Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı karmenn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3. yada 4. viteste sabit hizla giderken sanki gaz kesiyo gibi oluyo sorun nedir
    Karbüratör içerisindeki gaz kelebeği ile ayar yapman lazım. üzerinde 3 kademe vardır. Bir alt kademeye getir öyle dene, 99% kesilecektir silkeleme.

Alıntı tayfungun45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YENİ ALANLAR DİKKAT !!!!
    Benim vergi borcu birikmiş birsürü günde bir lira yazıo bayi ben yatırcam demişti yatırmamış dün gece baktım sorgulama sayfasından düşmüş çıktı. Napçam şimdi bilmiom.
    Günde değil ayda 1 TL fark koyar üzerine, ben aldığımdan beri hiç yatırmadım 4 dönemdir Utanırım ben maliyedeki kadının suratına şuradan 49 TL al abla derken. Beklıyorum şu an 212 TL oldu, 1000 liraya yaklaşsın sanki passatı varmış gibi gidip yatıracam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boya felan göremedim bildiğin cam gibi bir şey hemen fotoğrafını aldım

http://s23.postimg.org/vglmw7qhn/20140718_151859_1.jpg

http://s9.postimg.org/70vv9p0u7/20140718_152108_1.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

Tşk edrim carrefour burda yok 55 w olanlarından aldım inşllh sorun olmaz
    Motora ekstra yük biner, başka sıkıntısı olmaz. Dikkat et zamanla tesisatı veya aküyü yer.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    YENİ ALANLAR DİKKAT !!!!
    Benim vergi borcu birikmiş birsürü günde bir lira yazıo bayi ben yatırcam demişti yatırmamış dün gece baktım sorgulama sayfasından düşmüş çıktı. Napçam şimdi bilmiom.
    motor grafikten mi düşmüş, internetten çıktısını alın servise gidin olmazsa trafik şube veya vergi dairesine gidin neler yapılacağını izah ederler, geçmiş olsun. Genelde satıcı ödemez sizin kendiniz ödemeniz gerekliydi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Arladaslar arka masada zincir demire surtmesin diye bir parca var onu nerden bulabilirim

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arladaslar arka masada zincir demire surtmesin diye bir parca var onu nerden bulabilirim
    mondialyp denen siteye girip sipariş verebilirsin. En yakın bayiye yolluyoruz diyorlar. Ama bildiğim kadarı ıle plastık bır parça o. Aynı ebatlarda kesip biçip kendin yapabılırsın.

Motosikleti
    onu bilmiyorum onlarla ugraşmaya deymez ya dediğiniz gibi yapıcaz yada netten bulursam başka birşeyin yanında getirttircem mecbur

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:16 ----------

o değilde bu gün direksiyon sınavım varbi kez onların motorunu sürdüm bu kadar adi döküntü motor yok dışı güzel içini hiç sormayın ön fren disk basıyom kimse yok çok hafif tutuyor arka frene basıyorum bi yere kadar çöküyor en altta direk kitleniyor :(

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onu bilmiyorum onlarla ugraşmaya deymez ya dediğiniz gibi yapıcaz yada netten bulursam başka birşeyin yanında getirttircem mecbur

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:16 ----------

o değilde bu gün direksiyon sınavım varbi kez onların motorunu sürdüm bu kadar adi döküntü motor yok dışı güzel içini hiç sormayın ön fren disk basıyom kimse yok çok hafif tutuyor arka frene basıyorum bi yere kadar çöküyor en altta direk kitleniyor :(
    senin ehliyet yok muydu ?

kursun motor ne ayrıca?

Motosikleti
    ehliyet yok daha malesef mondialin 125 lik bi motoru dikkat edemedim toplam 10 dakka bile sürmeedim

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Kemal abi sen arka takozu degistirmis miydin?
    Eğer değiştirdiysen takarken nasıl taktin. Ben takoz aldim ama vidasi mi civatasi mi öyle bir şey vermediler. Neler gerekiyor? Oniki kapalı yıldız anahtar 19-17 göbek mili için 13-14 te zincir için. Baska ne gereli?

Motosikleti
    takoz dediğiniz kaplin lastiği ise daha 2 hafta önce değiştir 17 ve 19 orta mil için bide zincir gergileri için 14 numara başka birşeye ihtiyacın yok tekerleği aldınmı direk geliyor zaten

Motosikleti
    Teşekkür ederim hallettim. Tekerleği çıkarınca nasıl bir tahribata maruz kaldiysa kendi düştü. Takarken biraz zorlandım başlarda sonra üçüncü denememde tekniğini buldum çok güzel oldu. Ön dişliden küçük bir sürtme sesi vardı. Yağlı çamur birikmiş küçük bir ot parçası surtuyommus. Dislileri zinciri temizledim. Yagladim. Rolentideki sayma karbiratorun hava ayar vidasiyla alakaliymis. Ince ayar çektim. 20w40 yağı Castrol power 1 10w40 la değiştirdim. Motorun hızlanması bile değişti ayarlayinca. Patinajla kalkıyor bazen. Vidalari da gezdim teker teker gevşeme yok. Fren balatalarini da temizledim. Çarşamba ön balatayi degistircem. On süspansiyonu nasıl ve hangi yağla yaglayabilirim?

Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim hallettim. Tekerleği çıkarınca nasıl bir tahribata maruz kaldiysa kendi düştü. Takarken biraz zorlandım başlarda sonra üçüncü denememde tekniğini buldum çok güzel oldu. Ön dişliden küçük bir sürtme sesi vardı. Yağlı çamur birikmiş küçük bir ot parçası surtuyommus. Dislileri zinciri temizledim. Yagladim. Rolentideki sayma karbiratorun hava ayar vidasiyla alakaliymis. Ince ayar çektim. 20w40 yağı Castrol power 1 10w40 la değiştirdim. Motorun hızlanması bile değişti ayarlayinca. Patinajla kalkıyor bazen. Vidalari da gezdim teker teker gevşeme yok. Fren balatalarini da temizledim. Çarşamba ön balatayi degistircem. On süspansiyonu nasıl ve hangi yağla yaglayabilirim?
    Hava ayar vidasını taa ebesinin fizanına koymuşlar, orayı nasıl ayarlıyorsun? Alet edevatın varsa fotoğrafını koyar mısın ?

Motosikleti
    Minik bir kargaburun kullandım ben ama en kisa zamanda bir alet geliştircem.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Power 1 10 40 ile degistirdim yağı vites gecisleri titresim motulla aynı 10-50 ye göre 10-40 daha akışkan motula göre motor blogu daha fazla ısınıyor

10-40 da motor blogu erken ısıp erken soguyor

10-50 de motor blogu geç ısınıp gec soguyor Motul 10-50 de 50 km 100,105 ile gitmeme ragmen el degmeyecek kadar ısındıgını görmedim 10-40 da daha bismillah demeden motor blogu el deymeyecek kadar ısınıyor

10-40 ın borazanlığını yapanlar ( kdiner arkdaşm hariç ,) asıl 10-50 yaz kış standardınız olmalı

Motul 10-50 ye devam para verdik madem sonraki yağ degisimine kadar kullanalım _

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Power 1 10 40 ile degistirdim yağı vites gecisleri titresim motulla aynı 10-50 ye göre 10-40 daha akışkan motula göre motor blogu daha fazla ısınıyor

10-40 da motor blogu erken ısıp erken soguyor

10-50 de motor blogu geç ısınıp gec soguyor Motul 10-50 de 50 km 100,105 ile gitmeme ragmen el degmeyecek kadar ısındıgını görmedim 10-40 da daha bismillah demeden motor blogu el deymeyecek kadar ısınıyor

10-40 ın borazanlığını yapanlar ( kdiner arkdaşm hariç ,) asıl 10-50 yaz kış standardınız olmalı

Motul 10-50 ye devam para verdik madem sonraki yağ degisimine kadar kullanalım _
    motorun yeni olduğu için sentetik yağ kullanmak istemiyorum o yüzden Shell 20/50 kullandım. 20/50 genellikle uzun yolda kullanılacak bir yağdır geç ısınıp geç soğusun. Bugün yağmur yağıyor servise gidimi gitmimi diye düşünüyorum para yedirmek istemiyorum ama üstümü giyindim oturmuş bekliyorum şu ana biraz uzakta.

Motosikleti
    hadi geçmiş olsun bu arada aynen hava ayar vidasını daha beter yer yokmuydu oraya soksalardı töbe töbe ufak tornavida aldım onuda döndüremedim ufak alyan ın ucunu sipral taşı ile düzledim onla ayar yapmıştım

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor grafikten mi düşmüş, internetten çıktısını alın servise gidin olmazsa trafik şube veya vergi dairesine gidin neler yapılacağını izah ederler, geçmiş olsun. Genelde satıcı ödemez sizin kendiniz ödemeniz gerekliydi.
    Yok trafikten değil sisteme düşmüş demek istedim. Oralara sordumda bi sonuç alamadım. Neyse artık yatıracam ülkede dürüst insan bulmak çok zor artık gerçekten . Kafama takmıyom ben motoru alırken vergisini göze almıştım zaten yatıracam o bana koymuyoda başkasının yatırması gerekeni yatırcam o bana koyuyo .
    Kafama takmıyom ben motorun keyfini çıkarmaya bakıyom üç yüz km oldu . devam güzel
    gidio .

Motosikleti
    bildiğim bir yer vardı maltepede servis olarak oraya gidim dedim yanlışlıkla kadıköy bağdat caddesinde servisi arıyorum 3 saattir baktım iftarada 2,5 saat var boşver dedim üsküdardan kirazlıtepe dörtyol sapağından tam sapmaktayım kırmızı yandı bekliyorum birde ne göreyim karşımdan bir bajaj pulsar hızlıydı kırmızıda duramadı az kalsın önündeki renault araca toslicaktı on gidonu sağ sol yaptırıyor yerlerde ıslak duramadı milimlen kurtardı kafada kask yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

yanlışlarım yüzünden servise gidemeyince shell 10/40 aldım kendim iş yerinde değiştirdim neden değiştirdim bilmiyorum 1600km de değiştirmiştim 2200km de yine değiştirdim 20/50 ye göre motorun gidişi bile değişti daha seri oldu. Zinciride mazotla temizledim motor yağı ile yağladım sadece motorun yağmurdan sonra yıkanması kaldı havalar bozuk gibi bir ara motoruda yıkarım şimdilik dursun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

birde şu mesele var motoru uzun süreli yağmur altında kalmasın, bugün uzun süreli yağmur vardı yağmur durdu servise gidim dedim motoru çalıştırıyorum motor gaz yemiyor bende yavaş yavaş yedire yedire durduğum yerde gaz verdim en sonunda motor kıvamına geldi o şekilde yola koyuldum. Hareket halindeyken yağmur sorun yapmıyor ama durduğu yerde yağmur yerse böyle bir tepki veriyor aklımızda bulunsun arkadaşlar.

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG

Motosikleti
    bizim gidona bunlar olmuyor ben denedim ama yok, diğer gidon tipi olsaydı istediğiniz yere takabilirsiniz ama bu tiplerde ara mesafesi çok dar takamıyorsunuz.

Motosikleti
    Bir makalede motosikletlere kalın yağ koymanin gereksiz ve yanlış bir şey olduğunun kanıtlamışlar. Karmaşık yağlama devresinde bazı ince yerlerdem zor geçmesi ayrı motorun uzun yolda zor sogumasi ayrı. Bir müddet sonra çalıştırılan motorun mars sirasinda zorlanması ayrı mevzu. Aynı zamanda vizkosite sebebiyle sarf edilen enerjinin ince yağa göre fazla olması sonucu yakıt tüketimi arttırdığı soyleniyordu. Motosiklet için uygun yağ: iyi isi transfer edicek, motora iyi tutunacak kadar kalın fakat kılcal yağlama kanallarindan rahatça geçebilecek kadar ince olmali. Kalın yağ debriyaji bıraktığınızda aradan çıkmayacak. Bu da kavramanin dengesiz olmasına yani açtığınızda hala tahrik edecek, bbıraktığınızda ise balatalarin arasından ayrilmayip tam kavramama ve hatta hızlanma ve son hızını azaltabilir.
    Bu özellikler göz önünde bulunduruldugunda kaliteli bir ince orta yağ en güzel performansı gösterecektir.
    10w50 15w50 yaz için ülkemizin batı tarafında yazları sıcaklık ortalamasının 25 derece olduğu bölgelerde en uygunu gibi karar kıldım ben de.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)