Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150MR Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende satılağa çıkarmıştım asya almak için. satamadım, iyiki satamamışım diyorum
    ama bu dediklerinizi asya daha iyi yapar. çünkü cc farkı strok mesafesinden. piston çapları aynı. büyük ihtimalle motor blokları aynı fabrikadan çıkıyordur. daha fazla strok olunca daha düşük devirli kullanabilirsiniz. gücü aynı olur muhtemelen ama tork 1 - 2 nm kadar fark eder.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Vulture Mr150
    Alıntı mickroop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aranıza yeni katıldım ve tüm postları okuyorum . 2011 Model Mondial Vulture 150 MR (150cc) Motor aldım 2nci el aldığımda daha 2100 Km de idi . Depoyu 69 Liraya fulledim sanırım 16Lt Kapasitesi var. Motoru evden işe - işten eve gelmek için aldım işin en acıklı tarafı depo kırmızıya dayandı ve toplamda 245 KM yapmışım hesaplarıma göre KM de 280 Kuruşa denk geliyor postları okudukça ağlayasım geliyor 10-13-15 kuruş nerde benimki nerde bugün tarihi ile motorun yağı - bujisi yenilendi servis motorda 50 gram yağ kalmadığını söyledi ve zinciri değişti . Bugünden sonra yakıt tüketimimde nasıl bir sonuç olur ? yani yağının -bujinin ve zincirin eski ve eksik olmasımı bu kadar yakıt tüketimi sağlıyordu ? Yoksa benim motorda büyük bir sıkıntımı var ? Eğer bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim . Bu arada Çok fazla agresif kullanmıyorum en fazla 90 KM Hız yapıyorum
    Sen ibreye göre yakıtı bize anlattın. Bende de aynı motordan var aynı ibre. Ibre kırmızıya dayandığında deponun yarısı dolu oluyor emin ol. Fulle kullan bi daha fulle. Bu şekilde ölç. Bi de bu motorda agresif kullanımla normal kullanım arasında çok fazla fark oluyor.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı dalbay444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakacaz kardeşim. Fiyat kriterleri özellikleri falan uyarsa alırım. yoksa bi mcx versiyonunu deneyecem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:18 ----------

Söylediğin motor bildiğin MR nin kırmızı versiyonu sadece cc fazla ayrica fiyatı 3420 tl mondial daha ucuz. Mondialin servis ağı yedek parcasi daha iyi dolayısıyla la pek mantıklı değil.

http://b1211.hizliresim.com/13/7/fq3xj.jpg
    burda koyduğunuz motor resmi benim eski sattığım motor kırmızı hoş duruyor dimi.

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Evet kardeşim. MR yi satmadan önce görseydim kesin takardim o jantları.

cafeole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer - Mondial MR150 - Vespa PX-200E '93
    Alıntı lucky_664 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam michelin takardım hem fiyatı uygun hemde arka lastik olarak görünüyor. ön arka lastik ayrımına dikkate almanı öneririm.arabalarda ayrım olmuyor ama motosiklette önemli bir unsur lastikler ona göre seçimini yaparsın.birde 120/80/16 daha güzel olmazmı motora.öne de 2.75/18 takarsın dişliyide 16 yap keyfine bak
    Michelin aldım feyizoglundan, tarihleri iyi daha 1 yaşında, ön arka 290 a, performans inanılmaz farketti, artık güvenle viraj, güvenle frenaj. Tavsiye ederim, süs püs yerine lastik kesinlikle gereklilik.

Bu arada MR150 nin zincir bakla sayısını bilen varmı?

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE 2013
    Arkadaşlar bizim orjinal lastik tubeless mi ?

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Alıntı emresk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bizim orjinal lastik tubeless mi ?
    Evet kardeşim tubeless.

Mr ci arkadaşlar dan ses çıkmıyor. yeni motorumuzuda aldik tvs apache ama Mr nin yeri başka birgün akbabayla tekrar görüşecez ins.

Motosikleti
    Kondial Tarz:Touring Renk:Beyaz
    Mr ci arkadaşlar

arkadaşlar almak isteyen olursa vulturem satılıktır ilan linkini vereyim
    yapmanız gereken her türlü masrafı ben yaptım al direk uzun yola çık..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9266983/detay/

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bendede vulture var caferacer yapıcam mazemeler hazır gidon sele lastikler egzoz hepsi hazır yavaş yavaş yapmaya başlıcam

MEHMET AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 125 ST
    Arkadaşlar merhaba... Bu motoru alıp şehir içinde kullanmak istiyorum. Sıfırına cazip bir fiyat buldum.. Yakıt olarak beni üzer mi. Ankara'dayım. Malum yokuş falan çok.. Yardımcı olursanız sevinirim..

uzun81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jw250+MZ301+Jw350+Mondial150HS+Mondial150MR
    Mondial 150MR motosikletim var. Bakım yaptırdığımda ustaya boşta rolantide istop sorunu olduğunu söyledim. güya baktı etti ayar yaptı ama sorun devam ediyor. Kırmızı ışıkta dururken doğal olarak boşa alıyoruz. 3 beş saniye içinde stop ediyor. Kullanıcı arkadaşlardan böyle bi sorunla karşılaşan var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:00 ----------

Arkadaşım ben alalı 2 ay oldu. yakın 162 cc motor için makul 3 lt civarında şehir içi şehir dışı 2.5 civarı net ölçümlerimi yapınca tekrar yazarım. Şehir içi için ideal. Şehir dışı yorucu olabiliyor. tabi kişiden kişiye değişir.

MEHMET AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 125 ST
    teşekkür ederim.. zaten şehir içi kullanmayı düşünüyorum.. 125 lik bir makine de düşünebilirim ama... kilo 85 boy 183... torku kuvvetli bir şey alayım diyorum... fiyatı en makul olan araçlardan biri de bu.. umarım sıkıntı yaşamam...
    Akıllı düşman, aptal dosttan iyidir.

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Alıntı uzun81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial 150MR motosikletim var. Bakım yaptırdığımda ustaya boşta rolantide istop sorunu olduğunu söyledim. güya baktı etti ayar yaptı ama sorun devam ediyor. Kırmızı ışıkta dururken doğal olarak boşa alıyoruz. 3 beş saniye içinde stop ediyor. Kullanıcı arkadaşlardan böyle bi sorunla karşılaşan var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:00 ----------

Arkadaşım ben alalı 2 ay oldu. yakın 162 cc motor için makul 3 lt civarında şehir içi şehir dışı 2.5 civarı net ölçümlerimi yapınca tekrar yazarım. Şehir içi için ideal. Şehir dışı yorucu olabiliyor. tabi kişiden kişiye değişir.
    Kardeşim hava ayarın dan oda olmazsa kesin subap ayarindandir benimde basima çok geldi hatta illallah ettirmişti.Ama kışın daha çok yaşıyor dum bu sorunu. Havalar sicak seninki büyük ihtimal subab ayarı bi baktir en iyisi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

Alıntı MEHMET AYDIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim.. zaten şehir içi kullanmayı düşünüyorum.. 125 lik bir makine de düşünebilirim ama... kilo 85 boy 183... torku kuvvetli bir şey alayım diyorum... fiyatı en makul olan araçlardan biri de bu.. umarım sıkıntı yaşamam...
    1.70 üzeri boyu olanlara tavsiye etmem kardeş. Mcx modeline yönetebilirsin. Kasası dışında birebir aynı zaten. Fiyatı cazipse ve sorun etmem diyorsan da kaçırma. Koltuğu nu degistikten sonrada uzun yol icin de ideal olabilir.

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Herkesin bayramı mübarek olsun.Başlangıç olarak iki aydır araştırıyorum, hala kafam karışık olsa da mr alacak gibiyim.Ama sıfır ve 2.El arasında kararsız kaldım.0 fiyatı şuan 3300 TL (Nakit), acaba bu fiyat yaz sonuna doğru düşer mi, veya 2015 modeller hangi dönemde çıkıyo bilen var mı onlar çıkınca düşer muhtemelen ? İkinci el alırsam da 2000-5000 km arasında temiz bi şey arıyorum 2700Tl falan verilir heralde.Yardımlarınızı bekliyorum.

seninde byramni kutlu olsn kades bnde vr skntı yasanacak makine değil. tork olarak seni memnun edecek buna inan .. tmz ikinci el tavsiye ederim. sfr alirsan rodajidr plakadr vs zmn para farki fln sen dusun artk ikinci el aldm sahibi geri sat diyo ..
    Bozüyüksporl bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Otobana tam depo giriş yaptım, 230 km sonra yedek depoya düştü.

. .

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobana tam depo giriş yaptım, 230 km sonra yedek depoya düştü.
    Çok fazla yakmış bence.Bizim motorlarla aynı motor vulture. ?
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

mehmetdereba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım Yarın motorun satışını alıcam 3 gündür beklemekten Çatladım :D alet edevat ne alayım Garajı tamirhane yapıcam yağ önerileriniz nelerdir (zincir. Motor)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)