Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Discovery 150 LF150-9J

Motovento
    REKLAM ALANI
    ibrahimdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Cross 150
    selamın aleyküm dostlar bende gurubun en çömezi ibrahim.
    yeni katıldım aranıza kısmetse 1-2 ay içinde ehliyetimi kısmetse yaza da bi motor almayı düşünüyorum.
    bu lifan discovery 150 motorunu yakından inceleme fırsatım oldu maşallah bayağı heybetli duruyordu ( emsalllerine nazaran ) formu da baştan sona okudum aslında ben bi cross motor düşünüyorum maksat hafta sonları kafa dağıtmak hemde acemilik atmak için stablize yollarda dağda bayırda kullanmak için motor bakıyorum şimdiden araştırıyorum
    ramzey xf125 ve lifan discovery 150 bunlarıda gözden geçiriyorum siz daha iyi bilirsiniz ama sizce hangisinden başlayım cross mu commuter mi?
    saygılarımla.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeKo_1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Alıntı ibrahimdoğan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni katıldım aranıza kısmetse 1-2 ay içinde ehliyetimi kısmetse yaza da bi motor almayı düşünüyorum.
    bu lifan discovery 150 motorunu yakından inceleme fırsatım oldu maşallah bayağı heybetli duruyordu ( emsalllerine nazaran ) formu da baştan sona okudum aslında ben bi cross motor düşünüyorum maksat hafta sonları kafa dağıtmak hemde acemilik atmak için stablize yollarda dağda bayırda kullanmak için motor bakıyorum şimdiden araştırıyorum
    ramzey xf125 ve lifan discovery 150 bunlarıda gözden geçiriyorum siz daha iyi bilirsiniz ama sizce hangisinden başlayım cross mu commuter mi?
    saygılarımla.....

Aramıza hoşgeldin dostum...
    Hangi tip motorla başlaman konusuna bir şey diyemeyeceğim ama,Lifan Discovery 150 Konusunda kesinlikle tavsiye ediyorum al,bin,gez kesinlikle pişmanlık duymayacaksın emin ol...

Motosikleti
    Kanuni Cross 150
    Eyvallah hocam. Ankara da hiç görmedim kullananı arkadaşlarım arasında pek motor kullan da yok malesef konuya bayağı yabancıyım anlıyacağınız. Sadece bir arkadaşım scooter kullanıyor. Çocukluktan hevesim var ama aile baskısı yüzünden yanaşamıyorum pek. Ehliyete yazıldım bi tek hanımım biliyor. Dedim arada bir şöyle hafta sonu oğlumu da alıp balığa felan giderim kafa dağıtırım diye hayaller kuruyorum. Bu Lifan Discovery 150 yi memlekette ( Sivas'lıyım bu arada ) yakınen inceledim bayağı hoşuma gitti. Ama dediğim gibi arazide kullanan varsa biraz bilgi verirse memnun olurum. Beni dağın başında bırakacak bir motoru almak istemem.

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Eyvallah hocam. Ankara da hiç görmedim kullananı arkadaşlarım arasında pek motor kullan da yok malesef konuya bayağı yabancıyım anlıyacağınız. Sadece bir arkadaşım scooter kullanıyor. Çocukluktan hevesim var ama aile baskısı yüzünden yanaşamıyorum pek. Ehliyete yazıldım bi tek hanımım biliyor. Dedim arada bir şöyle hafta sonu oğlumu da alıp balığa felan giderim kafa dağıtırım diye hayaller kuruyorum. Bu Lifan Discovery 150 yi memlekette ( Sivas'lıyım bu arada ) yakınen inceledim bayağı hoşuma gitti. Ama dediğim gibi arazide kullanan varsa biraz bilgi verirse memnun olurum. Beni dağın başında bırakacak bir motoru almak istemem.
    Walla dostum balığa gider mi bilmem ama ben geçenlerde Romanya'ya gittim geldim sıfır problem Sadece biraz yağ eksiltti oda malum yol uzun fazla durma şansım da olmadı zorlandı biraz...

Motosikleti
    Kanuni Cross 150
    Evet okudum daha önceki iletinizde. Vallahi iyi cesaret etmişsiniz, ben tereddüt ederdim acaba sıkıntı çıkarmı diye. Tam neresine gittiniz bilmiyorum ama nerden bakarsak gidiş geliiş aşşağı yukarı 1000 km yapmışsınızdır. Helal olsun o zaman size de motora da.

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Evet okudum daha önceki iletinizde. Vallahi iyi cesaret etmişsiniz, ben tereddüt ederdim acaba sıkıntı çıkarmı diye. Tam neresine gittiniz bilmiyorum ama nerden bakarsak gidiş geliiş aşşağı yukarı 1000 km yapmışsınızdır. Helal olsun o zaman size de motora da.
    Evet dostum toplamda 1150 km yapmışım
    Cross motordan vazgeçip commuter motor alacaksan ve maddi yönden de fazla açılamayacaksan (kısacası çin'li alacaksan) şiddetle tavsiye ederim

Motosikleti
    Lifan - Discovery 150
    saygılarımla.....
    selamlar hoşgeldin öncelikle,
    bende lifan motorumu asında tam senin dediğin gibi kullanıyorum kaldığım yer köy le şehir arasında bir yer araziye de giriyorum uzun yola da çıkıyorum, sorun yok çok şükür ama arazi de biraz da senin tecrubene bağlı. dikkatli olman lazım motorumu başka kullananlarda çok beğeniyor güçlü bi motor olduğunu söylüyorlar yakında servis olanağında varsa alabilirsin tabi..

Motosikleti
    Kanuni Cross 150
    Vaalahi arkadaşlar herkes bişey söylüyo açıkcası bir servise gittim adam resmen hengi marka olursa olsun çin malı alırsan abonem olursun dedi tırstım. Başka bir servise gittim Çin malıda da olsa motor bozulmaz sahibi bozar dedi. Esasına bakarsanız Allaha şükür bi arabam var genelde onu kullanıyorum alternetif olarak kafa dağıtmak maksadıyla kullanmak için düşündüm motoru. Şu köylü tipi motor dedikleri Örneğin mondilak 125 MG tarzı bişeyde olabilir. Eğer aranızda daha önce bu ve benzeri bi motor kullanan varsa bana bi öneride bulunursa sevinirim. Hem daha önce vitesli motor kullanmadım. Kısmetse önümüzdeki ay yazılı sınava girecem daha ehliyeti de almadım. Ehliyet işini hallediyim de yaza da motor düşünüyorum. Şimdiden araştırmaya başladım ona göre bütçe ayırayım diye. Bu Lifan discovery 150 bir acemi için uygun mudur. Yoksa 125 lik köylü tip motor mu alayım. Ha bu arada bu lakabı da serviste öğrendim...

Motosikleti
    lifan discovery

selam

bende dün aldım motoru şimdilik güzel bakalım görecez..

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Alıntı byefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende dün aldım motoru şimdilik güzel bakalım görecez..
    Yeni motorun hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürüşler dilerim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

Vaalahi arkadaşlar herkes bişey söylüyo açıkcası bir servise gittim adam resmen hengi marka olursa olsun çin malı alırsan abonem olursun dedi tırstım. Başka bir servise gittim Çin malıda da olsa motor bozulmaz sahibi bozar dedi. Esasına bakarsanız Allaha şükür bi arabam var genelde onu kullanıyorum alternetif olarak kafa dağıtmak maksadıyla kullanmak için düşündüm motoru. Şu köylü tipi motor dedikleri Örneğin mondilak 125 MG tarzı bişeyde olabilir. Eğer aranızda daha önce bu ve benzeri bi motor kullanan varsa bana bi öneride bulunursa sevinirim. Hem daha önce vitesli motor kullanmadım. Kısmetse önümüzdeki ay yazılı sınava girecem daha ehliyeti de almadım. Ehliyet işini hallediyim de yaza da motor düşünüyorum. Şimdiden araştırmaya başladım ona göre bütçe ayırayım diye. Bu Lifan discovery 150 bir acemi için uygun mudur. Yoksa 125 lik köylü tip motor mu alayım. Ha bu arada bu lakabı da serviste öğrendim...
    125'lik motor olarak Asya Haojin vardı eskiden ve babamda hala var 2005 model yaklaşık olarak 58-59 bin km'de ve mübarek motor bu zamana kadar ne arıza verdi ne vidaları gevşedi Geçen yağını değiştirelim dedi 1 senedir aynı yağ ile kullanıyormuş inanırmısınız motorda yağ kalmamış kalan da zaten siyah su olmuş ve motor hala saat gibi çalışıyor,bugüne dek sadece ve sadece buji ve aküsünü değiştirdim ve subap ayarını yaptım.Konuyu dağıtmadan toplayalım dediğim motorsiklet köylü motoru olarak tabir edilen bir model ve gerçekten çok sağlam seninde işini fazlasıyla görür ama bence sen kendine bir scooter al en güzeli o.Önce biraz motorsiklete alış ondan sonra vitesliyi düşün derim ben...

Motosikleti
    lifan discovery
    [QUOTE=MeKo_1903;2458934]Aramıza hoşgeldin dostum...
    Yeni motorun hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürüşler dilerim...[COLO

teşekkür ederim motorun ön fren diskind3n ses geliyo yeni olduğu içindir herhal...

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    [QUOTE=byefe;2458940]
    Alıntı MeKo_1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni motorun hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürüşler dilerim...[COLO

teşekkür ederim motorun ön fren diskind3n ses geliyo yeni olduğu içindir herhal...

Evet dostum yeni olduğundan dolayı o ses merak etme zamanla geçecektir.Fabrikadan çıkarken balmumu ile kaplanıyor diskler ve bazı metal aksamlar malum fabrikadan çıktıktan sonra ne kadar süre vitrinde olacağı belli değil o yüzden

Motosikleti
    Kanuni Cross 150
    Teşekkürler dostum scooter düşünmüyorum. Hem servisler dağa bayıra pek uymaz hava filtresi çabuk dolar, tekerleri küçük rahat edemezsin dediler. Hemde genel olarak uzmanlar vitesli ile başlamayı öneriyor. Bide benim tarzım değil scooter.

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    benim motorun resımlerını yuklıyım dedım forma renk gelsın biraz.

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorun resımlerını yuklıyım dedım forma renk gelsın biraz.

Güzel...
    Dostum far beyaz gibi geldi bana,birde gösterge ışıklarını değiştirdin mi onlarda farklı sanki

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı MeKo_1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel...
    Dostum far beyaz gibi geldi bana,birde gösterge ışıklarını değiştirdin mi onlarda farklı sanki
    farlar xenon ondan göstergelerde ona uyumlu olsun dıye beyaz led park ampullerıyle degiştirdim hepsını. arka stopuda led yaptım hepsi takım beyaz gozuksun dıye.

Motosikleti
    Kanuni Cross 150
    Maşallah diyelim güzel olmuş. Allah kaza bela vermesin.

Bide siz kaça aldınız bu motoru hocam. İnternette fiyatlar çok dengesiz 2009 model 0 Km sini buldum 2.300 tl ye Bazı yerlerde 2.650 ye kadar çıkıyor.

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farlar xenon ondan göstergelerde ona uyumlu olsun dıye beyaz led park ampullerıyle degiştirdim hepsını. arka stopuda led yaptım hepsi takım beyaz gozuksun dıye.

Güzel olmuş.Hep aklımdaydı zaten birde sende görünce kesin yaparım artık

Motosikleti
    Lifan - Discovery 150
    Semih39 maşallah motorun çok güzel görünüyor temizlemek için bi şey kullanıyor musun acaba? bende sağlam bi temizlik yapmak istiyorum ama vaktim kalmıyor anca tazyikli suyla üstünden geçiyorum.. diğer arkadaşlar da tavsiyede bulunursa sevinirim teşekkürler.

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Maşallah diyelim güzel olmuş. Allah kaza bela vermesin.

Bide siz kaça aldınız bu motoru hocam. İnternette fiyatlar çok dengesiz 2009 model 0 Km sini buldum 2.300 tl ye Bazı yerlerde 2.650 ye kadar çıkıyor.
    sıfır 2400tl ye aldım ben 2011 model benımkı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Alıntı duanca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Semih39 maşallah motorun çok güzel görünüyor temizlemek için bi şey kullanıyor musun acaba? bende sağlam bi temizlik yapmak istiyorum ama vaktim kalmıyor anca tazyikli suyla üstünden geçiyorum.. diğer arkadaşlar da tavsiyede bulunursa sevinirim teşekkürler.
    valla ben aldıgımdan beri suyla hıc yıkamadım :D 2 ay oldu bezle sıldım kırlenen yerını bıde ayda 1 hızlı cılala parlatıyorum depoyu okadar.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler