Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba uzun süredir girmiyorum foruma öncelikle nasılsınız iyimisiniz
    Forumun hali ortada.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Herkese iyi aksamlar benim motorun arka fren canimi sıktı hafiften balata toz yapiyor tutmuyor tekerlegi sokup temizliyorum cok iyi tutuyor iki hafta sonra kampana balata tozu gene iyi tutmuyor toz yapmicsk saglam bi balataonerebilen varmi

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Arkadaşlar 5.000km'ye ulaştık sonunda dişlileri değiştireyim diyorum hemen devir alıyor motor *Kaça kaç dişli önerirsiniz?Ön-arka ?*. Ayriyetten 2 hafta önce bir bmwli amcam bana Yandan çarptı motorda o akşam çamurluk ayaklık falan kırıldı ertesi gün tamire götürürken motordan gazı kesınce gırrrr diye ses çıkmaya başladı (5.000) deviri geçince servise götürdüm parçaları taktılar motorun ses yaptığını söyledım, baktık biz ona bişey yok dediler ama motordan gazı kesince hala devam ediyor gırrrr sesi ne yapmam lazım. Serviste tam anlamıyla alakasız işten bıkmış tipler...

Motosikleti
    Derbi ETX
    ilk çalıştırma sorunlumu acaba

jikleyi kaldırıyorum marşa basıp gaz verıyorum 20 30 sn ye, bırakınca stop ediyor. jikleyi yarıya getirip 2-3 defa gaz verip bırakıyorum rölantide çalışıyor. debriajı sıkınca yine stop ediyor. bunları yaptıktan sonra 200 300 metre kadar yarım jikle de gidip kapatıyorum, seyir halindeyken.

yanlış mı yapıyorum, yoksa ısınmada sorun mu var.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Havalar cok soguk benim motor 16700 kusur km ye geldi dun de 200 km yol yaptim zinciri daha degismedim ama uzadi germeye yer kalmamisti 1 ay once 3 bakla eksilttim zincirden :D

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster

jikleyi kaldırıyorum marşa basıp gaz verıyorum 20 30 sn ye, bırakınca stop ediyor. jikleyi yarıya getirip 2-3 defa gaz verip bırakıyorum rölantide çalışıyor. debriajı sıkınca yine stop ediyor. bunları yaptıktan sonra 200 300 metre kadar yarım jikle de gidip kapatıyorum, seyir halindeyken.

Normal jikle açıkken nerdeyse sadece benzin gider. Çalıştırıp hemen yarı duruma getirin. Yarıya alınca stop etmemesi için rolantiyi biraz yükseltin. isindiktan sonra malum soğuk hava alevi sonduruyor silindirin içinde jikleyi kapalı konuma getirin. Sorun yok gibi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Isınması için en az 5 dakika beklemeniz lazım.İlk çalıştırmada jikle en üst kademedeyken marşa basın gaz vermeden çalıştırın,5-10 saniye sonra orta kademeye getirin ve bekleyin.Beklerken gaz vermeye veya motora herhangi birşey yapmaya gerek yok.Ben o sırada koruma ekipmanlarımı giyiyorum.En az beş dakikayı geçtikten sonra elinizle ısınıp ısınmadığını kontrol edebilirsiniz.Motor hazır olduğunda jikleyi en alt kademeye getirip yola çıkabilirsiniz.Etrafımda çoğu drift kullanan arkadaşları ısınmasını beklemeden inadına gaz vererek motoru nasıl mahfettiklerini izliyorum.Uyardığımda çoğunun jiklenin yerini bile bilmiyor olduklarını gördüm.Bilenlerde abi acelem var bekleyemem ısınmasını deyip gidiyor.Valla motor sizin,keyfiniz bilir demek düşüyo banada.Biraz ilgi alaka bu motorla uzun yıllar geçirmenizi sağlar.Ama etrafımdaki motorlara acıyorum,çok şey bekliyor kullanıcıları ve bakım sıfır...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal jikle açıkken nerdeyse sadece benzin gider. Çalıştırıp hemen yarı duruma getirin. Yarıya alınca stop etmemesi için rolantiyi biraz yükseltin. isindiktan sonra malum soğuk hava alevi sonduruyor silindirin içinde jikleyi kapalı konuma getirin. Sorun yok gibi.
    Ooo kardeş oşgeldinNerelerdesin?

Motosikleti
    Derbi ETX
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Isınması için en az 5 dakika beklemeniz lazım.İlk çalıştırmada jikle en üst kademedeyken marşa basın gaz vermeden çalıştırın,5-10 saniye sonra orta kademeye getirin ve bekleyin.Beklerken gaz vermeye veya motora herhangi birşey yapmaya gerek yok.Ben o sırada koruma ekipmanlarımı giyiyorum.En az beş dakikayı geçtikten sonra elinizle ısınıp ısınmadığını kontrol edebilirsiniz.Motor hazır olduğunda jikleyi en alt kademeye getirip yola çıkabilirsiniz.Etrafımda çoğu drift kullanan arkadaşları ısınmasını beklemeden inadına gaz vererek motoru nasıl mahfettiklerini izliyorum.Uyardığımda çoğunun jiklenin yerini bile bilmiyor olduklarını gördüm.Bilenlerde abi acelem var bekleyemem ısınmasını deyip gidiyor.Valla motor sizin,keyfiniz bilir demek düşüyo banada.Biraz ilgi alaka bu motorla uzun yıllar geçirmenizi sağlar.Ama etrafımdaki motorlara acıyorum,çok şey bekliyor kullanıcıları ve bakım sıfır...
    Teşekkurler cevaplar için, depo 11 litre kadar alıyor sanırım, 9 litre kattırmıştım 2 litre kadar da içinde ya vardı ya yoktu 300km yaptım sanırım.
    cup motorlar 2litre ile en az 100km diyorlar, sehir içinde de fazla hıza gerek kalmıyor.
    satmayı düşünüyorum mondialin yeni 100 sfs cup gelecek en gec önümüzdeki ay beğenirsem cup a geçmeyi ciddi ciddi düşüncem.

biraz da akıl verir misiniz, iyi mi yaparım kotumu yaparım?
    evdekiler saçmalama diyor. ben ise daha hafif, daha az yakıyor, debriyajı yok daha iyi olur düşüncesindeyim.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Yakıt bakımından cubların üstüne tanımam.Ama performans bakımından çok pişman olursun.Önceki motorum cub tu.Babamda hala var.Bazen onun motorunu alıyorum yahu o kadar hafifki bisiklet gibi geliyor.Ama sanki bas bas gitmiyor.Bazen kendi kendime yahu 6 yıl nasıl kullandım bunu diyorum.Senin kararın önemli olan.Kullanacak olan sensin.Hangi modelden keyif alıyorsan ona bin.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Teşekkurler cevaplar için, depo 11 litre kadar alıyor sanırım, 9 litre kattırmıştım 2 litre kadar da içinde ya vardı ya yoktu 300km yaptım sanırım.
    cup motorlar 2litre ile en az 100km diyorlar, sehir içinde de fazla hıza gerek kalmıyor.
    satmayı düşünüyorum mondialin yeni 100 sfs cup gelecek en gec önümüzdeki ay beğenirsem cup a geçmeyi ciddi ciddi düşüncem.

biraz da akıl verir misiniz, iyi mi yaparım kotumu yaparım?
    evdekiler saçmalama diyor. ben ise daha hafif, daha az yakıyor, debriyajı yok daha iyi olur düşüncesindeyim.
    Yakıt ve yedek parça konusunda driftten daha ekonomik olacağı göz ardı edilemez ancak sürüş keyfi ve konfor konusunda commuter sınıfındaki motorlarla mukayese edilemez.

Motosikleti
    Derbi ETX
    bilgi edinmenin sonu olmaz, ama bir gün yeteri kadar bilgili olunca umarım sizin gibi acemi arkadaşlara yardımın dokunur.
    tekrar teşekkürler

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    arkadaşlar içinizde gostergelirin rengini nasıl değişiriz bilen biri yokmu aydınlatsın bizide bilmeden sokmeyelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

yaz ayında hiç jikleyi açmadan çalısıyor bende hiç sıkıntı olmaksızın sonbaharda 1 kaç kez kullandım jikle kapalı yerde sayılır motorum
    motoru çalıstırıyorum rolantide kask mont giyen kadra ısnıyo ısınmasa bile evimden aşşası rampa ordan sakince ana yola iniyom orda devam yola

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Ooo kardeş oşgeldinNerelerdesin?
    Burdayım burdayım forumu okuyorum da bildiğim konudan geldi soru bende paylaşmak istedim bilgimi. salı günü gidicem inş motorun yanına. Yağmur da geliyormuş bizim buraya da hadi hayırlısı. İnşallah o CeSeT lastiklerle bir tarafimizi kirmayiz. İyi surusler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

Hava filtresinin önüne minik fanli rezistans koysak acaba jikle kapalı calisirmi. Kafamda deli sorular...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    CeSeT ve ıslak zemin Mişhel al Cst ye nalet edersin

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Alıntı PysLre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 5.000km'ye ulaştık sonunda dişlileri değiştireyim diyorum hemen devir alıyor motor *Kaça kaç dişli önerirsiniz?Ön-arka ?*. Ayriyetten 2 hafta önce bir bmwli amcam bana Yandan çarptı motorda o akşam çamurluk ayaklık falan kırıldı ertesi gün tamire götürürken motordan gazı kesınce gırrrr diye ses çıkmaya başladı (5.000) deviri geçince servise götürdüm parçaları taktılar motorun ses yaptığını söyledım, baktık biz ona bişey yok dediler ama motordan gazı kesince hala devam ediyor gırrrr sesi ne yapmam lazım. Serviste tam anlamıyla alakasız işten bıkmış tipler...
    Arkadaşlar-abiler yardım bekliyorum

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı PysLre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar-abiler yardım bekliyorum
    arka dişliyi elleme, öne 16T taktırt.

motorundan gelen ses ne sesi arkadaş, gırrrrr diye ses tanımı mı olur. Sesin geldiği yeri iyi tesbit et bi daha anlatmayı dene

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    merhaba arkadaşlar bu driftin motoru zorlamadan en rahat zorlamnadan gittiği hızı nedir, en son hızını sormuyorum sadece rahat bir şekilde gittiği hızı nedir. tşk ederim.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    En rahat gittigi hız 80-84
    Bu hızlarda fazla zorlanmadıgı icin benzinden karın oluyor

Sehir dısınada 90-95 arası gidiyorum 80 den sonra biraz yakıta binmeye baslıyor

Motosikleti
    RX3 İ EVO

COMTAN, PysLre ve realbyshadow bunu beğendiler.

Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    http://www.kalyoncumotor.com/motor-xenon-far-komple-givib#.Ut-KXNJai2w

BU XENON DRİFT E OLUR MU ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)