Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Bizim Emre, Emre,Ali, Naci abicim geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum.Çok şükür bende de motordada birşey yok, ancak tabi o hızla köpeğe çarpınca maalesef peton etkisi yapıyor haliyle motorun ön maşası biraz hasar gördü gidon sağa doğru yamuldu.Biz ön maşadan ses gelir garanti kapsamında değiştirelim derken bu olayı yaşadım.Şimdi tabikide garanti kapsamı dışında ön maşayı komple değiştireceğiz.Ön maşa komple tam takım KDV dahil 390.00_TL. ıvırı zıvırı bakımı derken sanırım 500-600 TL yi bulacak.Motora çok ciddi 10.000 km ağır bakım yaptıracağım.Ali yeni işin hayırlı olsun işlerin yoğunluğundan bir türlü ziyaretine gelemedim en kısa zamanda görüşmek dileğiyle sevgiler saygılar.

NOT: Kahramanlardaki Levent Motor Yedek parça dükkanını ziyaret edin hem ön far konusunda hemde sis farı konusunda geniş bir yelpazeye sahipler.Benim aldığım sis lambaları 12V-55Watt bu nedenle kullanamıyordum.Şimdi tarif üzerine bu sis lambalarının 35WATT ampülü olanlardan alacağım taktırında neticeyi sizlere bildireceğim.
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EmreBasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Amca35 gece sürüşü için farda bir değişiklik yapabilirmiyim bilmiyorum çok zayıf sis farlarının içinde normal ampuller var sanırım. Biraz yardımcı oldu sayılır fakat hala sıkıntılı. Tavsiyen var mı yoksa tek çözüm Xenon mu?
    Live to ride, ride to live.

arkadaşlar bende 2010 model QM 250 buldum 1 tane almalımıyım.son hız ne kadar yapıyor uzun yolda yorarmı.100 km kaç yakıyor.cvplarınız için tşkler şimdiden

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Tolgaxxl Ramzey QM 250 model motorunu 2006 yılında üretime soktu ve daha sonra yeni model çıkartmadı. Bahsettiğin motor 2010 trafiğe çıkışlıdır sanırım ve eğer baştan okumaya başlar isen bütün sorularına cevap bulacağından eminim. İyi forumlar.

Motosikleti
    Sn.Tolga motorlarımız son 2006 üretimidir ve başka üretim olmadı. Ancak hale hazırda satış mağazalarında hala mevcut olanlar var. Bende motorumu mağazadan sıfır aldım üretimi 2005 Aralık Trafiğe 2011 de çıktı. Motorun bakımlarını iyi ve düzenli yaptırırsan ve motorun rodajıda güzel hakkıyla yapılmışsa ortalama maksimum 80 km sabit süratle gidersen 18 krş yakıyor ancak gzaçarsan yani 100 km yi geçersen 25 krş kadar çıkıyor. Benim motor otobanda 130 km sürati gördü hani daha olsa basacak ama bu modellerde sürate gerek yok zaten limtleri belli zorlamamak lazım eğer benim gibi zorlarsan sürekli 120-130 km süratle gidersen alt salıncak vidaların sürekli düşer aman diyeyim. Her uzun sürüşten sonra sürekli salıncak vidalarını kontrol et

Emre Başaran bizim motorlarımızda sis farları sis farı değil yani içindeki ampüller sis farı değildir. Bir nevi süs niyetine ama motorumuzuda güzel gösteriyorlar
    Motora xenon far taktırma takması yrı bir problem ve vizede sökmesi ayrı bir problem. Kullanan arkadaşlarım var memnunlar ancak çkda pahalı bizim bütçelere göre. Ben bu ön far ve sis farı işini yakın zamanda çözeceğim eğer randıman alırsam buradan fotoğraflarla paylaşacağım biraz daha zaman. Malüm tüm bu işler mali külfet getirmekte.
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Amca35 daha önceki sayfalarda yazılmış olan açık hava filtresi uygulamasını motoruna yaptın mı? Elde ettiğin sonuçlar nelerdir? Benzin konusunda gerçekten gözle görülür bir ekonomi var mı? Ayrıca tatlı bir ses geldiğini söylüyorlar bu doğrumu?

arkadaşlar cvplarınız için tşkkür ederim.bu modeli tam almak istiyorum etrafımdaki insanlar aman uzak dur.sıralı silindir olması sebebiyle çabuk ısınır ve şişer seni yolda bırakır diyenler var.bundan önceki motorumun buji ve yağını değiştirdiğimde hiç motor kısmında sorun olmadan kullandım. qm250 nin motoru hakkında bunlar söyleniyor. ve bunu söleyenlerin çoğu bu motoru kullanmıyor.sizi yorumlarını benim için önemli. bu son sorum ) lütfen bilgilendirin beni..

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Amca35 kahramanlarda lastik alabileceğim usta mevcutmudur? Daha önceki sayfalarda bahsettiğiniz gibi hala ırc marka mı öneriyosunuz? Tam adres tarifi alabilirsem çok sevinirim bu hafta yada önümüzdeki hafta lastikleri halletmeyi düşünüyorum. Bu arada motorum 20.000 de ekstradan yapılması gereken her hangi bir şey var mıdır?

Motosikleti
    Tolga; Dikkat edersen eğer incelediysen Kawasaki EN500 de sıralı silindir ama problem yok. Bizim motorlarımızın performansı sınıfında oldukça iyi, ama zaten ne aldığımzı bildiğimiz için beklentilerini çokda yüksek tutma derim. Başlangıç için son derece mükemmel bir motor. Motorunu tam devrinde kullanırsan bakımlarını düzenli yaptırırsan ve en önemlisi motor yağını mevsimine göre ölçüsünde ve kaliteli yağ koyarsan hiç bir problem yok. Ben İzmir den Ayvalığa gidip geldim inan ben yoruldum motor yoorulmadı

Emre; Malüm büççelerimiz kısıtlı olduğundan marka bazında alabileceğim en iyi lastik IRC oldu. Taktırdığım günden itibaren motorun yol tutuşu değişti. Ben lastikleri çankayada bulunan Motorcu Hayriden K.D.V. dahil 165.00_TL ye almıştım bu sene başında. Ama lastiklerimi Bornova Manavkuyudaki BUZ motora değiştirttim. BUZ motor bu konuda yılların tecrübesine sahip. Bizim motorların orjinal lastikleri şamrel olduğundan aldğım lastiklerde Dublex olduğu için jant da ayarlamalar yaptılar ve sibop delikleri delinerek jant dublex lastiğe uygun hale getirildi. Lastiklerimiz hafif yumuşak hamur yol tutuşuda gayet iyi ben çok memnunum.
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Amcam çok teşekkür ederim cevapların için daha önceki yazılarında zincirini değiştirdiğini yazmıştın sanırım yanlışım var ise düzelt lütfen oring almışsın sanırım. 2 sene bu motora binmeyi düşünüyorum oring takmaya değer mi sence?

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Abilerim kimseler yok artık forumda. Havaları uygun buldukça İzmirde dolanıyorum fakat hızım 80 e yaklaşırken acayip titreşim başlıyo hem ellerim özellikle ayaklıklar çok titriyor. Hızlanmam konfor her şey harika fakat bu titreşimin bir çaresi yok mu? Hızı seven bir insan değilim fakat yine de titreşimi azaltmak isterim.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Tüm arkadaşlar için 2013 yılının kazasız, belasız, sağlık ve mutluluk içinde geçmesini dilerim. (hiç kimseden yeni yıl temennisi olmamış, bu nedenle geç te olsa yazayım dedim.) Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm arkadaşlar için 2013 yılının kazasız, belasız, sağlık ve mutluluk içinde geçmesini dilerim. (hiç kimseden yeni yıl temennisi olmamış, bu nedenle geç te olsa yazayım dedim.) Selamlar.
    Vay Naci abicim hoş geldin ve yeni yıl temennilerin içinde çok teşekkür ediyorum.Ailesel vede şirketsel bazı sorunlar yaşadığımız için bende uzun zamandır yoktum.Motor köyde kapalı garajda enaz bir aydır binmiyorum.Motora ciddi geniş kapsamlı bir bakım yapılacak değişmesi gereken parçalar yenilenecek fabrikadan tam takım komple ön süspansiyon-maşa takımı getirtilecek far,sibop ayarı,jikle gibi; bunun dışında çok şükür iyiyiz.Bizde işten çıkarılmalar başladı 30 yıllık şirket kapanıyor herşeyin hayırlısı bakalım neler olacak.
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı Amca35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde işten çıkarılmalar başladı 30 yıllık şirket kapanıyor herşeyin hayırlısı bakalım neler olacak.
    Allah yardımcınız olsun. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

7g24s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Alıntı Amca35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay Naci abicim hoş geldin ve yeni yıl temennilerin içinde çok teşekkür ediyorum.Ailesel vede şirketsel bazı sorunlar yaşadığımız için bende uzun zamandır yoktum.Motor köyde kapalı garajda enaz bir aydır binmiyorum.Motora ciddi geniş kapsamlı bir bakım yapılacak değişmesi gereken parçalar yenilenecek fabrikadan tam takım komple ön süspansiyon-maşa takımı getirtilecek far,sibop ayarı,jikle gibi; bunun dışında çok şükür iyiyiz.Bizde işten çıkarılmalar başladı 30 yıllık şirket kapanıyor herşeyin hayırlısı bakalım neler olacak.
    İhsan abi merhaba
    Benzer durum bizde de söz konusu. Kurbanlık koyun gibi hissediyorum kendimi :(
    Allah hepimiz için hayırlısını nasip etsin.

Bu arada ekonomik nedenlerden 4 ay önce motorumu sattım. Toplu ulaşımı hiç ama hiç özlememişim

Herkese sağlıklı ve mutlu, kazasız belasız günler...

iyi geceler...

Motosikleti
    QM 250
    Beyler merhaba müsaitseniz bir sorum olacak. Bende qm 250 chopper var karbüratör ayarı ile ilgili Naci beyin yazdıklarını okudum. Benim karbüratörün altında tek civata var diğerinin yeri boş sanırım düşmüş. Bu orjinal böylemidir. Düştü ise nereden temin edebilirim. ankara da yaşıyorum.Ayrıca gaz borusu çatlamış yapıştırdım ama sağlıklı değil birde bunu sorayım teşekkürler.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı dursun72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu orjinal böylemidir. Düştü ise nereden temin edebilirim. ankara da yaşıyorum.Ayrıca gaz borusu çatlamış yapıştırdım ama sağlıklı değil birde bunu sorayım teşekkürler.
    Vidanın orjinali iki tanedir. Sizdeki tek ise bu karbüratör hava ayarı bozuk demektir. Hem çok yakar, hem düzensiz çalışır hem de rampa çekişi düşer. Bu nedenle elinizdeki vidayı söküp aynısından bulmaya çalışın. Motor parçası satan yerlerde olabilir. Adı karbüratör hava ayar vidasıdır. (Rölanti vidası değil!) Sonra ayarını söylediğim gibi yapın.

Gaz borusu demekle neyi kastettiğinizi bilmiyorum ama eğer hava filtresinden karbüratöre veya karbüratörden silindire giden borular ise, çatlaktan hava alacağı ve bu da pergormansı etkileyeceği için (çok yakma, çekiş düşüklüğü vb) mutlaka değiştiriniz. Mondial MCT parçası belki uyabilir eğer ramzeyin orjinalini bulamazsanız mondiale bakın. Selamlar.

Motosikleti
    QM 250
    Naci bey çok teşekkür ederim. Beycivan beyede ayrıca teşekkür ederim telefonla ilgilendiği için.

Adettenmiş biraz kendimden bahsedeyim; Ben 41 yaşında hayatım da ilk kez (1 aydır) motora biniyorum.Evliyim 2 Oğlum (15-9) var. Mesleğim Makine Teknisyeni.Ankara da yaşıyorum.

Ben buarada boş durmadım bazı çözümler buldum sizlerle de (Ukalalık saymassanız) paylaşmak isterim.

1) Motorum ramzey qm 250 ilk olarak arka tekerden bahsedeyim. Zincir de çok fazla boşluk gördüm tamirciye sordum normal dedi. Ama bir makineci gözüyle bakınca tatmin olmadım ve arka tekeri söktüm tahminimde yanılmamışım Kaplinler haşat (Kaplini tanırım Elektrikli motorla rediktör arasında darbeyi alır) Allah dan simetriymiş ters cevirdim dördünü de. Daha sora saplamalar dan iki tanesi (normalde Metrik 10) M8 civata atılıp somunla sıkılmış. Kısacası hepsini söküp M12 diş çektim ve M12 Allen civata attım.Tabiki civata yapıştırıcısı da sürdüm çok güzel oldu. NOT:6-7 senelik motoru olanlara tavsiye ederim. Detaylı anlatırım isteyenlere.

2) Karbüratör sorunumu Naci bey ve Beycivan Beyin de katkılarıyla Yedek parçayı http://motorsikletyedekparcaci.net/MCT-250-KARBURATOR-TAMIR-TAKIMI,PR-2115.html adreinden kargo ile temin ettim. Civatyı kullandım. Daha sonra sorun çıkarsa. Youtube desteğinide alarak karbüratör tamie takımını değiştirmeyi düşünüyorum.

3) Gac borusu çatlamış. Naci bey gazborusu Sağ elçiğin içindeki Gaz telinin içindeki beyaz boru onuda Konya da bir toptancıdan Rica minnet aldım. Malum bizim motorun gaz teli 2 adet o yüzden zor bulunuyor.

Saygı ve sevgilerimle.

Motosikleti
    Selam dostlar nasılsınız? Herkezin zorunlu atlattığı sevgililer günü kutlu olsun
    Yeni katılan arkadaşlara hoş geldiniz diyorum. İzmirdeki şirketimz kapandığı için tayinim Antalya'ya çıktı. 10 güne kadar gitmiş olurum. Artık sizlerle Antalya dan yazışacağız.
    Bu arada sıfır komple ön maşa süspansiyon takımı arıyorum. Fabrikada olmadığı için ÇİN den gelmesi Nisan ayını bulacakmış. Pufffff
    Motoruma ciddi bir aksesuar eklemesi yapılmıştır, detayları tamamı bittikten sonra buradan resimlerini paylaşacağım.Kalın sağlıcakla

---------- Post added at 13:16 ---------- Previous post was at 13:12 ----------

Bu arada çok önemle belirteyim.Motorumla yaptığım kazadan sonra ki zaten yıl itibarıylada garantisi dolduğundan Ramzey in servislerine gitmiyorum.Bizim kendi tamircimiz var grup içerisinde kendiside aktif motosiklet sürücüsüdür. Motoruma 10.000 km bakımlar yapıldı sibop ayarları yapıldı ve şuan performansı muhteşem. Motorum arkadaşımın yaptığı bakımdan sonra sıfır aldığım künkü gibi sesi çıkmaya başladı. Yeri izmir bornova meydanın oradaki esnaf çarşısının arkasında caminin aşşasında.
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti

BİLGİ ve SEVGİ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler