onu sıkarak istediğin sertliği pedala verebilirsin aklında bulunsun.
    Kampanya degil aynen dedigin yere sadece sikarak olmuyo basinca takilmata benzer bi sekil aliyo dedigin vidanin oralari yaglama yaptim pedalin yumusakligi ve hassasiyeti artti yanlis anlatmisim kusura bakma

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladim aslinda tfullface den yanayim ama bu gozluk isi yuzunden cene acilir alacagim birde memleketin trafigi yogun degil o yuzden
    tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Kampananin takilma yapmasi gibi bi sorun yasamadim sadece arka fren zayifti bu sorun da toplanirken yaglama yapmamalarindan dolayi arka fren pedalinin sertliginden kaynaklaniyor. Serviste dile getir ve sorun ortadan kalkar su an frenleri oldukca ii
    çok teşekkür ederim efendim. Aslında tvs almakdı gönlümden geçen ancak izmirde temiz 2.eline denk gelmiyorum :( mh ında güzel motor olduğunu duymuştum ancak bu okuduğum ufak tefek sıkıntılar acaba dememe sebep olmuştu bakalım haziran sonuna kadar zam gelmezse bir mondial bayiine uğramayı düşünüyorum

---------- Post added at 16:53 ---------- Previous post was at 16:51 ----------

Alıntı talip333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bilgilendirme için teşekkürler, ben de Ankara Batıkentte oturuyorum, yeni direksiyona girdik dün bu sene motor almayı düşünüyorum ve araştırıyorum sizin gibi. Tvs Apache 150 yi düşündünüz mü hiç? Bir de bu internetten satışlarda başka şehirden kargoyla nasıl geliyor bilen var mı, ben atıyorum Ramzey den alsam yine atıyorum Konya gözükse kargo dahil mi satıyorlar nasıl ne şekilde geliyor acaba?
    Aslında Tvs almak istiyorum ancak maddi sebeplerden ve izmirde 2.el temiz bulamadığımdan 2.tercih olarak mondial düşünüyorum zira ybr nin uzun yolda güçsüz kalacağı düşüncesindeyim

Kargo işi motosiklette nasıl olur pek bilgim yok açıkcası

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    tesekkurler

mesut arka anta resimlerini koymadın daha...
    yarın taktırabilirim çanta resimleri koya bilirmisin rica etsem bi göreyimde bakam nasıl oluyo

Motosikleti
    Mondial Mh 125 Drift
    Alıntı talip333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tvs için yorumlar değişkenlik gösteriyor. En büyük sıkıntısını titreşim olduğu söyleniyor. Birde ben Tvs yi geçen sene İzmir Fuarında inceleme imkanı buldum. Dış görünüş olarak Commuter sınıfındaki en kaslı görüntüye sahip motor diyebilirim. Ancak yakından incelediğimde motordan soğudum. Çünkü işçiliği çok kaba geldi bana. Kaynak yerleri tahi tesviyelenmemiş. Arada kalan yerlerde kaynak çapakları olduğu gibi duruyordu. Bu ayrıntı beni bu motordan soğutmuştu.

İl dışı satışlar konusunda bilgi vereyim. Bende Ankarada oturuyorum. Drift in beyazını Ankarada bulamadım. Onun için İstanbuldaki bir bayiiden sipariş verdim. Ben kargo dahil anlaştım. O biraz anlaşmaya bağlı. Peşin fiyatı 2.818 kargo dahil hasaplandı. Ancak ben türetici kredisi kullandığım için 12 ay taksitle 3100 liraya mal oldu. (Kredi ana parası 2818 den hesaplandı). Oradaki bayi motoru monte ediyor. Monte ettikten sonra sadece aynalarını sökerek fabrikadan dağıtım sırasında kullanılan ahşap kasanın içine yerleştiriyor. O şekilde ambara veriyor. Ambar ev adresine kadar teslim ediyormuş. Muş diyorum çünkü motorum yarın ambara verilecek, Salı günü teslim alacağım. Siparişini yeni verdim. Kargo yada ambarda herhangi bir hasar veya zarar olup olmayacağı konusunda bayii ye sordum. Hiç bir sıkıntı çıkmaz dedi. Salı günü motoru teslim aldığımda tekrar ayrıntılı bilgi veririm. Motorda nakliye sırasında bir sıkıntı olup olmadığını yazarım.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    dün çalıstıgım hastanedeki arkadasımlar fatihe gittik..eray in motorunu almıstı daha yeni yeni ögreniyo motoru
    ilk defa trafige çıkıo...ben önden o arkadan yavas yavas gidiozzz..abi bütün ışıklarda çocuk kafa kaldırıyo ben gülmekten öldüm fatihe varana kadar )
    çocuk dio bu nasıl motor diyo at gibi )
    motor çok atak daha debriyaj olayaını fazla kavraya madı..
    çocuk her seferinde kafa kaldırıyo )
    ben kaldirmaya çalısıom kalkmıyo )

savatage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDiAL 125 MH DRIFT
    arkadaşlar arka tekerlek gerçekten de küçük ve çirkin durmuyor mu bu motorda? benim hiç goşuma gitmiyor

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı savatage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar arka tekerlek gerçekten de küçük ve çirkin durmuyor mu bu motorda? benim hiç goşuma gitmiyor

http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...rf.jpg</a></a>
    evet orjinal tekeri böyle dar..
    ama kalınlaştırmak senin elinde..
    mt 65 prelli gayet kalın bi lastik.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesut arka anta resimlerini koymadın daha...
    yarın taktırabilirim çanta resimleri koya bilirmisin rica etsem bi göreyimde bakam nasıl oluyo
    dun is cikisi nete gittim yukluyeyim die ama aksilik hatlarda sorun varmis o yuzden yukleyemedim bu aksam yukleyeyim
    sana tavsiyem gorup alacaksin ben keske kappami alsaydim diyorum
    buradaki ucuz olanlara gore kaliteli kilit makenizmasi guven veriyor ama cantanin kalitesinde ucuzlara gore ahim sahim bi ustunluk yok tamam daha kendini gosteriyor plastigi onlardan daha iyi ama mutlaka kappa ile karsilastir yanyana koy kalitelisini farkedersin

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

[QUOTE=ümit_150_zc;2681461]dün çalıstıgım hastanedeki arkadasımlar fatihe gittik..eray in motorunu almıstı daha yeni yeni ögreniyo motoru
    ilk defa trafige çıkıo...ben önden o arkadan yavas yavas gidiozzz..abi bütün ışıklarda çocuk kafa kaldırıyo ben gülmekten öldüm fatihe varana kadar )
    çocuk dio bu nasıl motor diyo at gibi )
    motor çok atak daha debriyaj olayaını fazla kavraya madı..
    çocuk her seferinde kafa kaldırıyo )
    ben kaldirmaya çalısıom kalkmıyo )[/QU
    OTE]
    oho surmeyi ogrenmeden kafa atmayi ogrenmis diyorsun yani
    kazasi belasiz kullanir insallah zamanla senden ii sofor oldugunu soylerse sasirmam... Tecrube ile sabit;-):-):-):-)

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    dun is cikisi nete gittim yukluyeyim die ama aksilik hatlarda sorun varmis o yuzden yukleyemedim bu aksam yukleyeyim
    sana tavsiyem gorup alacaksin ben keske kappami alsaydim diyorum
    buradaki ucuz olanlara gore kaliteli kilit makenizmasi guven veriyor ama cantanin kalitesinde ucuzlara gore ahim sahim bi ustunluk yok tamam daha kendini gosteriyor plastigi onlardan daha iyi ama mutlaka kappa ile karsilastir yanyana koy kalitelisini farkedersin
    ben dün gittim feyzoglunun satış yerine..çantalrı iyice inceledim..
    aklımda 3 çanta kaldı,,ilk önce senin aldıgın çanta
    ikinci sh 40 olan 250 lira onu almayı çok isterim ama çok pahallı
    3. olarakta kappanın 120 lira olan çantası..
    şimadi abi kappanın çantası dıştan dil kaparak kitlenio aynı mondialin çantaları gibi onu pek saglıklı görmedim ben
    senin aldıgın içtten kitlenio o biraz daha güven veriyo..
    büyük ihtimal senin aldıgından alacam ama bakalım..

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Kilit yonunden shad bu kesin dis plastik kalitesi nasil bilemiyorum bana sorarsan memnun musin die gayet memnunum niye once taktirmadim dedim kendi kendime
    karar senin tabii eger icinde kalacaksa 40lik olani al almisken
    tuh deme benim aldigimda oldukca guzel ben sadece kendi fikrimi soyledim aksama atayim fotolari incele ok ic dis resimler hazir

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

aynen umit arkadasima katiliyorum biraz eskiteyim bende degistirecegim

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    tamam mesut sen bi at resimleri ben bi bakam eyice..
    ona göre taktırırım bende..
    40 lık olan çok pahallı okadar para verilmez ..
    artı arka çanta demiride yamul benim ya düzelttirecem yada yeni demir taktıracam bakalım..

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Benden tavsiye duzelttirirsen saglikli olmaz ayrica goruntuyu de bozar bana yolladigindan al sagini solunu bukturtmeden direk monta et .. Hic bi sorun olmuyo cuk diye oturuyo tabiri caizse
    sadece biraz kuvvet harcamak gerekiyo..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX

Ne kadar kalın olmalı ki arka lastik bu motor nihayetinde bir commuter. 110/90/16 lastik taksalardı da berbat dururdu emin olabilirsiniz.

Bu motor Lifan Discovery ... arka lastiği 110/90/16. bence çok da güzel değil bu lastik boyutu. Drift'in arka lastiği çok daha güzel.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Herseyin bi ortasi var tam ortasini bulmak onemli:-):-):-)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)