Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

2.490ytl ye 150cc lik ATV ler geliyor....Fiyatlar acaip düştü beyler bi bakın ! !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Getirilen motorlar piyasaya sürülen/sürülecek olan motorların aynısı. Bilgiler aşağıda.

Bülbül 150 = Kanuni Hussar
    Şirin 100 = Kanuni Classic 125
    Fanatik 150 = Mondial 150
    HS 100 CUP = Kanuni Elite 100

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    full_maniac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olsun yaww değişik alternatifler işte 3-4 ay kullanıp satarsan fazlaca bi sorun çıkarmaz heralde

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı
    1) Bu fiyata Made in Japan...vs olma ihtimali var mı ki..?
    2) Sen Çin malından bu kadar mı bezdin?( ?)
    Abim motorunu yeniledi Çin Malı alternatifler de var dedim. Yamaha Japon malı bana Çin Malımı al diyorsun pehhh tarzında sözler sarfetmişti. Yamaha'sını teslim aldıktan sonra 1 ay boyunca biz motorun üzerindeki Made in China yazısını görmeyelim diye motorun sağ tarafı duvara bakacak şekilde park etti.

Sence Japon bildiğin motorların ne kadarı Japon veya (neredeyse her üretimde) çin malının girmediği bir alet makine gösterebilir misin?

Tabiiki Çin Malı. Sevgili enis89 Ne ye istinaden dudak büktüğünü anlamadım. Çin malı motorlar gelmese yüzlerce orta halli motor sever ya artık tedavülden kalkmış motorlar alıp cebelleşmek zorunda kalacaktı ya da motosiklet sahibi olmayı sadece hayal edecekti. Daha 16 yaşındasın motosiklet kullanma zamanın gelmek üzere

Çin üretimi malzemenin veya üretiminin girmediği bir sektör yok denecek kadar azdır. Bunu unutmamak lazım.

Çin malı Küçük ve ucuz arabalar gelsin Arabada alacağım. Hadi bakalım bekliyorum. Belki Çin Malları; tekel olmuş, yüksek fiyatlarla tüketiciyi zorlayan firmalara bir ders verir.

Yedek parça teknik servis yakıt kullanıma uygunluk ihtiyaca cevap verme bunlara bakmak lazım. Nereli olduğunun ne önemi var. Zaten son bir senede gelen motorlar neredeyse hep aynı markalar ve isimler farklı sadece

Bülbül ve Şirin isimleri de güzel bence. Sparrow deseler Sweet veya cute deseler kimse tepki göstermeyecek. Hayabusa olunca iyi şahin olunca kötü mü?
    Türkçe kullanmak. Türkçe ye yabancı kelime sokmamaktan bahsediyoruz Türkçe isme tepki gösteriyoruz. Firmayı tebrik etmek lazım.
    Sadobey

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    sado ağzından bal damlamış
    çin ülkeye parasına göre üretim yapar
    bilgisayarların hepsi çinde üretilir siz düşünün

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Abi onu bunu bilmem de isimler kopardı beni ya
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı Sadobey adlı üyeden alıntı

Bülbül ve Şirin isimleri de güzel bence. Sparrow deseler Sweet veya cute deseler kimse tepki göstermeyecek. Hayabusa olunca iyi şahin olunca kötü mü?
    Türkçe kullanmak. Türkçe ye yabancı kelime sokmamaktan bahsediyoruz Türkçe isme tepki gösteriyoruz. Firmayı tebrik etmek lazım.
    Farklı bir bakış açısı...Katılmamak elde değil.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sadobey bakış açın ve duyarlılığın için seni kutluyorum. (katıldığı için olcan138'i de) ben de aynı düşünüyorum. bu motorlar çin malı ve muhtemelen dökülecek (ucuz etin yahnisi misali). adamlar eminim senin gibi (bizim gibi) düşünerek bu isimleri vermişlerdir. öyleyse onları da kutlarım.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Farklı bakış açısını sunanlarla, katılanlara:
    Üretim Çin olduktan sonra adı Türk olsa ne yazar. Kendiniz üretin ondan sonra koyun Türkçe isim önünüzde eğilelim.

Mc Donalds'ın adı Mc Davud olsa ne olacak, yine ABD'ye gitmeyecek mi paralar
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

serhat_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 olacak
    bende mi motor üretsem ne?burda zaten çok seviliyor uyduruk motorlar.
    agrasifim,kompleksliyim,sinirliyim,ekşi sözlük yazarıyım...

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    Alıntı serhat_fb adlı üyeden alıntı
    bende mi motor üretsem ne?burda zaten çok seviliyor uyduruk motorlar.
    Abicim mesele uyduruk motorun sevilmesi olayı değil bütçe olayı. Kim ne derse desin herkezin içinde kıyısından köşesinden bir motor aşkı var ama bir otomobilin fiyatında yada yarı parasında bütçeyi herkezin ayırma imkanı yok. Ne yapsın bu kişi, içinde bir aşk olarak kalsın ve kanasınmı motor olayı. Elbetteki ayağını yorganına göre uzatacak ve paşalar gibi alıp binecek motoruna. Ama bide şu varki bizim milletçe yaptığımız hatadır zaten kriter sıralaması şudur:
    1- Tipi güzel olacak öncelikle
    2- Fiyatı ucuz olacak
    3- Az yakacak
    4- Parçası çook ucuz olacak
    5- Aksesuar fiyatı önemli değil
    6- Yıllarca tık demeden gidecek
    Yok böyle bir dünya tabiki. Ne dersek diyelim çin malı motorlar sayesinde daha çok kişi motorla tanıştı, şimdi bu motorları kullanan kişiler "Ya acemiliğimi iyice atayım servisi güçlü markalı bişi alacağım" diyebiliyor. Markalı modellerin fiyatlarıda yavaş yavaş makul şekillere geliyor artık fiyatta bi kolaylık olmasa ödeme seçeneklerinde alternatifler çoğalıyor, burda çin mallarının katkısı inkar edilemez. Dediğim gibi o bütçenin karşılığındada beklentilerin uç seviyelerde olmasıda ayrı bir hata. 300YTL'ye motor alıp honda performansı, kalitesi, servis ağı,beklersen yanılırsın. Konu hep aynı yerde dönüp dolaşıyor ama ne yaparsınki insanoğlu işte hep daha iyisi ve daha ucuzunu istiyo
    GÖZLERDE YAŞ YOKSA RUH GÖKKUŞAĞINA SAHİP OLAMAZ

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu Atv motorun 2490 YTL lik fiyatına %37 lik ÖTV dahil mi ?
    Değilse fiyatı 3411 YTL ye tekabül ediyor !

Motosikleti
    Çift mesaj yollamışım Bu mesajı silemedim pardon

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı
    Farklı bakış açısını sunanlarla, katılanlara:
    Üretim Çin olduktan sonra adı Türk olsa ne yazar. Kendiniz üretin ondan sonra koyun Türkçe isim önünüzde eğilelim.
    Türk malı mı ooooooo diyen de biz değilmiyiz dostum. Şimdi de Çin malımı oooo diyoruz. Farkeden birşey yok. yerli malı desteklemeyen laf sokan da biziz. Yerli malı desteklemeyen de. Türk Malı olum dandiktir kullanmam diyen de. Türk Malı nı kalitesiz üreten üreticiyi engellemeyen ve bu düşünceyi halka yükleyen de. Ürettiğimiz önünde eğilmemişiz demek ki? Hep dedikodu yapmışız. Okumuşsunuzdur sitede ilk Türk otomobili diye. Benzini koymayı unutmuşlar. Benzin olmayınca haliyle araba durmuş . Cumhurbaşkanı tanıtırken araba bozuldu demişler. Sonrasında Anadol üretilmiş hala insanlar konuşuyorlar. Bir araba yapmışlardı Eşekler kaportasını yiyor diye. Her iki lafımızda bir kendimizi kötülüyoruz.

Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı
    Mc Donalds'ın adı Mc Davud olsa ne olacak, yine ABD'ye gitmeyecek mi paralar
    Türkiye'de ekmek arası köfte yapılamıyor mu? Biz de kendi patatesimizi parmaklarımızla yiyemiyor muyuz? Belki Mc Davut yıllar önce fast food u icat etmiştir. Emin ol ki dostum Prometheus Eğer ilk fast food'u bir Türk açmış olsa. Ne biçim ekmek lan bu top gibi köfte ninde içinde ne var belli değil hemde kocaman. Medeniyetsiz olum bu adam patatesi elle yediriyor. Biz batılılaşmaya çalışıyoruz gelmiş elle yemek yediriyor gerici lan bu adam kapattıralım bu dükkanı demez miydik? Biz bizi biliriz ;) Bak elin amerikalısı nasıl çaktı kültürünü bize dimi.

Gelişmiş ülkelerde kendi kültürüne saygılı ülkelerde diyeyim daha doğru olacak . Bir ürün gelmeden önce Dil Kurumu Benzeri bir kurum kendi dilinde isim verir onaylar sonrasında ülkeye ürünün girişi yapılır. Almanya örnek.

Hemen en yakınımdaki en basit aletlerden örnek vereyim Ayağımın yanında Adsl modemime bağlı olan basit splitter cihazım. Mutfakta kullandığımız blender. Motorumuzdaki reflektör. Yediğimiz fast food.

Neden bunları Türkçe kullanmıyoruz. Neden TDK buna göz yumuyor. Türkçe karşılıkları mı yok?

İşte birebir karşılıkları.
    splitter=bölüştürücü, paylaştırıcı
    blender=karıştırıcı
    reflecter=yansıtıcı
    fast food=hızlı yemek

Bunlar benim düşüncelerim. Katılmak zorunda değil kimse. Ortak bir nokta mutlaka vardır aramızda. Vatan sevgisi, Motor sevgisi, Motosiklet.net önemli olan paylaşabilmek sevgiyle önyargısız.
    Sadobey

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Arkadaşlar Kanuni dediğimiz şirketin fabrikası Çin'de mi? Eğer öyleyse çinliler acaba "kahrosun Türk emperyalizmi, kahrolsun emek sömüren Türk işadamları" diyor mudur?

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    arkadaşlar kızmayın ama şimdi siz bir motorcu toplantısına gideceksiniz orada yeni katılan ve sizi tanımayan bir kişi sizin motorunuz ne diye soracak siz ne cevap vereceksiniz vallah benim motor süper bülbül bir ses var akıllara zarar benim bir motorum var çok şirin markası ne ee şirin abi artık bu işinde ...... çıktı yani kısacası herkes aynı tip motor u değişik markalarla çıkarıyor
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    türkçe isimleri yadırgamayın . fiatın tofaş markası ve kuş serisi ile türkiye de sattığını da tabi... murat 124 murat 131 şahin doğan serçe... zaten türkçe ismlere tepki aslında batılı isimlere alışkanlıktan kaynaklanıyor.

desertnight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRUVA TR 250-4

SİTE YAYINA GEÇMİŞ NİHAYET
    [SIZE="2"][COLOR="Red"]ÇİN olsun JAPON olsun ama önce İNSAN olsun[/COLOR][/SIZE]

slayer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelis
    arkadaşlar çin malı kötü olabilir ama bütün japon firmalar 125 cc ve altı motorları çinlilere yaptırıyorlar örneğin yamaha ybr 125cc çinde üretiliyor. yani o kadar tüü kaka malları yok adamların sonuçta motosiklet bu can taşıyor ne kadar dandik yapabilirler ki.

melbur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX R 1000
    Alıntı slayer adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar çin malı kötü olabilir ama bütün japon firmalar 125 cc ve altı motorları çinlilere yaptırıyorlar örneğin yamaha ybr 125cc çinde üretiliyor. yani o kadar tüü kaka malları yok adamların sonuçta motosiklet bu can taşıyor ne kadar dandik yapabilirler ki.
    +100000000000
    [B][CENTER]MoToRiZe 07 Antalya[/CENTER][/B]
    [CENTER]HIZLI YAŞA GENÇ ÖL Kİ CESEDİN YAKIŞIKLI OLSUN[/CENTER]

Motosikleti
    Bu Omi motor ne oldu battı mı ?

İsmi pek duyulmuyor !

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler