Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
24. sayfa BirinciBirinci ... 142223242526 ... SonuncuSonuncu

Honda Deauville

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    vay ozan kardeş,demek sende benim gibi artık deauville'ci değilsin.sağlık olsun diyelim.
    ben de,çok severek kullandığım,bagaj ve kullanım rahatlığı konusunda hala özlediğim ''leydi''mi,üzülerek de olsa satmak zorunda kalmıştım.eski resimlerime bakarak iç geçiriyorum.hayırlısı olsun bakalım.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ersinisdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FJR 1300 AE / Honda NSS Forza 300 Abs
    Alıntı sbuyukkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizi başka hangı forumlarla aldatıyorsun.
    Konuyu araştıralım derken google dan çıkan linklere tıklayınca kendimizi başka forumlarda ziyaretçi olarak buluyoruz. Oralarda yazan çizen arkadaşlardan da bilgi almaya çalışıyoruz tabi Başka hiçbiryerde böyle deauville sohbeti yok zaten.

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı ersinisdj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu araştıralım derken google dan çıkan linklere tıklayınca kendimizi başka forumlarda ziyaretçi olarak buluyoruz. Oralarda yazan çizen arkadaşlardan da bilgi almaya çalışıyoruz tabi Başka hiçbiryerde böyle deauville sohbeti yok zaten.
    Tabi bu motoru tanımak için binmek lazım. Hız motoru değil . Ama 180-190 km yı rahatlıkla görür. Ben görmek istemesemde görenler var. Bana 140-150 km hız . o da arada sırada yeter.

Bugun Cuneyt beyle biraz turladık. Alarm için orda gungör motora ugradık.
    Transalp ve varedoro vardı. Varedoro beygır gibiydi. Üzerıne bınemedım. Lastıklerı tabi endro oldugundan bizden daha buyuk ve yuksek.

Şunun için söyluyorum . Hakkıkatten bu tur motor sevenlere uygun rahat kullanışlı bir motor. Birde hepimiz 20000 km de motor deyınce ürkerız.
    Ama hakkıkatten motosikletler anca bu km lerde kendısıne geliyor ve acılıyor.
    Ben 7500 km ye geldım. Şimdi cok daha kısa sürede hızlanıyor. Cuney beyın tecrubeleri.

Bende bır aralar sıkışıklıktan satacaktım. Şimdilik erteledım. Ama bende satsaydım 2006 kelepir illakı bir tane yaza doğru alır yıne deauville binerdım.

Asfalta süper perfotmans sağlayan bu alette satan arkadaşların ilerıde daha yenı modellere bınmesını dilerim. Her zaman dediğimiz gibi Hız meraklılarını tatmın etmez.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

Motosikleti
    Honda NT 700
    Meraba arkadaşlar bende bir Honda nt 700 deauvelle kullanıcısıyım inanılmaz keyifli bir motor Ankarada oturmama rağmen egenin yarısını dolaştım bu yaz yolların altınızdan yağ gibi kayıp sorunsuzca 2350 km yapmanın nasıl bir keyif olduğunu ancak siz Deauvelle kullanıcıları anlayabilir zannediyorum... İzin verirseniz size bir sorum olacak bende sonunda kask içi bluetooth aldım.Markası Cellular lıne ancak karşı tarafın sesi çok net gelmesine karşın benim sesim karşıya ulaşmıyor bu ürünü kullanan arkadaş varsa beni bilgilendirebilirse çok sevinirim..Birde 2 ayrı cihazı eşleştirmek konusu sıkıntılı...Şimdiden çok teşekkür ederim..Tekerinize taş değmesin.........................

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı gungormumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meraba arkadaşlar bende bir Honda nt 700 deauvelle kullanıcısıyım inanılmaz keyifli bir motor Ankarada oturmama rağmen egenin yarısını dolaştım bu yaz yolların altınızdan yağ gibi kayıp sorunsuzca 2350 km yapmanın nasıl bir keyif olduğunu ancak siz Deauvelle kullanıcıları anlayabilir zannediyorum... İzin verirseniz size bir sorum olacak bende sonunda kask içi bluetooth aldım.Markası Cellular lıne ancak karşı tarafın sesi çok net gelmesine karşın benim sesim karşıya ulaşmıyor bu ürünü kullanan arkadaş varsa beni bilgilendirebilirse çok sevinirim..Birde 2 ayrı cihazı eşleştirmek konusu sıkıntılı...Şimdiden çok teşekkür ederim..Tekerinize taş değmesin.........................
    Merhaba.
    Ankara şubemız hayırlı olsun. Bazen mtorlar bazen gönüller bir oluyor.
    Aynı ses problemı telsizdede vardı. Sankı sizin mıkrofonda bir problem var gıbı gözüküyor. Cuneyt beyde bluetooth vardı. Ona bir sorayım.
    Aynı zamanda hanımla artcılı konuşmak için aslında en akıllıca ıletişim aleti.

Bu arada kış ayları geldı cattı. İyi ve yağışsız havalarda artık motora bınmek için fırsat kollayacağımız zaman geldi. Yazın bınemedık Kışın binelim.

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay ozan kardeş,demek sende benim gibi artık deauville'ci değilsin.sağlık olsun diyelim.
    ben de,çok severek kullandığım,bagaj ve kullanım rahatlığı konusunda hala özlediğim ''leydi''mi,üzülerek de olsa satmak zorunda kalmıştım.eski resimlerime bakarak iç geçiriyorum.hayırlısı olsun bakalım.
    malesef abi
    sağlık olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:33 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:30 AM ----------

Alıntı gungormumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba ve hayırlı olsun

sesiniz karşıya hiç mi ulaşmıyor
    bağlantı problemi olmasın
    eski mouselarda ki gibi takarken dikkatli olmak gerekiyor
    ince pimler eğilmiş olabilir mi
    bir kontrol etseniz

bu arada
    cellualr line intercom seti ve deauville yan çanta iç çantaları sahibinden de satıyorum
    ihtiyacı olana duyrulur
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Motosikleti
    Bu arada kış ayları geldı cattı. İyi ve yağışsız havalarda artık motora bınmek için fırsat kollayacağımız zaman geldi. Yazın bınemedık Kışın binelim.
    Haftasonu yağmurlu geçti. Hava güzel olsaydı Ağva çıkarması yapılabilirdi. H.içi güzel havayı yakalarsak Riva'ya kadar gidebiliyoruz. İlgilenenlere duyrulur. Bu arada ilanınızı kaldırmışsınız, hayırdır?

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Haftasonu yağmurlu geçti. Hava güzel olsaydı Ağva çıkarması yapılabilirdi. H.içi güzel havayı yakalarsak Riva'ya kadar gidebiliyoruz. İlgilenenlere duyrulur. Bu arada ilanınızı kaldırmışsınız, hayırdır?
    Bu hafta pazar ıyı gıbı gözüküyor. Birşeyler yapılabilir. Sabahtan 1500 kadar musaitim. Sonra kurs ordan sonrada zaten Fenerbahçe..6s macı var.

Bu arada motoru değerıne satıp 2006md deauvill alır aradakı9000 tl yı cebe atarmıyım diye düşünüyordum.
    Zaten aksesuarları 4000 tl tutuyor. Lastıgıde değiştirdım Ettı 5000 TL
    Şimdi 2006 yı alacaksın . Ben durmam yıne lastık v.s masraf ederim. Sonra ben ne yaptım derim. Onun için ilandan kaldırdım. Gecen 1900 tl ye istediler vermedim. Sonradan teklif sahibiyle tanıştım. 2008 almış.
    Çanta v.s derken herhalde daha lastık işin içine dahıl değildi. Ama en son benım fiyatı gecıyordu.
    Aksesuar motorun uzerındeyken bedavaymış gibi gökukuyor. Ama almaya gelınce bayagı para tutuyor.

Bu arada sende lastıklerın tarıhıne bak. Çünkı lastık 3 yıldan sonra kavucuk özellıgını kaybedıyor. Kaybedıncede sertleşiyor ve yumuşaklık olmadıgından asfalta tutulma yuzdesi en aza iniyor.
    Değiştirmekte fayda var.

Pazar kahvaltıya kım geliyor .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:05 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:58 PM ----------

Hafta arası derken

Motosikleti
    Bu hafta pazar ıyı gıbı gözüküyor. Birşeyler yapılabilir. Sabahtan 1500 kadar musaitim. Sonra kurs ordan sonrada zaten Fenerbahçe..6s macı var.

Bu arada motoru değerıne satıp 2006md deauvill alır aradakı9000 tl yı cebe atarmıyım diye düşünüyordum.
    Zaten aksesuarları 4000 tl tutuyor. Lastıgıde değiştirdım Ettı 5000 TL
    Şimdi 2006 yı alacaksın . Ben durmam yıne lastık v.s masraf ederim. Sonra ben ne yaptım derim. Onun için ilandan kaldırdım. Gecen 1900 tl ye istediler vermedim. Sonradan teklif sahibiyle tanıştım. 2008 almış.
    Çanta v.s derken herhalde daha lastık işin içine dahıl değildi. Ama en son benım fiyatı gecıyordu.
    Aksesuar motorun uzerındeyken bedavaymış gibi gökukuyor. Ama almaya gelınce bayagı para tutuyor.

Bu arada sende lastıklerın tarıhıne bak. Çünkı lastık 3 yıldan sonra kavucuk özellıgını kaybedıyor. Kaybedıncede sertleşiyor ve yumuşaklık olmadıgından asfalta tutulma yuzdesi en aza iniyor.
    Değiştirmekte fayda var.

Pazar kahvaltıya kım geliyor .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:05 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:58 PM ----------

Hafta arası derken
    Lastik işini bu sene idare eder düşüncesiyle çok kurcalamadım ve incelediğimde çatlak göremedim. Zaman zaman zor durumda kaldığım oldu ama lastiklerin performansı fena değildi. Yine de dikkatli olmak ve değiştirmek lazım. (İlgili programa alınmıştır)

Pazar sabahı Çamlıca sapağından girip üst geçidi geçince sonraki yol ayrımında buluşulup Çamlıca tesislerinde kahvaltı yapmak üzere program yapılabilir. Sonra oradan Ağva' ya ?

Bugün de Çamlıca sosyal tesislerine gittik. Benim ilk gidişimdi, inanılmaz bir manzara var; ortam son derece nezih ve güvenli. Menü de başarılı
    Kaçamaklar akşam iş çıkışı 7-8 gibi hareket etmek üzere gerçekleşiyor. Eğer güzergah uzunsa daha da erkene çekilebiliyor. Yani bundan sonra günlük kaçamaklar öncesi telefonlar çalabilir

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    arkadaşlar,motosiklet için,yurtdışından gelen ve hiç kullanmadığım,2 adet UCOM marka telsizlerimi satıyorum.orjinal kutusunda,orjinal kulaklıklı ve mikrofonlu,voxlu.çakmak ve elektrik şarjları ile birlikte..bilgilerinize.

http://www.sahibinden.com/motosiklet...XQQdisplayitem
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Kimseden ses seda yok hafta sonu da hava güneşli ama neyse artık olmadı alone in the road olarak devam ederiz

Ehliyetimi aldıktan sonra ben de Deauville'ime kavuşmuş bulunuyorum (2. el oldu). Biraz şehir dışı yol yaptım. İlk izlenimim büyük motor tecrübem az olmasına rağmen asfaltta çok dengeli bir motor. Çarşamba öğleden sonra ve perşembe biraz daha şehir içinde ısınmaya çalışacağım. Herkese selamlar.

Motosikleti
    Alıntı Alperto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetimi aldıktan sonra ben de Deauville'ime kavuşmuş bulunuyorum (2. el oldu). Biraz şehir dışı yol yaptım. İlk izlenimim büyük motor tecrübem az olmasına rağmen asfaltta çok dengeli bir motor. Çarşamba öğleden sonra ve perşembe biraz daha şehir içinde ısınmaya çalışacağım. Herkese selamlar.
    Motorunuz hayırlı olsun.
    Gerçekten uzun yolda keyifli bir motor. Şehir içinde de çok hantal değil ama özellikle artçınızla birlikte eğilimli ve yokuş yerlerde dengenizi iyi ayarlamanız lazım. Dururken motorun açısını fazla bozmayın biryerden sonra ağırlığını veriyor. Keyifli sürüşler

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville

Hayırlı ugurlu olsun. Hoşgeldınız.
    Honda veya birbaşka eğitim kurumunda eğitim almak hem sürüşte hem dönüşlerde v.s cok faydalı oluyor. Birden hızlı gerken 1 vıtese düşmeyın.
    Dönüşlerde yuksek vıteste yakalanırsanız debrıajı sıkıp viraj cıkısında uygun vitese düşebilirsiniz.
    Bostancı- Tuzla arası sahil yolu hava yagmurlu değilse guzel bir guzergah.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:29 ----------

Kimseden ses seda yok hafta sonu da hava güneşli ama neyse artık olmadı alone in the road olarak devam ederiz
    11.30 kızıma dersanede ek ders gelınce benım pazar macerası yattı.
    Pazartesı bir mototal servis macerası yapıp gazımı atmaya calıştım.

[QUOTE=sbuyukkilic;1838441]Hayırlı ugurlu olsun. Hoşgeldınız.
    Honda veya birbaşka eğitim kurumunda eğitim almak hem sürüşte hem dönüşlerde v.s cok faydalı oluyor. Birden hızlı gerken 1 vıtese düşmeyın.
    Dönüşlerde yuksek vıteste yakalanırsanız debrıajı sıkıp viraj cıkısında uygun vitese düşebilirsiniz.
    Bostancı- Tuzla arası sahil yolu hava yagmurlu değilse guzel bir guzergah.[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:29 ----------

Şenol Bey, teşekkürler tavsiyeler için. Vites işlerine dikkat ederim. Honda'nın internet sitesinde bu sezon için eğitim görünmüyor. Ben de zaten biraz kendim çalışayım ki Honda'nın eğitiminden en iyi şekilde istifa edebileyim diye düşünüyorum. 1-2 ay sonra Honda'ya bi telefon falan açarım eğitim için.

Motosikleti
    KYMCO Xciting 250i White
    slm cutku öncelikle doğu karadeniz gezi resimlerinize imrenerek baktım çok güsel bir gezi olmuş tebrik ederim.Sana bişe sormak istiyorum müsadenle, uzun süredir xciting 500 ü deli gibi araştırıyorum, şimdi amasyaya gittiginizi görünce aklıma geldi ve sorayım dedim.Ben motorla memlekete yani amasyaya da gitmeyi düşünüyorum sence xciting 500 650 700 km lik bir yolda nasıl performans gösterir rahat bir sekilde motoru ve kendimizi yormadan 2 kisi gidebilirmiyiz.Yardımcı olursan sevinirim.Bu arada şehzadeler diyarı memleketimizi nasıl buldunuz?

Bugün biraz düşük hızlarda motoru denedim. Satınalma aşamasında hep merak ettiğim ana ne satıcılardan ne de kullanıcılardan net bilgi alabildiğim ABS'sini de denedim. İçinizde kullanananlar muhakkak olmuştur ancak kullanmayanlar varsa faydası olabilir.

Motor dik ve düz hatta ilerlerken hem ön hem arka frene sonuna kadar asılabiliyorsunuz ve hiç bir şekilde kayma olmuyor. Hızınız ancak 10km/s seviyelerine inince arka kaymaya başlıyor ama o hızda zaten durdunuz sayılır. Arabalarda olduğu gibi (Honda Civic'le kıyaslıyorum) sistemin frene asılıp bırakma aralıkları net belli olmuyor (tırtır sesi şeklinde değil çok yumuşak bir şekilde oluyor). Dolayısıyla ABS'siz sistemlere göre fren mesafesini de pek artırmıyor. "Sadece arka" ve "hem ön hem arka" şeklinde yaptığım 1-2 denemede ABS'lerin ön ve arkada bağımsız devreye girdiğini farkettim. Sadece ön fren şeklinde denemedim. (Burada hem ön hem arkadan kastettiğim hem ayak pedalına hem de el manetine asılmış olmam.)

Ben bu denemelerimden sonra acil durumlarda eğer motorum dikse hem öne hem arkaya sonuna kadar asılmaktan hiç korkmam. Ancak doğal olarak virajda denemeye cesaret edemedim. Denemek zorunda kalmış olan varsa ve deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.
    benhasan bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NT 700VA Deauville
    Alıntı AntiSchool adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm cutku öncelikle doğu karadeniz gezi resimlerinize imrenerek baktım çok güsel bir gezi olmuş tebrik ederim.Sana bişe sormak istiyorum müsadenle, uzun süredir xciting 500 ü deli gibi araştırıyorum, şimdi amasyaya gittiginizi görünce aklıma geldi ve sorayım dedim.Ben motorla memlekete yani amasyaya da gitmeyi düşünüyorum sence xciting 500 650 700 km lik bir yolda nasıl performans gösterir rahat bir sekilde motoru ve kendimizi yormadan 2 kisi gidebilirmiyiz.Yardımcı olursan sevinirim.Bu arada şehzadeler diyarı memleketimizi nasıl buldunuz?
    Merhaba (okul düşmanı ) arkadaşım, Amasya harika bir şehir. Temizliğine ve düzenli olmasına aşık oldum. Çok şanslısınız ki oralarda büyümüşsünüz.
    Exciting 500 ile o mesafeleri hiç zorlanmadan gidersiniz. Zaten havalar serinledi, dolayısıyla motorun aşırı ısınması diye bir problem olmaz. Ancak en sıcak havada bile gitseniz ortalama 1 - 1,5 saat civarı sürüşten sonra mola verdiğiniz için motorda dinlenebiliyor. Ama, bunların hepsini geçin, bence o motor her istediğiniz yere gidecek kapasitede bir makinedir. Çekişten kolay kolay düşmez. Varyatör kayışını gitmeden kontrol ettirmenizi ve soğutma suyunun tam olduğuna dair emin olmanızı öneririm. Exciting 500 ile bir problem yaşamazsınız. Gerçekten sağlam bir makinedir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:57 ----------

Bugün biraz düşük hızlarda motoru denedim. Satınalma aşamasında hep merak ettiğim ana ne satıcılardan ne de kullanıcılardan net bilgi alabildiğim ABS'sini de denedim. İçinizde kullanananlar muhakkak olmuştur ancak kullanmayanlar varsa faydası olabilir.

Motor dik ve düz hatta ilerlerken hem ön hem arka frene sonuna kadar asılabiliyorsunuz ve hiç bir şekilde kayma olmuyor. Hızınız ancak 10km/s seviyelerine inince arka kaymaya başlıyor ama o hızda zaten durdunuz sayılır. Arabalarda olduğu gibi (Honda Civic'le kıyaslıyorum) sistemin frene asılıp bırakma aralıkları net belli olmuyor (tırtır sesi şeklinde değil çok yumuşak bir şekilde oluyor). Dolayısıyla ABS'siz sistemlere göre fren mesafesini de pek artırmıyor. "Sadece arka" ve "hem ön hem arka" şeklinde yaptığım 1-2 denemede ABS'lerin ön ve arkada bağımsız devreye girdiğini farkettim. Sadece ön fren şeklinde denemedim. (Burada hem ön hem arkadan kastettiğim hem ayak pedalına hem de el manetine asılmış olmam.)

Ben bu denemelerimden sonra acil durumlarda eğer motorum dikse hem öne hem arkaya sonuna kadar asılmaktan hiç korkmam. Ancak doğal olarak virajda denemeye cesaret edemedim. Denemek zorunda kalmış olan varsa ve deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.
    Sevgili Alperto, deauville'de frenler combine ve ABS'de integral olduğu için ister iki frene basın isterseniz sadece birine, yinede frenine basmadığınız teker belli oranda diğeri ile birlikte frenler. Dolayısıyla, ana olarak hangi teker blokaja girerse ABS'de onu tutup bırakarak o tekerde ki blokajı önler. Diğer bir deyişle, son derece emniyetli bir şekilde durmanızı sağlar.
    Viraj içerisinde her iki frenede asılırsanız, çok büyük olasılıkla motor yan dönerek sizi üzerinden atacaktır. Virajda en emniyetli duruş şekli, debriyaja basıp motor çekişini durdurduktan sonra sadece ön freni yavaş yavaş sıkarak motorun düzleşmesini sağlamak ve bu aşamada ön freni tam olarak sıkmak olacaktır. Bu sayede , olabilecek en iyi viraj içi duruşunu yaparsınız. Virajda yatık olarak dönerken arka frene tam basarsanız kuvvetler eksen dışına kaçacağından neler olacağını bir tek Allah bilir. Arka fren motoru dik duruma getirmez.

Motosikleti
    KYMCO Xciting 250i White
    Çok teşekkürler verdiğin bilgiler için cutku.

Motosikleti
    Honda NT 700VA Deauville
    Alıntı AntiSchool adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler verdiğin bilgiler için cutku.
    Rica ederim. Motorunuzla mutlu sürüşler dilerim.

Arkadaşlar bilgilerinize : Motorcycle sitesi tarafından Honda'nın motosikletlerine uyguladığı C-ABS (Combined-ABS) fren sistemi 2009 senesinin en iyi teknolojisi seçilmiş...

REKLAM ALANI
24. sayfa BirinciBirinci ... 142223242526 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler