Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı kolcay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni cup 100 kullanıcısıyım.motoru değiştirmeyi düşünüyorum.honda cbf 150 düşünüyordum ama mondial 150 mc hakkında okudumuğum olumlu yazılardan sonra 150 mc alacağım.iki şey sormak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim boyum 170 kilom 75 motor bana biraz büyük gelirmi ve ne kadar yakıyor.
    Ben 183cm boy ve 90kg ile biniyorum. Bide size söyle bisey söyliim. Artcili olarak bile hizlanmada düsüs olmuyor. Zaten 100km/h ye kadar kesintisiz hizlaniyor. Her viteste kafa kaldirmasi benim cok hosuma gidiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 183cm boy ve 90kg ile biniyorum. Bide size söyle bisey söyliim. Artcili olarak bile hizlanmada düsüs olmuyor. Zaten 100km/h ye kadar kesintisiz hizlaniyor. Her viteste kafa kaldirmasi benim cok hosuma gidiyor.
    korkum motorun bana değil benim motora küçük gelmem

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    benim kanaatime gore kuçuk falan gelmez hatta cuk oturur
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim kanaatime gore kuçuk falan gelmez hatta cuk oturur
    Arkadasa aynen katiliyorum. Korkulacak bisey yok. Tam gelir.

Motosikleti

150 MC ye BMW F650 GS tarzi arka camurluk yapma fikri...

Arkadaslar, MC 150 ye bmw F650 GS lerdeki gibi arka camurluk yapmak istiyorum. Buna benzer camurluklar Gilera nin bazi scooterlerinda da var. Düsüncemde ön camurluktan bir tane daha temin edip keserek kisaltmak ve gerekli ayaklari kaynattirmak. Bu camurluk siyah ta olabilir yada resimdeki gibi motorun renginde de olabilir. Yorumlariniza acigim. Fotoyu kendim paint te yaptim pek bi amatörce oldu ama fikir vermesi acisindan koyuyorum.

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    olurmu olur izmirde olsan rahat bulunurdu çankayadan ama ben gerekliligi hakkında şüpheliyim
    Birde bu gun dikkatimi çekti ybr kullanan arkadaşlar mc lerle tanışmış galiba gak guk ediyorlar arkadaşın orada servise giderken yolda denk gelmişler galiba pek suskunlardı
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    olurmu olur izmirde olsan rahat bulunurdu çankayadan ama ben gerekliligi hakkında şüpheliyim
    Cok camur sicratiyor yagisli havalarda. Arkada cantalarda oldugu icin cantalar batiyor. Hem ben BMW F650 özentisi olarak böyle yapmayi düsünüyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:43 ----------

Birde bu gun dikkatimi çekti ybr kullanan arkadaşlar mc lerle tanışmış galiba gak guk ediyorlar arkadaşın orada servise giderken yolda denk gelmişler galiba pek suskunlardı
    Suskunluklarinin sebebi ne acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili Arkadaşlar
    Bugün bir kurye arkadaş motoruyla gayrettepede seyrederken kendisini arabayla taciz edip durdurdum. Biraz zoraki sohbet etmek durumunda kaldım... Arkadaş yaklaşık 2 ay önce almış. Şu anda 6000 km'de gayet iyi görünüyordu. 2 tane almışlar biri özel kullanım arkadaşına biri de kendine olmak üzere. Ben ilk hafta lastiklerini değiştirmek zorunda kaldım, çünkü özellikle yağışta çok kaydırıyordu dedi. Bir de aküsü çok dandik dedi, ben her gün kullandığım için sorun olmuyor ama inşallah kışı çıkarır dedi.

Ayrıca önceden CBF 150 kullanmış ve motor yaptırmak zorunda kalmış, toplam 700 tl harcadım dedi. Bize ucuz motor lazım abi dedi. Ayrıca konfor olarak da cbf'i aratmıyor dedi...

Bende epey bir memnun olarak kurye arkadaşı yoluna bırakıverdim... Ona buradan da bahsettim inşallah aramıza katılır da sayımız bir daha artar....
    Saygılar

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akü ve lastik konusunda doğru söylemiş. Gayet kalitesizler...
    www.motorumla.net

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    sulu aku ve dandirik bi lastik var şimdi başlamayayım pirelli mt65 muhabbetine
    elverengin@gmail.com

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Suskunluk derken neyi kast ediyorsunuz ?

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suskunluk derken neyi kast ediyorsunuz ?
    Benim anlamadıgım bizden hiç kimse ne ybr ne cbf topigi takip ediyor yada yorum yapıyor vardır bir iki kişi o ayrı ama ybr ciler neden bu topigi hep takip edrlerde dayanamayıp yazarlar
    Ne suskunlugu aradaki müthiş hız farkı dayanımı daha sonraları görecegiz bakalım yeni nesil çayna motorları ne kadar dayanıklı ama şu anda hızlılar
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Burası bir forum.Ben bütün topiclere girerim.innova topiği,cbf topiği hemen her topiği sık sık gezerim.Birde benden başka hangi ybr ci bu topice bakıyor veya bu topiğe kötü bişey yazmış ? Forumda gruplaşma yaratmayın.Sanki düşman gibi hareket ediyor(sunuz).

Motosikleti
    Ben ne aküden neden lastiklerden olumsuz bisey yasamadim simdilik. Gerci ben yagmurlu havada kesinlikle motorla gezmem. Arabam var ona biniyorum. Motora keyif icin biniyorum neticede. Bazen motoru günlerce calistirmadigim oluyor ama akü yinede bi numara yapmadi -ki gündüz de farlari yakarim. 3.stopumda var aküye bagli cakamakligimda var. Simdilik bi sorun yok allaha sükür. Ama eger akü biterse 7 yerine 9 amperlik takarim büyük akü büyük aküdür. Lastik konusunda, Necatik35 abinin tavsiyesi dogrultusunda ilerleyen zamanda arka lastigi sadece bir kaliniyla degistirmeyi düsünüyorum o kadar. 90 90 18 yerine 100 90 18 hatta imkani varsa 110 90 18 de olabilir.

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Akü sulu aku oldugu için bakım yapmak gerekecek ara ara lastikler yagmurlu havalarda sorunlu guven vermiyor
    elverengin@gmail.com

Motosikleti

150 MC camurluga tozluk takmak...

150 MC'nin touring tarzi olmasi ve yerden yüksekliginden kaynaklanan sebeplerden dolayi yagmurlu havalarda yada yagmur sonrasinda seyir ettigimde ön tekerin motor bloguna arka tekerin ise hiza bagli olarak topcase'e kadar camur attigini fark ettim. Bu durum beni rahatsiz ediyordu. Cünkü durduk yere neden ortalik camurlansin. Bu yüzden bir süredir bunu nasil önlerim diye düsünüyordum. Bugün biraz vakit ayirip sanayiye gittim. Ve ihtiyacimi görebilecek malzemeleri cok ucuza temin ettim. Ve monte ettirdim. Begenmeyenleriniz cikabilir ama ben isimi görecegi icin sorunuma care bulabildigim icin memnunum. Tozluklarin adet fiyati 1TL. montaja 5TL ödedim yani toplamda 7 TL ye yaziyet alttaki resimlerde görüldügü gibidir. Gündüz gözüyle cekilmis resimlerini yarin eklerim.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoş görünmese de işlevsel olduğu aşikar. Lakin yerler ıslandı mı motor batıyor.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş görünmese de işlevsel olduğu aşikar. Lakin yerler ıslandı mı motor batıyor.
    Özellikle tozluklarin resmini cektigim icin göze batiyor gibi geliyor ama yarin nasip olur da motosikletin resmini cektip yayimladigimda aslinda göze de hitap edebildigini düsünüyorum.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Benim anlamadıgım bizden hiç kimse ne ybr ne cbf topigi takip ediyor yada yorum yapıyor vardır bir iki kişi o ayrı ama ybr ciler neden bu topigi hep takip edrlerde dayanamayıp yazarlar
    Ne suskunlugu aradaki müthiş hız farkı dayanımı daha sonraları görecegiz bakalım yeni nesil çayna motorları ne kadar dayanıklı ama şu anda hızlılar
    Belo bu topikte mc yi kötüleyen ybr ci bulabildin mı ?

Motosikleti
    Polemik yaratmadan normal insanlar gibi forumlassak nasil olur? Valla bu tarz söylemler yüzünden topige giresim gelmiyor haa..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)