Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Suzuki GSF Bandit 600/650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Arkadaşlar iyi günler. İş yoğunluğu nedeniyle epeydir girememiştim. Teoman Hocam ve Tekfur-34 hoş geldiniz. Hepimize Allah kazasız belasız hayırlı sürüşler nasip etsin.
    tekfur34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi günler. İş yoğunluğu nedeniyle epeydir girememiştim. Teoman Hocam ve Tekfur-34 hoş geldiniz. Hepimize Allah kazasız belasız hayırlı sürüşler nasip etsin.
    Hoşbuldum Metin Bey.Nasılsınız?Forumdaki herkes nasıllar?Valla bizim motorun 2.el piyasası gibi forum da yavaş
    Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde Yalova ve Eskişehir motosiklet festivalleri oldu,katılan olmuştur muhakkak,bendeniz tersine gittim,Düzce,Akçakoca ya uçtum.Yani Banditimle gittim.Yollar çok iyiydi.Motor fısır fısır gitti geldi.Valla kaba taslak olarak 70 tl ile 260 km gittim diye tahmin ediyorum.Kontra tekniğini geliştirmeye çalıştım.Ama seneye nasipse mutlaka Yalova festivaline gitmek istiyorum.

Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Tüm arkadaşlara iyi akşamlar. ,estişehirli34 hocama katılıyorum. bizim forum maalesef çok aktif değil. ya kimsenin problemi yok veya kimsenin vakti yok. gerçi hayat şartları ve vakit darlığı sebebiyle hep bir koşturmaca içersindeyiz ama yinede vakit bulup arada bakmak lazım foruma diye düşünüyorum. Biraz sıkıntılarım var aşağıda yazacağım. bazı arkadaşlar bize ne kardeşim diyebilirler veya eften püften şeyleri buraya yazmaya ne gerek var diye düşünebilirler. Ancak benim gibi pinpirikli bir adam için bunlar uyku kaçıran, yaşam kalitemi bozan küçük sorunlar
    Lastiklerden yana dertliydim. yol tutmuyor ve hemen patinaja düşüyor diye Buz motor İzmir bayisine gittim. Amacım yeni lastik almaktı. Ancak burada yapılan inceleme de; lastiklerimin durumunun gayet iyi olduğu, sorunun lastiklerden değil, hemen hemen 3 aydır yağmur yağmamasından dolayı asfalt üzerindeki toz, kir ve yağdan kaynaklandığı söylendi. Başka esnaf olsa, gelmiş müşteri hiç kaçırmayayım lastikleri değiştireyim derdi. Ancak bu bayi gerçekten dürüst, işini iyi bilen bir bayi. Bana bu açıklamayı yapınca mantıklı da geldi. hatta yeni asfalt atılmış bir yolda deneyin bakalım kayacakmı dendi. gidip denedim ve gerçekten kaymadığına şahit oldum. İzmirin sıcağından dolayı yol zaten ayna gibi olmuş, neredeyse parlıyor durumda. Hangi lastiği taksak aynı şekilde kayacak. o nedenle lastik değişimini şimdilik erteledim.
    Diğer ilginç bir olay ise; bilmiyorum nazara inanırmısınız. Ama ben inanıyorum. 3 gün ara ile başıma gelenleri anlatınca sizde inanacaksınız. İlk olayda; motora binmek üzere iken birisi geldi, motor güzelmiş, kaç basıyor, kaç para, bizimde böyle motorumuz olsa vb. şeyler söyledi. bende sorduklarına cevap verdim. insan bir maşallah der dimi. yanından ayrıldım eve geldim, otoparka girerken demir kapıya sürttüm. ikici olay ise; kırmızıda durmuşken yandaki arabadan birisi camı açarak; yenimi aldın bunu, acayip güzelmiş kaç basıyor vb. şeyler söyledi. gene maşallah yok tabi. Yarım saat geçmeden Fırının önünde çift ayak üstünde park halinde iken geri geri çıkmaya çalışan bir amca yüzünden hoooop demeye fırsat kalmadan araba motora değdi ve motor devrildi. Sinyalle vedalaştık. allahtan motor koruma demiri var da başka bir şey olmadı. Yazık amca da çok üzüldü. parası neyse vereyim dedi. Amca orjinal sinyal 150 TL, ama kırılan sinyal zaten orjinal değil 20 liralık sinyaldi. önemli değil dedim, ama motoru yerde görünce benim içim gitti tabi. Artık kesinlikle nazara inanıyorum. Maşallah , allah kaza bela vermesin diyenlerden sonra hiç bir olay yaşamadım. Ama maşallah demedikleri için iki olayı yaşadım. Bundan sonra bir şey soran olursa önce maşallah de diyeceğim )))
    Bu gün motoru park edip üzerine örtüsünü örterken motorun yanında azıcık terleme ile biraz yağ gördüm. Dikkatli incelediğimde; Yan silindir köşesinde bir vida var, oradan kaynaklandığını tespit ettim. hemen anahtar takımlarını çıkarıp vidayı kontrol ettiğimde gevşek olduğunu gördüm. Motor tam soğuduktan sonra (ısınıp genleşme olayından dolayı vida tam sıkılamayacak) vidayı iyice sıktım. Çalıştırıp biraz dolandım. terleme vb. gitmiş. bilmem sizin başınıza geldimi. Halbuki haftada bir anahtar takımları elimde ne kadar vida somun varsa hepsini yoklarım ama buna bir anlam veremedim. Sizinde başınıza gelebilir diyerek buraya yazmak istedim. lütfen tüm vidaları yoklayın ve bu işlemi motor soğukken yapın. aslında resim yükleyecektim. ancak nasıl yükleneceğini bir türlü bulamadım. Tüm arkadaşlara kazasız hayırlı sürüşler diliyorum.

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Terleme contanın eskimesinden kaynaklanıyor, 8 somunu da söküp sıvı conta ile çevreleyip yeniden sıktım, sızıntı gözlemledim periyodik olarak, son hız denemeleri yaptığım zaman tırnak ucu kadar terleme gözlemliyorum. (Bandit 1200 kullanıyorum)

Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Cevabınız için teşekkürler. Ancak civataların olduğu bölümde conta yok. hepsine tek tek baktım. Hatta Perşembe günü servise gittim. durumu izah ettim. Kendileri de kontrol ettiler. civata gevşemiş ondan terlemiş şu anda bir sıkıntı yok dediler. 3 gündür kullanıyorum ve kontrol ediyorum hiç bir sıkıntı yok.

Motosikleti
    DL1000A
    Bahsettiğiniz somun şu ise conta var, yoksa da acilen olması gerek

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Metin bey bahsettginiz vida üst kapagı sıkan fotograftaki vidalarsa evet her vidanın altında conta olması gerekir. hatta eski 1200'üme bizzat ben almıştım.

Bu arada hakanerdogan bendede 1-2 yıl önce 1200s vardı suanda 1 arakdaşımda da var. Bu 1200'lerin üst kapak contasından terlemeyeni bulmak çölde kaynak suyu bulmak gibi birşey. Aslında okadar pahalı birşey degil. En son arkadaşın 1200'e 70 tl gibi bir rakama almıştık. O conta degişirken vidaların altındaki contalarıda degiştik suan ne terleme var nede başka birşey. Bir başta ayrıntı ise aynı modelde 600s aldım bunda terlemenin "T" si yok. 1200 ile 600 arasında ciddi bir ısı farkı var. Buda contların ömrünü ister istemez azaltıyor.

Şuda var arada sağ bilegin o 91 nm torku aramıyo degil.

Kazasız belasız kullanmanız dilegiyle.
    hakanerdogan bunu beğendi.

Motosikleti
    DL1000A
    Alıntı Gökhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metin bey bahsettginiz vida üst kapagı sıkan fotograftaki vidalarsa evet her vidanın altında conta olması gerekir. hatta eski 1200'üme bizzat ben almıştım.

Bu arada hakanerdogan bendede 1-2 yıl önce 1200s vardı suanda 1 arakdaşımda da var. Bu 1200'lerin üst kapak contasından terlemeyeni bulmak çölde kaynak suyu bulmak gibi birşey. Aslında okadar pahalı birşey degil. En son arkadaşın 1200'e 70 tl gibi bir rakama almıştık. O conta degişirken vidaların altındaki contalarıda degiştik suan ne terleme var nede başka birşey. Bir başta ayrıntı ise aynı modelde 600s aldım bunda terlemenin "T" si yok. 1200 ile 600 arasında ciddi bir ısı farkı var. Buda contların ömrünü ister istemez azaltıyor.

Şuda var arada sağ bilegin o 91 nm torku aramıyo degil.

Kazasız belasız kullanmanız dilegiyle.
    Teşekkür ederim, ben sorunu Kent marka kaliteli bi sıvı conta ile %85 çözdüm sayılır, contaları nereden buldunuz rica etsem?

Bu arada 91 nm stock verisi ise, benimki garanti daha fazla 91.5'tur ama daha fazladır Hemen hemen headers+düz boruya yakın bi egzozla kullanıyorum, hava filtre bölgesinde küçük oynamalar yaptım, karbüratörlerin ayarlarına da azıcık hınzırlık yaptık, depo-carb. yakıt borusunu kısalttım.

2010 600RR'ın içinden geçiyor şimdilik. Ama gaz köklediğimde depoda oluşan anaforun sesini hayal edebiliyorum, gösterge belli ediyor, çıt...çıt...çıt.... yanıp sönüyor

Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı hakanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim, ben sorunu Kent marka kaliteli bi sıvı conta ile %85 çözdüm sayılır, contaları nereden buldunuz rica etsem?

Bu arada 91 nm stock verisi ise, benimki garanti daha fazla 91.5'tur ama daha fazladır Hemen hemen headers+düz boruya yakın bi egzozla kullanıyorum, hava filtre bölgesinde küçük oynamalar yaptım, karbüratörlerin ayarlarına da azıcık hınzırlık yaptık, depo-carb. yakıt borusunu kısalttım.

2010 600RR'ın içinden geçiyor şimdilik. Ama gaz köklediğimde depoda oluşan anaforun sesini hayal edebiliyorum, gösterge belli ediyor, çıt...çıt...çıt.... yanıp sönüyor
    Conta stokta yok tabi ama İzmir'de Motostop'tan sipariş verdim, yaklaşık 20 güne geldi. Bu arada orjinal hali bana yetiyordu ama illa performansa dayalı birşeyler yapılacaksa jetkit ile motoru 120 hp'ye çıkarmak mümkün (Dyno'da...)

Motosikleti
    DL1000A
    Jet kit kulağa hoş geliyor ama şu an 8 litre yakıyor, fazlasını kaldıramam

Motosikleti
    F 650 GS
    Uzun yolda 1200s ile 5.3 lt ye kadar düşmüştüm. Ortalama hız 120 km civarıydı. Şehir içinde de en fazla 7 lt yi gördüm diye hatırlıyorum. Senin yaptıgın degişiklikler hayvanın iştahını arttırmış biraz sanırım

Motosikleti
    DL1000A
    Her binen arka lastiği değiştir çok tırtlamış diyor sardığı için, daha yepyeni Michelin Pilot Road 3 taktım 190 taban

vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6

Forumdan uzun sure uzaktım herkese selam arkadaslar..
    Sezonu kapattım alın bunu benden artık

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2549268/detay/

...

knntpl33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawa. er5-- gsf600s bandit
    bende satılığa çıkarım 3 4 aydır tek tük soran var. malum araç ihtiyacı oluştu. piyasası yok denecek kadar az.http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1286128/detay#

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    fiyatlar genel olarak düşmüş. zaten hep soyluyordum bazısı 14-15 milyar yazmış emin olun bu fiyatlar hayali. bende vardı satıyordum arkadaşlar aptal değilim ucuza vereyim. Fakat boş motora kalkıp 12-13 milyar vereni geçtim, pazarlık için arayan bile olmuyor. benim motorda 3 milyardan FAZLA extra vardı hepsini kendim nakit para aldım o halde 42 bin kmdeydi satarken 13 milyar yazmıştım. kaç aylarca satamadım arayan olmadı uzun süre. şimdi bakıyorum millet bir canta var 30 bin kmlerde 13-15 milyar yazıyor ve emin olun daha bandit diye telefonu çalmamıştır sadece sahibindenden mesaj gidiyordur. eğer satıyorsada ya çok fazla pazarlık payı vardır hani 2-3 milyar gibi ya da alan bandit aşığıdır gözü karadır. herkeze hayırlı iş versin Allah kolay gelsin.

Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatlar genel olarak düşmüş. zaten hep soyluyordum bazısı 14-15 milyar yazmış emin olun bu fiyatlar hayali. bende vardı satıyordum arkadaşlar aptal değilim ucuza vereyim. Fakat boş motora kalkıp 12-13 milyar vereni geçtim, pazarlık için arayan bile olmuyor. benim motorda 3 milyardan FAZLA extra vardı hepsini kendim nakit para aldım o halde 42 bin kmdeydi satarken 13 milyar yazmıştım. kaç aylarca satamadım arayan olmadı uzun süre. şimdi bakıyorum millet bir canta var 30 bin kmlerde 13-15 milyar yazıyor ve emin olun daha bandit diye telefonu çalmamıştır sadece sahibindenden mesaj gidiyordur. eğer satıyorsada ya çok fazla pazarlık payı vardır hani 2-3 milyar gibi ya da alan bandit aşığıdır gözü karadır. herkeze hayırlı iş versin Allah kolay gelsin.
    Arkadaşlar bizim motorların piyasasını da düşürmeyin )) valla piyasadaki fazerlardan fazlası var eksiği yok. fiyat belirlerken onları da baz almak lazım. şimdi piyasanın tam ölü zamanı dolayısıyla satan arkadaşlar sabırlı olsunlar. Mutlaka bir alıcı çıkacaktır. Her malın mutlaka bir alıcısı vardır diye düşünüyorum. Allah her kesin gönlüne göre versin.

Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Herkesin Kurban Bayramını kutluyor huzurlu mutlu ve sağlıklı günler diliyorum. saygılarımla

Ben de herkesin bayramını kutlar,sağlıklı nice bayramlara tekrar kavuşmamızı dilerim.Hemen de sorumu sorarım Metin Bey özellikle siz ve biz bu konuda çok muzdaribiz.Arkadaşlar 2006 model 650 cc lik ABS siz banditi var.Givi topcase var,Türkiye dahil bütün dünyayı aramama rağmen yan çanta bağlama aparatı bulamadım.Paralel evrenlere geçmeden önce son bir umut foruma yazayım dedim.Bu aparatın model nosunu bile bulamıyorum.İtalya da motosiklet parçaları satan bir siteye yazdım,Givinin bizim motorlar için böyle bir ürün üretmediklerini yazdılar cevap olarak.Sıyırmak üzereyim.Bilgisi oloan varsa lütfen yazsın.Heralde Türkiye de Bandit yan çantalı Bandit kimsede yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Arkadaşlar forumun kerameti herhalde.Aradığım parçanın kodu Givi PL 534.Belki benim gibi başkalarına lazım olur.Yaşasın paylaşımcılık

knntpl33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawa. er5-- gsf600s bandit
    motorturk sitesine bir bak orda yan çanta demirleri var belki senin motoroda uyan vardır

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    yeni banditçiler hoş geldiniz.
    kaliteli,arıza yapmayan motosikletlerin sayfası genelde ağır işler pek uğrayan olmaz mesela ben durmadan geziyoruz bakımdan bakıma servise uğrarım yola devam ,senede 20.000 km olmuş
    motor gidiyor,arıza derdi yok,yakıt derdi yok geriye yolların tadını çıkartmak kalıyor.Japon yapmış maşallah diyelim.
    benim anlamadığım bir nokta var bazı arkadaşlar diyor bu motorun ederi bu nerden belirliyorsun kardeşim,üretimi olmayan motosikletin piyasası serbesttir işine gelen alır işine gelmeyen almaz kimseye zorla motor satmıyorlar.
    bedava motor var desek herhalde bir sürü uyanık düşer.ben aslında bu düşüncedeki insanlara Türk tipi diyorum.
    Yeni olsun,az km,kazasız,bakımları yapılmış,masrafsız ama piyasasının altı olsun.
    ben geçen sene 10.500 'e almıştım motoru mesela 38 binde satış fiyatım 11.300 bunda bir abeslik göremiyorum.3 ay bandit 600 S aramıştım temiz orjinalini bulacağım diye.

yan çanta demiri soran arkadaşa cevaben 1200'ün yan çanta demiri uyarsa bir arkadaşımda satılık vardı 300 tl istiyordu.

kazasız belasız yolculuklar dilerim şimdiden 29 EKİM Cumhuriyet Bayramınızı Kutlarım.

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler