Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Kymco Agility 125 / Agility City 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Teşekkürler Alp ve Asım abi. Kayışı kdv dahil 47,50 tlye aldım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:09 ----------

Alıntı alp_toker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı satışlar ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:41 ----------

Mobil in 10W-40 motor yağı kullanıyordum ben ama city im için ... Ama son bakımda Opet in yeni ürettiği yağ konuldu pek bi fark yok bir değişiklik hissetmedim. Agility ler için de 10W-40 kullanılıyordur büyük ihtimal
    Agılıtyler için 10\40 diye bişey yok yağ olayı farklı birşey.
    Kışın 10\40 uygun olur ama yazın 15\50 tavsiye ediliyor hararet riskine motorun kesilmemesine karşı.

O rakamlar yağın sıcaklık değerleridir.
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_toker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City,TVS Apache,Next Yamaha Xmax 250
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:09 ----------

Agılıtyler için 10\40 diye bişey yok yağ olayı farklı birşey.
    Kışın 10\40 uygun olur ama yazın 15\50 tavsiye ediliyor hararet riskine motorun kesilmemesine karşı.

O rakamlar yağın sıcaklık değerleridir.
    hmm bunu bilmiyodum ;) ben koyarken üzerinde 10W 40 ı gördüm de ondan eywallah öğrenmiş olduk
    %80 Loading ... 2016 Yamaha Xmax 250

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı cenkgo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinize merhaba motoruma yağ alıcam da hangi yağı kullanmalıyım kaçlık olmalı yardımcı olursanız sevinirm
    Şayet servise gitmiyorsanız piyasadan 10W40 bir yağ almanızı öneririm.

Ben son yağ değişiminde Mobil 1'in 10W40 Extra 4T isimli yarı sentetik yağını kullandım fakat bir sonraki yağ değişimine Mobil 1 Newlife 0W40(tam sentetik) yağını kullanacağım.

Motosiklet için 1 lt. yağı ortalama 15-20 TL arasında alabilirsiniz. (benim kullandığım Mobil 1 Extra 4T 20 TL civarlarında)

Tam sentetik yağlar biraz daha pahalıdır.

Yağ uzmanı birisinden öğrendiğime göre piyasada motosiklet yağı diye satılan ürünlerin pazarlama stratejisi imiş.

O nedenle ben artık otomobiller için kullanılan yağlardan kullanacağım.

Motosiklet için üretilen yağ API SG sınıfı iken (90'lı yılların yağ teknolojisi )otomobillerde kullanılan tam sentetik yağlar günümüz teknolojisi olan API SM sınıfı (SG ile SM arasında sırasıyla SH,SJ ve SL de var)

Mesela Castrol Power 1 Scooter denen yağ ; bu yağ API SG ve Jaso-MA sertifikalı.

Scooterlar için Jaso MA sınıfı yağlar tavsiye edilmiyor. (işten anlayanlar tarafından)

Yanlış hatırlamıyorsam Jaso MA sınıfı yağlar,motoru aynı yerde bulunan motorların(scooter dışı diğer motorların) vites kaçırmaması için daha kalın yapıda üretilmiş.

Scooterlarda şanzıman motor bloğu ile aynı yerde değil. Biz şanzıman için SAE 90 kullanıyoruz. O nedenle Jaso MA bizi ilgilendirmiyor.

Yahu galiba işleri biraz karıştırdım ama bizim bilgiler sakat değilse göz çıkarmaz herhalde

Eyvallah kardeş bilgilendirme için.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:58 ----------

Arkadaşlar şu ilana bir bakınız :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0641519/detay?
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    MARKAYI KÖTÜLEMEK İÇİN KOYULAN BİR İLAN DEĞİLSE BENİM ADIM İSİM DEĞİL!!

Yağ konusu çok karışık Asım abi araba yağı biraz daha kalın olmaz mı ?
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Kardeş, otomobiller için kullanılan tam sentetik yağlar bizim tasavvur ettiğimiz anlamda kalın değil.

Hatta fazla km yapmış araçlar için tam sentetik yağ önerilmiyor yağın ince olması hasebiyle aracın motoru yağ kaçırıyor diye.

City'nin olduğu ilandaki parça sorunu sanırım doğru.

Birçok City kullanıcısı (buradan da alp toker) yedek parçadan şikayet ediyor.

Motosikleti
    MARKAYI KÖTÜLEMEK İÇİN KOYULAN BİR İLAN DEĞİLSE BENİM ADIM İSİM DEĞİL!!
    bence şikayette haklı baksana adam bulamamış orjinal parçaları vidalarla fln tutturmuş , en komiğinden benim aynam kırıldı yaklaşık 3 ay önce, Aydın Usta (göztepe) ya gittim allahtan o anda kazalı pert başka bi city vardı onun aynasını takıverdi , yoksa hakkaten yedek parça yollamıyolar çok acayip dimi

bende yakında ilan koyarsam şaşırmayın ramazan da bitti debrijayı bekliyorum hala bakalım ne zmn gelecek SİLKAR duy sesimi REZİLSİNİZ !!

Motosikleti
    Agility City 125
    merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 2 hafta önce agily city 125 aldım.Motor bilgim çok olmadığı için size bir kaç soru sormak istiyorum.300 km dolduktan sonra kardeşim motoru çanakkale servise götürdü orda sadece yağ değişimi yapılmış ,15 w 40(dört mevsim) kitapçığında yazmasına rağmen,ordaki usta mobil1 10w40 haricinde yağ kullanırsan garantiden çıkar tavrı yapmış,herşey benim ellimde demeye getirmiş ve mobil 1 4 t yağ değişimi için 25 tl almış ben parasında değilim,ben hem tavrındayım hemde kitapçıkta önerilen yağ koymamasında dolayı kızgınım,yarın kymco merkezi arayacağım bakalım ne diyecekler,imkan varsa ilçedeki başka servise gitmeyi düşünüyorum böyle hakkım varmıdır,yarın ben kendim yağı castrol 15w40 değiştirsem motorda bir sorun olurmu,birde sanzıma dişlilerin yağına bakmamış bu konda ne yapabilirim.
    Bu arada çanakkaledeki servisteki ustayla tanışmadım ama bende kanısı daha motor istanbuldan geldikten sonra toplamış 3 vida artmış demiş daha sonraki günler kullanırken plaka tarafındaki altığın oynadığını farkettim birde baktım alt kısıma 3 vidalık kısım var kendim monte ettim,bu sebepten bu arkadaşa bir gram güvenim yok,gerekirse servis için bursaya bile gidebilirim.böyle bir hakkım var mı ? sanzıma dişlilerin yağı azaldığını nasıl bakabilirim.Umarım çok soru sormadım.

salih9033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City
    Arkadaşım daha yukarda yazan mesajlarımı okursan anlarsın çanakkale akyüz motorun nasıl olduğunu ... Bende çanakkale liyim adam bana dedi gel motora xenon takalım , çakar takalım dedi ben de gittim arkadaşa taktırdım para yabancıya gitmesin diye adam yağ koyarken gördü xenonu falan diyor bana garantiden çıkarcam seni bunu sökmezsen diye aynen senin dediğin gibi illa benim yağımı koyacan diyor bu arada 10w-40 15w-40 önemli değil kafana takma motor yeni o yüzden yarı sentetik 10w-40 koyuyor daha iyi yani.Devamına geleyim garantiden çıkarırım dersede çek resti çıkarırsan çıkar de aynen benim gibi zaten motorda önemli birşey olmaz 2 senede merak etme...

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı bonjurkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 2 hafta önce agily city 125 aldım.Motor bilgim çok olmadığı için size bir kaç soru sormak istiyorum.300 km dolduktan sonra kardeşim motoru çanakkale servise götürdü orda sadece yağ değişimi yapılmış ,15 w 40(dört mevsim) kitapçığında yazmasına rağmen,ordaki usta mobil1 10w40 haricinde yağ kullanırsan garantiden çıkar tavrı yapmış,herşey benim ellimde demeye getirmiş ve mobil 1 4 t yağ değişimi için 25 tl almış ben parasında değilim,ben hem tavrındayım hemde kitapçıkta önerilen yağ koymamasında dolayı kızgınım,yarın kymco merkezi arayacağım bakalım ne diyecekler,imkan varsa ilçedeki başka servise gitmeyi düşünüyorum böyle hakkım varmıdır,yarın ben kendim yağı castrol 15w40 değiştirsem motorda bir sorun olurmu,birde sanzıma dişlilerin yağına bakmamış bu konda ne yapabilirim.
    Bu arada çanakkaledeki servisteki ustayla tanışmadım ama bende kanısı daha motor istanbuldan geldikten sonra toplamış 3 vida artmış demiş daha sonraki günler kullanırken plaka tarafındaki altığın oynadığını farkettim birde baktım alt kısıma 3 vidalık kısım var kendim monte ettim,bu sebepten bu arkadaşa bir gram güvenim yok,gerekirse servis için bursaya bile gidebilirim.böyle bir hakkım var mı ? sanzıma dişlilerin yağı azaldığını nasıl bakabilirim.Umarım çok soru sormadım.
    Kullanma kılavuzunda 15W40 yağ tavsiye ediliyor ama ülkemizde -bölgeden bölgeye değişmekle beraber- 10W40 daha ideal bir değerde yağdır.

Ustanın bu açıdan bir yanlışı yok fakat "bunun dışında yağ kullanırsan garantiden çıkar" olayı sadece laf.

Yağ değişimi için alınan 25 TL de bence yüksek bir rakam değil.

Ben bundan 3 sene önce Kymco servisinde yaptırdığım yağ değişimi için 40 TL veriyordum. O da 50 TL üzerinden pazarlıkla oluyordu.

Şanzıman yağının azaldığını ancak yağı boşaltarak anlarsınız.

Kullanma kılavuzunda belli bir km'den sonra yağ değişimi yapılması tavsiye ediliyor ama şanzıman için kullanılan yağ anormal bir durum olmadıkça çok çabuk eskimiyor ve eksilmiyor. (bu yağı uzun yıllar değiştirmeyenler var)

Ben de yakın zamanda şanzıman yağını değiştirmeyi düşünüyorum gerçi. (motorum 2006 model ve 7200 km'de)

Motosikleti
    Agility City 125
    hızlı cevabınızdan dolayı teşekkür ederim arkadaşlar,motor konusunda çok bilgili olmasam da araştırmalarım sonucu motor için yağ ve toz çok önemli husus olduğunu duşunmekteyim,motorum ilk 300 km sesi gayet tatlıidi,yağ değişeli 1 gün oldu motorda eksoz sesi ve cızırtı sesi oldu(sanki dişliler çarpıyor),buda beni memnun etmiyor,motorun orjinal yağı 15w 40 idi ben bu sebepe bağlıyorum,yarın kendim yağı değiştirsem bir sorun olur mu ?bir kaç forumda okuduğum kymco kullanların castrol 15w kullanların memnun oldugu motorun sesinin kesildiği idi,birde kitapçığında sanzıman yağın nasıl değişmesi gerektiğini ilk 300 km değişmesi gerektiğini anlatmış ama bizim buradaki usta sadece normal yağını değiştirmiş(ya içinde az yğ varsa onu bile konturol etmemiş,diyecek kelime bulamıyorum,bu arada ben digiturk servisinde çalışmaktayım büyük firmalardaki gibi biz eğer küçüçük bir hata yaparsak dünyanın cezasını yiyoruz ama bu tarzındaki servisler tek olmasına güveniyor),ben gitseydim oraya kesin büyük kavga olurdu,tek oldugunu düşündüğü için böyle havalanmış,çanakkalede tanıdığınız iyimotorsiklet tamircisi varmı acaba?[
    Kod:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:59 ----------

bu arada 2 günde lastiklerin havası 1 derece olsa iniyor her ikiside arka lastık biraz daha fazla neden acaba?lastikler biliyoru adi ama beni 2 ay idare ederse pirellinin lastiğini alacağım tplamı 230 tl ama lastikler çok sağlam gibi 16'' 120/80 - 16 M/C 6
    http://www.isteburadayiz.com/index.p...roduct_id=5759

Motosikleti
    @bonjurkes , hayırlı olsun kazasız belasız kullan ...

Lastik konusunda Metzeler FeelFree tavsiye ederim 1 hafta önce aldım çifti 110 € bu siteye özel ANES motor dan alabilirsin kargo ücretsiz fln filan ... Lastiklerini hemen değiştirerek çok iyi iş yaparsın önümüz kış üzerindeki lastiklere hiç güvenme kayıp düşmemek elde değil ...

Bir kaç sayfa geri giderek konuları okursan lastiğin resmi falan var ve bir sürü yorumlar var okumanı tavsiye ederim...

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı bonjurkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hızlı cevabınızdan dolayı teşekkür ederim arkadaşlar,motor konusunda çok bilgili olmasam da araştırmalarım sonucu motor için yağ ve toz çok önemli husus olduğunu duşunmekteyim,motorum ilk 300 km sesi gayet tatlıidi,yağ değişeli 1 gün oldu motorda eksoz sesi ve cızırtı sesi oldu(sanki dişliler çarpıyor),buda beni memnun etmiyor,motorun orjinal yağı 15w 40 idi ben bu sebepe bağlıyorum,yarın kendim yağı değiştirsem bir sorun olur mu ?bir kaç forumda okuduğum kymco kullanların castrol 15w kullanların memnun oldugu motorun sesinin kesildiği idi,birde kitapçığında sanzıman yağın nasıl değişmesi gerektiğini ilk 300 km değişmesi gerektiğini anlatmış ama bizim buradaki usta sadece normal yağını değiştirmiş(ya içinde az yğ varsa onu bile konturol etmemiş,diyecek kelime bulamıyorum,bu arada ben digiturk servisinde çalışmaktayım büyük firmalardaki gibi biz eğer küçüçük bir hata yaparsak dünyanın cezasını yiyoruz ama bu tarzındaki servisler tek olmasına güveniyor),ben gitseydim oraya kesin büyük kavga olurdu,tek oldugunu düşündüğü için böyle havalanmış,çanakkalede tanıdığınız iyimotorsiklet tamircisi varmı acaba?[
    Kod:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:59 ----------

bu arada 2 günde lastiklerin havası 1 derece olsa iniyor her ikiside arka lastık biraz daha fazla neden acaba?lastikler biliyoru adi ama beni 2 ay idare ederse pirellinin lastiğini alacağım tplamı 230 tl ama lastikler çok sağlam gibi 16'' 120/80 - 16 M/C 6
    http://www.isteburadayiz.com/index.p...roduct_id=5759
    Ben de size 10W 40'tan(Mobil1) memnun olduğumu ifade edeyim. (belki biliyorsunuz W'nin yanındaki değer düştükce yağ soğuk havalar için daha ideale doğru gidiyor)

Önceki yağ değişiminde 15W40 Castrol Power 1 Scooter yağı kullanmıştım. Bu yağı kullandıktan sonra 1500 km'yi aştığımda motorumdan alışılmışın dışında sesler işitiyordum ben de sizin gibi.

Meğerse motorum 200 ml civarı yağ eksiltmiş 2500 km'de.

5355 km'de(not ettiğim için hatırlıyorum) yağı Mobil1 10w40 yarı sentetik yağ ile değiştirdim.

Şu an motorum 7200 km'de ve uzun yol yapmama rağmen motorumda yağ eksilmesi gibi bir durum söz konusu değil. Ayrıca önceden işittiğim motor sesini de duymuyorum.

Bu 15w40-10w40 olayını kaliteli bir yağ kullandıktan sonra çok da kafaya takmayın.

Yağ olarak da Mobil1 öneririm kesinlikle.

Dişli yağını da servis dışı bir yerde değiştirebilirsiniz.

Motosiklet servisi bir yer öğrenmek için sitenin Çanakkale bölgesi kısmında bu hususta yardım isteyebilirsiniz.

Lastikleriniz de siboptan kaçırıyor olabilir.

Motosikleti
    Agility City 125
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de size 10W 40'tan(Mobil1) memnun olduğumu ifade edeyim. (belki biliyorsunuz W'nin yanındaki değer düştükce yağ soğuk havalar için daha ideale doğru gidiyor)

Önceki yağ değişiminde 15W40 Castrol Power 1 Scooter yağı kullanmıştım. Bu yağı kullandıktan sonra 1500 km'yi aştığımda motorumdan alışılmışın dışında sesler işitiyordum ben de sizin gibi.

Meğerse motorum 200 ml civarı yağ eksiltmiş 2500 km'de.

5355 km'de(not ettiğim için hatırlıyorum) yağı Mobil1 10w40 yarı sentetik yağ ile değiştirdim.

Şu an motorum 7200 km'de ve uzun yol yapmama rağmen motorumda yağ eksilmesi gibi bir durum söz konusu değil. Ayrıca önceden işittiğim motor sesini de duymuyorum.

Bu 15w40-10w40 olayını kaliteli bir yağ kullandıktan sonra çok da kafaya takmayın.

Yağ olarak da Mobil1 öneririm kesinlikle.

Dişli yağını da servis dışı bir yerde değiştirebilirsiniz.

Motosiklet servisi bir yer öğrenmek için sitenin Çanakkale bölgesi kısmında bu hususta yardım isteyebilirsiniz.

Lastikleriniz de siboptan kaçırıyor olabilir.
    mobil1 koyulduktan sonra aşırı cızırtı sesi geliyordu ben ertesi günü castrol yağ satan dükkana gidip orda sağolsun yardımcıda oldu yağı değiştirdim ve inanırmısınız o cızırtıdan eser kalmadı ve performası eskisi gibi oldu çok memnum şuan,yağın kotu özelliği yanılmıyorsam 1000km bir değişmek,benim için çok sorun etceğini düşünmüyorum ama inanın ilk aldığım hale sessizliğe büründü,eski sesi cin malı motorların cızırtısı gibiydi bugunde castrol sea 90 dişli yağını değiştirdim bu arada çok bilgili bir motorsiklet ustasıda buldum sağolsun yardımcı oldu,lastik metzler almayı düşünüyorum dün çanakkalede salih kardeşle karşılaştım motoru gerçekten hoş duruyordu kazasız belalsız kullan,burdaki arkadaşlara teşekkür ederim,hızlı cevaplarında dolayı,sağlıçakla kalın!

salih9033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City
    Teşekkürler istersen senin motorunada birşeyler yapabiliriz...

O dediğin bilgili motorcunun adını öğrenebilimiyim

Arkadaşlar.

Kymco Agilty City 125 için

En arkadaki gümüş renkli taşıyıcı

(81200 kodlu arka taşıyıcı gümüş) parçasına ihtiyacım var.
    Silkarda pahalı.

Gittiğiniz servislerde çıkma varsa, bana bilgi verebilirmisiniz.

merhaba arkadaşlar.motorum yaklaşık 3.5 aylık.2300km.benim sorum yakıt sarfiyatıyla ve egsoz sesi ile ilgili.öncelikle depo 6 lt deniyor.benzinin litresi 3,70x 6lt=22,2tl ediyor.ben depo tam boşken 20 tl alabildim max.18 tl ile max 140 km gidiyor motor ortalama 60-70km hızla kullandığım halde.ne gibi soru olabilir?50km hızdan sonra egsoz sesi sadece beni rahatsız ediyor?egsoz ile ilgili bi sorun olsa servise nasıl anlatıcam?yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sevgili salih9033,
    ben de 2009 marka agility city 125 kullanıcısıyım. Su senin 180 cc lik kiti nereden ve nasıl aldıgını bana bir yazarsan ben de alacağım. Ayrıca çanakkale Akyüz Motorda ben de bir sürü terslikler yasadım, ve onun için artık Bayramiç'e gidiyorum. Ezine çevresinde olduğum için bana daha da yakın ... Bayramiç te köprü başında Uğur Motor de Uğur Beye gidiyorum.. Kendisi de - Allah bozmasın- adam gibi adam.... tavsiye ederim...

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı ankara444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar.

Kymco Agilty City 125 için

En arkadaki gümüş renkli taşıyıcı

(81200 kodlu arka taşıyıcı gümüş) parçasına ihtiyacım var.
    Silkarda pahalı.

Gittiğiniz servislerde çıkma varsa, bana bilgi verebilirmisiniz.
    Motosiklet parçası satan yurt dışı sitelerde denk gelirsem de sizi haberdar ederim.

Silkar'da bu parçanın fiyatı nedir bu arada?

Alıntı nastayashi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.motorum yaklaşık 3.5 aylık.2300km.benim sorum yakıt sarfiyatıyla ve egsoz sesi ile ilgili.öncelikle depo 6 lt deniyor.benzinin litresi 3,70x 6lt=22,2tl ediyor.ben depo tam boşken 20 tl alabildim max.18 tl ile max 140 km gidiyor motor ortalama 60-70km hızla kullandığım halde.ne gibi soru olabilir?50km hızdan sonra egsoz sesi sadece beni rahatsız ediyor?egsoz ile ilgili bi sorun olsa servise nasıl anlatıcam?yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    18 TL ile 140 km gitme işini depodaki benzini tamamen bitirerek mi dediniz?

Benzin ibresi E'ye geldiği zaman motor 40 km kadar bile gidebiliyor.

Net bir ölçüm yapabilmek için benzin deposunu tamamen doldurun.(depo ağzına kadar)

100 km yol katedin ve hemen benzin alın. İlaveten aldığınız benzin de deponun ağzına kadar dolsun.

İkinci benzin aldığınız tutarı katettiğiniz km'ye bölün

ör: 10 TL/ 100 km : km'de 10 kuruş

Sonradan aldığınız benzin misal 2.5 lt ise motor 100 km'de ort. 2.5 lt yakıyor demektir.

Benzin fiyatı pahalansa bile 100 km'de ort. 2.5 lt tüketim size referans olabilir.

Egzoz sesi olayında ise size evvela şunu sorayım : ilk motor veya scooter tecrübeniz mi bu?

evet kendime ait ilk motorum.daha önce yarı otomatik motor kullanıyordum.sesi belki de ben abartıyorum.benzin olayına gelince benzin ibresi e ye geldikten 30-35 km sonra 18 tl lik benzin alıyorum tekrar e ye gelene kadar 100 km gidiyor motor.max 40 daha gitse 140 km toplamda.bence fazla yakıyor gibi.200-240 km kullananlar var internetteki yorumlarda.3000 km bakımından sonra azalır mı benzin sarfiyatı?benzin tasarrufu için ne önerir siniz?mesela 60 sabit 60km gitmekle 70-80 km arasında gitmek çok farkeder mi?full depo ile 180 km gitmek için ne yapmam gerekir?bir de yakıtı opetten alıyorum yakıttan fark eder mi az da olsa ?yardımlarınız için teşekkürler

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Agility ile Agility City aynı motoru kullanıyor belki biliyorsunuz.

Benim motor hiç de özenmeden kullanılarak km'de 10 kuruş yakıyor.

Sizin motorda belli ki yakıtta bir sıkıntı var.

Bu durumda ilk el atılacak yerler karbüratör hava ayarı (belki motor servisten ayarı düzgün olmadan çıkmıştır), buji ve hava filtresi kontrolü.

İlk motorunuz mu diye sorma sebebim de diğer scooterlardan çıkan sese aşina olup olmadığınız. (Çin malı motorlardaki egzoz gürültüsü bizimkilerden bariz oranda fazla)

Muhtemelen size fazla geliyordur egzoz sesi. Ben de çok hoşlanmasam da gaza yüklenince motorumdan egzoz gürültüsü duyuyorum ama bu tamamen motorun kendi yapısından kaynaklanıyor.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler