Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    bak çevrende servis yok mu motor yeni adam baksın naylondan servis değil ya bi baksın yukarıda yazdıklarım ışık tutar sende bi bilen en az 2-3 motor değiştirmiş bi meraklı arkadaşın mutlaka vardır onun ile git usta ne diyecek bi bak burdan bize ahkam kestirip durma
    çok geç olmadan motor kurcalatırsan garantiden çıkar kabak sana patlar
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı c90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak çevrende servis yok mu motor yeni adam baksın naylondan servis değil ya bi baksın yukarıda yazdıklarım ışık tutar sende bi bilen en az 2-3 motor değiştirmiş bi meraklı arkadaşın mutlaka vardır onun ile git usta ne diyecek bi bak burdan bize ahkam kestirip durma
    Usta benim motor da rölantide ani gaz açınca stop ediyor garantilik bi durum var mı aceba ?
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

talip333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    Alıntı c90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum sağolun hepinize teşekkür ediyorum yine, en üstte stop etmesi normal demişsin sonra karbüratörde sorun olabilir demişsin. En kısa zamanda zaten ön tekerden balatadan fırlayan yayı taktırmaya gideceğim bunları da söyleyeceğim ama size sadece şunu sorayım o zaman. Motoru çalıştırdınız jikle ortada iken güzel çalışıyor, sonra jikleyi üste kaldırdığınızda sizin motorlarınız da stop ediyor mu etmiyor mu? Zaten rolanti ayarı vs yaptıracağım şu jikle de stop etme olayını çözemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta benim motor da rölantide ani gaz açınca stop ediyor garantilik bi durum var mı aceba ?
    dostum bu durum normal diye biliyorum. Motor çalıştıktan sonra gazı çok verirsen boğulur demişti usta, bilenler gene de yorum yapsın da..

Rölanti düşük yada hava ayarı bozuk olduğunda jikleyi çektiğin için motor rahatlıyor, jikleyi bırakınca karbüratör ayarsız olduğu için stop ediyor olabilir

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı talip333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum sağolun hepinize teşekkür ediyorum yine, en üstte stop etmesi normal demişsin sonra karbüratörde sorun olabilir demişsin. En kısa zamanda zaten ön tekerden balatadan fırlayan yayı taktırmaya gideceğim bunları da söyleyeceğim ama size sadece şunu sorayım o zaman. Motoru çalıştırdınız jikle ortada iken güzel çalışıyor, sonra jikleyi üste kaldırdığınızda sizin motorlarınız da stop ediyor mu etmiyor mu? Zaten rolanti ayarı vs yaptıracağım şu jikle de stop etme olayını çözemedim.
    Aslında jikle en altta motoru soğukken çalıştırıp kullanmayı deneyebilirsiniz, benim cub motorumun karbüratörünü değiştirmiştim üzerinde jikle mandalı yoktu jikle teli uydurana kadar uzun süre jiklesiz kullandım. Ocak ayında kar buz üzerinde 5 dakika marş basıp motor çalıştırıyodum, bu yaz sıcaklarında 1 dakika uğraşsanız motor jiklesiz çalışır ve yürür. Bu Mondial'lerin özellikle yeniyken ilk çalıştırması zor oluyor, stop etmesin diye elinizle sürekli aragaz vermeniz gerekebilir, sıfır motorun subab ayarlarına dokunmak da olmaz çünkü rodaj süresince subablar gerekli kıvama gelmek zorunda. İlk 1000km bittikten sonra hala stop etme sorunu varsa motorun subab ayarlarına bakılmalı. Bu arada hava ayarını kurcaladıysanız herhangi bir motor ustasına gidip hava ayarı yaptırın, motor tekniği konusunda yeterli bilginiz olmaması ayıp değil ancak motora bilinçsiz müdahele yapmak ayıp

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında jikle en altta motoru soğukken çalıştırıp kullanmayı deneyebilirsiniz, benim cub motorumun karbüratörünü değiştirmiştim üzerinde jikle mandalı yoktu jikle teli uydurana kadar uzun süre jiklesiz kullandım. Ocak ayında kar buz üzerinde 5 dakika marş basıp motor çalıştırıyodum, bu yaz sıcaklarında 1 dakika uğraşsanız motor jiklesiz çalışır ve yürür. Bu Mondial'lerin özellikle yeniyken ilk çalıştırması zor oluyor, stop etmesin diye elinizle sürekli aragaz vermeniz gerekebilir, sıfır motorun subab ayarlarına dokunmak da olmaz çünkü rodaj süresince subablar gerekli kıvama gelmek zorunda. İlk 1000km bittikten sonra hala stop etme sorunu varsa motorun subab ayarlarına bakılmalı. Bu arada hava ayarını kurcaladıysanız herhangi bir motor ustasına gidip hava ayarı yaptırın, motor tekniği konusunda yeterli bilginiz olmaması ayıp değil ancak motora bilinçsiz müdahele yapmak ayıp
    Bencede sıfır motoru kurcalattırmayın. Hyena da ki poloni egzoz dan memnunmusunuz aceba ?
    Benim mx e şu ilandakini takmayı düşünüyorum yorumunuz nedir aceba ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...67647715/detay

Motosikleti
    Bencede sıfır motoru kurcalattırmayın. Hyena da ki poloni egzoz dan memnunmusunuz aceba ?
    Benim mx e şu ilandakini takmayı düşünüyorum yorumunuz nedir aceba ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...67647715/detay
    Polini'nin darbuka gibi garip tıngırtıları var ama güzel, motorun sesi açık filtreyle de birleşince cidden çok çıkıyo. Orta devirlerde gaz kesince 2 zamanlı Java'lar gibi tın tın tın diye saydırıyo. Egzoz sesini tanımlarsam pak pak pak tın tın tın gibi bişey ama eski komple paslı, pis ve ağır egzozdan daha güzel olduğu kesin.
    Sizin gösterdiğiniz egzozun sesi çok çıkar ama orjinal egzozun motor 1200-1300km'lere gelip 2.kere yağı değiştiğinde motora gaz verip bırakınca çıkardığı çıngırtıyı duysanız orjinal egzoza hayran kalırsınız

Polini'nin darbuka gibi garip tıngırtıları var ama güzel, motorun sesi açık filtreyle de birleşince cidden çok çıkıyo. Orta devirlerde gaz kesince 2 zamanlı Java'lar gibi tın tın tın diye saydırıyo. Egzoz sesini tanımlarsam pak pak pak tın tın tın gibi bişey ama eski komple paslı, pis ve ağır egzozdan daha güzel olduğu kesin.
    Sizin gösterdiğiniz egzozun sesi çok çıkar ama orjinal egzozun motor 1200-1300km'lere gelip 2.kere yağı değiştiğinde motora gaz verip bırakınca çıkardığı çıngırtıyı duysanız orjinal egzoza hayran kalırsınız
    Benim orjinal egzoz aldığımdan beri patırdıyo çok tatlı bir sesi var puf puf yapıyo
    Bizim burdaki cub larada sizin egzozdan takıyolar o yüzden sesini iyi biliyorum Performans olarak etkisini gördünüz mü peki ?
    Ben sesin çok çıkmasını değil tatlı bir ses vermesini istiyorum şuana kadar da öyle bir egzoz bulamadım

Motosikleti
    Benim orjinal egzoz aldığımdan beri patırdıyo çok tatlı bir sesi var puf puf yapıyo
    Bizim burdaki cub larada sizin egzozdan takıyolar o yüzden sesini iyi biliyorum Performans olarak etkisini gördünüz mü peki ?
    Ben sesin çok çıkmasını değil tatlı bir ses vermesini istiyorum şuana kadar da öyle bir egzoz bulamadım
    Performansı düşük devirlerdeki torku biraz artırdı gibi zaten çok deli gaz yiyen bi makineydi şimdi sıcak motoru stop ettirmek neredeyse imkansız. debriyajı küt diye bırak kapıp gider Hız olarak performansına pek bişey diyemeyicem çünkü istanbuldayken motor daha hızlı gidiyodu ankaraya gelince son hızı biraz düştü gibi yüksek rakım etkiliyor belki hava ayarını ellemeli çünkü hiç dokunmadım.

Performansı düşük devirlerdeki torku biraz artırdı gibi zaten çok deli gaz yiyen bi makineydi şimdi sıcak motoru stop ettirmek neredeyse imkansız. debriyajı küt diye bırak kapıp gider Hız olarak performansına pek bişey diyemeyicem çünkü istanbuldayken motor daha hızlı gidiyodu ankaraya gelince son hızı biraz düştü gibi yüksek rakım etkiliyor belki hava ayarını ellemeli çünkü hiç dokunmadım.
    Evet hava ayarından olabilir. Çok merak ediyorum şu hyena yı canavar olmuş Egzoz için aradım geçenlerde, susturucusu var, istediğin zaman onu takarsın sesi ybr gibi olur dedi.

Motosikleti
    Evet hava ayarından olabilir. Çok merak ediyorum şu hyena yı canavar olmuş Egzoz için aradım geçenlerde, susturucusu var, istediğin zaman onu takarsın sesi ybr gibi olur dedi.
    Motor çok pis leş gibi, en kısa zamanda gaz yağına bulayıp bulayıp basınçlı suyla temizlemek istiyorum sonra güzel birkaç fotosunu çekip gösteririm

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    abi hiç bir zaman orjinal egzozdan şaşmayın..
    o ilandaki gösterdiginiz egzozun acayip pis sesi var kesinlikle tavsiye etmem..
    ben scootere almıştım benzer egzozdan takmamla çıkatrmam bir oldu pat pat bu ne dedi..

Motor çok pis leş gibi, en kısa zamanda gaz yağına bulayıp bulayıp basınçlı suyla temizlemek istiyorum sonra güzel birkaç fotosunu çekip gösteririm
    Bende motora açık filtre takıp takmama arasında gidip geliyorum. Takınca yıkamak zor olur herhalde tam koltuğun altı su kaçtımı yandık

Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi hiç bir zaman orjinal egzozdan şaşmayın..
    o ilandaki gösterdiginiz egzozun acayip pis sesi var kesinlikle tavsiye etmem..

ben scootere almıştım benzer egzozdan takmamla çıkatrmam bir oldu pat pat bu ne dedi..

Benim amacım ortalığı yıkması değil. Sadece güzel tatlı ince bir ses almak istiyorum yani orjinalinden çok az sesli olsa yeterli. Sanırım yok öyle bir egzoz

Motosikleti
    Bende motora açık filtre takıp takmama arasında gidip geliyorum. Takınca yıkamak zor olur herhalde tam koltuğun altı su kaçtımı yandık
    Bişey olmaz ya benim hyena'nın motorun önü açık, yağmurda motor kısmına cdi beyin vs elektrik aksamları dahil sürekli su giriyo, şase üzerindeki çamurlu su izleri hala mevcut. O kadar su yemesine rağmen açık filtreyle sudan dolayı bir kere stop etmedi motor. Mayıs sonunda motorla lağıma dalınca yıkamacıda yıkatmıştım tek marşta aldı yıkamacıda adamlar şok oldu

Bişey olmaz ya benim hyena'nın motorun önü açık, yağmurda motor kısmına cdi beyin vs elektrik aksamları dahil sürekli su giriyo, şase üzerindeki çamurlu su izleri hava mevcut. O kadar su yemesine rağmen açık filtreyle sudan dolayı bir kere stop etmedi motor.
    Benim motor stop etmeye bahane arıyor rodaj bitince nasıl olcak bakalım Sizin hyena dağ taş gidiyor maşallah

ya arkadaşlar benim aynalar zarıl zarıl titriyor birde yüksek hızda arkadan geleni hiç göremiyorum titreşimden ne yapmak lazım ? silikonmu çeksem içten ?
    [B][COLOR="#008000"]Dikkat et evlat; eline bir kez iki zamanlının yağını bulaştırırsan, bir daha asla çıkartamazsın.[/COLOR]
    2012 Mondial 125 MH Drift./Beyaz. | Hayati Atakan Türkmen - Amasya[/B]

Motosikleti
    Alıntı g-press05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar benim aynalar zarıl zarıl titriyor birde yüksek hızda arkadan geleni hiç göremiyorum titreşimden ne yapmak lazım ? silikonmu çeksem içten ?
    Yumuşak saplı bir ayna takın titreşimin baya bi kısmını alır, bir de titreşimle aynalar rezonansa geliyor galiba, orjinal aynalardan daha kısa saplı bir ayna fark ettirebilir. Cub aynaları da nasıl yapılmışsa titreşimden hiç bulanıklaşmıyor heralde cub'lar anadan doğma zangır zangır titrediği için aynalarını özel yapmışlar.

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Forum uzamış ama okudugum kadarıyla orjinal egzos kullanın ve aynaları japomlada yapıştırabilirsiniz zırıltıyı keser
    Ön kafa grenajındaki zırıltıyı kesmek içinde çift taraflı bant kulanın
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    aynaları japonla yapıştırırsanız
    ayna bi yere deydigi anda hemen çatlar..
    silikon daha iyi olur gibime geliyot en azından esneme payı olur
    eray_uluyazı bunu beğendi.

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    denendiği için söylüyorum benim aynalar yapışık silikon dediğin gibi conta vazifesi görür ve plastigi tutacak kabiliyette isede harika olur
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)