Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    evet abi titan varken kendi kendime takılıyodum. Oraya buraya yazıpduruyodum. Wolf aldım rahatladım yaza bekliyorum ahmet ağa. Meriç ide al gel. Onuda bi tokatlayamda aklı başına gelsin herkes davetlidir. Wolfü olsun, olmasın farketmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Wolf u aldın rahatladın birde ben geleyim benide tokatla ondan sonra iyice rahatla gali ağa
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ahmet abi gezelim gelde. Gezerkene hafif tokatlarım farkına bile varmazsın insan abisini tokatlarmı yav?

Selamün aleyküm. İyi günler. Bende motor hevesine kapıldım . Yeni bir motor almayı düşünüyorum. Ancak bir iki model arasında kaldım. Aklımda salcano wolf, monidal drift ve arora 125 yebere var. Benim istediğim sorun çıkarmasın hızlanması iyi olsun bizim buralarda iniş çıkış çoktur. Kolay kavrasın istiyorum. Sağlam olsun servis ve yedek parça sorunu olmasın istiyorum.Titreşimi olmayan konforu iyi olan hangisidir acaba? Bana yardımcı olursanız sevinirim. Ayrızica bi 20 25 sayfa muhabbetinizi okudum çok güzeldi ALLAH muhabbtenizi artırsın. Bu arada Ankara'da bulunuyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Beter_Bocek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Orbit II 125 (2013) & Kuba XCG 150 (2014)
    Alıntı vacco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamün aleyküm. İyi günler. Bende motor hevesine kapıldım . Yeni bir motor almayı düşünüyorum. Ancak bir iki model arasında kaldım. Aklımda salcano wolf, monidal drift ve arora 125 yebere var. Benim istediğim sorun çıkarmasın hızlanması iyi olsun bizim buralarda iniş çıkış çoktur. Kolay kavrasın istiyorum. Sağlam olsun servis ve yedek parça sorunu olmasın istiyorum.Titreşimi olmayan konforu iyi olan hangisidir acaba? Bana yardımcı olursanız sevinirim. Ayrızica bi 20 25 sayfa muhabbetinizi okudum çok güzeldi ALLAH muhabbtenizi artırsın. Bu arada Ankara'da bulunuyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
    Aleykum Selam
    Tabi ki Salcano Wolf Sonuçta her yerde Yamaha bayii'si hemen hemen mevcut, oradan yedek parça ihtiyacını giderebilirsin. Ayrı yetten de Salcano'nun bayii'lerinden de bu ihtiyacını giderebilirsin. Yamaha'da Salcano'da; Jianshe üretimi. Aslında Türkiye'de Salcano adını kullanıyor, normal şartlarda adı Jianshe Js125-6a v6'dır. Benim tavsiyem bu 3 motor'u kullanman. Wolf'un dışında adı geçen motorları bilfiil kullanmadım. Ama dediğim gibi Salcano Wolf'ün Türkiye genelinde baya baya hakim servis noktaları mevcut Ve bu topik'te yalan, dolan, şişirme, kata kulli bulunmaz, mevcut değildir, herkes melek gibidir, maşaallah 2.700 TL'ye Yamaha YBR hatta daha da sorunsuzunu almış olacaksın Salcano Wolf alarak. Sen yine de bilfiil 3'ünü gör, dene. Bu topik'te ki değerli insanlara hak vereceğini umuyorum. Hadi hayırlı uğurlu olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

Alıntı Beter_Bocek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleykum Selam
    Tabi ki Salcano Wolf Sonuçta her yerde Yamaha bayii'si hemen hemen mevcut, oradan yedek parça ihtiyacını giderebilirsin. Ayrı yetten de Salcano'nun bayii'lerinden de bu ihtiyacını giderebilirsin. Yamaha'da Salcano'da; Jianshe üretimi. Aslında Türkiye'de Salcano adını kullanıyor, normal şartlarda adı Jianshe Js125-6a v6'dır. Benim tavsiyem bu 3 motor'u kullanman. Wolf'un dışında adı geçen motorları bilfiil kullanmadım. Ama dediğim gibi Salcano Wolf'ün Türkiye genelinde baya baya hakim servis noktaları mevcut Ve bu topik'te yalan, dolan, şişirme, kata kulli bulunmaz, mevcut değildir, herkes melek gibidir, maşaallah 2.700 TL'ye Yamaha YBR hatta daha da sorunsuzunu almış olacaksın Salcano Wolf alarak. Sen yine de bilfiil 3'ünü gör, dene. Bu topik'te ki değerli insanlara hak vereceğini umuyorum. Hadi hayırlı uğurlu olsun
    Arora YBR ile Yamaha YBR arasında isim benzerliği dışında herhangi bir ilişki yoktur. Yamaha YBR ile Salcano Wolf öz kardeştir, tek yumurta ikizi de diyebiliriz!
    (Bu durumu es geçmişim, düzeltiyim dedim)

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, bu Wolf'lere ybr125'in tüm parçaları uyuyormu yahu? fren balataları, gaz teli, debriyaj teli, hava filtresi falan?..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

erenaltun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf 125 / 2009 Honda CBF 150
    Bende kendi fikrimi soyleyecem ama beter bocek pek bisi birakmamis soyleyecek alabilecegin motor salcano wolf bir cok kisi cin mali der ama bosver desinler yamaha ybr den pek farki yok sasi motor vs ybr orjinali ama yinede bak arastir gor ankara da satis yapan bayisi varsa git yerinde gor ben 120 km hizi gordum salcano wolf de titresimi ybr den farki yok 80 km den yukari ciktiginda 100 - 110 da ybr kadar titresim 80-90 da titresim sifir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bu Wolf'lere ybr125'in tüm parçaları uyuyormu yahu? fren balataları, gaz teli, debriyaj teli, hava filtresi falan?..
    bildigim kadari ile uyuyor olmasi lazim ben degistirmedim daha ama olmasi lazim..
    Salcano Motosiklet Facebook Sayfası : http://www.facebook.com/SalcanoMotosiklet
    Ramazan ALTUNIŞIK

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    debriyaj teli ve hava filtresi uyuyor. denendi.
    motor aksamıda eski ybr motoru ile birebir uyumlu.
    depo far sele uymaz.
    ön fren aksamı tamamiyle uymaz. 150cc scooter balatası uyar öne. kare balata.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    arkadaşlar motor kısmı uyuyor, hava filtresi uyuyor, ön disk balataları uymuyor.
    Vacco arkadaşım volf öneririm.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motor kısmı uyuyor, hava filtresi uyuyor, ön disk balataları uymuyor.
    Vacco arkadaşım volf öneririm.
    Adem bey bir sualim var.

-Madem ön fren aksamı farklı, YBR'lerden daha mı kötü? Daha mı iyi? Yoksa aynı performans'ta mı? Fren balata'sının bulunabilirliği ne durumdadır?

Merak ettim şimdi

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağ kapasitesi 1 litre mi? Yağ filtresi yok mu? Birde YBR125 debriyaj balatası falanda uyuyor mu? Şanzıman falan aynı mı?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar.3-4 gündür gitmiyordum.Sınav yaklaştı sinir stress te arttı kafa dağıtmak için salihliye gitmiştim oradanda selendiye geçtim 1 hafta kadar gezdim rahatladım Salihlide hava 20-25 derece idi dedim ben motoru çıkarır gezerim geldim manisada yağış var.İlerleyen zamanlarda inş.Nasılsınız bakalım görüşmeyeli?

Geriyedönük biraz okudum genel olarak ybr ile parça uyumluluğu konuşulmuş.

Ybr de çift pistonlu bizim motorda tek pistonlu kaliper kullanılmış.Tek pistonlu balata alırsanız uyar.(Örn:Scooter balataları)
    Onun dışında km telide ybr ile farklı.Bunun içinde scooter tellerini kullanabilirsiniz.
    Ön far ampulleri ybr H4 kullanıyor wolf ds2 tip ampul kullanılıyor.Tüm motorcularda bulabilirsiniz bu ampulüde.

Onun dışında aklıma gelen fark yok.Birde elektrik sistemileri biraz farklı.Mesela bizim motorda far anahtarı var ybrlerde yok.Karbüratörleri biraz farklı.Granej grupları farklı ama kalite anlamında ybr ile eşdeğer diyebilirim.Depo kapağı ybr gibi elde kalan tipten değil sabit Firen performansına gelirsek orjinal lastikleriyle berbat diyebilirim.Hele yağışta durdurabilene aşk olsun Kaliteli bir lastikle tatmin edici.

Şimdilik aklıma gelen bu kadar.Umarım yararı olur.

Ahmet abi seni aradımda geri dönmedin.
    Tatlı adamım aramışsın gördüğümde geri döndümde açmadın.
    Adem abi gez tabi ya.Şu titanın konjektör işini gene çözemedin kanımca Gel dediğimi dinle millet F650gs ye sanel marka araba konjektörü takıyor.Bir araştırsan iyi edersin.
    Tahsin abi nedir o motorun hali yav.Bir yıka bidalar pas yapmış hep onlarada bir wd 40 tamamdır.

He birde motor almayı düşünen arkadaşlar varmış Benim motoru satabilirik.Daha 7000 de gıcır

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Beter_Bocek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adem bey bir sualim var.

-Madem ön fren aksamı farklı, YBR'lerden daha mı kötü? Daha mı iyi? Yoksa aynı performans'ta mı? Fren balata'sının bulunabilirliği ne durumdadır?

Merak ettim şimdi
    peynir ekmek gibi bulunuyor ön fren balatası. Bu çinli 150 lık scoter balataları uyuyor. Ama modeli tam aklımda değil. Balatanında kalitelisi var, kalitesizi var. Aldığımda üstünde adi balata vardı, ötme yapıyodu, kaliteli balata taktırdım, tık ses yok şimdi. Fren aksamı ybr de disk, wolf ta disk. Bi balatalar farklı. Balata değişik diye ne fazla tutar, nede az tutar ybr den

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Yağ kapasitesi 1 litre mi? Yağ filtresi yok mu? Birde YBR125 debriyaj balatası falanda uyuyor mu? Şanzıman falan aynı mı?
    evet 1 litre. Yağ filtresi ybr de de olmadığı gibi 125 cc motorların %90 nında yoktur.debriyaj balataları ve şanzuman % 100 uyumludur. Hatta silindir, segman, piston, sübaplar, motor aksamı olarak aklına ne gelirse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.3-4 gündür gitmiyordum.Sınav yaklaştı sinir stress te arttı kafa dağıtmak için salihliye gitmiştim oradanda selendiye geçtim 1 hafta kadar gezdim rahatladım Salihlide hava 20-25 derece idi dedim ben motoru çıkarır gezerim geldim manisada yağış var.İlerleyen zamanlarda inş.Nasılsınız bakalım görüşmeyeli?

Geriyedönük biraz okudum genel olarak ybr ile parça uyumluluğu konuşulmuş.

Ybr de çift pistonlu bizim motorda tek pistonlu kaliper kullanılmış.Tek pistonlu balata alırsanız uyar.(Örn:Scooter balataları)
    Onun dışında km telide ybr ile farklı.Bunun içinde scooter tellerini kullanabilirsiniz.
    Ön far ampulleri ybr H4 kullanıyor wolf ds2 tip ampul kullanılıyor.Tüm motorcularda bulabilirsiniz bu ampulüde.

Onun dışında aklıma gelen fark yok.Birde elektrik sistemileri biraz farklı.Mesela bizim motorda far anahtarı var ybrlerde yok.Karbüratörleri biraz farklı.Granej grupları farklı ama kalite anlamında ybr ile eşdeğer diyebilirim.Depo kapağı ybr gibi elde kalan tipten değil sabit Firen performansına gelirsek orjinal lastikleriyle berbat diyebilirim.Hele yağışta durdurabilene aşk olsun Kaliteli bir lastikle tatmin edici.

Şimdilik aklıma gelen bu kadar.Umarım yararı olur.

Ahmet abi seni aradımda geri dönmedin.
    Tatlı adamım aramışsın gördüğümde geri döndümde açmadın.
    Adem abi gez tabi ya.Şu titanın konjektör işini gene çözemedin kanımca Gel dediğimi dinle millet F650gs ye sanel marka araba konjektörü takıyor.Bir araştırsan iyi edersin.
    Tahsin abi nedir o motorun hali yav.Bir yıka bidalar pas yapmış hep onlarada bir wd 40 tamamdır.

He birde motor almayı düşünen arkadaşlar varmış Benim motoru satabilirik.Daha 7000 de gıcır
    konjektör işini çözdüm farlar patlak gündüzleri biniyorum ama sinyaller ve fren lambası yanıyo sadece. Gerisi yanmıyor. Konjektör patlak üstünde. Elektrik o kadar süperki ampülü 10 sn. Ye de kesiyor. o elektirikle akü şimdiye kadar olmadığı kadar dolu

S.A. Arkadaşlar lanet olası netim 10 gündür kesikti ne var ne yok iyimisiniz.Wolf'ün orjinal aynalarını kullanıyormusunuz ben arkayı net göremiyorum birazdaha dışa çıkık olsa daha iyi olacakmış,ayrıca net sağlayıcımı değişmek istiyorum tavsiye edebileceğiniz bir net sağlayıcısı benim kullandığım smile sağlıcakla kalın.

Yorumlarınız için teşekkürler. Diğer modelleri kulllanan varmı acaba? Ben motorsiklete yeni başlayacağım o yüzden pek bilgim yok.Teşekkürler.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    ybr 2007 dir wolf bora kadırga modelleridir
    her parcası uyar motor aksamında ybr 2007 ile
    bir iki parcası hariç uymaz kadroda da ..

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Yorumlarınız için teşekkürler. Diğer modelleri kulllanan varmı acaba? Ben motorsiklete yeni başlayacağım o yüzden pek bilgim yok.Teşekkürler.
    arora yebere yi hangi firma üretiyor belli değil, ontu baştan ele bikere. Wolfü ybr fabrikasında üretiyolar. Onun ne idüğü belli. Drift hp si güçlü, haşin bi görüntüsü var. Ne yakar, titreşim, kronik arızası varmıdır bilmem. Wolf la drift arasında seçim yap bence.

Peki drift nerde üretiliyor? Ve bilidğiniz kronik arızası varmı acaba? yorum için teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    drift çin de üretiliyor. Drift sayfasına bi sor bakalım varmı? Ben hiç kullanmadığım için bişey diyemicem. Hafif bi titreşimden bahsediliyodu bi aralar. Ama ben test edip sürmedim hiç.

Motosikleti
    Peki drift nerde üretiliyor? Ve bilidğiniz kronik arızası varmı acaba? yorum için teşekkürler.
    Drift'te ''Çin''de üretiliyor. Drift ile Arora YeBeRe'nin üretildiği fabrika tamamı ile ''Çin'' pazarına yönelik ürünler geliştirip, pazarlıyor. Jianshe (Salcano Wolf) ise global pazar düşünülürek üretilmiş bir motosiklettir. ''Çin'' dışında ki pazarlar daha sofistike, daha üstün ürünler istediği için, iç pazar'a yönelik üretilen motosikletlerden farklı üretim süreçlerinden geçerler. Haliylede her alanda daha üstün özellikte olmak zorundadırlar. Zaten bir sefer kullansanız, 3'ünü de. Bu topik'tekilerin neden tereddüt etmeden Salcano Wolf dediğini anlıyacaksınız. Hem alırken avantajlısınız, hem kullanırken, hem de satarken. Sonuçta o bir Jianshe-Yamaha ! ''Amaann, bu sefer de Yamaha'nın parçasını kullanacağım'' demek var, ''ahh ahh nerden aldım bu mereti, kaç ay oldu hala gelmedi parça!'' demek var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)