Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nere adem abi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    eyi geceler efem
    @Meriç adem ettiyarladı gari davuk gibi erkenden yatıyo artıkın
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Beter_Bocek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Orbit II 125 (2013) & Kuba XCG 150 (2014)
    @adem80
    @rapsy_09
    @egelim 43

Cümleten Allah rahatlık versin.
    Baya baya uyuya kalmışım!

Ohoo herkez gidiyor yav.Sendemi tayfur.

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    yatanların yerıne vardıyayı ben teslım alabılırım arkadaslar....
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

H.gelsin mutlu abi nasılsın?

Motosikleti
    Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yatanların yerıne vardıyayı ben teslım alabılırım arkadaslar....
    Mutlu hojj geldin be yav
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    cbf 150
    hosbulduk merıc ıyıdır abım sen nasılsın. ojjj bulduk amet abi sen napıon bakam bıttımı nobet

Motosikleti
    Aynı be yaaa Nöbet akşam 7 de bitti gündüzdeydim bu gün

Motosikleti
    cbf 150
    allah baska dert vermesın amet abi.iş olsun yanlız.kar ıyıce bastırdı burda.lapa lapa degıl pata küte yagıyor resmen.hava sıcaklıgı -7 suan .lısteyı kontrol ettınmı yada bı gelısme varmı

Motosikleti
    burada aynı :( kuru ayaz var çok sert - 7 diyor ama -20 gibi hissediliyor resmen her yer buz cam gibi diyete başlamadım daha ama başlarsam haber etcem sana

Motosikleti
    cbf 150
    bu aksam avdaaydım gene.1 tane kısmet oldu yeşilbaş ordek....

Motosikleti
    ohh hay maşallah at hemen deep freeze şubatta lazım olcak inş.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı Beter_Bocek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte ben de onu diyorum adem kardeşim. Yeni YBR'lerin beyin (CDİ), karburatör ve egzost'unun dışındakiler ve de grenajların dışındaki tüm parçalar aynı, hatta daha da iyi olabilir! Sonuçta Wolf Jianshe'nin üvey evladı değil, YBR gibi. Wolf öz evladı! Gözünü seviyim Yamaha Wolf'ün. Zaten Yamaha dedikleri de tamamiyle marka maliyetinden başka birşey değil; neden o zaman pahalı diyorlar ya. TV reklamının saniyesi kaç para, ya yazılı basında reklam vermenin, MotoGP de yarışan motor bir sefer yarışıyor, kaç motor var, e bunun Super Bike'ı var, Cross'u var, ATV'si var, sponsor olmak da maliyet, Yamalube diye bir yükün altına daha girdi e buda maliyet, her yer de her pazara uygun pazarlama ofisleri e buda maliyet. Toplayalım maliyetleri. Çok fazla bi meblağ çıktı öyle değil mi?!! Bu maliyeti parayı nereden karşılıyacak? Tabiki motorlarının satış fiyatlarını şişirerek! Hadi hayırlı uğurlu olsun 4.350 TL'ye YBR'ler.

Salcano Wolf yok böyle bir motosiklet
    ön fren aksamı ybr den farklı. scooter lerdeki kare balatalardan kullanıyor wolf.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:52 ----------

gelde çıkar bu motoru.
    off , neyse görev beni bekler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:08 ----------

oh be temizledim
    arabalar gidemezken motorla gitmekde süpermiş..

salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    tahsin arkadaşım motor üşütüp hasta olacak. Üstünü ört bari bişeyle üşümesin.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    valla maşallah tıkır tıkır çalışıyo tosuncuk
    sabah köprüden geçerken birden yalpalamaya başladım. dedim "şimdi uçuşa geçicem".
    ama ilahi bir güç tarafından düşmeden dengeyi topladım. bide baktımki köprünün üstü tamamen buz
    buza 50-60 la girmişim

bugün gene 20-30km yol yaptım karda buzda. şimdilik sıkıntı yok.

wolf ciddi bir sınav veriyor karda. en zor şartlarda test ediyorum kendisini. eğer beni üstünden atmazsa, bu kış paso wolfun üstündeyim...
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun yeni lastikleriniz kaskınız ve montunuz kazasız belasız güle güle kullanın inş. Lastikçilerin lastiği takarken jantların ve lastiğin kenarlarına sürdüğü ilaç denen şey sıvı kaucuktur yada en azından öyle olması gerekir lastiğin janta geçerken kolayca kayması ve hava basınca jantın tırnaklarının lastiğe kolayca oturması için oturduktan sonrada hava kaçırmaması için kullanılır ama bazı lastikçiler sıvı kaucuk yerine sulandırılmış sabun yada deterjanda kullanabiliyorlar maalesef buda sadece lastiğin janta geçerken kolayca kaymasını ve hava basıldığında oturmasını sağlıyor ama (eğer jantda yamukluk eğrilik gibi bi problem varsa) aradan hava kaçırmasını önleyemiyor kauçuk olmadığı için lastiğinizi jantalara taktırırken hava basıldığı esnada "pattt" diye bir ses çıkıp çıkmadığına dikkat edin eğer ses çıktıysa telaşaye gerek yok janttaki tırnaklar lastikteki yerlerine sıkıca oturmuştur gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz lakin her şeyden önemlisi lastik her ne kadar yeni ve iyi markada olsa kullanırken limitlerini bilmek ve mümkün olduğunca limitlerde kullanmamak hatta limitlere yaklaşmamaktır (virajlarda yavaşlamamak için motoru gereğinden fazla yatırmak gibi) işte burada Meriç arkadaşımızın endişesi devreye giriyor çünkü her ne kadar lastiklerimiz yeni ve iyi sayılan bi marka olsada jantlarımız aslen tubles lastik takmak için üretilmiş jantlar değiller ve söylediğim limitlere yaklaşılır,yada aşılırsa işte o zaman çok düşük ihtimalde olsa lastiğin janttan atması yani yanak atması denen olay yaşanabilir ve sonuçlarıda çok kötü olabilir Allah korusun birde lastiği yeni taktığınız zaman ilk bi kaç gün kullanım (en fazla 50 km kadar) için havasını mümkün olduğunca yüksek (50-55 psi) basınki lastik janta kolayca otursun yada arada hava kaçırma olayı varsa çabuk farkedilsin bunların dışında lastiklerin üzerinde mumsu bir kaplama maddesi olduğunu ve bu maddeyi lastik üzerinden atana kadar kayabileceğinizi diğer arkadaşlar sölemişler zaten hayırlı uğurlu olsun tekrardan

Doğru söze ne denir bravo her zaman söylemişimdir gene söylüyorum aklın yolu Salco

Ya arkadaş el insaf be Manisa gibi yerdesiniz soğuk diye evinizden çıkamıyorsunuz burada olsanız napcaksınız bilmem şu an dışarıda hava -10 derece hava resmen insanın yüzünü yakıyor her yer jilet gibi kaygan cam gibi buz yollar yatın kalkın şükredin memleketinizdeki iklim için Allaha ve çıkın dolaşın kokoreç yiyin resim paylaşın hatta bizim yerimizede yeyin

Tahsin kardeşim geçmiş olsun üzüldüm yazık olmuş kız gibi dobloya ama naparsın kader elden bir şey gelmiyo beterinden saklasın Allah buarada motora sanırım mecburiyetten biniyorsun inş. hasta olmazsın eğer mecburiyet yoksada binme kardeşim boşver bırak acık sen yat acıkta motor yatsın dinleninki yaza zinde olarak başlayın

Sen bir ekolsün zaten Adem seksen efem
    Sağolasın Ahmet ben daha önce yazmıştım 25 senedir motor kullanıyorum diye 1988 yılında 25 yaşında başladı bu motor sevgisi son motorum (salcano hariç) mondial 150cc scooteri 7 yıldır kullanıyorum 8 yıl kadar oldu vitesli kullanmıyorum bir scooter forumda uzun zamandır insanlara yardımcı oluyoruz kimseye banane demedim demem(bu forumda 1 kişi dedi bana) insanlara yardımı severim yolda yürürken motorla giderken görürsem böcek dahi olsa ezmem 25 senelik motor hayatımda 1 kazam oldu çokta atlattım kazada anayolda giderken yanyoldan korna çalmama rağmen 2 mt kala önüme otomobil çıktı (scooterle)ani hareketle sağa kırdım ama çarptım nasıl oldu anlamadım ben ayakta motor yerdeydi bana hiçbirşey olmadı bir çizik dahi tek kazam bu ilk vitesli motorum orjinal Mz etz di 151cc Çanakkaleden Tekirdağ istikametine giderken rampa aşağı yeni yol yapılmış kenarlarda 1 karış yüksekliğinde mıcır vardı aynadan arkamdan süratle gelen bir kamyon gördüm sağdan gitmeye başladım baktım hayvan düz geliyor sol yapmadı yanımda bitti sağa kaçamam mıcır solda hayvan korna çalsam bile sol yapcak olsa kasa bana çarpıcak kamyonla aramda 5 parmak mesafe var hızımı düşürdüm dualar ediyorum hız 90 kasanın ortasını geldim güm diye bir ses aynaya çarptı ayna uçtu motorun gidon başladı zangır zungur titremeye ama tarif edemem (90 km hızda) neyse bırakmadım gidonu hakimiyeti ele aldım oh Allaha şükür dedim atlattığım en büyük kazaydı hiç unutmam yani demek istediğim ben acemi biri değilim sadece uzun zaman oldu vitesli kullanmıyorum motorumu tamirciye hiç götürmem elektrik arızası dahil hepsini yaparım burada soru sorduğum zaman cevabını biliyorum fakat sizlerdende onay ve muhabbet maksatlı yazıyorum burada birine gücendiğim için yazmakta zorunlu hissettim kendimi herkese kazasız belasız sorunsuz sürüşler sağlıcakla kalın Allaha emanet olun...(Sizler beni tanımıyorsunuz bende sizleri ama zamanla yazışmalarımızlada birbirimizi tanıyacağız)

Beter_Bocek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Orbit II 125 (2013) & Kuba XCG 150 (2014)
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön fren aksamı ybr den farklı. scooter lerdeki kare balatalardan kullanıyor wolf.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:52 ----------

gelde çıkar bu motoru.
    off , neyse görev beni bekler..

http://img259.imageshack.us/img259/4...0109080701.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:08 ----------

oh be temizledim
    arabalar gidemezken motorla gitmekde süpermiş..

http://img96.imageshack.us/img96/822...0109083950.jpg

http://img5.imageshack.us/img5/5570/...0109083937.jpg

Hocam frenler iş görüyor mu? Ben test ettiğimde CB'den iyiydi! Üstelik CB'de çift piston'lu kaliperler mevcut! Ya ''Jianshe'' değil mi, bir sefer kullandım kalite'yi hissettim; gözüm kapalı alırım/alacağım da
    Vallaha ne diyim; helal! Bu karda kışda motor ile gezmek... Bu kadar kar var evden çıkmaya üşeniyorum, sizler buz pistine dönmüş yollarda artistik patinaj gösterisi yapıyorsunuz. Tekrardan helal olsun.
    Maşaallah subhanallah diyimde nazar'a gelmeyiniz.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    gezgin motor abim.(yaşca büyüksün galiba) şimdi ben burda birine alındım yazarsan herkes üstüne alınır. Hatta ben bile kendimden şüpeleniyorum bi hatammı oldu diye. Ben bu formda çok değerli arkadaşlar edindim. Ama aralarında kelek te yok değil. Eger bu başlık altında bişeyse bi yanlış anlaşılma olmuştur diye düşünüyorum. Çünkü bu başlıktaki arkadaşlar birbirinden değerli arkadaşlar. Genede hangi konuda gücendiysen yazda çözmeye çalışalım.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezgin motor abim.(yaşca büyüksün galiba) şimdi ben burda birine alındım yazarsan herkes üstüne alınır. Hatta ben bile kendimden şüpeleniyorum bi hatammı oldu diye. Ben bu formda çok değerli arkadaşlar edindim. Ama aralarında kelek te yok değil. Eger bu başlık altında bişeyse bi yanlış anlaşılma olmuştur diye düşünüyorum. Çünkü bu başlıktaki arkadaşlar birbirinden değerli arkadaşlar. Genede hangi konuda gücendiysen yazda çözmeye çalışalım.
    Adem haklısın orda hata ettim herkes üzerine alır ama ne yapayım o lafına gücendim(Meriç yazdı)öyle birine benzemiyor belki yanlış anladım dediğin gibi, Salcano forumdakiler bana göre 4/4lük adam belki ben üzerime alındım bilmiyorum yaş 49 üç ay sonra 50...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)