Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    7g24s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Abi maaşallah ikiniz de harikasınız.
    Allah bir daha kaza bela vermesin.
    Seni gördükçe motorumu çok özlüyorum. İçim kıpır kıpır aslında ama ekonomik vaziyetleri zorlamak istemiyorum bir süre.
    Antalya'ya gidiş ile ilgili gelişme var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Alıntı 7g24s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi maaşallah ikiniz de harikasınız.
    Allah bir daha kaza bela vermesin.
    Seni gördükçe motorumu çok özlüyorum. İçim kıpır kıpır aslında ama ekonomik vaziyetleri zorlamak istemiyorum bir süre.
    Antalya'ya gidiş ile ilgili gelişme var mı?
    Sağolasın Emrecim; evet bu hafta sonuna kadar gitmiş olacağım bir iki hafta sonra dönüp tekrar gideceğim ev durumlarını ayarlamak zorundayım orada.
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    CBR 125
    Selamun aleyküm abilerim , RAMZEY QM 250 almaya karar verdim sizce nasıl memnunmusunuz ? Yaşım 17 ehliyetimi yeni aldım . Şehir içinde sakin bir sürüş ile kısa mesafeli olarak kullanacağım yani kullandığım günler günde maksimum 20 kilometre . Forumu araştırdım ama yakıt konusunda anladığım tek şey fabrika verilerinin üzerinde yakması . Kullanan arkadaşlar yakıt tüketimi nasıl ? Yağını bakımını tam yapsam kapalı yerde muhafaza etsem zorlamadan kullansam yine de sorunları çıkar mı tamam çinli bir motor ama bazı çinliler gibi sürekli olarak çıkardığı sorunları varmıdır ? Birde bu motorlar orjinal yani oynanmamış egsozlarıyla tatmin etmeyen bir ses çıkarıyor olmalı , yani çıkarıyor , bu sesin tok ve kalın bir ses çıkarması için hangi işlemi yapıyorsunuz yaptırıyorsunuz ? Bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorum yani nasıl bir işlem bu egsozun içinde bir susturucu var onu mu çıkarıyorsunuz yada ne biliyim egsozları dıştan delikler mi açılıyor ? Yardımcı olursanız sevinirim çok teşekkürler şimdiden .

Hee bu arada eklemeyi unuttum ilk motorum olacak
    [B][COLOR="#FF0000"]BEYKOZ _[/COLOR][/B] :farao:

Motosikleti
    Alıntı EmreBasaran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amca35 gece sürüşü için farda bir değişiklik yapabilirmiyim bilmiyorum çok zayıf sis farlarının içinde normal ampuller var sanırım. Biraz yardımcı oldu sayılır fakat hala sıkıntılı. Tavsiyen var mı yoksa tek çözüm Xenon mu?
    Emre; senin için resimleri ekledim. Benim için artık gece sürüşü, aynen gündüz sürüşü gibi oldu. Yeni ön far motorun orjinal farından çok daha iyi, yeni taktırdığım su geçirmez marin power led li tekne sis farlarıyla gec stadyum gibi aydınlanıyor. Bu farkı görmeniz için ayrıca gece çekimi yapıp resimleri buraa ekleyeceğim.
    NOT: Sis farları Taiwan malıdır. Tekneler için özel tasarlandığından özel su geçirmezlik vardır ve alimünyum hava soğutmalıdır. Her bir farın içinde 10 adet power led var ve bir far 1.6 Amper çekiyor yani neredeyse hiç aküden yemiyor gibi.Tanesi maalesef 100 Dolar dır.

---------- Post added at 14:55 ---------- Previous post was at 14:50 ----------

Alıntı LLoneLiness adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm abilerim , RAMZEY QM 250 almaya karar verdim sizce nasıl memnunmusunuz ? Yaşım 17 ehliyetimi yeni aldım . Şehir içinde sakin bir sürüş ile kısa mesafeli olarak kullanacağım yani kullandığım günler günde maksimum 20 kilometre . Forumu araştırdım ama yakıt konusunda anladığım tek şey fabrika verilerinin üzerinde yakması . Kullanan arkadaşlar yakıt tüketimi nasıl ? Yağını bakımını tam yapsam kapalı yerde muhafaza etsem zorlamadan kullansam yine de sorunları çıkar mı tamam çinli bir motor ama bazı çinliler gibi sürekli olarak çıkardığı sorunları varmıdır ? Birde bu motorlar orjinal yani oynanmamış egsozlarıyla tatmin etmeyen bir ses çıkarıyor olmalı , yani çıkarıyor , bu sesin tok ve kalın bir ses çıkarması için hangi işlemi yapıyorsunuz yaptırıyorsunuz ? Bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorum yani nasıl bir işlem bu egsozun içinde bir susturucu var onu mu çıkarıyorsunuz yada ne biliyim egsozları dıştan delikler mi açılıyor ? Yardımcı olursanız sevinirim çok teşekkürler şimdiden .

Hee bu arada eklemeyi unuttum ilk motorum olacak
    Mahmut kardeşim aramıza hoş geldiniz. Öncelikle sabırla buradaki forum yazılarımızı en başından sona doğru bir okuyun. Ramzey QM250 ile ilgili her türlü teknik detaylar paylaşılmıştır. Buradaki yazılanları en başından itibaren okuduktan sonra hala çözüm bulamadıysanız size Beycivan abimiz gerekli yardımı gösterecektir. Şahsen ben orjinal egzosu kullandığımdan sorunuzu yanıtlamadım. Ancak motorun bakımları tam sübap ayarları yapılmış senkron ayarları tam ve motoruda devirli kulladığınızda yakıt oldukça az yakmaktdr.
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Mahmut arkadaşım, İhsan abi haklı. Ben de motorumu almadan önce 50 - 60 sayfayı okumuş sonra motorumu almıştım.
    - Yaşın genç olduğu için çok çok dikkatli olmanı tavsiye ederim. Anlık heveslerle, inatlaşmayla, dalgınlıkla başına çok iş alabilirsin.
    - Motosikletin ağırlığı yaklaşık 175 kg. Bazı durumlarda zapt etmesi güç.
    - Alacağın motor kesinlikle ikinci el olacağından, lastiklerinin iyi olmasına dikkat etmelisin ya da hemen değiştirmelisin. Acemilik zamanında kaymalar olabilir, bir de lastiğin durumu iyi değilse başına iş alırsın.
    - Yakış konusunu dert ediyorsan TVS apache, Kanuni Bora, YBR 125, CBF 150 vs bakabilirsin. Bu tarz motosiklet alıp da yakıtı kafana takman yanlış olur. Bu tarz daha çok keyif için, ekonomi için değil. Aynı şekilde iyi ses versin diyorsan açık hava filtresi takmak ya da egzozda değişiklik yaptırmak isteyebilirsin ki bu da yine yakış ekonomisini düşünmemek anlamına gelir.
    - Çinli olduğunu biliyorsun, bunun anlamı çok nazik davranman gerekir ve bakımını aksatmaman gerekir. İki ağır kişi sürekli biner, taşlı yollara girersen motorun üzülür, sonra da sen üzülürsün.
    - Motosikletini çok zorlarsan sigortasını attırabilirsin. Yanında sürekli yedek sigorta bulundurmanda fayda vardır.
    - Yine çok zorladığında vidaları gevşer, özellikle fazla km yapıp, süratli gittiğin zamanlarda mutlaka vidalarının sıkılığını kontrol etmende fayda var.

Çin, Japon, Kore ya da Alman motosikletlerinin forumlarına göz gezdirirsen hepsinin kronik problemleri olduğunu görürsün. Mesela dün okuduğum bir yazıda BMW F650GS için "kronik devridaim pompası problemi" diyordu. Kimisi yağ yakıyor, kimisi gaz kesiyor vs.

Neticede sen dikkatli ve özenli davranırsan uzun yıllar sana hizmet edecek bir araçtır. Tavsiye de ederim. Her şey senin elinde ;)

Motosikleti
    Emre Erdoğan bu konuda net açıklamayı yapmıştır +1
    7g24s bunu beğendi.
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Herkese merhabalar
    QM250 kullanıcıları ben bildim bileli çok aktif değil. Siteye yazan birkaç kişi var(dı) benim gördüğüm. Onlar da yavaş yavaş elini eteğini çekmeye başladı gibi :(
    Motosiklet modellerinin değişmesi, gündelik telaşlar ortak paylaşımları azaltıyor ve durum buraya da yansıyor.
    Gene de birisinin başı sıkıştığında sayfaların üzerindeki ölü toprağı bir anda kalkıp birilerinin yazacağına eminim ki öyle de oluyor.
    Fakat...
    Buraya aklına esip "ben bu motoru kesin alıyorum, şu konuyu merak ettim" diye yazan arkadaşlar bazen sanki dalga geçiyorlarmış gibi düşünüyorum. Bu arkadaşlar süblümleşiyor adeta.
    90 sayfayı okumaya üşenen adam bu motoru alsa bile buraya yazamamalı. Açıkçası önceki yazılanları, emeği ve paylaşılanları aklımdan geçiriyorum da , çok güzel duygular yaşatıyor insana. Bunları yaşamayan, bu motosikleti de tam anlamıyla anlayamaz ve hak edemez bence!
    Keşke forumun şöyle bir yapısı olsa; önceki sayfaları, mesela son 100 sayfayı okuyanlar ancak yeni yazı yazabilse, güzel olurdu.

Herkese keyifli, kazasız belasız sürüşler.

S.a ben sarıyerden qm250 sahibiyim motorum 1.5 seneden beri bende ve çok memnunum allaha şükür sizlerin yormlarını okuyarak ne kadar seviyeli ne kadar saygılı bir qm250 ailesi olduğunu gördüğümde çok sevindim benimde böyle bir forum da bulunmam gerektiğini anladım.
    sizden bir ricam olacak istanbul da ben bulamadım bu parçayı herkez yok diyor bu hava filtresinin ordaki gövde kapağını bulamıyorum sol gövde kapağı siyah bunu nasıl bulabilirim saygılar....

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Alıntı 61osman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a ben sarıyerden qm250 sahibiyim motorum 1.5 seneden beri bende ve çok memnunum allaha şükür sizlerin yormlarını okuyarak ne kadar seviyeli ne kadar saygılı bir qm250 ailesi olduğunu gördüğümde çok sevindim benimde böyle bir forum da bulunmam gerektiğini anladım.
    sizden bir ricam olacak istanbul da ben bulamadım bu parçayı herkez yok diyor bu hava filtresinin ordaki gövde kapağını bulamıyorum sol gövde kapağı siyah bunu nasıl bulabilirim saygılar....
    merhaba
    aksesuar türü parçaları temin etmek artık çok kolay dğil. neticede motosikletinizin sıfırı artık yok ve temel bileşenler harici parçaları tedarikçiler pek bulundurmaz.
    sanıyorum keeway 150 ya da 200 cc cruiser modellerinin kapakları sizinkine çok benzer parçalardı. rks motor da keeway motosikletlerin aynılarını satıyor. isterseniz onların yedek parçalarını deneyebilirsiniz.

Cewdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    meraba arkadaslar birkaç güne qm250 almayı düşünüyorum.Bazı sitelerde bu motora bulaşmayın gibi yorumlar okudum.2. el alacam önerirmisiniz sık sık sorun yaşamak istemiyorum bakımları zamanında yaparım ..

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Alıntı Cewdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meraba arkadaslar birkaç güne qm250 almayı düşünüyorum.Bazı sitelerde bu motora bulaşmayın gibi yorumlar okudum.2. el alacam önerirmisiniz sık sık sorun yaşamak istemiyorum bakımları zamanında yaparım ..
    Hadi diyelim aldiniz ve bakimlarini da guzel yaptiniz. Nereden bilelim eski sahininin nasil kullandigini? Kafanizda bu motosikletle ilgili sorular varsa onceki sayfalari okuyun, yanit bulursunuz. Eger alacaginiz motosikletle ilgili supheniz varsa guvendiginiz bir ustayla bakin.

3.500 bütçe var.Güç bela topladım.Bunun daha noter masrafı var bu motoru yada mondial mct 250 düşünüyorum.Ramzey daha ağır basıyor.Forumu 40 sayfa kadar okudum yararlı bilgiler var.Almayı düşündüğüm alet http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ramzey-ramzey-qm250-bu-fiyata-harika-chopper-100702393/detay

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Alıntı Cewdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.500 bütçe var.Güç bela topladım.Bunun daha noter masrafı var bu motoru yada mondial mct 250 düşünüyorum.Ramzey daha ağır basıyor.Forumu 40 sayfa kadar okudum yararlı bilgiler var.Almayı düşündüğüm alet http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ramzey-ramzey-qm250-bu-fiyata-harika-chopper-100702393/detay
    Fotoğraflardaki son haliyse temiz duruyor. Yine de anlayan biriyle bakmakta fayda var.
    Egzoz kesilmiş, dolayısıyla yakışı biraz fazla olacaktır ve çok bağırır.
    Lastikleri ekonomik ama iş görür cinsten. Kaç km'den beri kullanılıyor ve üzerinde yazan üretim tarihi nedir bakmak lazım.
    Ustayla gidemezsen en azından motoru çalıştırmasını iste. Akü bitik vs gibi bahaneler üretirse zaten uzaklaş. Lastiklerin üzerinde çatlak var mı, tarihi eski mi kontrol etmek lazım. Şase üzerinde kaynak yapılmış, boyanmış bir yer var mı kontrol et. Motor çalıştığında gaz verme, rolantide sesini dinle. Belli bir ritmi tutturuyor mu yoksa ani devir yükselmesi ve alçalması oluyor mu kontrol et. Egzozdan beyaz ya da siyah duman atıyor mu kontrol et. Bir de sıkı pazarlık yap Hayırlısı olsun...

eyw usta bunların hepsini göz önünde bulunduracam

Motosikleti
    Aramıza hoş geldin Cewdt; Aynı zamanda bu motoru alırken ki ikinci el alımlarında dikkat etmek gerekiyor, mutlaka ruhsatdaki şasi ve motor numaralarını kontrol ediniz. Bu aralar şasi ve motor numaralarını değiştirip satışa çıkarıyorlar yani aman dikkat, ne demek istediğimi anladınız !

Benim motorun son halinin resimleri bir üst sayfada yani 94 cü sayfada mevcut. Power Led sis farları gece hatda gündüz bile çok iş görüyor artık gece önümü görebiliyorum ki hem ben görüyorum hemde karşıdan gelen sürücüler fark ediyorlar.
    BİLGİ ve SEVGİ

bu motorun 2. eline pek güvenemedim bende sıfır mondial 150 vulture aldım bugun..Keyifli sürüşler herkeze ..

EmreBasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Amca verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Ön camı nereden ne kadara temin edebilirim ayrıca sissy bar çok güzel durmuş. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Live to ride, ride to live.

Sa bende foruma yeni geldim istanbul avcılarda oturuom bi ramzey qm 250 aldım.Güvenebilecegim iyi bir tamirci önerebilcek var mi ? herkese kazasız belasız sürüsler nasip olsun

Motosikleti
    QM250
    herkese selamlar...abi bornovada bahsettiğin tamirciye bir uğramak isterim.tabi senide görmek...

Arkadaşlar elimde çok bi para yok lakin chopper tarzı motorları şekil olarak çok seviyorum hastasıyım ve başlangıcı bu tarz mi motorla yapmayı düşünüyorum. gönül isterdi ki yamaha dragstar alayım ama alamıyorum işte regal raptor, jinlun ve ramzey den birini düşünüyorum. Aksarayda yaşıyorum burada jinlun ve regal raptor marka bulamadm intenetten baktğmda da hep uzak şehirlerde ama bi tanıdığımda 2006 ramzey QM250 motor çok temiz kullandm çok sevdim sesi vs güzel bence benm işimi görür diye düşünüyorum ama yapılan yorumlar kafamı da karştrdı. bana biraz yardmcı olabilr misiniz sizce almalı mıyım sonçta yakınımda başka şehrlerle uğraşmak da istemiyorum bilgilendirirseniz sevinirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler