Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 MC Orange
    abilerim slm samsundan yazıyorum bnde bugün mc sahibi oldum tiger'imi 3 hafta önce sattm çok masraflı we yakıtı olduğu için...aklımda kt almak wardı fakat bayiye gittiğimde 2 si yanyana duruyordu we direk mc ye bndim genel ayarları ypılıp koruma demiri+alarm ve we uzaktn çlştırmayı taktırdıktn sonra pikaba koyup ladiğe gitirdik..şuan 30 km de motor daha hiç 6000 deviri gçmedim rodaj süresi boyuncada gçmeyeceğim gbi ara ara gaz lıyorum sadece ama cidden çok seri we atak motor yanlız bi sorum olck bugun depoyu fullememe rağmen bnzin göstergesi yarıdan yukarı çıkmadı bayiyi geri aradığımda ayar yapılması gerekitğini söledi ama merkez buraya 85 km uzaklıkta üstelik ehliyet yok lise3 teyim şuan..bu bnzin göstergesindeki sıkıntı daha önce birinin başına gldimi?bilgilerinizi bkliorum en yakın zamanda jant şeritlerini çekip fotolarını yüklecim şimdiden tşkekkirler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    iömrenmemek elde degil biz kıçımızın dibindeki foçaya daha gidemedik iyimi necati abimizin bi çayını içelim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:52 ----------

Alıntı bugrahan55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abilerim slm samsundan yazıyorum bnde bugün mc sahibi oldum tiger'imi 3 hafta önce sattm çok masraflı we yakıtı olduğu için...aklımda kt almak wardı fakat bayiye gittiğimde 2 si yanyana duruyordu we direk mc ye bndim genel ayarları ypılıp koruma demiri+alarm ve we uzaktn çlştırmayı taktırdıktn sonra pikaba koyup ladiğe gitirdik..şuan 30 km de motor daha hiç 6000 deviri gçmedim rodaj süresi boyuncada gçmeyeceğim gbi ara ara gaz lıyorum sadece ama cidden çok seri we atak motor yanlız bi sorum olck bugun depoyu fullememe rağmen bnzin göstergesi yarıdan yukarı çıkmadı bayiyi geri aradığımda ayar yapılması gerekitğini söledi ama merkez buraya 85 km uzaklıkta üstelik ehliyet yok lise3 teyim şuan..bu bnzin göstergesindeki sıkıntı daha önce birinin başına gldimi?bilgilerinizi bkliorum en yakın zamanda jant şeritlerini çekip fotolarını yüklecim şimdiden tşkekkirler..
    bir hafta içerisnde bi adet mr bi adette mh nini göstergeleri bozuk diye servise geldi herhalde bizim motorların gösterge problemi var
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Topik senlensin biraz..... Iki BMW GS'in arasindaki Junior Enduro benimkisi.. sol bas taraflarda görülen ise Necatik35 abimizin... Necatik35 abi bugünkü gezisinde GS1150'si yerine MC150'si ile gelmeyi uygun görmüs...

Motosikleti
    Mondial 150 MC Orange
    aynen gerçten can sıkıcı durum burda serviste yok onun için elettmiyorum kimseye buraya 40 km uzaklıkta bi servis war ona gitcm yakın zamanda şamandıranın ayarlanması lazım nese artık ypck bişe yok yedek depo düzeni war zaten dewam bu şekilde

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    kafama taktıgım bi durum degil ama bendede depoyu fulledini tonk tonk ses yapıyor şamandıra
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    mondial 150 mc
    dediğiniz gibi gösterge panellerinde genel olarak bir sorun olabilir çünkü benimki de bozuldu hemen gittim bayiye garanti kapsamı içersinde rapor tutturdum sorgusuz sualsiz sıfırını gönderdi fabrika ve değiştirdiler,şimdi de arka jantım göbekten eğilmiş nedenini çözemediler onu da garanti yoluyla çözcem inşallah depoyu fullediğinizde o dank dunk sesleride eğer bende olanla aynıysa depo çok dolduğu için sallanma yapıyor, hemen altında korna varya ona carpıyor çıkan ses o...yakın olanı çok az aşağı doğru eğerseniz o sesten kurtulursunuz =) ben 7000km yi gördüm, motoruma modifiye yaptıracağım o yüzden çok sıkıştırma yapıyorum iyice açılsın diye,şu an motor 10000 deviri görüyor =) son hız 130.. modifiyeside orjinalini hiç bozmadan yapılacak ve aşağı yukarı 150-160 km. hızı görecek ( ustaların dediği bu ) ve garanti kapsamı dışınada çıkmayacak çünkü bayinin ustası yapacak bu işi... gerçekleştirdiğimde bilgileri yine aktarırım...
    saygılar herkese!

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    BU KASKA BAYILDIM.SİZDE Bİ BAKIN.ROOF BOXER KASK.http://www.youtube.com/watch?v=aY68c...eature=related

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250

xenon 12000 k uygulaması ve 5 Ledli Lazer park

FARI YAKINCA PARK SÖNMEYECEK ŞEKİLDE TAKTIRDIM...
    FARI EN AŞAĞIYA ŞEKİLDE AYARINI İNDİRDİM...
    KISALARDA 10 MT ÖNÜMÜ ÇOK NET AYDINLATIYOR...BİRAZ YUKARI KALDIRSAM 20 MT DE AYDINLATICAK TA (ÇOK GÜÇLÜ IŞIK ) BEN YETERLİ GÖRDÜM...KARŞIDAN GELENİN GÖZÜNÜ ALMASIN (12000 K KOYU MAVİ HAVA KARARDIĞINDA DİĞER XENONLARDAN KOLAYCA AYRILIYOR FARK EDİLİYOR )
    UZUNLARDA ÜNÜNÜ AYDINLATMIYOR ÇÜNKÜ AYDINLATMA ÇOK FAZLA OLDUĞU İÇİN.. IŞIK DAĞILIYOR ( MALUM MERCEKLİ FAR OLMADIĞI İÇİN ) ANCAK SELLEKTÖR YAPTIĞINIZDA GÜNDÜZ BİLE OLSA MUTLAKA FARK EDİLİYORSUNUZ YOL VEREN DE OLUYOR...

BELKİ ÇOK ELEKTRİK ÇEKER DİYE DAHA BÜYÜK BİR AKÜ ALMIŞTIM AMA GEREK KALMADI KISALARDA KORNAMIN SESİNDE BİR AZALMA YOK ...
    YANLIZ HEM BU PARKLARIN HEM XENONUN DİBİNDEKİ DÜY LERİDE DEĞİŞMENİZ GEREKİCEK ORJİNAL FAR LAMBASI VE PARKI DİP DÜY LERİ İLE BİRLİKTE SAKLAYACAKSINIZ...
    PARKLAR ÇİFTİ 8 TL XENON 130 TL (12000k UZUN KISA) www. hepsiburada.com dan aldım bir arkadaşınızla ortak alırsanız yarı yarıya ödersiniz...30 tl de taktırma parası verdim...
    her motoruma taktığım gibi bunada yaptım ... SIKINTI YOK MEMNUNUM...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:48 ----------

bu arada ...dün 100 km kadar ..bir ist gezisi yaptım (iki kişiyle) ... 100 km de şehir içi gezmiştim tam 200 km olduğunda depoyu 2. kez fulledim 5.8 lt benzin aldım... önceki ilk 200 km de 6.5 litre almıştım ... motor şuan 450 km yi buldu ... 80 km/h hiç geçmedim....hem şehir içi hem otoyol uzun gezi yapmama rağmen çok fazla yormadı motor dengeli titreşimi hiç yok değil... ama rahatsız etmiyor işte... seyir halinde iken bile neredeyse her viteste atak yapabiliyor kolay kolay bayılmıyor...şimdiye kadar en memnun olduğum motor diyebilirim....

atillacım koyuyosun gezi resimlerini ..link lerini kıskandırıyosun bizleri ...ah sana ...
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

Motosikleti
    mondial 150 mc
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaslar, bildiginiz üzere bölgemizde kurdugumuz bir motosiklet grubumuz var. Haftada en az 1 gün yol yapiyoruz. Bu bazen haftada ikiye de ciktigi oluyor. Cumartesi günü haftalik gezilerimizden birisini daha yaptik. Pazar günüde daha uzun metrajli bi gezi olacagini bildigimizden cumartesi kisa bi gezi yaptik. Yaptigimiz yol yaklasik 160km kadar idi. Ayvalik Cunda Gezisi adini verdigimiz etkinlikte 9 motorluk bi katilim oldu. Gezi ayrintilarina pek girmeyecegim. Nispeten sakin bi kullanimda 137km'de 4,76lt benzin tüketmisim. Yani 100km.'de 3,47lt (km'de 140 kurus yakmis). Cok fazla uzatmayacagim. Gezinin fotolari linkte mevcuttur. http://www.facebook.com/media/set/fb...03180856361310 ayrica videolar kisminda videoda var

Bugün ise cok yüksek bir katilimla(18-20 motor), birazda tesadüf ve sürprizlerle (sürpriz kismini birazdan aciklayacagim) müthis bir gezi oldu. Yaklasik 250kmlik vadilerin ovalarin arasindan orman yollari arasindan gectik. Bol virajli asfalt bir yoldu. Inisin cikisin bol oldugu bir yoldu. Tabii güzergah saydigim vasiflarda olunca iklim kosullarida bir hayli cetindi (son kisimlarda). Yolun bol virajli olmasi müthis bir keyif verdi. Gelelik yakit tüketimine. yol boyunca iki kez ölcüm amacli benzin aldim. Ilkinde 144km'de 4,74lt benzin aldim. litre fiyati 4,22tl idi (önceki benzinlige göre kaziklanmisiz,neyse..) 100km'deki tüketim 3,29lt ye geliyor. Yani km.'de 138kurus yakmisim. Geziyi bitirdikten sonra motoru garaja cekmeden evvel depoyu tekrar fulledim. Son bi ölcüm daha yapayim diye. 96km yol gelmisim 4,66lt benzin tüketmisim. 100Km'de 4,85lt yakmisim. Yani 204kurus yakmisim. Sunu belirtmek isterim ki: bu son 96km yol düz asfaltta cogunlukla yüksek tempoda (cünkü yagmura yakalandik) o yüzden bir an önce kendimizi eve atmak icin dip gaz geldim. Önceki ölcümlerimde yokus asagi yokus yukari ve bol virajli bi yoldu. Vites ve gazla aslinda cok daha fazla oynuyordu ama yinede hizli asfalta göre az tüketim göstermesi bana su yorumu yapmama neden oluyor. 150MC dip gazda hiziyla dogru orantili olarak benzini iciyor. Ama oyalayici yolda yine tempolu olarak gidildiginde beygir gücünün fazlaligi sayesinde makul degerlerde tüketiyor (bana göre). Özetle 150MC ile 80km/h ile sabit bi hizla gidilse bu motor 3lt nin altina indirilebilir.

iki günün karma kullanimda ölcüm raporu su sekildedir : 377km ölcüm yolu, 14,16lt 95oktan ölcüm benzini = 3,75lt ortalama 100'kmde benzin tüketimi.

Bence 150 MC kuryelerin tercih etmesi gereken bir motosiklet cünkü bu makina asfaltta süratli yol alinmadiginda, makul benzin tüketmekte. Gerek parca ucuzlugu gerekse motorun kendisinin ucuz olmasi sebebiyle tercih edilmeli diye düsünüyorum.
    Ayrica bu yukaridaki degerler belki rodaj tam anlamiyla bittiginde bir nebze düsebilir.

Simdiii gelelim sürpriz kismina; bugünkü gezimize sürpriz bi sekilde Motosiklet.net üyelerinden Necatik35 nickli 150MC sahibi abimiz 3 arkadasiyla birlikte gezimizi sereflendirdiler. Kendileri sagolsun sabah 8de Focadan cikip 11de ilcemiz Edremite vardilar. KIsa bi moladan sonra onlari hiic sogutmadan yollara cikarttik Yorucu bir gün oldugunu düsünüyorum ama, bizlere göre cok keyifli yol yaptik. Ben kendi adima cok keyif aldim.

Bu gezinin fotolarida bu linkte mevcut: http://www.facebook.com/media/set/fb...03180856361310

gezılerınız cok guzel herkeze selam .. sunu belırtmek ısterım atılla.. senın yazdıgın degerler senın motorunla ılgılı. bu konuda kıyas yapımaz. eger bılgın varsa dıger araclarında yakıt tuketımını yazarmısın. cunkı aynı yolu kat eddınız. sadece cbf ybr degıl emsal olması gerekmez. 250 650 800 cc motorların da bıldıgın kadarıyla yazarsan sevınırım. hem kendım adına hemde daha ust motora
    gecıceklere bılgı olsun dıye. cunkı 162 cc kımı yerde yeterlı gelmez . ozellıkle 2 kısı bınılınce. saygılar sımdııden.

Motosikleti
    Alıntı yqT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekleştirdiğimde bilgileri yine aktarırım...
    saygılar herkese!
    Nasil modifiye yapilacagi konusunda özellikle benide aydinlatirsan sevinirim. Saglikli bi modifiye bende düsünüyorum.

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    @yapiressami, kardesim öncelikle seni tebrik ederim. Ender güzellikte hazirlanmis bi MC sahibisin. Zevkli insan oldugun belli. Motoruna sirf at gibi binenlerden degilsin yani. Ayni zamanda hem bakiyor hemde görsel olarak gelistiriyorsun motorunu. Xenonlarin park lamban falan hersey dört dörtlük olmus. Ben cok begendim. Fakat bisey söylemek istiyorum. Duyduguma göre ici aynali farlara xenon takmak yasaklanacakmis.. Illa mercekli far olmasi gerekiyormus. Gerci eminim istanbul gibi yerde sen o iside halledersin ve MC nin farinin icine bi mercek yerlestirtirsin. Sen öncülügünü yap arkadan bende gelirim emin ol
    Güle güle kullan kardesim MC'ni.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:13 ----------

bide bunlari kimin yapacagini da söyle de tam yardimci ol bari
    Ben sahsen kendi adima modifiye icin eger saglikliysa silindir .vs. büyütüp dislilerle oynamayi düsünüyorum. Bu islemleri hemen hemen tüm motosiklet tamircileri yapiyor. Benim icin önemli olan bu isin saglikli olmasi.

Motosikleti
    RaMiZ 100 karacay&Mondi Macit 150
    [QUOTE=musician44;2335142][QUOTE=libyali;2334848]
    ayrıca bir sey sormak istiyorum sizin motor soğukken mesela üzerinden bir gece geçiyor ve sabah çalıştıracaksınız motor çalıştırrıyorsunuz ısndıryorsununz sonra 1 vitese attıktan sonra tak diye vurup stop ediyormu daha sonra yapmıyor tabi bu olay bunun sebebini öğrendim fakat sizlerde varmı bu olay merak ediyorum[COLOR="Silver"]

Aynı sorun bende de var..Ben soğuktur motor ondandır diordum..Neymiş sebebi?
    ustaya sorduğumda usta yağ dibe çökünce debriyaj plakaları bir birine yapışıyor dedi balatlar kalitesizmiş değiştireceğimiz zamen iyi birsey takarız dedi sabah çalıştıın motoru ısıtın sonra stop edin dbrijajı sık sonra 1 tak ve debriyaj sıkılıyken ileri geri yap bir birinden ayrılınca motor zaten boştaymıs gibi gidiyor sonra çalıştır ve git tak diye sesten kurtul:D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:09 ----------

@yapiressami, kardesim öncelikle seni tebrik ederim. Ender güzellikte hazirlanmis bi MC sahibisin. Zevkli insan oldugun belli. Motoruna sirf at gibi binenlerden degilsin yani. Ayni zamanda hem bakiyor hemde görsel olarak gelistiriyorsun motorunu. Xenonlarin park lamban falan hersey dört dörtlük olmus. Ben cok begendim. Fakat bisey söylemek istiyorum. Duyduguma göre ici aynali farlara xenon takmak yasaklanacakmis.. Illa mercekli far olmasi gerekiyormus. Gerci eminim istanbul gibi yerde sen o iside halledersin ve MC nin farinin icine bi mercek yerlestirtirsin. Sen öncülügünü yap arkadan bende gelirim emin ol

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:13 ----------

Ben sahsen kendi adima modifiye icin eger saglikliysa silindir .vs. büyütüp dislilerle oynamayi düsünüyorum. Bu islemleri hemen hemen tüm motosiklet tamircileri yapiyor. Benim icin önemli olan bu isin saglikli olmasi.
    Atilla abi ben Erhan
    Ergun ustaya ben dişli takayım dedim dediğimide pişman oldum kızdı bana bozmayın sunların orjınallığini belli bir km geçsin dedi 7000 km imiş ondan sonra ne yapmak istiyoan takarız dedi ne fark edecek dedğimde ise bana gerekli aşınmaları motor orjınal parçalar ile yapsın bu aşınma yavasladığı zaman değişim yapılın ca fzla motora yüklenmiş olmazmısız
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L

www.motoguard.net yakında bu adam yapacak galiba
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    hyosung GT-250
    düşüncelerin için tşk. dostum atilla ...benim mondi orj. fara mercek koymak gibi bir yeteneğim malesef yok... el becerim sıfır ... hep hazırcıyım ben .. hazır satılan bişey bulursam o zaman olur ancak ..oda para demek ...şimdilik idare edicem böyle...bir zamanlar bir astram vardı onada xenon koymuştum...o zamanda (2006 da) opelin forum sitelerinde aynalı ve mercekli far polmikleri olmuştu (ne kavgalar olmuştu) o yıllar borç ödemezken tuzum kuru iken tak diye koymuştum mercekleri eskiden öncüydüm yani ...hey gidi günler hey

γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

Motosikleti
    Mondial 150 MC Orange
    Alıntı yapiressami adlı üyeden alıntı Mesajı göster

FARI YAKINCA PARK SÖNMEYECEK ŞEKİLDE TAKTIRDIM...
    FARI EN AŞAĞIYA ŞEKİLDE AYARINI İNDİRDİM...
    KISALARDA 10 MT ÖNÜMÜ ÇOK NET AYDINLATIYOR...BİRAZ YUKARI KALDIRSAM 20 MT DE AYDINLATICAK TA (ÇOK GÜÇLÜ IŞIK ) BEN YETERLİ GÖRDÜM...KARŞIDAN GELENİN GÖZÜNÜ ALMASIN (12000 K KOYU MAVİ HAVA KARARDIĞINDA DİĞER XENONLARDAN KOLAYCA AYRILIYOR FARK EDİLİYOR )
    UZUNLARDA ÜNÜNÜ AYDINLATMIYOR ÇÜNKÜ AYDINLATMA ÇOK FAZLA OLDUĞU İÇİN.. IŞIK DAĞILIYOR ( MALUM MERCEKLİ FAR OLMADIĞI İÇİN ) ANCAK SELLEKTÖR YAPTIĞINIZDA GÜNDÜZ BİLE OLSA MUTLAKA FARK EDİLİYORSUNUZ YOL VEREN DE OLUYOR...

BELKİ ÇOK ELEKTRİK ÇEKER DİYE DAHA BÜYÜK BİR AKÜ ALMIŞTIM AMA GEREK KALMADI KISALARDA KORNAMIN SESİNDE BİR AZALMA YOK ...
    YANLIZ HEM BU PARKLARIN HEM XENONUN DİBİNDEKİ DÜY LERİDE DEĞİŞMENİZ GEREKİCEK ORJİNAL FAR LAMBASI VE PARKI DİP DÜY LERİ İLE BİRLİKTE SAKLAYACAKSINIZ...
    PARKLAR ÇİFTİ 8 TL XENON 130 TL (12000k UZUN KISA) www. hepsiburada.com dan aldım bir arkadaşınızla ortak alırsanız yarı yarıya ödersiniz...30 tl de taktırma parası verdim...
    her motoruma taktığım gibi bunada yaptım ... SIKINTI YOK MEMNUNUM...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:48 ----------

bu arada ...dün 100 km kadar ..bir ist gezisi yaptım (iki kişiyle) ... 100 km de şehir içi gezmiştim tam 200 km olduğunda depoyu 2. kez fulledim 5.8 lt benzin aldım... önceki ilk 200 km de 6.5 litre almıştım ... motor şuan 450 km yi buldu ... 80 km/h hiç geçmedim....hem şehir içi hem otoyol uzun gezi yapmama rağmen çok fazla yormadı motor dengeli titreşimi hiç yok değil... ama rahatsız etmiyor işte... seyir halinde iken bile neredeyse her viteste atak yapabiliyor kolay kolay bayılmıyor...şimdiye kadar en memnun olduğum motor diyebilirim....

atillacım koyuyosun gezi resimlerini ..link lerini kıskandırıyosun bizleri ...ah sana ...

gerçekten çok gzl olmş bnm tiger dede wardı ama konjektör ykmştı xenon yzndn dmişlerdi..garanti kapsamından çıkıyor mu xonon tknca?

musician44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MC
    Dostlar merhaba..Benim Mc nin sol manevrası sağa göre düşük...Sizin de öylemi? Sola sağa döndüğü kadar dönmüyor direksiyon

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    arkadaşlar sonunda bende yarı mc sayibiyim ugun bayiylen anlastım
    500 tl peşin verdim
    insallah cuma gunune kadar halledicem elime gecmiş oalcak motor bu arada gdip yeni kasklar ve mont vbakacagım hepsini koyucam buraya özendim ha

Motosikleti
    MC 150
    slm arkadaşlar benim motor daki yan sehpa iyi değil cünkü ileri dogru kayıyor acaba cbf 150 lilerdeki olur mu ?
    Dört teker bedenimi iki teker ruhumu taşır :cat:

Motosikleti
    hyosung GT-250
    bugrahan55 kardeşim....
    garanti denilen şey biraz lafta kalıyo ...hem garanti kapsamını bilmem ama eskilerini geri takmak 20 dk... ben birçok araçıma xenon taktım bu güne kadar hiç bir yeri yanmadı elektrikçi ustan bişeyleri eksik yapmış sonrada suçu xenona bağlamış olmasın ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:49 ----------

arkadaşlar birde bu branda altı ile sele arasını "otel" gibi kullanan kediler var...
    bunlar için çözüm bulabilmiş olan varmı aranızda...
    eski motorumda katlanıyordum....şimdi yenisinde 1 aydır yoktu sanırım yeni motoru önce bi tanımladı ve 2 gece dir bez brandam ve selem berbat....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:53 ----------

kedi kovucu sprey varmış aldım... küçücük bir sprey 15 tl verdim ..çabucakta bitti...iğrenç bir kokusu vardı öyle pekte işe yaramadı zaten...
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)