Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
22. sayfa BirinciBirinci ... 122021222324 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 mfh (Cup) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Ose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun
    eyvallah . satılık cub, lazımsa irtibata geçebilirsin.sahibinden.comda var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    windyi kaça aldınızı

windyi kaça aldınızı
    1300 +devir sigorta derken 1550 yi buldu

HanzoLife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    araştırmaya gerek yok 125lik yaptıgında 90 kesin yapar benim motorum 100lük 90-100 yapıyor test etmedigimiz araç gps de kalmadı 90 ile giderken sollamadıgım motorda kalmadı cg tipi motorlar çok bonkör :D 90 ile gittigimde bi motoru sollamıştım adam arkadan bana baka kaldı kim bilir ibresinde kaç yazıyordu :D bide 100lük motor olunca tam dikkat çekiyorsun ama dedigim gibi hocam senle benim aramda boy kilo oranı fazla bunuda 25cc kapatır diye düşünüyorum roday flnda size kalmış... 125lik yaptırdıgınız zaman 110luk silindiri bana hediye ederseniz sevinirim kendi motoruma taktıgımda sizinde 125lik cubla karşılaştırırız

hocam açıkcası sizin motorun hızını ben anlayamadım. sizinle aynı motoru kullananlar 70-75-80 görmek için kıçını yırtıyorlar bu nasıl bir tezat

ayrıca benim tay 5.65kw MFH den güçlü ben düz yolda en fazla 80 diyebiliyorum. Eğimli yolda hiç denemedim. Bu hızları eğimli yolda yapmış olabilirmisiniz? Kilonuz kaç?

bugün windy i denedim . son hızını merak ettim. gps te 86 km yazıyordu . ibresinde 100 yazıyordu . cubla arasında fazla fark yok 16 km oynuyor topu topu .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    ben benim cubla bugün düzde 110nu gördüm benim ibrede hata yok gpslede ölçtük çeşitli otomobillerlede ama o hızda hiç güven vermiyordu nedense zevk meselesi windy tekrardan hayırlı olsun ama 16km için vergi+yakıttan vazgeçilirmi orasını bilmiyorum...

yakıt konusunda windy cup ile aynı. litreye 50 km gidiyor.tabi 55 km hızı geçmez isen. hız olayında ise cub a göre güven veriyor 80 km hızda. egzos u hafiften geldik yakıtı daha tasarruflu kullanıyor.

Motosikleti
    Derbi ETX
    Arkadaşlar, bende mh drift var. motor büyük geliyor, onu satıp cup motor almayı düşünüyorum.
    Bu mondial 100 sfs cup, yeni cıktı. Almaya değer mi yoksa mh drift ile devam edeyim mi?
    Mh drift 1 litre 30km civarı gidiyor. Sizin cuplar ne kadar gidiyor 1 litre ile?
    100 sfs nasıldır? teknik özelliklerini aşağıda
    Değerli yorumlarınızı eksik etmeyin.

1. Motor : Tek Silindir, Dört Zamanlı
    2. Silindir Hacmi (cm³) : 97
    3. Silindir Çapı ve Strok (mm) : 50.00x49.50
    4. Sıkıştırma Oranı : 8.5 ± 0.1 : 1
    5. Max. Tork : 6.4 Nm at 5500 min-1
    6. Max. Güç : 4.4 kw at 8000 min-1
    7. Max. Hız (km/h) : 80
    8. Rölanti : 1500 ± 100 min-1
    9. Şanzıman : Yarı Otomatik / 4 vites
    10. İlk Vites Oranı : 2.833
    11. Son Vites Oranı : 0.958
    12. Çalıştırma Metodu : Elden ve Ayaktan Marşlı
    13. Soğutma Tipi : Hava Soğutma
    14. Yağlama Tipi : Yağ Pompası
    15. Ateşleme Tipi : CDI
    16. Debriyaj Tipi : Islak Tip / Çoklu Plaka
    17. Fren Tipi (Ön/Arka) : Disk / Kampana
    18. Frenleme Metodu (Ön/Arka) : El ile / Ayak ile
    19. Lastik (Ön/Arka) : 2.50 - 17 / 2.75 - 17
    20. Yakıt Tankı Kapasitesi (L) : 4.2 ± 0.1
    21. Ağırlık (Kg) : 97± 3
    22. Max Yükleme Kapasitesi (Kg) : 150
    23. Boyutlar U-G-Y (mm) : 1900x700x1080
    24. Dingil Mesafesi (mm) : 1250

cup u zorlamaZ isen litreye 50 km gider ama zorlarsan içer örnek istersen honda inova var şehir içinde 100 km de 2 litre yakarken uzun yolda 3 litre yakıyor. bendeki cup mondial ukh spor kullanım da litreye 43 km gitti. normal kullanım da litreye 50 km götürüyor. yeni model sfs de aynıdır hemen hemen. ama drift 40 götürmesi lazım. bi hava ayarı yaptır. boy kilo kaç
    oyunageldim bunu beğendi.

Motosikleti
    Derbi ETX
    Alıntı samet6630 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cup u zorlamaZ isen litreye 50 km gider ama zorlarsan içer örnek istersen honda inova var şehir içinde 100 km de 2 litre yakarken uzun yolda 3 litre yakıyor. bendeki cup mondial ukh spor kullanım da litreye 43 km gitti. normal kullanım da litreye 50 km götürüyor. yeni model sfs de aynıdır hemen hemen. ama drift 40 götürmesi lazım. bi hava ayarı yaptır. boy kilo kaç
    1.80 boy 91 kilo, cup motorun ustunde biraz fazla durabilirim ama bu yeni sfs toplu duruyor.
    drifti yeni aldım sayılır 1200km de.
    drift kullanıcıları baslıgında da sormuştum, cub az yakar, hafiftir, kullanımı kolaydır ama drift kadar rahat değildir, basarsın gitmez cevabı aldım.
    Antalya da şehir içinde kullanıyorum, hız yapılamıyor zaten trafik belirli saatlerde iyice sıkışıyor. drift ile kalıyorum öylece, debriyajda elde, soğudum driftten

bunun birde yazı var, kışın trafik böyle ise yazları daha da aşırı olur.
    bana akıl verin lütfen, canım çok sıkkın bu konuda drifti yeni aldım zaten vitesli kullanmamıştım daha önceden.
    cub motor da kullanmadım, alınca yine aynı şey olmasından endişe ediyorum.

drifti almadan önce motordan ne istediğimi gerçekten bilmiyormuşum.
    şimdi biliyorum, küçük olsun, rahat olsun, trafik ışığında uzayan 50-100-200metre kuyrukta rahatça aralardan ilerleyeyim, az yaksın, iyi olmayan yollara boşuna vergi vermeyeyim.
    debriyaj, gaz, sıkışan trafik, derken iyice keyifsiz olmaya başladı drift.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.80 boy 91 kilo, cup motorun ustunde biraz fazla durabilirim ama bu yeni sfs toplu duruyor.
    drift kullanıcıları baslıgında da sormuştum, cub az yakar, hafiftir, kullanımı kolaydır ama drift kadar rahat değildir, basarsın gitmez cevabı aldım.
    Antalya da şehir içinde kullanıyorum, hız yapılamıyor zaten trafik belirli saatlerde iyice sıkışıyor. drift ile kalıyorum öylece, debriyajda elde, soğudum driftten

bana akıl verin lütfen, canım çok sıkkın bu konuda drifti yeni aldım zaten vitesli kullanmamıştım daha önceden.

şimdi biliyorum, küçük olsun, rahat olsun, trafik ışığında uzayan 50-100-200metre kuyrukta rahatça aralardan ilerleyeyim, az yaksın, iyi olmayan yollara boşuna vergi vermeyeyim.
    antalyanın yolları benim bugüne kadar gördüğüm en iyi yoldur herhalde. turistik bir il olduğu için mi bilmiyorum gayet düzgün hatta antalya alanya arasındaki yol sıfır asfalt kaymak gibi. iki sene antalyada yaşadım oradan biliyorum. cup motor 90-100 kilo arası senin motor 120 civarı olması lazım. cup 6-7 hp iken seninki 13 hp ben olsam değişmezdim düşük hızlarda 5-6 bin devri geçmediğin zaman gaz kolunuda yavaş yavaş çevirirsen gazı yedire yedire senin drift te cup tan en fazla 200-300 gr fazla yakar tabi tahminim. debriyaj vites olayınıda zamanla alışırsın bence ani karar verme. drifti arama sonrada birde

Motosikleti
    Derbi ETX
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    antalyanın yolları benim bugüne kadar gördüğüm en iyi yoldur herhalde. turistik bir il olduğu için mi bilmiyorum gayet düzgün hatta antalya alanya arasındaki yol sıfır asfalt kaymak gibi. iki sene antalyada yaşadım oradan biliyorum. cup motor 90-100 kilo arası senin motor 120 civarı olması lazım. cup 6-7 hp iken seninki 13 hp ben olsam değişmezdim düşük hızlarda 5-6 bin devri geçmediğin zaman gaz kolunuda yavaş yavaş çevirirsen gazı yedire yedire senin drift te cup tan en fazla 200-300 gr fazla yakar tabi tahminim. debriyaj vites olayınıda zamanla alışırsın bence ani karar verme. drifti arama sonrada birde
    Şehir içi yollar yıllardır aynı, yerli yersiz çukurlar, bilmem ne kapakları, tümsek veya çukur yamalar. Senin dediğin yollar büyük çevre yolları, güzel, fakat şehrin merkezindeyim, gideceğim yerler belli.
    Böyle bir şehre az bile, yeni yol yapıyorlar, bir ay sonra gider çalışması başlamış, bilmem ne hat döşeniyor.
    Motorum iyi gidiyor, 6 bin devri geçirtmiyorum, benim canımı sıkan trafik ve hiçe sayılma 2 vites 40km gidiyor 3 atıyorum rahatlıyor, oda ne aracın biri önüme fırlayıveriyor, ışıklarda dediğim gibi hareket ettiremiyorum, inadına geçebileceğimiz arayı kapatan sürücüler var.

Şunu da ekliyeyim, motor yığılmasın diye vites düşürürken verdiğim aragaz bile zahmetli gelmeye başladı.
    Yorum için çok teşekkür, dediğim gibi bende pişman olur muyum evresindeyim, bu böyle şu söyle tavsiyelere çok ihtiyacım var.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    sen scooter düşün bence o zaman vites deiştirmek sıkıntı ise ;) cup kesinlkile bi drift kadar uzamaz gücü belli torku belli. kıvraklık ta sana bağlı. kendimden örnek vereyim ybr ile motor kullanmaya başladım ben antalya da virajlarda yatamıyordum bile bir gün arkadaşın asya marka cg sine artçı olarak bindim bir viraj girşi vardı arabalrın arasından makas atışı vardı donuma yapacaktım. sonradan bu dandik lastikli çinli ile yapıyorsa bende yaparım gibisinden başladı her şey. şimdiki motorumda cg üzerinde adi lastik var ama yazın kuru yerde virajlarda orta ayaklığı sürttürüyordum. şehir içinde arabaların arasından bisikletliler geçemezken. Paket servisçiler cesaret edemezken ben sıfıra sıfır geçiyorum. alışma süreci bence seninki

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı samet6630 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi innovay'mış bu merak ettim doğrusu
    Şehir içi 2 litre şehir dışı 3 litreyse fizik kanunlarını değiştirmek gerekicek
    Ben 50_60 km hızlarda 1.8 litre tükettim,sizin dediğiniz değeri yakalamak için 120_130 basmak lazım herhalde
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.
    http://yu-mu.blogspot.com/2012/12/fotograflar.html

Motosikleti
    Derbi ETX
    Vitesinde değilim ben, uzamasında da değilim. o debriyaj yok mu o işte sorunum, akmasını geçtim damlamayan trafik sorunum ve yakıt.
    gaza geliyorum basıyorum ama tehlikeli, bu trafikte. cub motor ideal gibi. ben sana özel mesaj atayım.

Arkadaşlar görüşlerinizi bekliyorum, yardımcı olun bana lütfen.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Herkes orda bi dursun bakalım beyler Ben geldim

bende motoru ilk aldıgım zamanlar bi driftci takas önermişti kabul etmemiştim hocam...

1. Mondialin en iyi cubu 100mfhdır... ve üretimini durdurdu.
    2. 2013ten sonra ondan daha güçsüz olan ve dandik olan sfsyi üretti
    3. Benim cubla daha bugün 120km yol gittim 10-12 lira yaktı
    4. hız olarakda kilit gaz 100-110 arası gittim hızım gps ilede aynı çıktı otomobillerilede hata yok ibrede
    5. Hız sizi aldatmasın benim kilo 59 boy 168 yani hem hafifim hemde boy kısa oldugu için rüzgar kesmiyor fazla
    6. Cub tüm motorlardan rahattır debriyaj derdi yok
    7. bugün 3 defa cbr600rr kalkışta 3. vitese kadar aldım çünkü gaz açsa tekere gelir bizde öyle dert yok
    8. Aşırı seridir cub motorlar kullanmasını bilirsen hızda yapar...
    9. Ne yazıkki sizin boy ve kilo oranınız bi cuba göre çok yüksek..
    10. En fazla 70 yaparsınız yakıtı biraz fazla harcarsınız..
    11. Size önerim 2.el mfh bulursanız alın mondialin diğer cublarına bulaşmayın....
    12. Piyasadaki en iyi en seri cub 100mfh dır..... (100cc bazında)
    13. Saygılar
    13. Saygılar

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkes orda bi dursun bakalım beyler Ben geldim

bende motoru ilk aldıgım zamanlar bi driftci takas önermişti kabul etmemiştim hocam...

1. Mondialin en iyi cubu 100mfhdır... ve üretimini durdurdu.
    2. 2013ten sonra ondan daha güçsüz olan ve dandik olan sfsyi üretti
    3. Benim cubla daha bugün 120km yol gittim 10-12 lira yaktı
    4. hız olarakda kilit gaz 100-110 arası gittim hızım gps ilede aynı çıktı otomobillerilede hata yok ibrede
    5. Hız sizi aldatmasın benim kilo 59 boy 168 yani hem hafifim hemde boy kısa oldugu için rüzgar kesmiyor fazla
    6. Cub tüm motorlardan rahattır debriyaj derdi yok
    7. bugün 3 defa cbr600rr kalkışta 3. vitese kadar aldım çünkü gaz açsa tekere gelir bizde öyle dert yok
    8. Aşırı seridir cub motorlar kullanmasını bilirsen hızda yapar...
    9. Ne yazıkki sizin boy ve kilo oranınız bi cuba göre çok yüksek..
    10. En fazla 70 yaparsınız yakıtı biraz fazla harcarsınız..
    11. Size önerim 2.el mfh bulursanız alın mondialin diğer cublarına bulaşmayın....
    12. Piyasadaki en iyi en seri cub 100mfh dır..... (100cc bazında)
    13. Saygılar
    13. Saygılar
    Nasıl yani ??? 100-110 arası gittiniz ve 2 litreden az yaktı ? Hocam bu değere inanmamızı mı bekliyorsunuz.. Cbr olayı da hacı muratla duran Ferrari'yi geçmek gibi olmuş. Kusura bakmayın da biraz fazla övdünüz şu mfh'yi...
    oyunageldim bunu beğendi.

Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi innovay'mış bu merak ettim doğrusu
    Şehir içi 2 litre şehir dışı 3 litreyse fizik kanunlarını değiştirmek gerekicek
    Ben 50_60 km hızlarda 1.8 litre tükettim,sizin dediğiniz değeri yakalamak için 120_130 basmak lazım herhalde
    yazıyı aynen aktarıyorum . linkide aşagıda
    Uzun yol olarak Ankara-Bolu (200 km’lik yol, gidiş ablamla birlikte 2 kişi, dönüş yalnız başıma) ve Ankara-Amasra (350 km) seferlerim oldu Yukarıda bahsettiğim 3 lt/100 km yakıt sarfiyatını işte bu uzun yollarda gördüm
    linkide bu http://www.deretepe.net/faydali-bilg...nova-inceleme/

cup motorlar şehiriçinde az yakar buna kimsenin bir şey dediği yok . ama şehirdışında cup, süratle gidebilmek için daha çok gaz açacaksın daha çok devir vereceksin. sonuç yakıt israfı. ayrıca ınova da tel jant +ince lastikler kullanılmış buna rağmen yakıtı bu şekilde yakıyor. benimde mondial ukh var oda litreye 50 km götürüyor ama uzun yolda 40 a iniyor .uzun yolda motor redlıne modunda gittiği için fazla yakıyor . sonuç itibariyle cuplar şehirçi motorudur. uzun yola gelmiyor .

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:04 ----------

Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster

şehirçi kalabalıksa cub al ozaman . debriyajlı motor kalabalık trafikte tat vermemeye başlar. sen sfs al ozaman ,alırken arka hatta ön jantı 18 attır. motor altında kaybolmasın.

Motosikleti
    Derbi ETX
    cg motor kullandınız mı arkadaşlar, pişman olmayayım sonra.
    cevaplar için teşekkür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Cg ye hiç bulaşma benim arkadaşda 200cclik olanı var daha bugün 450 lira parça aldık çok yakar çok kaçar sonuç musalla taşı
    Bide cub motor kullanmayanlar mümkünse yorum yapmasın ve boyunuz 170 den uzun kilonuzda 60 dan fazla ise gene motorda sorun aramayın...

REKLAM ALANI
22. sayfa BirinciBirinci ... 122021222324 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)