Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    slm aynı motordan bende almıştım ilk deneyimim di o yüzden çok çektim walla yanlış hatırlamıyosam 3 ayda motor elimizde kaldı ve yamaha servisine geri iyade ettik.Neyseki tanıdıktı adam amca oglu bizi kırmadı paramızı iade etti motoruda ölece aldı motor 70 i geçmiyodu o derece dağıldı.motor genel olarak çekiş olarak iyi ama vites aksamı berbat ben hiç kırmızı ışıkta boşa alamıyodum motoru her neyse şuan mondial zatım var kendi çapımda söküp takıyom daha da hiç kazam yok.kazasız belasız sürüşler dilerim sizlere...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pantheraa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA DRAGSTAR 1100
    Beyler bazı arkadaşlar bilende yazıyo bilmeyende yok başka firmaların ajanları yok ramzeyi görseler bune diye bakarlar fln yazmışlar ramzeyle yaklaşık 9 bin km yol yaptım ajanlıklar suçlayan arkadaşlara fatura vs gönderebilirim.bizim burda ramzey hakkındaki gerkeçeleri ramzey alacak arkadaşlarla paylaşmak ve onları uyarmak sorunlar hakkında bilgi vermek hakkımız sanırım.Anlamadığım bazı arkadaşlar ramzey hakkındaki tüm gerçekleri yazmıyolarmı yoksa motorlarımı hiç sorun çıkartmıyo tabii bu insanda şüphe uyandırmıyo degil bizi ajanlıkla suçluyolar ama kendilerinin ne gibi bi çıkarları var hala anlayamadım.Bu güne kadar sadece başıma gelen sorunları yazdım.Yine sölüyorum 10 yıllık japon malı sıfır ramzeyden kat kat üstündür.Buna inanarak YAMAHA DRAG STAR 1100 CLASSİCİGİMİ aldım 6 yıllık motor ve hiç bir sorunu yok yani ikinci el japon malları hakkındada hiç bişey bilmeden yorum yapan arkadaşlar bilmeden yorum yapmasınlar.Son olarak herkes gerçekçi ve açık olsun...

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Naci abi selam,
    bir arkadaşımın ramzey qm250 sinde denge problemi vardı. hem ramzeyin karakterini öğrenmek hem de sorunun kaynağını öğrenmek için ramzey'e bindim. motora diğer kullandığım çinli cruiserlardan(masai, regal) daha çabuk uyum sağladım. Genele olarak pek fark yok MCT den elciklerde titreşim fazlaca hissediliyor devir yükseldiğinde. Bir de hızlandığında ön tekeri kalın olan motorlarda olan klasik bir homurdama sesi bunda da var sanırım sebebi tekerle çamurluk arasına giren havanın ses yapması. genel olarak binilmeyecek problemli aman uzak durun denecek türden bir makina değil. Ancak dengesizlik gibi bir sorunu vardı yolda giderken motor hep sağa dönma sağa çekme eylemi gösteriyordu. cuma gecesi ve haftasonu yaptığımız çalışmalarda arka tekerin sol tarafa daha yakın olduğunu farkettik. teker ebeatlarımız aynı olmasına rağmen fursların boyu benimkinden farklıydı. burda orta sehpanızın bulunması avantajından yararlanarak tekeri söktük. Benim eski janttan kalan sağ tarafın fursu ramzeyinkinden kısaydı onu sağa taktık. sol taraftaki fursu değiştirmeden yanına kalın pullardan ek yaptık ve tekeri ortaladık. şimdi düşük hızda bile elimi bıraktığımda motor milim çekme yapmıyor. bir de burda bi arkadaşımın siyah ön çamurluğa ihtiyacı var biz 1 aydır bekliyoruz gelmiyo eğer orda varsa ordan alabilmemiz mümkün müdür? qm250 siyah ön çamurluk.

saygılar.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Merhaba Arbetus arkadaşım, maalesef benim en çok yakındığım ve Ramzeyin hala duyarsız olduğu parça konusunu ihtiyaç sebebi ile gündeme getirmişsin. Burada maalesef hiç bir parçası yok ramzeyin. Bu nedenle hep "inşallah parça ihiyacı duyacağım bir durum olmaz" diye dua ediyorum. Çamurluğu bırak, daha basit parçalar bile Adana'da yok. Artık buna bir çözüm bulunmalı. Bence sitelerine sürekli şikayet yazarsanız iyi olur. Ben bir iki defa başkasının şikayetini ilettim. Bana "sizin parça ihtiyacınız mı var?" diye mesaj attılar. Ben de "yok, bu genel bir şikayet, onu belirtiyorum" demiştim.

Bu arada, pazartesi eşimle birlikte sahil yolundan (mersinden) bozyazıya gittik. Bozyazı Anamura 15 km mesafede. Eşimle ilk uzun yol tecrübemiz oldu bu motorla. Çok şükür gayet rahat ve sorunsuz gidip geldik. Bu arada yolculuk için arkaya (sisi barın arkasına) eklettiğim sehpaya bir çanta montajı yaptırttım. Çok işimize yaradı. Ama son hızı yaklaşık 10-15 km düşürüyor. Otoyolda max. 120'ye çıkabildim. Bu arada toplam (geziye Adana'dan başladığım için) 670 km yol yaptım. Bunun 250 km'sini eşimle (silifke-Bozyazı-silifke) kalanını yalnız gittim. Motor ortalama 30 km gitti ve 10 krş/km kadar bir yakıtı oldu. Belki önümüzdeki hafta bir uzun yol daha yapabiliriz. Durumu inşallah yine buradan rapor ederim. Selamlar.

Naci hocam performans artışı için ne yapabiliriz ? ne gibi modifiyeler önerirsin. bu arada monero firması da çinden qm 250 lileri ithal etmekte ve monera etiketi basmakta benim ramzeyin farı fabrikada çıkmayınca oradan almıştım kesinlikle birebir aynısı.

mavimerdiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF BANDİT 1200 S
    Alıntı Pantheraa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bazı arkadaşlar bilende yazıyo bilmeyende yok başka firmaların ajanları yok ramzeyi görseler bune diye bakarlar fln yazmışlar ramzeyle yaklaşık 9 bin km yol yaptım ajanlıklar suçlayan arkadaşlara fatura vs gönderebilirim.bizim burda ramzey hakkındaki gerkeçeleri ramzey alacak arkadaşlarla paylaşmak ve onları uyarmak sorunlar hakkında bilgi vermek hakkımız sanırım.Anlamadığım bazı arkadaşlar ramzey hakkındaki tüm gerçekleri yazmıyolarmı yoksa motorlarımı hiç sorun çıkartmıyo tabii bu insanda şüphe uyandırmıyo degil bizi ajanlıkla suçluyolar ama kendilerinin ne gibi bi çıkarları var hala anlayamadım.Bu güne kadar sadece başıma gelen sorunları yazdım.Yine sölüyorum 10 yıllık japon malı sıfır ramzeyden kat kat üstündür.Buna inanarak YAMAHA DRAG STAR 1100 CLASSİCİGİMİ aldım 6 yıllık motor ve hiç bir sorunu yok yani ikinci el japon malları hakkındada hiç bişey bilmeden yorum yapan arkadaşlar bilmeden yorum yapmasınlar.Son olarak herkes gerçekçi ve açık olsun...
    Sevgili kardeşim...
    Sanırım yazdığım yazıyı üstünkörü okumuşsun. Dikkat edersen "öyle olduğunu bilmesem" demişim ajanlıkla ilgili cümlemin başına.. Bu da şu demek oluyor: Burdaki hiç bir arkadaşımın ajan olduğuna inanmıyorum sadece bu espiri mahiyetinde kullanılmış bir cümledir. Şahsına hitaben yazılmış bir cümle değildir. Buna rağmen yazımdan şahsına yönelik bir çıkarımda bulunduysan özür dilerim çünkü motosiklet kullanan hiç bir arkadaşımı kırmak istemem. Malum hepimiz hayatla boğuşuyoruz bazen lafın nereye gideceğini hesaplayamıyoruz. Herkes kendince haklı. Sen de haklısın. Bu arada Drag Star 1100 Classic aldığını yazmışsın hayırlı uğurlu olsun güle güle bin. Böyle bir motorun (Bakımları zamanında yapılmış ve hor kullanılmamış olmak kaydıyla) 50 yıllığını bile bizim çinlilerle kıyaslamak doğru olmaz. Keşke imkanım olsada ben de binebilsem Drag Star'a. Lafı uzatmayayım... Özetle demem şudur ki: Eldeki imkanlarla bu fiyata binilebilecek en uygun motosiklet Ramzey QM 250 dir. Geçen hafta İstanbul'a gittim toplam 1000 km yol yaptım ve yine hiç sorunsuz bir yolculuk yaptım. Kimbilir belki de ben şanslıyım. Şu an 13.000 km civarında ve inanın en ufacık bir ciddi sorunla karşılaşmadım ve hala motosikletimden çok memnunum. Firmanın sorunları var evet yaklaşık 1,5 yıldır ama düzeliyorlar. Ramzey firmasının yaşadığı sorunlar ve yeni yapılanmasıyla ilgili bildiklerimi duyduklarımı da merak eden arkadaşlara aktarabilirim. HEpiniz sevgiyle kalın...

Motosikleti
    naci abi sisi barın arkasına eklettğin sehpanın resmini alabilmemiz mümkünmü? bir arkadaşım başımın etini yiyor yapmam için yapamazsam benim motordakini sökecekmiş çamurluğu kendimiz tamir etmeye karar verdik nasıl olduğunu burda resimlerle anlatırım belki işine yarar. Ramzeyin elciklerinin kenarlarında dengeleme ağırlığı olmadığı için yüksek devirde vibrasyona sebep oluyor arkadaşımın elkciklerini benimkiyle değiştirip tekrar deneyeceğiz eğer azalma olursa mutlaka yapın derim ben..
    saygılar
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı volkan1111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naci hocam performans artışı için ne yapabiliriz ? ne gibi modifiyeler önerirsin. bu arada monero firması da çinden qm 250 lileri ithal etmekte ve monera etiketi basmakta benim ramzeyin farı fabrikada çıkmayınca oradan almıştım kesinlikle birebir aynısı.
    Volkan arkadaşım, ben arkaya sehpa (çanta montajı için) ve yan tarafındaki mevcut çantaların yerine taktığım deri çantaların da dışında hiç bir değişiklik (modifiye) yapmadım. Performans artışını sadece zamanla eskiyen ve çatlayan manifolt gibi parçaların çatlaklarını kapatarak, yani olması gerektiği hale getirerek elde ettim. Çünkü motorum yeniyken hiç 80-90 km hızı geçmediğim için tam süratini bilmiyordum. Şu an biliyorum. Arka çanta olmadan hızım en az 130 km/saat. En az diyorum çünkü birkaç gün önce tekrar eşimle ve bir arkadaşla gittiğim gezide onun motoru ile yaptığım ölçme işleminde benim motorun 5 km eksik gösterdiğini gördüm. O arkadaşım motoru (BMW 1200 RT) 80 km sabit hızla giderken benim ibre 75 km'yi gösteriyordu.

Arbetus arkadaşım, istediğin fotoları ancak birkaç gün sonra yayınlayabilirim. Çünkü geziden gelir gelmez (cumartesi) fotoları laptop'uma aktardım. Fakat bizim oğlan virüs bulaştırmış laptop'a. Önce onu temizleyip sonra ofisimdeki bilgisayarıma aktaracağım resimleri. Ama bir ön bilgi vereyim. Sehpa (sepetlik) öyle ahım şahım değil. Bir ramzey 125 cc motor sahibi arka sepetliğini sökmüş. Onu satın alıp servisteki ustanın da boş zamanında biraz ilave ve kaynak ile benim motora montajı yapıldı. Yalnız motorun orijinal parçalarına kaynak değil vida ile tutturduk sepetliği. (Eğer senin mecitin sepetliği uysaydı zaten başka birşey düşünmezdim.) Çanta ise onun üzerine vidalandı. Belki daha sonra bir nikelaj da yaptırabilirim. Ama çanta çok fonksiyonel oldu. Baya bir eşya alıyor. Selamlar.

Virüsleri silecek proğram yüklendi ve ben size sözverdiğim fotoları ekliyorum. Bu fotolar 20-22 Ağustos ve 30 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında iki defa çıktığımız Adana-Bozyazı (Mersinin bir ilçesi) gezisinde çektiğim ve daha çok motoruma yaptığım çanta ilavelerini ve yükleri gösteren fotoları yayınlıyorum. Bunları ve geri kalanını ayrıca "gezi yazıları" bölümüne açacağım başlıkta yayınlayacağım.

herkese selamlar.

pek ıyı bır motor degıl

selam arkadaslar ben oncebu motoru kullanmıstım sonra kanuni tiger aldım tigerle bunun aasında cok fark var tıgerın motoru daha guclu ve cok serı rahatlık yol tutusu saglamlık bakımından tıger daha ıyı bu motordan bırde bu motor 250cc degıl bakın sılındır capına 238cc yazıyor tıgerde 249cc yazıyor cıf sılındır olması eksı bı durum ıkı motor demek tıger tek sılındır ve bakımı kolay ve masrafı daha az

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    kartepeli arkadaşım yeni motorunuzu (tiger) güle güle kullanın. Allah kaza bela vermesin. Benim amacım zaten herkesin Ramzey cruiser alması değil. Onu Ramzey firması düşünsün. Benim amacım, kullandığım motosiklet Ramzey QM250 (cruiser) olduğu için, burada bu motoru kullanan arkadaşlarla bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmak. Sanırım bu konuda bu forumda oldukça çok şey yazdım. Yoksa derdimiz şu iyi bu kötü gibi bence gereksiz bir tartışmaya girmek değil. Ayrıca motor silindir hacmi 233.8 cc, çift silindir ve 20 beygir. Cruiser türü motorlar genellikle çift silindir olarak yapılıyor. Ayrıca chopper'lerde genellikle çift v silindir olarak yapılıp satışa sunuluyor. Ben bunun bir olumsuzluğunu görmedim.

Yaptığımız gezide (gezi yazıları bölümünde fotoların bir kısmını yayınladım) toplam 10 gün içerisinde 1500 km yol katettik. Bu yolun 600 km'sinde eşimle birlikte, yani iki kişiydik. Arkamızdaki yüklerle birlikte motorun üzerinde 200 kg yük vardı. Zaten ben 110 kg ağırlıktayım. Silifke-Anamur arası bilenler bilir, ülkemizin en virajlı ama manzarası da en güzel yollarından biridir. Ayrıca bu güzergahtan defalarca da araba ile gittiğim için, en fazla sürüş zevki aldığım yollardandır. Motorum, tam ölçtüğüm için biliyorum, 2. gezide 200 kg yükle bu yolda 94.000TL (9.4 kuruş) yaktı kilometreye. Ayrıca o rampa lardaki performansı bence bir harikaydı bu çapta bir motor için. Hiç bir sorunla karşılaşmadım, sadece her 300-400 km'de bir zincirleri yağladım o kadar. Bu yazıyı Ramzey kullananlar için yazıyorum. Ben motorumdan ve geziden oldukça keyif aldım. Uzun yola eşiyle-arkadaşıyla çıkacak arkadaşlar, gerekli ön bakımdan sonra korkmadan çıkın. Güle güle binin motorlarınıza. Keyifli ve kazasız sürüşler dilerim. Selamlar.

Not1: Yolda gördüğüm her motorlu gezginle de korna ile selamlaştım. Önemli olan motor kardeşliğidir. Marka model ne olursa olsun, her zaman birbirimize destek olmalıyız.

Not2: Bu gezide toplam 1500 km yolda, sanki otomobil ve diğer araç sürücülerinin motorlulara karşı daha duyarlı ve saygılı olduğunu hissettim ve gördüm. İnşallah bu artarak devam eder.

naci abi 20 eylül sabahı alcam en sıfırından , almamdaki en büyük etkilerden birisi sensin , sessiz ve derinden takip ettim sürekli ,
    ramzeyden komisyon aldığını farkedersem
    kasksız sürerim üstüne vicdan azabı çekersin :D

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı memolita adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    naci abi 20 eylül sabahı alcam en sıfırından , almamdaki en büyük etkilerden birisi sensin , sessiz ve derinden takip ettim sürekli ,
    ramzeyden komisyon aldığını farkedersem
    kasksız sürerim üstüne vicdan azabı çekersin :D
    Arkadaşım, Ramzey firmasıyla şikayet için gönderdiğim mesajlar ve sahip olduğum motosikletler dışında hiç bir alakam yok. Ben sadece bu motorla ilgili deneyimlerimi anlattım. Zaten çok şükür iyi bir mesleğim ve kariyerim var. Ben belki bazılarının yaşadığını söylediği şanssızlıkları (belki kendi hatalarından belki de aldıkları motordan kaynaklanan) yaşamadım çok şükür. Bakımını sürekli serviste ve düzenli olarak yaptırdım. Bir defa beni üzen bir olay oldu, o da benzin depomun tamamen fabrikasyon bir hata sebebiyle aldıktan birkaç ay sonra delinmesiydi. Onu da 2 ay oldukça çaba göstererek zorla değiştirtebildim. Her zaman söylüyorum, bu markanın en büyük sıkıntısı şu an (ve son 18 aydır) yedek parça yetersizliği. Bu sorun çözülürse sıkıntı biter ve eminimki memnuniyet te oldukça artar.

Benim size tavsiyem eğer önce bir deneme sürüşü yapar ve güvendiğiniz bir Ramzey servisi ile gerekli bağlantıyı kurup bilgi alısanız, daha rahat karar verebilirsiniz. Kararınız ne olursa olsun şimdiden hayırlı olsun. Kazasız sürüşler dilerim. Selamlar.

Motosikleti
    QM 250 Olucak Yakında
    Merhaba arkadaşlar içimde 2-3 yıldır motor alma istediği vardı ama ben öyle hız motorlarını hiç sevmiyorum ne öyle bağartırak vızır vızır geçiyorlar tekerlekli tabut gibi.Tabi benim kafamda Hız motorları mobilet ve scooter gibi motorlar var zannediyorum( cahillik işte) 1-2 ay önce Wild Hogs(Yaban Domuzları) filmini izledim tavsiye ederim çok güzel bir film neyse ondan sonra chopper olayını anladım ve nasıl içim kıpır kıpır oldu anlatamam ve sonunda bunlardan almaya karar verdim araştırdım araştırdım ve sonunda Ramzey QM 250 de karar kıldım sonra bi siteyi buldum ve bu 14 sayfalık bu başlığı 3 günde okudum ve kesin karar verdim bu motoru alıcağım ama bir şey kaldı bu motorun sesini hiç duyamadım bunu sağlıyabilecek arkadaşım olursa çok minettar olurum.Mağlum kış geldi Nisan a elimde olmuş olacak bu motor...

Naci Abi sayende rahatlıkla alabileceğimi düşünüyorum teşekkurler çok teşekkurler...
    [CENTER][B]Bana İyi Rol Verin[/B][/CENTER]

Motosikleti
    Naci abi selam
    arkadaşımın siyah qm 250 sinin egzoslarını açtım çok güzel ses veriyor inanamadım. bu arada resimler için çok sağol. naci abi birde sana tavsiyem ön çamurluğa kartal kafası tak zealsunun çamurluğunda olanlardan sizin motora çok yakışıyor. ben mersinden getirttirdim bilgin olsun.

sağlıcakla.

megadeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bir motorum bile yohhh
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naci abi selam
    arkadaşımın siyah qm 250 sinin egzoslarını açtım çok güzel ses veriyor inanamadım. bu arada resimler için çok sağol. naci abi birde sana tavsiyem ön çamurluğa kartal kafası tak zealsunun çamurluğunda olanlardan sizin motora çok yakışıyor. ben mersinden getirttirdim bilgin olsun.

sağlıcakla.
    egzoslar açıldığında motordan güzel ses aldığımız doğru hatta bende kendi motorum için düşünüyodum ama ileride vereceği zararları öğrnince vazgeçtim motor egzoslar açıldığında hava aldığı için yakıtı fazla tüketmeye başlayacak ve ilerleyen zamanlarda yağ yakma durumu görülecek hani bunların başıma gelmeyeceğini bilsem bende açtıracam ama bunları bana servisim söyledi saygılar..

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naci abi selam

sağlıcakla.
    Arbetus arkadaşım, ben sessiz tercih ediyorum. Gürültü sanki etrafı rahatsız ediyormuş gibi geliyor. Belki 20 yaş daha genç olsam farklı düşünürdüm ama şu anki düşüncem böyle. Selamlar.

insomnia22 arkadaşım, özel mesajına cevap yazdım. Yorumların için teşekkürler. Kararın ne olursa olsun, şimdiden hayırlı olsun. Selamlar.

mavimerdiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF BANDİT 1200 S
    Alıntı insomnia22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar içimde 2-3 yıldır motor alma istediği vardı ama ben öyle hız motorlarını hiç sevmiyorum ne öyle bağartırak vızır vızır geçiyorlar tekerlekli tabut gibi.Tabi benim kafamda Hız motorları mobilet ve scooter gibi motorlar var zannediyorum( cahillik işte) 1-2 ay önce Wild Hogs(Yaban Domuzları) filmini izledim tavsiye ederim çok güzel bir film neyse ondan sonra chopper olayını anladım ve nasıl içim kıpır kıpır oldu anlatamam ve sonunda bunlardan almaya karar verdim araştırdım araştırdım ve sonunda Ramzey QM 250 de karar kıldım sonra bi siteyi buldum ve bu 14 sayfalık bu başlığı 3 günde okudum ve kesin karar verdim bu motoru alıcağım ama bir şey kaldı bu motorun sesini hiç duyamadım bunu sağlıyabilecek arkadaşım olursa çok minettar olurum.Mağlum kış geldi Nisan a elimde olmuş olacak bu motor...

Naci Abi sayende rahatlıkla alabileceğimi düşünüyorum teşekkurler çok teşekkurler...
    Sevgili arkadaşım ben de Ankara'dayım, bana ulaşırsan sana sesini de dinletirim elimden geldiğince bilgi de veririm.

Motosikleti
    QM 250 Olucak Yakında
    Alıntı mavimerdiven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşım ben de Ankara'dayım, bana ulaşırsan sana sesini de dinletirim elimden geldiğince bilgi de veririm.
    Çok sevinirim arkadaşım nerdeysen oraya gelirim yeterki bi çalışırken duyuyum sesini.Özelden MSN adresimi yazıyorum oradan daha detaylı konuşuruz teşekkurler...
    [CENTER][B]Bana İyi Rol Verin[/B][/CENTER]

Motosikleti
    Alıntı megadeth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzoslar açıldığında motordan güzel ses aldığımız doğru hatta bende kendi motorum için düşünüyodum ama ileride vereceği zararları öğrnince vazgeçtim motor egzoslar açıldığında hava aldığı için yakıtı fazla tüketmeye başlayacak ve ilerleyen zamanlarda yağ yakma durumu görülecek hani bunların başıma gelmeyeceğini bilsem bende açtıracam ama bunları bana servisim söyledi saygılar..
    hava alma olayını tam anlayamadım. eğer bu şekilde bir arıza verme ihtimali olsaydı büyük motorlarda düz boru egzos kullanılmazdı diye düşünüyorum. SS tarzı motorlarda performans egzostlarının içinde gerekli elyaf gibi yalıtım malzemeleri var. ama cruiserlara takılanlarda yok. heleki bizimkinde hiç yok. 3 yada 4 tane perde bu perdelerin ortalarında 5 cm uzunluğunda borular hepsi bu. şimdilik ilk susturucuyu çıkartıp bu ses işini yaptım ama bende elyaflı yalıtımlı daha kaliteli bir egzos alıcam.

sağlıcakla.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Arkadaşlar, bir firma qm250'lerin satış fiyatını 2990 YTL olarak kampanya yapıyor. Sahibinden.com diye bir sitede ilanı var. Yeni alacakların dikkatine. Selamlar.

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4243579

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler