Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Discovery 150 LF150-9J

Motovento
    REKLAM ALANI
    ibrahimdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Cross 150
    [QUOTE=semih39;2460099]sıfır 2400tl ye aldım ben 2011 model benımkı.[COLOR="Silver"]

pardon yanlış hatırlamışım 2011 model 0 km 2.300 tl

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    [QUOTE=ibrahimdoğan;2460963]
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır 2400tl ye aldım ben 2011 model benımkı.[COLOR="Silver"]

pardon yanlış hatırlamışım 2011 model 0 km 2.300 tl
    fıyat olarak uygun ben kredi kartına 12 taksıtle aldım 0 faizle 2.400tl ye koruma demırınıde onlar hedıye vermişlerdi yanında plaka ruhsatada 200tl harcadım.tabi sonradan üstüne harcadıklarımı yazmıyorum.ama yaza baska motorla gırıcem galıba satmayı dusunuyorum yetmediği için otobana falan cıktığımda.

ibrahimdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Cross 150
    Ben de sahabinden.com da gördüm ilanı önceki hatırladığım doğruymuş tekrar baktımda ilan başlığına 2011 yazmış aşağıda 2009 yazmış adam ama 0 Km Elinde kalmış herhalde konya'da biri iki tane kalmış elinde.
    Bende yaza felan düşünüyorum kredi kartı kullanmıyorum zaten kapatana kadar ne çektim. Daha da kredi kartı kullanmam. Yaza kadar nakit biriktirebildiğim kadarıyla bişeyler yapacam artık. Fazla biriktiremezsem de artık 125 lik veya 100 lük köylü modeli bişeyler alırım. Bakalım nasip.

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    arkadaşlar benım motorda 3-4 binde cok fazla şırıltı sesi geliyor motordan anlayamadım gıttı sızdede var mı bu ses acaba bıraz rahatsız edıyor yanı devir yükselmeye başlasın şırıltı sesı cok gelıyor acaba motor sıbob ayarımı ıstıyor 2000km oldu şuan motor titreşim falan yok oyle ama şırıltı sesıne taktım şu aralar sibobtan galiba ama motorada anahtar deydirmek istemiyorum.bide hava fıltresıne baktım bugun bıldığın sunger koymuslar içine ya cok dandık daha ıyı bısey ne takabılırız buna hava fıltresı değiştiren fotosunu koyabılır mı yada ınternettn gosterebılır mı nasıl bısey takcagımızı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

bu arada ben lastıklerı degıstırıyorum arkadaslar ustundekınden hıc memnum degılım cok kayma yapıyor. hatta lastıklerı aldım suan elımde yarın taktırcam arkaya mıchelın 110/80 16 aldım.ön tarafada 80/80 18 unıllı aldım lastıklerın desenleride baya guzel ustundekı gıbı kotu degıl ıns. performanslarıda ıyı olur yarın takınca gorucez artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

bide motora acık hava fıltresı takmak ıstıyorum acaba artısı eksısı ne olur sesı bıraz daha tok cıkar mı biraz tok cıksın ıstıyorum sesını belkı bu şırıltı sesını bastırır.

MeKo_1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    [QUOTE=semih39;2464269]arkadaşlar benım motorda 3-4 binde cok fazla şırıltı sesi geliyor motordan anlayamadım gıttı sızdede var mı bu ses acaba bıraz rahatsız edıyor yanı devir yükselmeye başlasın şırıltı sesı cok gelıyor acaba motor sıbob ayarımı ıstıyor 2000km oldu şuan motor titreşim falan yok oyle ama şırıltı sesıne taktım şu aralar sibobtan galiba ama motorada anahtar deydirmek istemiyorum.bide hava fıltresıne baktım bugun bıldığın sunger koymuslar içine ya cok dandık daha ıyı bısey ne takabılırız buna hava fıltresı değiştiren fotosunu koyabılır mı yada ınternettn gosterebılır mı nasıl bısey takcagımızı?[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Açık hava filtresinin resimlerini çekip paylaştım forumda...
    Şırıltı sesi siboblardan geliyordur bende vardı ayarlattım kesildi...

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    [QUOTE=MeKo_1903;2464396]
    arkadaşlar benım motorda 3-4 binde cok fazla şırıltı sesi geliyor motordan anlayamadım gıttı sızdede var mı bu ses acaba bıraz rahatsız edıyor yanı devir yükselmeye başlasın şırıltı sesı cok gelıyor acaba motor sıbob ayarımı ıstıyor 2000km oldu şuan motor titreşim falan yok oyle ama şırıltı sesıne taktım şu aralar sibobtan galiba ama motorada anahtar deydirmek istemiyorum.bide hava fıltresıne baktım bugun bıldığın sunger koymuslar içine ya cok dandık daha ıyı bısey ne takabılırız buna hava fıltresı değiştiren fotosunu koyabılır mı yada ınternettn gosterebılır mı nasıl bısey takcagımızı?[COLOR="Silver"]

Açık hava filtresinin resimlerini çekip paylaştım forumda...
    Şırıltı sesi siboblardan geliyordur bende vardı ayarlattım kesildi...
    yarın lastıklerı goturcem değıstırmeye servıse olmadı konusayım sıbob ayarıda yapsınlar hazır gıtmısken.

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    arkadaşlar benım motorda 3-4 binde cok fazla şırıltı sesi geliyor motordan anlayamadım gıttı sızdede var mı bu ses acaba bıraz rahatsız edıyor yanı devir yükselmeye başlasın şırıltı sesı cok gelıyor acaba motor sıbob ayarımı ıstıyor 2000km oldu şuan motor titreşim falan yok oyle ama şırıltı sesıne taktım şu aralar sibobtan galiba ama motorada anahtar deydirmek istemiyorum.bide hava fıltresıne baktım bugun bıldığın sunger koymuslar içine ya cok dandık daha ıyı bısey ne takabılırız buna hava fıltresı değiştiren fotosunu koyabılır mı yada ınternettn gosterebılır mı nasıl bısey takcagımızı?

bu arada ben lastıklerı degıstırıyorum arkadaslar ustundekınden hıc memnum degılım cok kayma yapıyor. hatta lastıklerı aldım suan elımde yarın taktırcam arkaya mıchelın 110/80 16 aldım.ön tarafada 80/80 18 unıllı aldım lastıklerın desenleride baya guzel ustundekı gıbı kotu degıl ıns. performanslarıda ıyı olur yarın takınca gorucez artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

bide motora acık hava fıltresı takmak ıstıyorum acaba artısı eksısı ne olur sesı bıraz daha tok cıkar mı biraz tok cıksın ıstıyorum sesını belkı bu şırıltı sesını bastırır.

Dostum lastikleri taktıktan sonra resimleri paylaşırsan seviniriz.Ayrıca michelin lastiklerde 110/80 16'lar scooter lastiği olarak geçiyor umarım memnun kalırsan.Görüşlerini sabırsızlıkla bekleceğim...

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı MeKo_1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum lastikleri taktıktan sonra resimleri paylaşırsan seviniriz.Ayrıca michelin lastiklerde 110/80 16'lar scooter lastiği olarak geçiyor umarım memnun kalırsan.Görüşlerini sabırsızlıkla bekleceğim...
    evet scooter lastığı gecıyor ama ıstedıgım desende baska ebatlar yoktu mıchelınde ondan oyle aldım mıchelın cıty grıp gecıyor adı baya guzel ama performansıda oyledır inş.yarın taktırayım fotolarını cekıcem eklerım buraya.

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    evet scooter lastığı gecıyor ama ıstedıgım desende baska ebatlar yoktu mıchelınde ondan oyle aldım mıchelın cıty grıp gecıyor adı baya guzel ama performansıda oyledır inş.yarın taktırayım fotolarını cekıcem eklerım buraya.
    Tamam dostum bekliyorum yorumları ve fotoları...

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    arkadaşlar yeni lastiklerı taktım baya guzel oldu performansıda bekledığımden dahada iyi tavsıye edıyorum ustundekı lastıklerı imkan varsa bir an önce değiştirin.

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    arkadaşlar yeni lastiklerı taktım baya guzel oldu performansıda bekledığımden dahada iyi tavsıye edıyorum ustundekı lastıklerı imkan varsa bir an önce değiştirin.

Güle güle kullan dostum...
    Yalnız arka lastiğin genişliği düşürmen (orjinal 90'dı sen 80 takmışın)görüntü olarak pek olmamış ama kimbilir belkide sürüş olarak daha güzel olacaktır onun için yorumlarını bekliyoruz...

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı MeKo_1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan dostum...
    Yalnız arka lastiğin genişliği düşürmen (orjinal 90'dı sen 80 takmışın)görüntü olarak pek olmamış ama kimbilir belkide sürüş olarak daha güzel olacaktır onun için yorumlarını bekliyoruz...
    genişlik aynı yandan yanaktan 90 dan 80 düştü oda bulamadagımız için aynı desende ebat.bu arada üstündeki lastıklerıde satıyorum haberınız olsun ön arka iç şamrellerle birlikte toplam 100tl ye veriyorum.

Motosikleti
    Lifan - Discovery 150
    semih39 lastiklerini güle güle kullan kazasız belasız inş. bu lastik olayı beni de baya rahatsız ediyor kesinlikle değiştirmek gerektiğini düşünüyorum ancak uygun ebatları bulmak bizim model için zor gibi sanki yada ben detaylı arayamadım netten bakıyorum genelde foto paylaşımı için teşekkürler iyi oldu gerçekten

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Alıntı duanca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    semih39 lastiklerini güle güle kullan kazasız belasız inş. bu lastik olayı beni de baya rahatsız ediyor kesinlikle değiştirmek gerektiğini düşünüyorum ancak uygun ebatları bulmak bizim model için zor gibi sanki yada ben detaylı arayamadım netten bakıyorum genelde foto paylaşımı için teşekkürler iyi oldu gerçekten

Evet dostum kesinlikle katılıyorum lastik olayına.Ayrıca benim lastikler fabrika çıkışı dönüş yönü ters takılmış sizlerde bir kontrol edin isterseniz

arkadaşlar ben de 2011 model lifan var. ama ön freni sıkınca diskten hiç hoş olmayan bir ses geliyor. acaba sizdede aynı problem var mı? servis hepsinde aynı fabrikasyon hata var diyor. teşekkürler

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Alıntı ademcolak05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben de 2011 model lifan var. ama ön freni sıkınca diskten hiç hoş olmayan bir ses geliyor. acaba sizdede aynı problem var mı? servis hepsinde aynı fabrikasyon hata var diyor. teşekkürler
    Nasıl bir ses var dostum ?? Vurma sesiyse balataları sık,cızırtı sesiyse zamanla geçer...
    Bu iki sesin haricinde ses yok Lifan'da fabrikasyon değil yani

Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Herkese hayırlı günler arkadaşlar .. Bende 2011 model turuncu renkli discovery alarak aranıza katıldım..Zamanlama kötü oldu kış geldi ben motor aldım .. 2.el olarak aldım motoru 4200 km de .. 2 gün boyunca gezdim yeni yol arkadaşımla .. 1800 TL civarına mal oldu bana .. Uygun aldığımı düşünüyorum .. İlk motorum olduğundan pek fazla bilgim yok , sormak istediğim soru servisle ilgili .. Garanti devam ediyo servise bakıma götürsem ücret talep edilir mi ? İnş fotograflarını yüklerim herkese hayırlı sürüşler ..

Motosikleti
    Lifan - Discovery 150
    Emiroğlu hayırlı uğurlu olsun motorun.. benim de ilk motorum lifan discovery.. hatta geçen ocakta almıştım bende kışın o zmandan beri de yaz kış kullandım hala da kullanırım.. garanti kapsaı konusunda benim pek bilgim yok çünkü bulunduğum yerde yakın yetkili servis yok. internet sitesinden araştırıp yakın olan servisten bilgi alabilirisin heralde. ancak çok fazla bi bakım gerektireceğini düşünmüyorum ben buradaki motor tamircileriyle idare ediyorum. yağını değiştrmeyi ihmal etme zincir ayarını ve sübap ayarını kontrol et. bide motor kısmında ki kablolara bak bir kısmı çatlama yapmış olabilir motoru performanstan düşürür ben sonradan farkettim. şimdilik aklıma bunlar geldi kazasız belasız şürüşler diliyorum

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Alıntı Emiroğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese hayırlı günler arkadaşlar .. Bende 2011 model turuncu renkli discovery alarak aranıza katıldım..Zamanlama kötü oldu kış geldi ben motor aldım .. 2.el olarak aldım motoru 4200 km de .. 2 gün boyunca gezdim yeni yol arkadaşımla .. 1800 TL civarına mal oldu bana .. Uygun aldığımı düşünüyorum .. İlk motorum olduğundan pek fazla bilgim yok , sormak istediğim soru servisle ilgili .. Garanti devam ediyo servise bakıma götürsem ücret talep edilir mi ? İnş fotograflarını yüklerim herkese hayırlı sürüşler ..

Aramıza hoşgeldin dostum...
    Kazasız belasız yeni yol arkadaşınla mutluluklar dilerim
    Fiyat olarak iyi almışsın gerçi model yazmamışsın ama 2011'dir 4200 km'deyse...
    duranca'nın dediği gibi yağını,suyunu kontrol et yetkili servise falan gerek kalmaz,bu arada motor kesinlikle üzmez seni rahat ol iyi seçim yapmışsın

Arkadaşlar bu arada forum iyice öldü yaw hergün bakıyorum hiç yazan eden yok hayırdır kış geldi diye topladınız mı motorları yoksa

Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Duanca - MeKo_1903

Arkadaşlar teşekkür ederim .. Motosiklet beni üzmücek gibi , motor benzini bitmedikce yolda bırakmayacak kalitede .. Hiçde Çin diyesim gelmiyor bu makinaya .. 1 yıl kullanırım snrada 600 rr alırım diye düşünüyordum ama 1 yılda değil 10 yılda bile eskimez bu motosiklet .. Tereddütlerim vardı ama Allah'a şükür artık hiç tereddüt kalmadı.. Hiç düşünmeden 1000 km yol olsa basar giderim

Foruma bakıyorumda bayaa durgun :S

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:42 ----------

Bu arada MeKo_1903 , ilk mesaımda yazmşım 2011 model diye .. Gözden kaçırdın sanırım ..
    Ben bakkala gitmek için motosiklete binmem , motosiklete binmek için bakkala giderim ... N'okta !

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler