Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

Kymco Agility 125 / Agility City 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Agility City benzin olarak ortalama yakımı nedir şuan ki güncel fiyatla bilgisi olan varsa lütfen yazsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    Bende geçen hafta 2009 Model 15 Binde Aglity 125 aldım.Şimdilik ayağımı yerden kessin düşüncesi ile almıştım. Beklentilerimin üzerinde bir motor.
    Kalkışları çok çok süper. 5 Liralık katıyorum 3 gün geziyorum Yakıtı hesaplamadım ama az yakıyor gibi. Eski Çinli 150'lik scooterıma göre.

cümleten selamın aleyküm gözüm gibi baktığım agılıty cıty 125 imi satmayı düşünüyorum sahibinden ilanı yok çünkü değerini bilmicek birine gitmesini istemiyorum. cıty ım 2009 model mavi 8700 km de sadece haftasonları kısa geziler için kullandım 7/24 kapalı garajda durdu.tamamen çiziksiz ve hatasız 0 gibi.radajını kitaçığında yazdığı şekilde yaptım. hiç hor kullanmadım.resim eklemiyorum çünkü gerçekten 0 dan farkı yokbakımlarını hepsi nebioğullarında zamanında yapıldı.motorumu hep temiz tutar yıkar cillalarım. ciddi alıcılar varsa burdan ulaşşın bir kaç güne ilan kayarım.ii akşamlar...antalya.

---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 23:00 ----------

bu arada cıty ciler yakıt tüketiminiz ne durumda?

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Alıntı kymco07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cümleten selamın aleyküm gözüm gibi baktığım agılıty cıty 125 imi satmayı düşünüyorum sahibinden ilanı yok çünkü değerini bilmicek birine gitmesini istemiyorum. cıty ım 2009 model mavi 8700 km de sadece haftasonları kısa geziler için kullandım 7/24 kapalı garajda durdu.tamamen çiziksiz ve hatasız 0 gibi.radajını kitaçığında yazdığı şekilde yaptım. hiç hor kullanmadım.resim eklemiyorum çünkü gerçekten 0 dan farkı yokbakımlarını hepsi nebioğullarında zamanında yapıldı.motorumu hep temiz tutar yıkar cillalarım. ciddi alıcılar varsa burdan ulaşşın bir kaç güne ilan kayarım.ii akşamlar...antalya.

---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 23:00 ----------

bu arada cıty ciler yakıt tüketiminiz ne durumda?
    hocam ben bi agility city arıyorum şuan. fanatik40@hotmail.com adresinden ulaşabilirsin. edirnede yaşıyorum, önceden anlaşmak üzere istanbuldan alabilirim.

edit: ya kardeş, antalya diye en sona ufacık yazılırmı )

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:05 ----------

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Başlıktaki yorumların bir çoğunu okudum Agility'nin City modeli için çok yakıyor (neredeyse araba kadar) deniyor çoğulukla. Bunda diğer küçük scooter modeli içinse yakıtta ekonomktir deniyor. Sanırım iki motor da aynı motoru kullanıyor, ve agility city düz agilitye göre daha kalıplı ve ağır olduğundan olabileceği kanısına vardım. (sadece kanımdır, motosiklet konusunda kara cahil sayılırım.) Gerçi internet sitesinden baktığıma göre arada 15.5 kilo gibi bie fark var, çok anlamasam da çok büyük fark yok gibime gelse de yinede yakıt tüketiminden dolayı düz modelin daha mantıklı olacağı kanısındayım. Tabii ki motordan anlayanların yorumları benim için de çok değerli oalcaktır.

Velhası kelam, kymco agility 125 motor almayı düşünüyorum. Bazı mesajlarda sitedeki fiyatlara plaka dahil satın alan arkadaşlar olduğunu gördüm. Edirne'de yaşıyorum, tercihen Edirne'de, ikinci tercih olarak İstanbul'da olmadı Trakya'da bir ilde plaka masrafları dahil 3.120TL(motorun sitedeki fiyatı) motoru satın alabileceğim bayi ismi verebilecek varmıdır acaba? Yarın gidip Edirne Kymco bayiisiyle fiyat konusunu görüşeceğim hem motoru da bizzat görmüş olurum.

Ayrıca 2.el de düşünebilirim ama sadece Edirne ve İstanbul'da çok yorulmamış ve bakımlı bir motor bulursam.

İlginiz için şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @pessimistil

Küçük agiliylerde kampanya var fiyat güzel gibi ama büyük tekerlekli City daha bir motosiklet gibi.. Genelde alanlar 5000 km civarı sattıkları için 3300-3400 civarına 2011 City lerden bakmanı öneririm. Kullanırken daha çok keyif ve dışardan beğeni alırsın. Ayrıca Citylerin piyasası daha canlı

Citylerin daha çok yakması agırlıla açıklanamaz. Sanırım varyatör kısmı dur-kalklarda daha çok devir çevirmek zorunda kalıyor. Çünkü küçük verisyona göre şanzımanın daha çok devir tekerin ise daha az devir çevirmesi gerekli..Bu da bir tür uyumsuzluk yaratıyor ve biraz yakıta yansıyor.

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Öncelikle cevabın için teşekkürler gp500.

Yakıt konusu neredeyse yarı yarıya gibi. e yakıt sarfiyarı gerçekten de önemli hale gelmeye başladı. Yalnız kesinlikle katıldığım konu kesinlikle "City daha bir motosiklet gibi". Estetik olarak bunun aksini söyelemek imkansız. ama bnm istediğim. akşamları ve haftasonu işimi görecek bir motosiklet. çok da nadir haftasonu için git gel 240 km bir yolu ekonomik olarak katedecek, ve yer sıkıntım olduğundan biraz daha derli toplu bir motosiklet almak.

hız 90km/s yapabildiği sürece üzeri hiç sorun değil serilik hızlanma da önemli değil. Önemli olan hız dışında, dayanıklılık ve 183cm boyum ve 95kglık cüssem altımda oyuncak gibi kalmaması. Henüz yakından görmedim ama SYM Fiddle'lara bile bakıyorum. City tabiiki çok daha çık bir motor, ağırlığı tartışılamaz ama, yakıt konusu çok büyük sorun açıkçası.

Ayrıca belirtmek isterim ki bahsettiğim şeyler hakkında yorumlarınız benim için çok değerlidir ve karar değiştirmemde/karar vermemde büyük etkisi/katkısı olacaktır

edit: Görütü konsunda çok ilgisimişim gibi olmuş mesajım ama tabii dışardan görünüşü de önemli. Bir de "ağırlığı tartışılmaz" demişim. Orda kastettiğim ağırlık yakıt açısından değil, görüntü açısından ağırlıktı

pissimistil@gel hocam uçakla motora binerek gidersi.şaka bi yana inş gönlüne göre bi motor bulursun. Ya arkadaşlar bu yakıt konusunu fazla abartıyosunuz varyatörlü motor için normal üstelik 16 jant.ben normal kullanımda 3-3.5 yakıyorum.ayrıca 125-150cc lik çinlileri aynada nokta ediyorum.ybr ile kafa kafaya gidiyorum.görùntü zaten muhteşem reklam olarak algılanmasın saygılar.kazasız belasız sürüşler.

---------- Post added at 15:02 ---------- Previous post was at 14:58 ----------

bu arada ihtiyaçtan satıyorum demiştim sahibinden ilan no 90146874 değerini bilicek birine gitmesini istiyorum.

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Merhaba arkadaşlar, ben yeni motorum için ekipman alacağım ama agility kullanıcısı olduğum için ve ekipman-motor arasında bağ kurulması gerektiğini düşündüğüm için buraya yazıp agility kullanıcılarının görüşünü özellikle almak istedim.

ilk olarak bir açık kask beğendim. İlk tepkiniz güvenli olmayacağı yönünde olacak evet. Güvenlik olarak önce kapalı, sonra açılan (flip up) ve en son açık kaskların geldiğini biliyorum ama, kapalı kasklar çok kaba duruyor sanki :( yani açık kask daha rahat gelecek gibi. ama yinede görüşleriniz bnm için çok değerli. Beğendiğim kask bu. Başka önerileriniz varsa duymayı çok isterim.

http://www.motosuperstore.net/LS2-TO...YAH,PR-25.html

bir de fiyatı uygun olduğu için şu:

http://www.feyizoglu.com/ceneden-Aci...i_47184.html#0

Ve asıl yardımlarınızı beklediğim konu ise mont konusu (belki bir de eldiven). Motorum yeni, geçen cuma aldım , açıkçası bundan önce çok da fazla motosiklet tecrübem yok. Böyle olmasını beklemiyordum ama motorun üstünde kendimi bir türlü güvende hissedemedim. Bu konuda bir mont, ve kaliteli bir kaskın faydalı olacağını düşünüyorum yalnız, yaşadığım şehirde (Edirne) alınabilecek çok fazla ekipman seçeneği yok ve fiyatlarda kesinlikle pahalı.

İşe gidip gelmek için aldım motorumu, arada bir de yazın 1-2 defa 200km bir mesafeyi gidip gelebilirim. Övünç sebebi olmasa da henüz ehliyetim yok . ama bu hafta sonu yazılı sınava gireceğim ve 1-1,5 ay içinde bi sorun olmazsa ehliyetim elimde olacak, motorumu almadan önce ehliyet için kursa yazıldım ama küçük bir zaman uyuşmazlığı oldu sadece, zaten çok fazla çıkarmıyorum motoru ehliyetim olmadığı için, 2 gündür işe minibüsle geliyorum.

Hafta sonu sınava girmek için İstanbula gideceğim (Otobüsle ), hazır gitmişken de mont ve eldiven için bir kaç dükkan gezebilirim diye düşünüyorum. Hem deneyerek alırım, hemde sağlam pazarlık yaparsam biraz indirim yaptırabilirim.

İstanbul'da Avrupa yakasında Eyüp'te oturuyorum. Gaziosmanpaşa-Eminönü-Fatih-Taksim-Topkapı-Bayrampaşa aklıma gelen kolay ulaşabileceğim merkezler. Bu civarlarda gezip, en çok çeşit bakabileceğim ve fiyat olarak uygun mağazalar hangileridir? toplamda 1,5 günümün olduğunu da göz önünde bulundurarak, bunlar haricindeki semtlerde mağazalara da bakabilirim (değecekse gidebilirim yani).

Sizden ricam bana çok pahalı olmayacak bir mont ve kask önermeniz ve en çok çeşide bakabileceğim bir mağaza önermeniz.

Biraz uzattım sanırım ve çok fazla şey istedim kusuruma bakmayın. Değerli fikirilerinizi bekliyorum. Saygılar.

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Cevap verecek kimse yok mu arkadaşlar?? Sanırım yeni konu açmalıydım )

Motosikleti
    Alıntı pessimistil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap verecek kimse yok mu arkadaşlar?? Sanırım yeni konu açmalıydım )
    Arkdaşım ekipman kararını kendin vericeksin bende yeni aldım motorumu daha kask bile alamadım. motor biraz küçük olunca, tuhaf da oluyo full koruma. tabi önemli olan can sağlı.

Bir kaç resim ve video paylaşıyım kendi çektiğm

http://www.youtube.com/watch?v=ADBmP...feature=relmfu

Sinyal tasların içine led koydum güzel ve faydalı oldu,

http://www.youtube.com/watch?v=s59Z3...feature=relmfu
    bu da eğlencesine çektiğmiz bir video.

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Videoyu izleyemedim ama resimler güzelmiş. Ben de en yakin zamanda resim yukleyim, özendim)

Bu arada motoru 2 haftaligina kapatip tatile ciktim, aklim onda kaldi ama. ehliyetsiz motor almayin bu ayriliga can dayanmaz :(( 1 aya geliyo ins ehliyetim ondan sonra hic ayrilmayacaz. Motor 2 hafta bekledikten sonra ilk calistirrken tavsiyeniz varmi arkadaslar,depoyu fulledim birakmadan once, dikkat edilmesi gereken baska neler vardir??

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10800 km'deki 2007 model Agility'imde ateşleme sorunu vardı. Serviste karbüratör temizlendi. Yeni buji, hava filtresi ve kayış takıldı. Motor yağı olarak da 20w40 Castrol eklendi. Tüm bu işlemlerden sonra şuan sabit 60 km/h hızda 100km'de 1.7 litre benzin yakmakta (kızıltoprak - istanbul park gidiş dönüş). Şehir içinde agresif kullandığım için bu değere ulaşamıyorum ancak sonuç itibariyle gayet başarılı.

Bu motorun süspansiyonları bu kadar sert olmasa açık ara piyasadaki en iyi kompakt scooter bu derdim fiyat / performans oranına bakarak. Aynı gün içinde 50km'den fazla yapmak insanı çok yoruyor ne yazık ki.

Motosikleti
    Ben yazı geçireyim diye almıştım. Beklentilerimin üzerinde bir motor. 200 Km lik uzun yola çıktım ne yordu ne de motor performanstan düştü. En dik rampalarda zorlanmadı.
    Son hızınız nedir? ben 100 110km yi geçemiyorum.
    Bir de bölünmüş yolda hız limiti nedir? Antalya yolunda Radara 90 la girdiim, bilemedim geri döndüm çevirmeden.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı harun1077 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdaşım ekipman kararını kendin vericeksin bende yeni aldım motorumu daha kask bile alamadım. motor biraz küçük olunca, tuhaf da oluyo full koruma. tabi önemli olan can sağlı.

Bir kaç resim ve video paylaşıyım kendi çektiğm

http://www.youtube.com/watch?v=ADBmP...feature=relmfu

http://g1206.hizliresim.com/y/x/8y6hm.jpg

Sinyal tasların içine led koydum güzel ve faydalı oldu,

http://www.youtube.com/watch?v=s59Z3...feature=relmfu
    bu da eğlencesine çektiğmiz bir video.
    Bir antalya klasiği,aynasız scooter

Motosikleti
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir antalya klasiği,aynasız scooter
    Aynalarımı dün taktım. Kask kullanmaya başladım arkamı göremiyorum.

Motosikleti
    Can sıkıntısı bir kaç resim atayım dedim

Yolda giderken fark ettik,

Domuz vurmuşlar. Yağmur da yağıyor.

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    güzel fotolar
    super 8 çok yakısıklı motor
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel fotolar
    super 8 çok yakısıklı motor
    ,
    Teşşekürler.

Motosikleti
    Eve çıkmadan önce gene fotoğraf çekeyim dedim, alışkanlık oldu Forum Canlansın

MrAlexi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Merhaba arkadaşlar

Uzun bir süredir var olan motosiklet tutkumu ailesel nedenlerden dolayı bu zamana kadar erteledim. Bir süredir gerek motosiklet.net gerek diğer forumlardan bütçeme uygun olanları araştırıyordum,
    motosikletçi arkadaşlarımın da tavsiyesiyle Agility City 125le tanıştım. Araştırdıkça ve sizlerden gelen yorumları okuyunca "tamam budur" dedim Kısmetse pazartesi günü kavuşuyorum
    Motosiklet tecrübem sıfıra yakın olduğu için tavsiyeleriniz benim için çok önemli İlerleyen günlerde ilk izlenimleri buraya aktaracağım, sağlıcakla kalın

Herkese kazasız,belasız sürüşler...

REKLAM ALANI
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler