Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel durmuş ama koruma demiri ile takılmıyor galiba birde o kaskı çok aradın mı
    evet koruma demiriyle takılmıyor takılsa bile hoş olmaz sanırım. kaskı çok aradım mont,kask,motor kırmızı,beyaz,siyah üzerinden gidiyorum. bir tane daha varmıdır? sanmam

öncesi ve sonrası şeklinde iki resim koyuyum fark biraz daha belli olsun , ön kısım gözüme çok boş görünüyodu güzel doldurdu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    @ resul, resul hava filtrem geldi. Akşama resimleri koyarım. çok enteresan bi uygulama yaptım ses videosu kayıt edebilirsem paylaşacağım

---------- Post added at 09:06 ---------- Previous post was at 09:01 ----------

bu arada geçtiğimiz perşembe günü bir günde 600km yol yaptım. izmir'e gidip geldim. iki kişi gittim (300km) tek kişi döndüm (300km). geri dönüş yolunda yaptığım hesaplamada 16 kuruş yakıt tüketmişim km'de. Bu yolculukla ilgili söyleyebileceğim tek şey. uzun yolda kıçınızı resmen hissetmiyorsunuz. Nereye oturacağımı bilemedim. depo üstünden tutun arka seleya kadar koydum popomu.. resmen uyuştum... iki kişi yada tek kişi hiç farketmiyor maksimum 100km den sonra poponuzu hissetmiyorsunuz. Bu rahatsız durumun haricinde herhangi bir olumsuzluk yaşamadım.

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    [QUOTE=atiturhan;2720242].hava filtresi ortaya takılan büyük filitredenmi.o sesi baya değiştiriyor.koltuk yumuşatmak istersen çok kolay.koltuğun kılıfını süngerini çıkart,koltuğun plastiğinin üzerinde iki tane köprü var.onları demir testeresiyle kes dümdüz et,koltuk yumuşar.

---------- Post added at 18:49 ---------- Previous post was at 18:46 ----------

[QUOTE=RiDeR_2;2720097]evet koruma demiriyle takılmıyor takılsa bile hoş olmaz sanırım. kaskı çok aradım mont,kask,motor kırmızı,beyaz,siyah üzerinden gidiyorum. bir tane daha varmıdır? sanmam

kusura bakmayında,önce güvenlik gelir.kullandığınızı şey oyuncak değil,koruma demiri olmayan motor,emniyeti olmayan tabanca gibidir.

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    önce güvenligin gelmedigini kim söylediki? veya kullandıgım şeyin oyuncak oldugunu söyledigimi yada oyuncak gibi kullandıgımımı gördünüz? mont, kask, eldiven, dizliksiz motora binmiyorum .yol 10-15kmden uzunsa bellikte takıyorum.
    siz her gittiginiz yere tam takım bunları takıp gidiyomusunuz ? ssler çok daha tehlikeli makina hani koruma demiri? demekki onlar oyuncak bizdeki oyuncak degil öylemi?

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    SS LERDE GRENAJ VAR.KORUMA TAKOZU VAR.MOTOR AYĞIN ÜZERİNE DÜŞMEZ.KORUMA DEMİRİ OLMASSA AYAĞINI PESTİL EDEBİLİR.

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    KARENAJ VE SLIDERA SAHIP MOTORLAR AYAGIN USTUNE DUSMUYO YANI ? KORUMA DEMİRİ YANYATMALARDA MOTORU KORUR. KAZA ANINDA ON YANTARAFLARDAN CARPMALARDA ILK DARBEYI AYAK YERINE KORUMA DEMIRI ALIR. PEKİ DİĞER TÜR KAZALARDA ? MOTORLA İLİŞKİNİZ KOPTUGUNDA ? BENCE KORUMA DEMIRINDEN ONCE ENDISELENMENIZ GEREKEN KULLANDIGINIZ CENEDEN ACILIR KASK, ASFALT YUZUNUZU PESTİL EDEBİLİR.

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    koruma demiri sadece motoru korur arkadaşlar. kullanıcıya hiç bir faydası yoktur koruma açısından. . kullanılan alt sakal hoş gözükse bile sırf onun için koruma demirini sökmeye gerek yok. ama rider arkadaşımız gibi koruma demiri zaten kullanmıyorsak motora hoş bir hava katılabilir bu malzeme ile.

themask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX Roadracer
    Arkadaşlar Merhaba.
    İstanbul'da Motor malzemeleri satan,bildiğiniz ucuz bir yer var mı?
    Malzemeden şunları kastediyorum;
    Zincir Temizleme kimyasalları ve zincir yağı,
    Sticker,
    Bakım ve temizlik ürünleri,
    Çakar lamba,
    Değişik tonlarda Klakson vs gibi.

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koruma demiri sadece motoru korur arkadaşlar. kullanıcıya hiç bir faydası yoktur koruma açısından. . kullanılan alt sakal hoş gözükse bile sırf onun için koruma demirini sökmeye gerek yok. ama rider arkadaşımız gibi koruma demiri zaten kullanmıyorsak motora hoş bir hava katılabilir bu malzeme ile.
    beğendiginize sevindim ,teşekkürler
    koruma demiri kullanmayanlara kesinlikle tavsiye ederim

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ resul, resul hava filtrem geldi. Akşama resimleri koyarım. çok enteresan bi uygulama yaptım ses videosu kayıt edebilirsem paylaşacağım

---------- Post added at 09:06 ---------- Previous post was at 09:01 ----------

bu arada geçtiğimiz perşembe günü bir günde 600km yol yaptım. izmir'e gidip geldim. iki kişi gittim (300km) tek kişi döndüm (300km). geri dönüş yolunda yaptığım hesaplamada 16 kuruş yakıt tüketmişim km'de. Bu yolculukla ilgili söyleyebileceğim tek şey. uzun yolda kıçınızı resmen hissetmiyorsunuz. Nereye oturacağımı bilemedim. depo üstünden tutun arka seleya kadar koydum popomu.. resmen uyuştum... iki kişi yada tek kişi hiç farketmiyor maksimum 100km den sonra poponuzu hissetmiyorsunuz. Bu rahatsız durumun haricinde herhangi bir olumsuzluk yaşamadım.
    Abi o sıkıntı bütün mc ve x lerde var geçen tokat amasya toplam 250 km yol yaptım resmen çürüdü bitarafım Artık bi ara arkadaşa verdim motoru sen git 200 metre ilerde bekle yürüyecem kıçımda kan dolaşımı durdu dedim
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

wrcharun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MC 150
    Herkese selamlar,
    Forumu genel olarak okudum mc 150 kullanıcıları için gerçekten çok faydalı bilgiler var. Herkesin emeğine sağlık.
    Geçen sene bir mc 150 aldım. Çoğu haftasonu İstanbul'dan Yalova'ya gidip geliyorum. Motor gerçekten çok işime yarıyor.
    Evet cbf kalitesinde değil ama parasının hakkını fazlasıyla veriyor.
    Kendi zevkim ve ihtiyacım doğrultusunda motorda bazı değişiklikler yaptım. Kullanan arkadaşlara ve yeni alacak olanlara fikir vermesi açısından yaptığım değişiklikler şöyle;
    İlk olarak, arka lastiği sığabilecek en büyük ölçü olan 110/90/18 ile değiştirdim ki bunun için bile bazı modifiyeler gerekti. Genelde uzun yol yaptığımdan ön dişliyi 16 ile değiştirdim. 100/3,4-4lt olan yakıtım 3-3,5 arasına indi ve daha düşük devirde gittiğinden sesi azaldı. Merak edenler için performans; serilik biraz düştü, vites araları uzadı, max hız değişmedi çünkü daha üst devirlere çıkmaya gücü yetmiyor. Sadece çok dik inişlerde 15 li dişliye göre biraz daha hızlı olabilir. Şuana kadar gördüğüm max hız 128-130km. düzde 115.
    Zinciri, kaliteli Çek menşeli zincirle değiştirdim. Sürekli uzama sorunum bitti. Oringli almadım çünkü ağır olduğundan dişlileri bozacağını düşünüyorum. Sonuçta 600 700 lük makina değil. Bunların dışında Ön cam taktım çok işime yarıyor ve motora enduro havası verdi. Park ve gösterge ampüllerini led ampüllerle değiştirdim.
    Herşey güzel de tek sorun ki herkes muzdarip, koltuğun rahatsızlığı. Aslında akıllı bir döşemeci içindeki kalıbın üzerine daha rahat bir döşeme yapabilir düşüncesindeyim ama gidip araştırmaya vaktim olmadı. Umarım yakında bir çaresini buluruz..

---------- Post added at 21:56 ---------- Previous post was at 21:44 ----------

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    @wrcharun maşallah çok temiz duruyor, tekeriniz düz bassın
    zamanınız olursa birde motorun arkadan resmini çekip koyabilirmisiniz lastigin duruşunu görmek için, birde nasıl bir modifiye gerekti degişimde ?

msl10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC-X
    Arkadaşlar,uzun yolda sele rahatsızlıkları için çözüm olacak medikal minderleri inceledim.Alternatif çözüm olabilir düşüncesindeyim.Link adresi Ankara,bende Ankarada yaşadığımdan dolayı en kısa zaman içinde bizzat yerinde görüp incelemek istiyorum.Tabbi sizinlede paylaşırım.
    Link:http://www.taktim.com.tr/taktim/inde...egory&catid=13

Motosikleti
    MONDIAL MC 150
    Amin hepimizin..
    Orta sehpa kapalıyken arasına girmiyor onu ısıtıp açtım. Birde 2 kişiyken çukurlarda çamurluk içine sürtme yapıyordu.
    Zinciri birkaç bakla uzun alıp tekeri 2cm geri aldım. Şuanda sorunsuz biniyorum. Görüntü öncekine göre çok daha iyi.
    Arkadan foto bulamadım da belki şu işine yarar;

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Yapımı hafif zahmetli, sonucu güzel bir uygulama olmuş gerçekten. şuan tekerlerle aram iyi ama degiştirecegim zaman aklımda bulunacak bu bilgiler teşekkürler

Motosikleti
    MONDIAL MC 150
    Rica ederim. Yanlız senin motorun mcx değil mi? Onlar 17 jant olduğundan 1, 2 geniş ölçü surtme yapmayabilir. Aklında olsun.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Mc-x'de zaten arkada 110'luk lastik var, daha kalın ne takılabilir, gerek de var mı ?

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    benim aklıma iki soru takılıyor arkadaşlar.
    benim mc nin arka maşayı yani arka lastiği tutan kısmı mcx maşasıyla değiştirebilir miyim acaba? o zaman lastiği 110 luk klanabilirim.
    birde gösterge panelini açmak zor mu? led ampülle nasıl değiştirdiniz? ve neden gerek duydunuz bence gösterge aydınlatması yeterli. asıl sorun farlarımız. yolu görmek nerdeyse imkansız geceleri.

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı wrcharun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim. Yanlız senin motorun mcx değil mi? Onlar 17 jant olduğundan 1, 2 geniş ölçü surtme yapmayabilir. Aklında olsun.
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mc-x'de zaten arkada 110'luk lastik var, daha kalın ne takılabilir, gerek de var mı ?
    Mc ve Mcx te ölçüler aynı gibi düşünüp benim motorun lastik ebatını düşünce gücüyle küçültmüşüm bir an 110 güzel daha da büyütmeye gerek yok bencede

---------- Post added at 08:57 ---------- Previous post was at 08:51 ----------

Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim aklıma iki soru takılıyor arkadaşlar.
    benim mc nin arka maşayı yani arka lastiği tutan kısmı mcx maşasıyla değiştirebilir miyim acaba? o zaman lastiği 110 luk klanabilirim.
    birde gösterge panelini açmak zor mu? led ampülle nasıl değiştirdiniz? ve neden gerek duydunuz bence gösterge aydınlatması yeterli. asıl sorun farlarımız. yolu görmek nerdeyse imkansız geceleri.
    motora sisleri aldım ama farları ne yapsam ona hala karar veremedim. ışıklandırması olmayan yerlerde sürüş çok sıkıntılı

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)