Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 152324252627 ... SonuncuSonuncu

Mondial 125 MG Delux Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    100mg sport
    Hdi hayırlı olsn bi sorun çıkmadan binersn inş bnm motor gitti sübab mı kesti bilmym ama 15-38 dişli takmştm ya gitti motor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    Alıntı Scarlet32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hdi hayırlı olsn bi sorun çıkmadan binersn inş bnm motor gitti sübab mı kesti bilmym ama 15-38 dişli takmştm ya gitti motor
    yapma yav düzeltirsin inşaALLAH bora hiç belli etmiyor ben farkedemedim değişdiğini silindirin orj. duruyor şu geri dönüşüm nedir hocam ne işe yarar

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    cok mu zorladin motoru. benim motorun subap kesme ihtimali cok cok az piston dedigim gibi asagida kaliyor. halit nasil belli olmuyor ust ten cektigim fotoda silindir tasiyor bak yanlardan

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:00 ----------

geri donusum egzoz gazini tekrar motorun icine yollayan sistem ust kapaktan demir siyah boru cikiyor o iste

Motosikleti
    100mg sport
    Zorlama yok işte dişli öyle olnca cok cabuk devir geliodu ondn oldu blmym

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    geçmiş olsun fazla masraf çıkarmadan toplarsın inşallah. bugün şehir içinde rampa testi yaptım baya dik rampayı 2. vites 6 binle tırmanmaya başlasam dahi bayılmadan çıkıyor pıtı pıtı. düşük devirdeki torku da artmış. yalnız kompresyona alışamadım gazı bıraktığım an öne yığılıyor

Motosikleti
    bora nasıl gidiyor denemeler varmı bir gelişme hareket

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    firsat buldukca dolasiyorum. bendeki sesli egzozu taktim daha iyi oldu. orjinal egzozda rahatsiz edici sekilde kompresyon vardi. bu egzozu takinca yigilma gitti. daha cabuk hizlaniyor kisa mesafede besinci vites 8-9 bin devire geliyor hemen. simdilik izlebimlerim bunlar. yag degisimi gelsin bakalim dedigim gibi silindir taslanacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

evet arkadaşlar yeni silindirle testim devam ediyor bugün motoru ilk çalıştırırken marş zorlanıyordu bir kaç kez bastım yok çalışmadı marş motoru çeviremedi bende ayaklıkla deneyeyim dedim taş gibi ayaklık zorla basıyorum sonra bastım acayip geri tepti sonra bir basışta aldı neden böyle oldu anlamadım. daha sonra çalıştırıp stop etsemde marş motoruyla gayet güzel çalıştı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:57 ----------

neyse bugün arkadaşla buluştuk ondada cbf 150 var 2011 model 8 binde felan ful orjinal. biraz kapıştık felan düz yolda ben geçiyorum ama öyle aman aman bir fark yok dört beş metre anca fark oluşuyor yani hemen hemen aynı. ama rampada cbf arkamda kayboluyor şaka gibi hatta rampaya benden önce başlıyor ben arkadan gelip geçiyorum rahat 100 metre fark atıyorum daha uzun rampa olsa kaybolup gidecek arkadaş kafayı yedi yalnız düz yolda 9 bin devirde giderken benim motor tekliyor gibi yapıyor anlaşılan o ki karbiratör yetişemiyor yeni silindire. 200 lük karbüratör ve silindir taşlanması ile ucar herhalde bu motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

scarlet32 ne yaptın motorun masrafı ne kadr çıktı baktırabildin mi sesin soluğun kesildi. deli gibi kendi kendime konuşuyorum mg sayfasında

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

bugün büyük ketçap kovasının yarısına kadar sıcak su biraz da blendax şampuan koydum havlu bezle bir güzel sildim birde kuruladım. prıl pırıl ve daha hacimli bir motorum var artık :D belco cilayıda çektim parladı kerata

Motosikleti
    bora mükemmel olmuş motor ozaman arka dişliyi biraz ufalttımı tamamdır düzdede bayağı fark atarsın bu arada MAŞAALLAH motor mükemmel ALLAH kazasız belasız sürmeyi nasip etsin

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    amin halit sagolasin Allah hepimize kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin. benim beklentim silindirin taslanmasinda. cunki hakikaten asagida tamamliyor sikistirmayi. motor devir dahi ceviremiyor 9 binde kaliyor eski 125 lik hali ile 9500-9700 civari ceviriyordu. yag degisimi gelsin de hele bir halletcem onu

Motosikleti
    100mg sport
    Valla bilmym ama büyük ihtimal sübab kesti eksntrkde değişck işte 100 lira anca masraf ya duruo öyle haftaya halledrm dcm ama yağmurda yagıo kaç gündür hava düzelsn yaparm senin egzoz abartı mı bidw hava filitresini söktün mü

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

Foto atcktm atamadm eski silindr geri takcm 125 olanı da baklm haftaya yaprm motoru duramam herhalde

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    iyi o zaman fazla masrafi yok. senin piston nasildi tepeli olandan miydi? yoksa yuzeyi duz olandan mi ? merak ettim simdi. benim motor devir cevirmiyor ya sinir oldum. dusuk devirde vites at cok guzel uzuyor ama sonra tikaniyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

evet sesli egzoz var bende. hava filtresi takili uzerinde

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

evet sesli egzoz var bende. hava filtresi takili uzerinde

Motosikleti
    100mg sport
    Hava filitresini aç. Bnmde devir 9 da kalıodu piston düz benm ama senin egzoz faydasıda olur baya

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Tabi sadece 5 viteste 9 binde kalıodu. Hni önce bnde ddmşttm ya teklio gibi die hava az gdio sanırsam hava filitresini açınca cok iyi gazda yiyio benm tekleme öyle gitmşti

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    hava filtresyle alakasi olacagini sanmiyorun ama deneyeyim. piston bakacam tepeli olandan insallah olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

16 ön dişli taktım bugün serilik devam ediyor. kafa kaldırıyor hala ama devir 9 binde bitiyor yine. arkaya 36 ya da 34 dişli takacağım uygun zamanda ne olacak bakalım

Motosikleti
    100mg sport
    Ben dedm ya 15-34 de de devam edio serilik ama işte 9 bnde kalıodu bnmde

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    hava filtresinide söktüm hiç bi değişiklik yok hatta emiş baya kuvvetlenmiş olacakki süngerin şekli yamulmuş karbüratör tarafına doğru eğilmiş böyle ufak bi tepecik şeklinde ben arkayada 34 dişli takayım bakalım yarın. bu arada dişli ne ucuzmuş öyle 5 liraya aldım ön dişliyi

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

yedek parça sitelerine bakarken gördüm benim taktığım piston kısa stronglu olan. birde uzun stronklu olan var kafa kısmı az daha uzun ondan alsam taşlamaya felan gerek kalmaz

Motosikleti
    100mg sport
    Alla ala bnde fark olmştu arka dişlide 8 lira :D Taşlama ne oluo tan olarak

Motosikleti
    dün ngk buji aldım motor canavar gibi oldu yav adam 15 tl aldı biraz pahalı gibi sanki :D benzine zam gelince bujiyede mi zam geldi birde pas sökücü aldım motor kaymak gibi oldu sabahları jikle açık çalışmıyordu şimdi çalışıyor sıkıntı bujiymiş

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    dün dişli almaya gittim sanayiye bulamadım. arkadaşla silindiri söküp silindirin üstünden 1,5 mm aldırdık tornacıda. çekiş baya iyi söyle anlatayım 15-38 dişli ile 4 vites aşağıdan kaptırarak 8500 de zor çıktığı rampayı 16-38 dişli aşağıdan kaptırmadan rampada gaz yedirerek 5. vites 7500 devirde çıkıyorum. eskiden rampada gaz yemeyen motor kedi gibi tırmanıyor şu anda fark inanılmaz

Motosikleti
    mükemmel olmuş hayırlı olsun maximum hızı test ettinmi.birde arka dişliyle oynamamışsın

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    disli yokki halit kac yere sordum yok. on disli var ama istersen 18 dahi var. piston sordum benim yeni pistonu goren motorcu bu ney boyle kocaman kisaymis bide ala ala felan diye sasirdi. debriyaj telini bile internetten aldim. buna uygun tel yok buralarda. durumun vahimligini sen dusun artik. hiz testi yapsam da degisen bir sey yok 9 binde kaliyor motor yine disli atarim 120 felan girurum gps te tork var cunki makinede cevirebilir yani. yalniz bazi siintilar var mars rublesi basinci kaldirmiyor sogukken stop ederse cayurti kiyamet kopuyor yenisini almaliyim daha buyuk olani herhalde. birde sogukken mars motoru motoru ceviremiyor. ayakla calistiriyorum motoru. sicakken sikinti yok. sikistirma asiri derecede var soyleki ayak marsinin uzerine basiyorum butun agirligimla asagiya inmiyor sert tekmelemem gerekiyor. ama cekise kimse laf edemez on numara gaz kolunu dogru duzgun cevirmiyorum bile rampalari cok cok guzel cikiyor. bu boyleyse 200 luk olsa kimbilir nasil olur

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 152324252627 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)