Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
34. sayfa BirinciBirinci ... 243233343536 ... SonuncuSonuncu

Kymco Agility 125 / Agility City 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahh agility ahhh sırtımın ırzına geçtin resmen, sert süspansiyonunu öpeyim, öne kaydıran taş koltuğunu seveyim. bel fıtığından sonra senin yüzünden sırt fıtığı da olacağım. bi gün eve gelirken böbreğimin birini çukurun birinde bırakıcam.
    Senin böyle bi rasızlığın varsa git yumuşak suspansiyonlu bi vitesli al bence çok rahat edersin belin daha kötü olmadan veya sym nin yumucaş suspansiyonlu scooterları var onları bi test edip bakın bence normalde bu kadar rasız etmez ama senin belin durumu ciddi
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin böyle bi rasızlığın varsa git yumuşak suspansiyonlu bi vitesli al bence çok rahat edersin belin daha kötü olmadan veya sym nin yumucaş suspansiyonlu scooterları var onları bi test edip bakın bence normalde bu kadar rasız etmez ama senin belin durumu ciddi
    ya belim ağrıyor diye motor aldım zaten, belimde ağrı yok allahtan ama sırtımda ağrı var sert süspansiyon yüzünden.

bugün 3000 bakımı için servise gittim ve sonunda amortisoru en yumuşağa aldılar. adamlar ısrarla yumuşatmıyorlardı, şimdi daha iyi oldu. keşke biraz daha yumuşatılabilse çok iyi olurdu yaylana yaylana giderdim

bu motoru alacaklar hemen süspansiyonu en yumuşak ayara getirmeliler, fıtığı ve toparlak göbeği olanlar ise temkinli yaklaşsınlar.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    ya belim ağrıyor diye motor aldım zaten, belimde ağrı yok allahtan ama sırtımda ağrı var sert süspansiyon yüzünden.

bugün 3000 bakımı için servise gittim ve sonunda amortisoru en yumuşağa aldılar. adamlar ısrarla yumuşatmıyorlardı, şimdi daha iyi oldu. keşke biraz daha yumuşatılabilse çok iyi olurdu yaylana yaylana giderdim

bu motoru alacaklar hemen süspansiyonu en yumuşak ayara getirmeliler, fıtığı ve toparlak göbeği olanlar ise temkinli yaklaşsınlar.
    Benim en yumuşağın bi tık üstündeydi arkama 70 üstü kiloda birini alınca lastik sürtüyordu hemen en sertin bi altına kadar çıkardım çiçek oldu valla ben sen kadar rasız olmadım saten en yumuşakta kulanmam kulanmakta iyi deyil diyorlar amartsör keçeleri patlıyormuş diye duydum ne kadar doğru tartışılır

Motosikleti
    Kymco People S200
    Benim en yumuşağın bi tık üstündeydi arkama 70 üstü kiloda birini alınca lastik sürtüyordu hemen en sertin bi altına kadar çıkardım çiçek oldu valla ben sen kadar rasız olmadım saten en yumuşakta kulanmam kulanmakta iyi deyil diyorlar amartsör keçeleri patlıyormuş diye duydum ne kadar doğru tartışılır
    ya sırtım patlayacağına keçeler patlasın anasını satayım. bende de fıtık tetikliyor olabilir ağrıyı. olmasa belki böyle olmazdı.

Motosikleti
    Kymco People S200
    bütün motorlara zam geldi, bizim motorlara ne 2016 ne de 2017 zammı gelmedi

Merhaba arkadaşlar. Bu forumdaki ilk mesajımı atıyorum ve de tabii ki bu bir seneyi aşkın süredir kullandığım motosikletimin başlığına olmalıydı 2016 yılının başında bir arkadaşımın atıl duruma çıkmış 2007 model agility 125 ini alarak motor hayatıma başlamış oldum. Bu süre zarfında her gün işe götürüp getirdi. İki kez İstanbul'dan Ayvalık'a götürdü getirdi. İyisiyle, kötüsüyle, düşmesiyle, kalkmasıyla keyifli bir birlikteliğimiz oldu. Bu hafta itibariyle daha büyük bir motora geçeceğimden kendisine bir veda niyetine de biraz bu yazıyı yazmamdaki amacım.

Yağmurda, çamurda, dağda, taşta gıkını çıkarmadı agility. Buraya girmem, buradan geçemem hiç demedi. Hatta bir keresinde benzinim bitip yolda kaldım ve de arkadaşım benzin yerine mazot getirmiş. Depoya dolan ve defalarca marşa basılan mazota rağmen bir temizlik ve buji değişimi sonrası hayatına devam ediyor agility. Biraz uzun yolculuklarda sırt kaslarıma yüksek şiddette tacizi oldu ama ona da katlandık bu süre zarfında.

Ramazan Bayramı'nda Osmangazi Köprüsü

Ayvalık'ta bir kaç poz

Kurban Bayramı'nda Eskihisar feribotu

Bursa otoyolu

Deposuna mazot koyulmadan dakikalar öncesi

Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı arphenion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Bu forumdaki ilk mesajımı atıyorum ve de tabii ki bu bir seneyi aşkın süredir kullandığım motosikletimin başlığına olmalıydı
    öncelikle hoş geldniniz. Forumda benden başka mesaj görmek çok sevindirici. agility daha çok ilgiyi hakediyor.

Alıntı arphenion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz uzun yolculuklarda sırt kaslarıma yüksek şiddette tacizi oldu ama ona da katlandık bu süre zarfında.
    bu konuda ben de çok sıkıntı çektim aşağıda görebilirsiniz...
    ya sırtım patlayacağına keçeler patlasın anasını satayım. bende de fıtık tetikliyor olabilir ağrıyı. olmasa belki böyle olmazdı.
    şuan sırtımdaki kas ağrılarında harici bir sırt koruma alarak kurtuldum, tabi fıtık ağrı yapıyor ama en azından 1 inden kurtulmuş oldum. size de sırt ağrısına karşılık sırt koruma tavsiye ederim. sırttaki yükü çok güzel alıyor.

kurye13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Sırt ağrısına karşı en garantili çözüm mekik yaparak bel ve sırt kaslarını sağlamlaştırmak.Geri kalan her şey geçici çözüm.Yıllarca motosiklet kullanmak isteyen herkes mutlaka özellikle ters ve yan mekik çalışmalı.

Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı kurye13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırt ağrısına karşı en garantili çözüm mekik yaparak bel ve sırt kaslarını sağlamlaştırmak.Geri kalan her şey geçici çözüm.Yıllarca motosiklet kullanmak isteyen herkes mutlaka özellikle ters ve yan mekik çalışmalı.
    ben aylardır spora gidiyorum ama sırt ağrısı geçmiyordu, önce amortisörü yumuşatırrdım ve biraz azaldı, sırtlık aldım ve ağrı gitti. spora da devam.

Alıntı kurye13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla agility nin yaptığı sırt tacizinden etkilenmemek için çok ciddi kaslara sahip olmak gerektiğini düşünüyorum. Çünkü oturuş pozisyonunun kendisi de bir garip.

kurye13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Scooter'lar maalesef genel olarak öyle.Bacaklar önde kaldığı için omurilik at arabası kasnağı gibi yaylanıp duruyor.

Bel kaslarına yönelik egzersizler yeterli gelmiyorsa bir barfix demiri alıp vücudunuzu aşağıya doğru sallandırmayı deneyebilirsiniz.Bu da çok rahatlatıcı bir hareket.Televizyondaki sağlık programında uzman bir ortopedist önermişti, ben her gün yapıyorum. faydasını görüyorum. Sırtlık, sorunu sırttan bele kaydırabilir.Sırt dik durunca bu sefer yaylanma olmadığı için tüm sarsıntı bele biniyor.

Motosikleti
    Kymco People S200
    5000 km bakımında motora 15-50 yağ koydu servis ve bu yağdan sonra benzin tüketimi arttı (tabi işe giderken tem i kullanmaya başlamam da biraz etkilemiştir). 100 km de 2.90 litrelerde gezinirken 3.15, 3.20 litrelere çıktı.

son olarak bugün benzinim bitti Allah'tan iş yeri benzinliğe 20-30 metre mesafede, toplamda 5.67 litre benzin aldım. borulara giden kısmı falan düşersek deponun 5.5 litre olduğunu söyleyebiliriz. son tüketimim ise 100 km de 3.38 litre çıktı. pazartesi 7 bin bakımına gidicem ve 10w40 yağ koydurucam ve bakalım tüketim değişicek mi?

bu arada ben bu motorda ibrenin 120 km ye dayandığını gördüm.

haqan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle2/3
    agility 125 e sele takabiliyomuz ?

Motosikleti
    Araştırma İçinde
    5000 km bakımında motora 15-50 yağ koydu servis ve bu yağdan sonra benzin tüketimi arttı (tabi işe giderken tem i kullanmaya başlamam da biraz etkilemiştir). 100 km de 2.90 litrelerde gezinirken 3.15, 3.20 litrelere çıktı.

son olarak bugün benzinim bitti Allah'tan iş yeri benzinliğe 20-30 metre mesafede, toplamda 5.67 litre benzin aldım. borulara giden kısmı falan düşersek deponun 5.5 litre olduğunu söyleyebiliriz. son tüketimim ise 100 km de 3.38 litre çıktı. pazartesi 7 bin bakımına gidicem ve 10w40 yağ koydurucam ve bakalım tüketim değişicek mi?

bu arada ben bu motorda ibrenin 120 km ye dayandığını gördüm.
    Merhaba. Şuan 0 'da ve 2. Elde ucuz ve güvenilir birde sorunu fazla olmadığını düşündüğümden Agility 125 (City olmayan) modelini düşünüyorum da.

Sizce bu fiyat bandında daha iyisi var mı ? Beğenmediğiniz yönleri var mı ? Çok mu yakıyor ? Hız olarak mesela 120 gördüm demişsiniz de. 120 de çok titreşim yapıyor mu ? Mesela 100 veya da 110 ile gidilebilir mi saatlerce ? (Ben dayanırım o sorun değil) Titreşim var mı normalde ?
    Parça fiyatlarının durumu nedir ? Düştüğünde direk paramparça oluyor mu ? Çok fazla derecede rüzgar veya da yağmur alıyor mu diğerlerine göre ?

City modelini tercih edecektim. Fakat benim için önemli olan bagaj konusu. Kaskımın sığması gerek. Kaskımı kafama taktığımda da çantamın sığması gerek.

Bazı kişiler de sertlik vs. demiş. Sitesinde amortisörünün 5 kademeli sertlik ayarı olduğunu söylüyor. Bir de lastiğin havasını değiştirerek sertliği ayarlayabilirsiniz.

Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı Bestrick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Şuan 0 'da ve 2. Elde ucuz ve güvenilir birde sorunu fazla olmadığını düşündüğümden Agility 125 (City olmayan) modelini düşünüyorum da.

Sizce bu fiyat bandında daha iyisi var mı ? Beğenmediğiniz yönleri var mı ? Çok mu yakıyor ? Hız olarak mesela 120 gördüm demişsiniz de. 120 de çok titreşim yapıyor mu ? Mesela 100 veya da 110 ile gidilebilir mi saatlerce ? (Ben dayanırım o sorun değil) Titreşim var mı normalde ?
    Parça fiyatlarının durumu nedir ? Düştüğünde direk paramparça oluyor mu ? Çok fazla derecede rüzgar veya da yağmur alıyor mu diğerlerine göre ?

City modelini tercih edecektim. Fakat benim için önemli olan bagaj konusu. Kaskımın sığması gerek. Kaskımı kafama taktığımda da çantamın sığması gerek.

Bazı kişiler de sertlik vs. demiş. Sitesinde amortisörünün 5 kademeli sertlik ayarı olduğunu söylüyor. Bir de lastiğin havasını değiştirerek sertliği ayarlayabilirsiniz.
    Merhaba,

Diğer markalara gelen son zamlardan sonra agility tam fiyat performans aleti oldu. Büyük ihtimalle piyasadaki sıfırlar hala 2015 model olanlar. Sorularınızı kısaca cevaplıyım.

1.Bu fiyata bence daha iyisini bulmak zor. Bunun muadili fiddle 2 falan var ama biraz daha pahalılar agilityden.

2.Süspansiyon sert ama 3. ayarda geliyor, ben 5 e getirttim biraz daha iyi oldu. Maalesef muadil tüm 125 lik scooterlarda süspansiyon hep sert.

3.Teme çıkmaya başlamadan önce ortalama kullanımla 100 kmde 2,80-3,00 litre civarında çıkıyordu, temden gidip gelmeye başlayınca 100km'de 3,20-3,40 litre çıkmaya başladı sonuç. Ben başka bir problem mi var diye düşünmeye başlamıştım ama son benzim alımımdan sonra 75-80 km civarı hızla gidip geldim ve bariz şekilde daha az yakacak bu sefer. bu gece iş çıkısı benzin alacağım bu kullanım şeklyle kaç litre tüketmiş olacak eve gidince tekrar yazarım.

4.son hız bi kere 120 ye dayandı ama aynı yerde bi daha çıkmadı o hıza. yokuştan iniyor olmadan da 120 yi görmez bence. son hızı 110-115 civarıdır bu motorun. telefon gps inde ise bi 10km falan daha düşük çıkıyor.

5. Bu motorla saatlerce 100-110 gidilmez, daha doğrusu hiçbir 125 likle bu hızlarda sürekli gidilmez. Zaten yolun eğimine göre falan 95-100 lere düştüğü oluyo tam gazda. 80-90 gidebilir ama uzun mesafe. üstündeki hızlar benzin tüketimini arttırır.

6.Ben titreşimde rahatsız olmadım bugüne kadar ama son gaz giderken illaki olur. Son gazda titreşimden ziyade rüzgar daha büyük problem bence. Ben de ön cam yok o yüzden rüzgar ve yağmuru yiyorum direk. 109 kg motorun rüzgardan etkilenmemesi imkansız.

7. orjinal parça fiyatları japonlara göre daha ucuzdur ama yan sanayi parça bulmak problem olabilir. Motor düşünce kırılma olmaz kolay kolay. 16. sayfada yaptığım kaza ile ilgili bi görsel var. Görseldeki çiziklerin olduğu yer arabanın dokunduğu yer, sildikten sonra çiziklerin %99 u gitti. kırılan herhangi bir yer olmadı.

8. City 125 pek piyasada yok, 200 olanı ise bence motor hacmine göre zayıf , pek güçlü değil. tek avantajı büyük tekerler ama çok yakar.

9. benim kaskım ls2 ff352 XL bagaja sığmıyor. ls ff352 medium kask da sığmıyor. yani ls2 ler sığmıyor. Bence başka marka kapalı kasklarda sığmaz. Belki çene açık kaslar sığabilir.

10. süspansiyona 2 de değiinmiştim, lastiğin havasını ise kitapçıkta verilen değerlere göre ayarlamak lazım, ne eksik ne fazla.

11. geçen ay fuara gittim ve bulduğum bütün scooterlara gittim ve oturdum. maalesef bir çok scooter ın seleleri taş gibiydi. resmen betona oturmuş gibiydim. hatta agility nin selesi onlara göre daha yumuşak kalıyor.

oturuş pozisyonu en düzgün olanlar pcx, joyride evo200 tipindeki motorlar. diğerleri, agility de dahil, biraz rahatsız oturuş pozisyonuna sahip.

Motosikleti
    Tefo yazdıklarına imzamı atarım bende süper 8 kulanıyorum lastik ebadı büyük diye aldım çok çukur tümsekten zıplayarak sıkıntısız geçtim malum ülkemizin güzel yoları sağolsun

Sertlik konusu ben şuan en sertin bi altındayım çiçek fazla hoplama zıplamak iyi deyil at tepip üzerinden atmasın böbrek taşına kumuna birer birdir bel ağrısı çok şükür yok ama bel ağrısı sorunu olan fıtığı olan belik kulansın her motor çeşidinde

Benim süper 8 stabil 80 90 keza agilt 125 gidilir 300 km re yol yaptım artçılı yokuşları 70 90 çıktığımda oldu düzlükte 100 110 gitiğimde ama malum ruzgar çok yediği için 80 90 çiçek diyorum ben bi kereye mahsuz hafif eyimli yolda 2 kere 130 gördüm 120 çok kez gördüm ama bu hızların adamı deyiler bilesiniz manen rahatsız eder

Yokuşta durupta gazlayınca 40 60 geçesim gelmiyor motor kasınca sanki beni jiletliyolar kıyamıyorum bea

Tefo bi yerde dengleşip bi çay içemedik Dünya küçük seni göremedim bi türlü

Motosikleti
    Kymco People S200
    dün gece benzin aldım ve 100 kmde 2,83 litre yakmış.

Tefo yazdıklarına imzamı atarım bende süper 8 kulanıyorum lastik ebadı büyük diye aldım çok çukur tümsekten zıplayarak sıkıntısız geçtim malum ülkemizin güzel yoları sağolsun

Sertlik konusu ben şuan en sertin bi altındayım çiçek fazla hoplama zıplamak iyi deyil at tepip üzerinden atmasın böbrek taşına kumuna birer birdir bel ağrısı çok şükür yok ama bel ağrısı sorunu olan fıtığı olan belik kulansın her motor çeşidinde

Benim süper 8 stabil 80 90 keza agilt 125 gidilir 300 km re yol yaptım artçılı yokuşları 70 90 çıktığımda oldu düzlükte 100 110 gitiğimde ama malum ruzgar çok yediği için 80 90 çiçek diyorum ben bi kereye mahsuz hafif eyimli yolda 2 kere 130 gördüm 120 çok kez gördüm ama bu hızların adamı deyiler bilesiniz manen rahatsız eder

Yokuşta durupta gazlayınca 40 60 geçesim gelmiyor motor kasınca sanki beni jiletliyolar kıyamıyorum bea

Tefo bi yerde dengleşip bi çay içemedik Dünya küçük seni göremedim bi türlü
    menguc super 8 in suspansiyon daha yumuşak olabilir veya süspansiyonun esneme aralığı daha fazla olabilir. Açıkçası ben en yumuşaklıkta olmasından gayet memnunum ve hatta keşke 1-2 kademe daha olsaydı.

yollarda 45 plaka kırmızı agility 125 görürsen o benimdir :D benden başka 45 plaka olacağını zannetmiyorum.

Motosikleti
    Fiddle2/3
    tem de 90 km hızdan sonra gidon bariz bi şekilde gidip geliyor.siz de de oluyor mu.

Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı haqan1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tem de 90 km hızdan sonra gidon bariz bi şekilde gidip geliyor.siz de de oluyor mu.
    gidip geliyordan kastınız nedir? ben 110-115 km hızlarda gidip geldim kaç defa ama pek rahatsız edici sarsıntı vs bir şey görmedim gidonda. bir de sizin daha önce sele sorunuz vardı, orda kastettiğiniz oturulan sele mi yoksa arka çanta falan mı? gerçi her ikisi de takılabiliyor.

Motosikleti
    Fiddle2/3
    gidip geliyordan kastınız nedir? ben 110-115 km hızlarda gidip geldim kaç defa ama pek rahatsız edici sarsıntı vs bir şey görmedim gidonda. bir de sizin daha önce sele sorunuz vardı, orda kastettiğiniz oturulan sele mi yoksa arka çanta falan mı? gerçi her ikisi de takılabiliyor.
    sele den kastım topcaseydi,onu hallettim.
    yüksek hıza çıkınca gidon aşırı titriyor,resmen ileri geri oynuyor ön taraf.tamirci bi arkadaşa sordum rüzgarda normaldir dedi.
    bide motoru ilk aldığımda depoyu fullemiştim.test amaçlı 100 km yapınca depoyu tekrar fulledim ve 2,80 LT benzin aldı.yani 100 km de 2,80 lt yakıyor,bence çok iyi.bu kadar beklemiyordum.

REKLAM ALANI
34. sayfa BirinciBirinci ... 243233343536 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler