Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı notyetktu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce de yazmıştım km saatim bozuldu. Alt kisim çalışıyor ancak üst kısım 12000 km de takildi kaldi. Saati söktürdüm ancak tamiri mümkün olmadı. Wolf s için (2012 model) internetten bulabileceğim km saati linki biliyorsaniz paylaşabilir misiniz. Kendim değuştireceğim
    Bazı wolflerde ybr götergesi ve kafası görüyorum.. Eski model ybr lerinki uyuyor bildiğim kadarı ile...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinyaldeki arasıra çalışıp çalışmama can sıkıcı boyuta gelince, Tahsin kardeşimin sözünü dinleyip flaşörü değiştireyim dedim.. sorun çözüldü.. 5 TL ye aldığım cg tip bir flaşör işimi gördü. orjinal YBR flaşörü ellerinde yokmuş.. Bende daha fazla beklemek istemedim. aldığım flaşörün sesi yok maalesef.. ses arada sinyali kapatmayı unutursam uyarıcı oluyordu.. Başka bir tane sesli olan vardı onu deneyeyim dedim, ama ne ses.. her sinyalde resmen kamyonların geri ikazı gibi çığlık atıyordu.. hemen çıkardım. sessiz olması daha iyidir dedim..

ohoooo ben üşengeç adamım,sürekli vizörü tak çıkar uğraşamam valla.. baksana yıkamak için bile 1 seneden fazla beklemişim..
    Eheh.. 42.000km dir üstündeyim motorun. iyice profesyonelleştim artık. Benim flaşörde şase yaptığından bir ayağını bağlayamadık. Bağlayınca sigortası atıyor motorun. Ama 2 ayak bağlıykende sinyal çalışıyor. 1 ayak iptal yani. İdare ediyorum şimdilik.

Daha önce de yazmıştım km saatim bozuldu. Alt kisim çalışıyor ancak üst kısım 12000 km de takildi kaldi. Saati söktürdüm ancak tamiri mümkün olmadı. Wolf s için (2012 model) internetten bulabileceğim km saati linki biliyorsaniz paylaşabilir misiniz. Kendim değuştireceğim
    Nette zor. Servise bakman lazım. Oda dünya parası ister. Benim km teli gene koptu. kmde 38.000kmde kaldı. Umrumda değil değiştirmeyeceğim. Her ay yağını değişirim olur biter. Km sizde oluyormuş.

Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet pulsar ybr salcano sym joymax 250 tvs vardı. inanamadığım pulsar her benzin molasında benden 2 tl fazla yakıt aldı. yani totalde 12 tl benden fazla yaktı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

Birde arkadaşlar uzun tur camı nereden bulabilirim. Önceki sayfada bir arkadaş link vermiş ama açılmıyor. Takan kullanan varmı.
    Cbf inkini takıyorlar hocam. Adil abi takmıştı. Çokda güzel duruyordu. Senin becerin var yaparsın.

Adil abi hayırlı olsun motorun
    search16 ve gezginmotor bunu beğendiler.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaslar. Bir iki aydir bi sorunum var. Motorla dipgaz giderken birden debriyaji cektigimde motor stop ediyordu ve marsa basinca calismiyor debriyaji giderken birakip vurdurarak calistirabiliyordum. Ayrica son gaz giderken motor 110 dan sonra teklemeye gaz yememeye basliyodu. Gittim bi tamirciye. Dedim dayi bole bole. Tamam dedi yapariz. Biraktim anahtari dondum geldim eve. Adam 3-4 saat sonra aradi gel al oldu diye. Gittim aldim motoru. Ne o gaz yememeler ne stop etmeler hicbiri yoktu. Sahil yolunda son gaz gittim bir tekleme olmadi. ertesi gun cesmeye gidecektim. Sabah kalktim motor birkac mars basişta anca calisti. Gaz yemiyo rolantide falan. Isittim motoru duzeldi. Sonra bastim gittim cesmeye. Tek bir tekleme gaz yememe yoktu. Debriyaji cekince stop etmiyordu. Ama cesmeye varinca rolanti ayarini yukselttim biraz. 1100 devirden 1500 devire. Gene cesmeden donuste hicbir tekleme yoktu dipgazda debriyaji cekince stop etmiyordu hatta 121km ye kadar ciktim teklemedi bile. ama son gaz giderken debriyaji cekip gaz verince rolantide calisan motor stop ediyor. Bir de sabah calistiginda rolantide isinana kadar gaz yemiyor. Gaz verince stop ediyor isinmadiysa. Uzun oldu ama benim problemim ne arkadaslar bilgisi olan var midir?

Motosikleti
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar. Bir iki aydir bi sorunum var. Motorla dipgaz giderken birden debriyaji cektigimde motor stop ediyordu ve marsa basinca calismiyor debriyaji giderken birakip vurdurarak calistirabiliyordum. Ayrica son gaz giderken motor 110 dan sonra teklemeye gaz yememeye basliyodu. Gittim bi tamirciye. Dedim dayi bole bole. Tamam dedi yapariz. Biraktim anahtari dondum geldim eve. Adam 3-4 saat sonra aradi gel al oldu diye. Gittim aldim motoru. Ne o gaz yememeler ne stop etmeler hicbiri yoktu. Sahil yolunda son gaz gittim bir tekleme olmadi. ertesi gun cesmeye gidecektim. Sabah kalktim motor birkac mars basişta anca calisti. Gaz yemiyo rolantide falan. Isittim motoru duzeldi. Sonra bastim gittim cesmeye. Tek bir tekleme gaz yememe yoktu. Debriyaji cekince stop etmiyordu. Ama cesmeye varinca rolanti ayarini yukselttim biraz. 1100 devirden 1500 devire. Gene cesmeden donuste hicbir tekleme yoktu dipgazda debriyaji cekince stop etmiyordu hatta 121km ye kadar ciktim teklemedi bile. ama son gaz giderken debriyaji cekip gaz verince rolantide calisan motor stop ediyor. Bir de sabah calistiginda rolantide isinana kadar gaz yemiyor. Gaz verince stop ediyor isinmadiysa. Uzun oldu ama benim problemim ne arkadaslar bilgisi olan var midir?
    benzin, hava ayarında bir problem yada ayarsızlık olabilir..

hava filtresi kirlenmiş olabilir..

yada sen motosikletin 125 cc olduğunu unutup çok zorluyor da olabilirsin.. 121 km süratte neymiş, ben 100 km üstüne çıkmıyorum.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benzin, hava ayarında bir problem yada ayarsızlık olabilir..

hava filtresi kirlenmiş olabilir..

yada sen motosikletin 125 cc olduğunu unutup çok zorluyor da olabilirsin.. 121 km süratte neymiş, ben 100 km üstüne çıkmıyorum.
    Hafif Yokus asagi yapti o hizi. Hem acaba tekleyecek mi diye bakmak hem de maksimum kac yapacagini merak etmemden dolayi. Yoksa 100-110 gidip geliyorum hep. Motor 5000 oldu hava filtresi degismedi hic. Benzin hava ayarini ben yapabilir miyim kolay midir yani

Motosikleti
    Arkadaşlar havalar aşırı ısındığından hava ayarı bozulabiliyor. Rolanti tutmama ve tekleme gibi şeyler olabilir. Tavsiyem motorunuzun ayarlarını değiştirtmeyin. Aşırı sıcaklar gidince düzelir. Hava ayarınıda her usta yapamıyor. Bikere bozuldumu çok zor istediğiniz ayarı tutturmanız
    EnesBeyter bunu beğendi.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar havalar aşırı ısındığından hava ayarı bozulabiliyor. Rolanti tutmama ve tekleme gibi şeyler olabilir. Tavsiyem motorunuzun ayarlarını değiştirtmeyin. Aşırı sıcaklar gidince düzelir. Hava ayarınıda her usta yapamıyor. Bikere bozuldumu çok zor istediğiniz ayarı tutturmanız
    Abi biz senin gibi dört mevsim binemiyoruz motora en çok yazın binip yol yapıyoruz
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Motosikleti
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafif Yokus asagi yapti o hizi. Hem acaba tekleyecek mi diye bakmak hem de maksimum kac yapacagini merak etmemden dolayi. Yoksa 100-110 gidip geliyorum hep. Motor 5000 oldu hava filtresi degismedi hic. Benzin hava ayarini ben yapabilir miyim kolay midir yani
    Hava ayarını kurcalamaya gelmez.. bu ayar ile oynayıp, sonrası çok usta gezen oluyor.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Km saatini değiştim sonunda. Ybr nin km saati uyuyor ancak onda da vites göstergesi yok. Swrvisten orjinal wolf 2015 inkini aldım. 100 tl idi. Kendim taktım. Ancak benim km saatinden az farklıydı kafa grenajında küçük bir operasyon yapmam gerekti. Şimdi sorunsuz.

Motosikleti
    Alıntı EnesBeyter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi biz senin gibi dört mevsim binemiyoruz motora en çok yazın binip yol yapıyoruz
    Valla kar yağınca bende binemiyorum. Bide aşırı yağmurda çekilmiyor. Ama öteki zamanlarda affetmem.

Hava ayarını kurcalamaya gelmez.. bu ayar ile oynayıp, sonrası çok usta gezen oluyor.
    Ben mesela. Bi kurcaladım ayarı şimdi jikle çekince stop ediyor. Bende ellemedim bidaha bozuk bozuk kaldı öyle. Jiklesizde oluyormuş. Yıllardır kullanmaya kullanmaya yerini unuttum jiklenin valla
    Km saatini değiştim sonunda. Ybr nin km saati uyuyor ancak onda da vites göstergesi yok. Swrvisten orjinal wolf 2015 inkini aldım. 100 tl idi. Kendim taktım. Ancak benim km saatinden az farklıydı kafa grenajında küçük bir operasyon yapmam gerekti. Şimdi sorunsuz.
    Bayaa pahalı imiş. Eski ybrninki uyuyorsa onuda takabilirdin. Ucuzdurda ybrnin parçaları.
    Salih_T bunu beğendi.

songoku25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf S Kırmızı
    Arkadaşlar benim motor yokuş aşağı bile giderken 115 e gelince hız kesici devreye giriyor . Yazılımla açtırmayı bilen var mı nasıl yaparız :D:D

Motosikleti
    Alıntı songoku25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim motor yokuş aşağı bile giderken 115 e gelince hız kesici devreye giriyor . Yazılımla açtırmayı bilen var mı nasıl yaparız :D:D
    Üstünde değil beyin, tek bir sensör olmayan motora yazılım atmak
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Salcano wolf ten bahsediyorsun dimi.. yeni motor almadın?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:17 ----------

Bu arada görselini hiç sevmesem de lazım olduğu için bir topcase alayım diyorum var mı tavsiyeniz.

Seçeneklerim şunlar;

Kappa 28 lt, 85 TL

maxem 32 lt, 50 TL

cox 32 lt 45 TL

tavsiyelere açığım.. Denediğiniz bildiğiniz başka markalarda olabilir.. küçük, sağlam ve uygun fiyat olması tercih kriterim.

songoku25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf S Kırmızı
    Espirisini diyorumhala wolf devam diğer bütün model forumlarında adamlar yazmış hep yazılım hız kesici filan dedim bizim neyimiz eksik :DD

Topcase konusunda kesinlikle yanyana 2 kaskın sığabileceği boyutta almanı tavsiye ederim 3 yıldır kullanıyorum her işe yarıyo yazları bagajda mangal takımıyla geziyom bazen :D

Motosikleti
    Espirisini diyorumhala wolf devam diğer bütün model forumlarında adamlar yazmış hep yazılım hız kesici filan dedim bizim neyimiz eksik :DD

Topcase konusunda kesinlikle yanyana 2 kaskın sığabileceği boyutta almanı tavsiye ederim 3 yıldır kullanıyorum her işe yarıyo yazları bagajda mangal takımıyla geziyom bazen :D
    arkaçanta sevmiyorum ama ufak tefek şeyleri koymak içinde yer sıkıntısı çekiyorum. Büyük modellerinin görseli beni öldürüyor. motosiklet çok büyük değil zaten, arkaya takacağım kocaman çanta çok abes kaçar şimdi.. yada sevmediğim için bana öyle görünüyor da olabilir.

İşlevselliğine birşey dediğim yok 45 LT herşeyi içine alır ama.. ah o görüntüsü yok mu, beni motosikletten soğutuyor..

Motosikleti
    Bende 32lt maxem var. Çok kahrımı çekti. Halende çekiyor. Eğrilsede büğrülsede kırılmıyor. Süper bişey. Xxl kaskı alıyor. Bide eldiven alır. Bana fazla fazla yetiyor.
    Kappa bilemiyorum salih. Cox esnemiyomuş. Kırılgan dediler. Almadım. Maxem aldım. İyikide maxem almışım.
    topcase kesinlikle şart motora.
    Salih_T bunu beğendi.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    32lt güzel tek kask sığar başka malzeme koyamazsın. Maxeme xl ls2 kask sığdıramayıp değiştirmiştim
    46lt candır canlı gördünmü bilmiyorum ama bizim motorda abes görüntü yok diye düşünüyorum. Hatta uzun cam demir vs varsa daha da heybetli oluyo motor
    2kask sığar, tek kask+1mont+eldiven+ufak bikaç malzeme sığar, market alışverişi yaparsın sığarmı derdin de olmaz
    Salih_T bunu beğendi.
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Motosikleti
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 32lt maxem var. Çok kahrımı çekti. Halende çekiyor. Eğrilsede büğrülsede kırılmıyor. Süper bişey. Xxl kaskı alıyor. Bide eldiven alır. Bana fazla fazla yetiyor.
    Kappa bilemiyorum salih. Cox esnemiyomuş. Kırılgan dediler. Almadım. Maxem aldım. İyikide maxem almışım.
    topcase kesinlikle şart motora.
    maxemin esnek oluşu bana da mantıklı geldi ama satıcı plastiği ince kappa al plastiği kaliteli çık üstüne kırılmaz diye aklımı çeliyor.. kappa birde kaliteli marka olduğu için 28 lt olsun kappa olsun daha iyi olur gibi bir düşünce oluştu bende.. ama sen maxem kullandım iyi diyorsan tekrar değerlendireceğim.. Söylediğin gibi tek sıkıntısı eğrilme falan oluyormuş..

Bu arada benim kask "s" 28 lt kappaya rahat sığıyor.. eldiven, boyunluk hatta bir kaç evrakta sıkıştırırım o derece yani..

Alıntı EnesBeyter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    32lt güzel tek kask sığar başka malzeme koyamazsın. Maxeme xl ls2 kask sığdıramayıp değiştirmiştim
    46lt candır canlı gördünmü bilmiyorum ama bizim motorda abes görüntü yok diye düşünüyorum. Hatta uzun cam demir vs varsa daha da heybetli oluyo motor
    2kask sığar, tek kask+1mont+eldiven+ufak bikaç malzeme sığar, market alışverişi yaparsın sığarmı derdin de olmaz
    Büyük çanta elbette daha işlevsel ve ihtiyacı karşılar ama görüntüsü konusunda kararsızım.. En güzeli gidip motosikletin üstüne koyarak, tek tek görmek. Belki de 45 olmaz 35 lt civarı bir çantada alabilirim..

Benim s ebattaki ls2 32 litrelik maxeme yan olarak sığıyor.. 28 lt kappaya ise dik olarak koyabiliyorsun. Kaskım küçük olduğu için avantajlıyım o konuda..

Not: Bu arada benim kafada biraz küçük mü ne.. siz xl/xxl yazarken Benim kask S ebatta demeye utandım yahuu..

maxem den bende var çok sağlamdır kendisi kırabileceğinizi sanmıyorum, öyleki benim artçı onun üstüne oturuyordu giderken o derece..
    Salih_T bunu beğendi.

hgdr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    salcano wolf s
    bende maxem var litresini bilmem (5 lt pet şişeyi alıyor, çene açılır kaskımı alıyor)motoru aldığımda taktırmıştım 4 yıldır kullanıyorum memnunum
    Salih_T bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)