Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
47. sayfa BirinciBirinci ... 37454647484957 ... SonuncuSonuncu

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dentist76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Şaka maka da, arkadaşlar 2 teker üstündesiniz.
    100km'den sonrası ancak ani kaçışlarda, sollamalarda kullanılmalı.
    Bir de gözünüzü seveyim tedbirli olun. Hiç bir sürücüye güvenmeyin.
    Malesef sinyal vermeden şerit değiştirenler çok tehlikeli oluyor.
    satoyama ve Adem Balkan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    waeder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Sportcity 250ie vardı satıldı :( (2009)
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scarabeo 180

henüz 200km şehir içi rodaj sürecindeyim, daha önce arkadaşlarımın scarabeo larını test etmişliğim vardı. bu scooter ile ilgili çok şey yazıldı, sahibi olduktan sonra bende kendi fikirlerimi yazmak istedim.

beğendiğim yanları.

1.motor rolantide kedi gibi tıs tıs tıs, gaza dokununca buradayım diyor kendine has bir sesi var
    2.artçı arkanızdamı değil mi anlamıyorsunuz (sportcityden sonra)
    3.michelin city grip ile ilgili çok ön yargım vardı, 16" olduğundan mıdır nedir bilmiyorma ama çok iyiler.
    4. meğerse 16" jant baya baya güven duygusu rahatlıkmış.
    5. süspansiyon sportcitden geçen birisi için çok çok çok iyi...(sportcityde parke taşlarının hepsini tek tek sayabiliyorsunuz) sürüşü daha yumuşak hırpalanmıyorsunuz.
    6.bu motor nasıl 180cc dedirtiyor adama. (cbf150 den 30cc fazla ama 2 cbf gücünde gibi)
    7.göstergeler çok şekil. tip klasik zaten, oldu bittin bunlara tavımdır.
    8. en beğendiğin yeri neresi derseniz "arka jant" derim (fetiş bir durum)
    9.far deli aydınlatıyor. (sportcity de güzel aydınlatıyordu
    10. bana öyle geliyor belki ama 45lt çanta bile hiç sırıtmadı ve çanta dengeyi bozmadı
    11. denge topuzları yok ama çok dengeli, sürüş esnasında gidonu bırakınca ip gibi.
    12.kontaktan sele açmak baya terapi gibi.
    13.denge on numara
    14. aynalar çok iyi hem işlevsel hemde görüntü olarak
    15.combine fren tek el ile, iki el etkisi yaratıyor. daha az parmak gücü ile daha etkili bir frenleme oluyor.
    16.kontağı açtığınızda motor çalışana kadar sadece park ampulu yanıyor.
    17.artçının ayağı baldırlarınıza dokunmuyor.

bana enteresan gelen beğenmediğim yanları

1.sürücü selesi çok rahat değil 2013 lerde böyleymiş oysa 2012 modeller rahattı
    2. sürekli sele ucuna kayıyorsunuz
    3.komutatör düğmelerin konumu bir garip, korna düğmesi çok altta kalıyor, seyir halinde marşa basmamak için ister istemez düğmelere bakıyorsunuz.
    4.rüzgarı yandan hiç sevmiyor.
    5.sportcity e göre çok hararetli çalışıyor (haklı olarak) fan daha uzun açık kalıyor. daha zor soğuyor.
    6.rodajdanmıdır bilmem 179. km de benzin ışığı yandı. (ne yaktığını bilmiyorum) (ışık yandıktan sonra kaç km gider?)
    7.anahtar kontak yuvası kalitesiz.
    8.bir elle gidonu diğer elle anahtarı tutmadan gidonu kitlemek maharet ister. (bastır yerini bul muhabbeti)
    9.korna yetersiz
    10.ön torpidoya anca ruhsat sığar
    11.passing sellektör düğmesi sportcity deki gibi sol işaret parmağında olmalıydı.
    12.gaz kolu boşluğu, sportcity nin gaz aralığı kadar.
    13.sele altı bagaj, bülbül yuvası maşallah..
    Mustafa abi yeni motorun hayırlı olsun hemen 200 km yapmışsın sevdin motoru galiba Sportcity gerçekten çok sert biraz daha genç işi mümkün olduğunca asfalttan gitmek gerekli.
    Yalpalama ile ilgili bende sana sormuştum onun çözümünü buldum arka amortisörü 2 diş sertleştirdim ip gibi oldu arkadaşında arka amortisör ayarına bir baksın derim.
    satoyama bunu beğendi.
    2008 - 2011 Mondial 125Mt , 2012 - 2013 Honda Dylan, 2013 - ...... Aprilia Sportcity 250ie
    Motosiklet özgürlüğümün tek yolu.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı golftt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim scarabeo 125 km yi geçemiyor düz yolda forumda 140-145 lerden bahseden var benim motordamı bişey var yoksa onlarda mı?????
    rüzgarda 120-125 i geçmez,rüzgarı arkadan alırsan 130-135 arası gidiyor rampa aşağıda en son 140 gördüm
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Tolme kardes, objektif olarak sehirici 100km'de kac lt harciyorsun?

Motosikleti
    Alıntı Dentist76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolme kardes, objektif olarak sehirici 100km'de kac lt harciyorsun?
    3,2-3,3 lt civarındaydı
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Sakin kullandiginizdami bu degerler?

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı waeder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mustafa abi yeni motorun hayırlı olsun hemen 200 km yapmışsın sevdin motoru galiba Sportcity gerçekten çok sert biraz daha genç işi mümkün olduğunca asfalttan gitmek gerekli.
    Yalpalama ile ilgili bende sana sormuştum onun çözümünü buldum arka amortisörü 2 diş sertleştirdim ip gibi oldu arkadaşında arka amortisör ayarına bir baksın derim.
    öyle oldu burak telekkür ederim.

ben genelde çoğunlukla tek kişi bindiğim için kadir ustaya süspansiyonu bir defa en sert ve bir defa en yumuşak olarak denemek için ayarlattım, yaklaşık 1-2 ay en sertte sonrada en yumuşakta kullandım. sen benden 20kg daha ağır olduğun için (1 damacana) haliyle sende en yumuşakta sapıtma yapabilir.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

waeder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Sportcity 250ie vardı satıldı :( (2009)
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle oldu burak telekkür ederim.

ben genelde çoğunlukla tek kişi bindiğim için kadir ustaya süspansiyonu bir defa en sert ve bir defa en yumuşak olarak denemek için ayarlattım, yaklaşık 1-2 ay en sertte sonrada en yumuşakta kullandım. sen benden 20kg daha ağır olduğun için (1 damacana) haliyle sende en yumuşakta sapıtma yapabilir.
    Evet abi biraz kilosal fark var aramızda Motorun sert amortisötlerine alıştım bundan sonra geopolise bindiğimde senin scarabeo da yaşadığını yaşıyorum ama memnunum.
    satoyama bunu beğendi.
    2008 - 2011 Mondial 125Mt , 2012 - 2013 Honda Dylan, 2013 - ...... Aprilia Sportcity 250ie
    Motosiklet özgürlüğümün tek yolu.

Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Hayırlısıyla ben de bugün motoru satın aldım. Benimki Beyaz. 19 senedir beyaz Cosa'ya biniyorum bıkmıştım fakat yine baktım en iyisi beyaz. Koyu renk ufacık lekeyi bile belli ediyor. Her zaman da yıkama şansım yok.
    Bayide henüz motor 2 güne plaka çıkar.
    Birşey sormak istiyorum: anahtarı çevirdiğimde diğer ışıklar yanıyor sonra sönüyor fakat yağ ışığı yanık kalıyor.
    Bu normalmi? Yağmı eksik yoksa motorda?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

Bir de Türkçe veya ingilizce kullanma klavuzu yok içerisinde.
    Sizinkilerde varmıydı?
    satoyama bunu beğendi.

golftt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normal hepsinde aynı..

idinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017) / Bajaj Boxer 150
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3,2-3,3 lt civarındaydı
    Yakıt İkmal Tarihi: 05.06.2013
    Scooter Model: Aprilia Scarabeo 200 ie
    Tüketilen Yakıt Miktarı: 6 Lt
    Katedilen Yol: 209 km
    Tek Sürücülü
    Yol: Şehir içi + Otoban
    Eco modunda kullandım
    Hız: Maksimum 100km/h
    Yakıt: Shell kullanıyorum.
    Sonuç: 100 kilometrede 2.87 Lt yakıt tüketmiş.
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200i
    Motorum 1500 ü devirdi. 1000 bakımı yapıldı. Etiler servisinde yapıldığından 100 TL aldılar ) (Akmerkez farkı)
    Sürekli dur kalklı kullanıyorum. İki kere uzun yol (>180km) yaptım. Özellikle E5 üzerinde performansı ile hiç yormuyor ve istemediğim halde sol şeritte kalıyorum. Çünkü arabalar onun kadar rahat gidemiyorlar. En az 500 km yi artçı ile yaptım. Tüm zamanlar ortalaması 3,58L/100 km bugünkü fiyattan 0,17kuruş/km olarak çıktı.
    Arkaya 45 Litrelik Coocase Uzaktan kumandalı alarmlı ve ledli modelden taktım. Benim XL Nitro fullface kaskımın yanına ancak S bir fullface kask sığıyor. Ama uzaktan kumanda ile açılması çok kolaylık. Alarmını her zaman kurmuyorum. Motora ellendiğinde de çalıyor. Aslında sadece box içinde aktif. Ama bilen birisi için kabloyu keserseniz devre dışı:( Ledleri frene bağlayamadım. Servis takmayı kabul etmedi. Elektronik aksamda arıza olursa ne yaparız dediler. Ben de kablonun ucuna çakmak girişi yapıp sele altındaki çakmak soketine taktım. Hiç bir sorun olmadı. Ledleri de plaka lambasına bağladım. Gece gündüz yanıyorlar. Daha iyi oldu. Görünürlüğüm daha da arttı.
    Şimdi bir önerim olacak: Honda PCX kullananlar sık sık hafta sonları organize olup yakın yerlere geziye çıkıyorlar. Çok güzel fotoğrafları var. Yan yana park etmiş 20 motosiklet...
    Scarabeo kullanan arkadaşlardan da böyle bir girişim bekliyoruz. Havalar güzelken bir iki gezi düzenlenebilir. Hem paylaşımlar hem dostluklar pekişir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Arabalarda da aynısıdır. Yağ pompası çalışıncaya kadar yağ basıncı olmadığından lamba yanık kalır. O lamba yağ miktarını değil yağ basıncını gösterir. Yağ pompası arıza yaptığında da devreye girer. Kullanırken yanarsa hemen dur ve motoru kapat. 3 dakika bekle. Yağ seviyesine bak. Azalmışsa ekle. Normalse arıza vardır ve servisi çağır.

Türkçe kılavuz motorun içinden çıkmıyor İtalyanlar bastırmamışlar. Satılınca Ferco motor yol yardım kartı, garanti belgesi, servis kitapçığı ve türkçe kılavuzu ayrıca satın aldığın bayiye yolluyor.
    idinc bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayırlısıyla ben de bugün motoru satın aldım. Benimki Beyaz. 19 senedir beyaz Cosa'ya biniyorum bıkmıştım fakat yine baktım en iyisi beyaz. Koyu renk ufacık lekeyi bile belli ediyor. Her zaman da yıkama şansım yok.
    Bayide henüz motor 2 güne plaka çıkar.
    Birşey sormak istiyorum: anahtarı çevirdiğimde diğer ışıklar yanıyor sonra sönüyor fakat yağ ışığı yanık kalıyor.
    Bu normalmi? Yağmı eksik yoksa motorda?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

Bir de Türkçe veya ingilizce kullanma klavuzu yok içerisinde.
    Sizinkilerde varmıydı?
    hayırlı olsun. güle güle bin.

daha önce otomobil kullanmışsan illaki oil pressure lamp (yağ basınç lambası) tüm araçlarda görmüşsündür o ışığın çalışma mantığı otomobiller ile aynı.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Aprilia Scarabeo 200 i.e

Average Fuel Consumption 2.95 lt / 100 km.
    Technical Specifications
    Displacement 180.8 cc
    Engine Type Liquid-cooled, Single cylinder
    Maximum Power 19 hp @ 8250 rpm.
    Maximum Torque 17 Nm @ 7500 rpm.
    Top Speed 130 km/h
    Weight 154 Kg.
    Seat Height 809 mm.
    Fuel Tank Capacity 8 Litre.
    Front Brake 260 mm disc.
    Rear Brake 220 mm disc.
    Front Tyre 110/80 x 16
    Rear Tyre 120/80 x 16

Honda PCX 125

Average Fuel Consumption 2.3 – 2.7lt / 100 km.
    Technical Specifications
    Displacement 124.9 cc
    Engine Type Single cylinder, Liquid-cooled
    Maximum Power 11.3 hp @ 8500 rpm.
    Maximum Torque 11.56 Nm @ 6000 rpm.
    Top Speed 112 km/h
    Weight 128 Kg.
    Seat Height 761 mm.
    Fuel Tank Capacity 6.2 Litre.
    Front Brake 220 mm disk.
    Rear Brake 130 mm drum
    Front Tyre 90/90 – 14M/C
    Rear Tyre 100/90 – 14M/C

Honda PS 150i
    Average Fuel Consumption 2.20 – 2.55 lt / 100 km.
    Technical Specifications
    Displacement 153 cc
    Maximum Power 15.8 hp @ 8500 rpm.
    Maximum Torque 14 Nm @ 7000 rpm.
    Weight 135 Kg.
    Seat Height 800 mm.
    Front Brake 220 mm disk.
    Rear Brake 130 mm drum
    Front Tyre 110/90 – 13M/C
    Rear Tyre 130/70 – 13M/C

idinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017) / Bajaj Boxer 150
    Alıntı Fizyolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum 1500 ü devirdi. 1000 bakımı yapıldı. Etiler servisinde yapıldığından 100 TL aldılar ) (Akmerkez farkı)
    Sürekli dur kalklı kullanıyorum. İki kere uzun yol (>180km) yaptım. Özellikle E5 üzerinde performansı ile hiç yormuyor ve istemediğim halde sol şeritte kalıyorum. Çünkü arabalar onun kadar rahat gidemiyorlar. En az 500 km yi artçı ile yaptım. Tüm zamanlar ortalaması 3,58L/100 km bugünkü fiyattan 0,17kuruş/km olarak çıktı.
    Arkaya 45 Litrelik Coocase Uzaktan kumandalı alarmlı ve ledli modelden taktım. Benim XL Nitro fullface kaskımın yanına ancak S bir fullface kask sığıyor. Ama uzaktan kumanda ile açılması çok kolaylık. Alarmını her zaman kurmuyorum. Motora ellendiğinde de çalıyor. Aslında sadece box içinde aktif. Ama bilen birisi için kabloyu keserseniz devre dışı:( Ledleri frene bağlayamadım. Servis takmayı kabul etmedi. Elektronik aksamda arıza olursa ne yaparız dediler. Ben de kablonun ucuna çakmak girişi yapıp sele altındaki çakmak soketine taktım. Hiç bir sorun olmadı. Ledleri de plaka lambasına bağladım. Gece gündüz yanıyorlar. Daha iyi oldu. Görünürlüğüm daha da arttı.
    Şimdi bir önerim olacak: Honda PCX kullananlar sık sık hafta sonları organize olup yakın yerlere geziye çıkıyorlar. Çok güzel fotoğrafları var. Yan yana park etmiş 20 motosiklet...
    Scarabeo kullanan arkadaşlardan da böyle bir girişim bekliyoruz. Havalar güzelken bir iki gezi düzenlenebilir. Hem paylaşımlar hem dostluklar pekişir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Arabalarda da aynısıdır. Yağ pompası çalışıncaya kadar yağ basıncı olmadığından lamba yanık kalır. O lamba yağ miktarını değil yağ basıncını gösterir. Yağ pompası arıza yaptığında da devreye girer. Kullanırken yanarsa hemen dur ve motoru kapat. 3 dakika bekle. Yağ seviyesine bak. Azalmışsa ekle. Normalse arıza vardır ve servisi çağır.

Türkçe kılavuz motorun içinden çıkmıyor İtalyanlar bastırmamışlar. Satılınca Ferco motor yol yardım kartı, garanti belgesi, servis kitapçığı ve türkçe kılavuzu ayrıca satın aldığın bayiye yolluyor.
    Merhabalar Serdar bey,
    Neşeniz bol olsun.

"Şimdi bir önerim olacak: Honda PCX kullananlar sık sık hafta sonları organize olup yakın yerlere geziye çıkıyorlar. Çok güzel fotoğrafları var. Yan yana park etmiş 20 motosiklet...
    "

Haklısınız, hem güzel hem hoş bir fikir
    "Scarabeo Gezisi" gerçekleştirmek gerekiyor
    Bu öneriye varım. Hafta sonu için müştereken kararlaştırabileceğimiz bir güzergah ile güzel bir Scarabeo Gezisi olabilir, akabinde de gelsin Scarabeo Fan fotoğrafları,..
    İlk etapta 20 Scarabeo katılamayabilir, yeter ki böyle bir geziyi tertip ederek başlatalım gerisi gelecektir.
    İletişimde olabilmek için forumdan özel mesaj ile de telefon bilgilerimi gönderiyorum.
    Gsm: 0505 329 19 16

Not: Scarabeo kullanan arkadaşlarda iletişime geçerse, scooterlerimizle hoş hafta sonu gezileri tertip edebiliriz.

"Scarabeo+Gezi+Keyif+Dostluklar=Scarabeo Fan"

Güzel öneri için teşekkür eder, kazasız bol keyifli sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 i.e

Average Fuel Consumption 2.95 lt / 100 km.
    Technical Specifications
    Displacement 180.8 cc
    Engine Type Liquid-cooled, Single cylinder
    Maximum Power 19 hp @ 8250 rpm.
    Maximum Torque 17 Nm @ 7500 rpm.
    Top Speed 130 km/h
    Weight 154 Kg.
    Seat Height 809 mm.
    Front Brake 260 mm disc.
    Rear Brake 220 mm disc.
    Front Tyre 110/80 x 16
    Rear Tyre 120/80 x 16

Honda PCX 125

Average Fuel Consumption 2.3 – 2.7lt / 100 km.
    Technical Specifications
    Displacement 124.9 cc
    Maximum Power 11.3 hp @ 8500 rpm.
    Maximum Torque 11.56 Nm @ 6000 rpm.
    Top Speed 112 km/h
    Weight 128 Kg.
    Seat Height 761 mm.
    Fuel Tank Capacity 6.2 Litre.
    Front Brake 220 mm disk.
    Rear Brake 130 mm drum
    Front Tyre 90/90 – 14M/C
    Rear Tyre 100/90 – 14M/C

Honda PS 150i
    Average Fuel Consumption 2.20 – 2.55 lt / 100 km.
    Technical Specifications
    Displacement 153 cc
    Maximum Power 15.8 hp @ 8500 rpm.
    Maximum Torque 14 Nm @ 7000 rpm.
    Weight 135 Kg.
    Seat Height 800 mm.
    Front Brake 220 mm disk.
    Rear Brake 130 mm drum
    Front Tyre 110/90 – 13M/C
    Rear Tyre 130/70 – 13M/C
    pcx125 , psi150 den fazla yakıyor denirse buna psi150 kullananlar bile inanmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

Alıntı waeder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet abi biraz kilosal fark var aramızda Motorun sert amortisötlerine alıştım bundan sonra geopolise bindiğimde senin scarabeo da yaşadığını yaşıyorum ama memnunum.
    sportcity bu 2 kişi 130 da adama fren yaptırır

Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Valla yabancı bir sitenin yalancısıyım

Motosikleti
    Alıntı idinc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt İkmal Tarihi: 05.06.2013
    Scooter Model: Aprilia Scarabeo 200 ie
    Tüketilen Yakıt Miktarı: 6 Lt
    Katedilen Yol: 209 km
    Tek Sürücülü
    Yol: Şehir içi + Otoban
    Eco modunda kullandım
    Hız: Maksimum 100km/h
    Yakıt: Shell kullanıyorum.
    Sonuç: 100 kilometrede 2.87 Lt yakıt tüketmiş.
    uzun yolda bende 2,8-2,9 arasını görüyordum ,sattığım güne kadar ne yaparsam yapatım 3,5lt den fazla yaktıramadım

babatorik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilia scarabeo 200 ie
    Selam millet,

Biri beni soruyordu, cevaben buradayım...

Benim beygir şu an 33 bini devirdi ve sorun yok. En son geçtiğimiz hafta sonu lastikleri yeniledim. yine michelin city grip taktırdım. Yakıt tüketimini uzun süredir hesaplamıyorum.
    satoyama bunu beğendi.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı babatorik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam millet,

Biri beni soruyordu, cevaben buradayım...

Benim beygir şu an 33 bini devirdi ve sorun yok. En son geçtiğimiz hafta sonu lastikleri yeniledim. yine michelin city grip taktırdım. Yakıt tüketimini uzun süredir hesaplamıyorum.
    evet bende bütün yazılarınızı okudum bu başlıktaki. yorumlarınız oldukça doyurucu.
    başka sitede yazıyorsanız ordan takip edelim sizi
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
47. sayfa BirinciBirinci ... 37454647484957 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)