Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adil abi senin gaz pistonu iğnesi kaçta ?
    Tahsin karbüratörü ellemedim daha orijinal ayarında ön dişliyi değiştikten sonra onada bakıcam.Tahsin senin ön dişli orijinalmi 14 dişmi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahsin karbüratörü ellemedim daha orijinal ayarında ön dişliyi değiştikten sonra onada bakıcam.Tahsin senin ön dişli orijinalmi 14 dişmi?
    evet abi orjin 14. ben bugün iğneyi en üstten alttan birinciye indirdim. daha hava ayarını tam yapamadım. 8000 devir gibi tekliyor. katalizörde aktif. iptal etmedim.
    düzde 4. vites 85e kadar çıkıyor. gene düzde 5. viteste 95 e kadar çıkıyor. ilginç olan tamgaz değillde daha az gazla bu hızda gidiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hayırlı akşamlar. Ybr sayfasına da sordum. Buraya da yazayım. Biraz acil yağ değiştirmem gerekli de.
    Ybr yağ boşaltma vidası vites pedalinin altındaki vida mı? Değilse hangi vida acaba?
    aynen öyle.
    motor sıcakken ve orta sehpadayken yağını boşalt.
    tapa 12 yıldız anahtarla açılır. gerekirse puluda değiştirirsin. pul değişmezsen teflonda sarabilirsin tapaya.
    tam 1 lt yağ koyuluyor. basit gibi gözüksede tehlikeli bir iş.
    yağıda motor düz zemiinde orta sehpadayken ve ön teker yere basıkken kontrol etmen lazım. kontrol vidasınıda vidalamadan.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih, adil abi gezilerde gazlıyoruz biraz.yoksa o hızları herzaman yapmıyoruz. Sehiriçi kullanıyoruz hep. 60-80 yani. Biliyorum sakat o hızlar. Biraz adrenalin yani, top speed falan
    fatih hızda yaparım karizmada gerekirse 700 liraya motoru yeniler gene basarım. Ama sadece uygun yolda ve uzun yollarda. Sıkışık trafikte kendimi tehlikeye atmam.
    adem abi dikkatli kullandıktan sonra basmakta sorun olmaz bende basıyorum ama yerine göre duruma göre yani birde sen dikkat et abi daha yeni bakımdan çıktı motor elinde kalmasın yine
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hayırlı akşamlar. Ybr sayfasına da sordum. Buraya da yazayım. Biraz acil yağ değiştirmem gerekli de.
    Ybr yağ boşaltma vidası vites pedalinin altındaki vida mı? Değilse hangi vida acaba?
    evet vites pedalının altındaki vida ancak motor tam sıcakken değil soğumaya yakın değiştir yağını yoksa tıpa yalama oluyor kısa sürede benden demesi ben hep motor soğukken değiştirirm hiçde sıkıntı olmuyor
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Fatih jıanshe (crypton) motorlu cuplar hangileriydi

Motosikleti
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih jıanshe (crypton) motorlu cuplar hangileriydi
    ahmet abi
    kuba xr100
    rks jaguar 100
    bildiğim bu ikisi ama bir iki firmada daha var onları bilmiyorum ama araştırırız cup mu alacan

Motosikleti
    Yok bi arkadaş alcakta almışken crypton motorlu alalım dedim sen bahsediyon bi ara da sorayım dedim

Motosikleti
    Yok bi arkadaş alcakta almışken crypton motorlu alalım dedim sen bahsediyon bi ara da sorayım dedim
    alın tabiki en azından parçaları bol bulunur bizim motor gibi hem sağlam olur hemde titremez biliyorsun cupların kötü huyu titremesi

Motosikleti
    kUBA XR 100 dediğin xy 100 olmasın

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    fatih elimde kalsa ne olcek? Alırım bitane daha. veya yeni motor atarım üstüne. Kaza bela olmadıktan sonra sorun yok.

Motosikleti
    Faşo aga

Kahrolsun kapitalist sistem

Motosikleti
    kUBA XR 100 dediğin xy 100 olmasın
    yok abi xr 100 işte linkde vereyim
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-denizli-nur-motordan-kuba-xr-100-cup-92240998/detay/

ucuz yerde bulabilirsin araştırmak gerek 2 el olarakta bakının

fatih elimde kalsa ne olcek? Alırım bitane daha. veya yeni motor atarım üstüne. Kaza bela olmadıktan sonra sorun yok.
    senin için sorun değilse sorun yok abi şuan benim motordan ses geliyor düşük devirlerde ben allah ne verirse basıyorum patlarsa patlasın sorun değil

birde abi sana soru sorayım krank değiştiren sensin krankda boşluk olursa hengi devirde olursa olsun ses yapıyormuydu yoksa yüksek devirlerde kesiyormuydu sesi benimkisi 5 bin devire kadar yapıyor birde yüke binince yapıyor komporöserebinerse yapmıyor 2 bin devirde bile tuhaf bir ses sabit gazlada gidersemde yapmıyor

Motosikleti
    Koskoca sahibinden comda bir tane oda sıfır olarak var peki bu xr 125 yani eski kasa ybr tipli kubalarda bizim motor gibi jıanshemi onun hakkında varmı bir bildiğin

Motosikleti
    Koskoca sahibinden comda bir tane oda sıfır olarak var peki bu xr 125 yani eski kasa ybr tipli kubalarda bizim motor gibi jıanshemi onun hakkında varmı bir bildiğin
    ben 2 tane daha buldum abi araştırsan belki daha bulunur bayilerine bakacaksın abi bulursun orada

http://www.camgoz.com.tr/asp/product/1386/KUBA-XR-100-CUP

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-sahibinden-sifir-km-kuba-xr100-motor-125818952/detay bak bu 1750 ye veriyor abi

birde xr 125 ler jianshe malıdeğil galiba abi olsalardı kendi sitesindede olurdu değişik bir ismi var ç ile başlayan o olması gerek ama ismi aklıma gelmedi

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    tahsın yagı bosalt ıyıece yarım lıtre kadar koy 2dk kadar calıstır cok bekleme calısık sal sonra mazotu.eger yogurt kabı koyarsan cıkan curufları gormen daha rahat olur.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok abi xr 100 işte linkde vereyim
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-denizli-nur-motordan-kuba-xr-100-cup-92240998/detay/

ucuz yerde bulabilirsin araştırmak gerek 2 el olarakta bakının

senin için sorun değilse sorun yok abi şuan benim motordan ses geliyor düşük devirlerde ben allah ne verirse basıyorum patlarsa patlasın sorun değil

birde abi sana soru sorayım krank değiştiren sensin krankda boşluk olursa hengi devirde olursa olsun ses yapıyormuydu yoksa yüksek devirlerde kesiyormuydu sesi benimkisi 5 bin devire kadar yapıyor birde yüke binince yapıyor komporöserebinerse yapmıyor 2 bin devirde bile tuhaf bir ses sabit gazlada gidersemde yapmıyor
    evet. Düşük devirden 5-6 bin devire kadar ses yapıyodu. Yüksek devirlerde ses kayboluyodu. Benim eski krank duruyo. Sadece krank kolunda boşluk vardı galiba. Gerisi sağlam.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

Murat Mobil Racing1 15/50 tavsiye ederim burdaki fiyatı 30tl.[COLOR="Silver"]
    Teşekkür ettim abi birde ona bakayım.15 dişi tavsiye ederim.Beni bile çekiyorsa sıkıntı yok demektir Yani tam uysal süren adam işi, Güzelçamlı'da bir benzinci geldi sordu motoru, onda CB varmış bindi bir tur.Bu 125 lik gibi değil dedi .Sonra klasik titriyor-titremiyor muhabbeti döndü.Ben Adem Abinin motoruna ilk bindiğimde dikkatimi çeken şey düşük devirde dahi yürümüyorum dememesiydi.Tekrar okuyunca motoru abartmış gibi olmuşum Wolf süper,harkulade kalite bir motor değil bence, ama bu kadar çok sevmemdeki en büyük sebep hiç bu kadar karlılık hissine sahip olmamış olmam.2 veriyorsun 4 veriyor.

ilginç olan tamgaz değillde daha az gazla bu hızda gidiyor.[COLOR="Silver"]

.
    İşte benim farkına varıp dip gaz yapmadığım, az yakmama sebep olay Sanırım Fatih'in menzili de bu sebepten çok uzun oluyor.Mesela birden gaza yüklenince motor direk son sürate çıkmıyor, ama o arada akıtıyor benzini.O yüzden ben özellikle uzun yolda yavaş yavaş veriyorum hem son hıza daha rahat çıkıyor, birden verince boğuluyor motor abi sen birde yavaş yavaş bir dene.
    ramizan83 bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Yavaş yavaş gaz vermek ve Apaçi Adem tam bir tezat Adem gazı köklemeden yapamaz

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Yavaş yavaş gaz vermek ve Apaçi Adem tam bir tezat Adem gazı köklemeden yapamaz
    Adam haklı abi Titanda asıldınmı direk çıkıyor hıza Cumartesi Güzelçamlıda dağ yoluna vurdum, asfalt bitti dere yatağı devam ediyordu.Macera aramadım ama dedim bir titan olsaydı keçi gibi çıksaydım ileride ne var aceba??Adem abiyi yad ettim
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    aynen öyle.
    motor sıcakken ve orta sehpadayken yağını boşalt.
    tapa 12 yıldız anahtarla açılır. gerekirse puluda değiştirirsin. pul değişmezsen teflonda sarabilirsin tapaya.
    tam 1 lt yağ koyuluyor. basit gibi gözüksede tehlikeli bir iş.
    yağıda motor düz zemiinde orta sehpadayken ve ön teker yere basıkken kontrol etmen lazım. kontrol vidasınıda vidalamadan.
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet vites pedalının altındaki vida ancak motor tam sıcakken değil soğumaya yakın değiştir yağını yoksa tıpa yalama oluyor kısa sürede benden demesi ben hep motor soğukken değiştirirm hiçde sıkıntı olmuyor
    Arkadaşlar sağolun. Dün yağı 20/40 castrol ile değiştirdim. İçinden 1.35 litre yağ çıktı. Hem de o kadar kirli ki;
    herhalde 2 yıldır hiç değişmemiş. Motosiklete birkaç aksesuar aldım. Hepsini taktıktan sonra buraya foto atarım.

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    yag degısımını ıhmal etme ben 1200km de standart degıstırıyordum
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)