Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    @Okan;
    Çantan hayırlı olsun. Bende de aynı çantadan var. İki yıldır kullanıyorum, iki kere su alması dışında hiç olumsuz yanını görmedim. Ben 100 liraya almıştım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tahsin:Ben yansanayi almayın dedim ama iş görüyorsa kaliteliyse sorun yok zaten mühim olan FİYATI değil KALİTESİ insanları yanlış yönlendirmeyelim,senin kullandığın ÜLKER marka yerine tam oturuyorsa sıkı sıkı yani wolf kullanıcıları kullansınlar...

-ZERO-:Hayırlı olsun.Yalnız o'' tırnaklı kısmını hafif oyarak çantayı yerine oturturdum''dediğiniz yer sorun çıkarmasın?

Ben SHAD35lt kullanıyorum memnunum ne mekanik sorunu var nede su alıyor,istediğimde kolayca söküp takıyorum.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Benim motosiklet 12 ay dışarıda duruyor. İçine su aldığı iki seferde de yağmur çok feci yağmıştı. Yoksa normalde su falan almıyor.
    Çantayı söküp çıkarırken hiç sorun yaşamadım. İnşallah çantanın kendiliğinden çıkmasına sebep olacak bir oyuk açmamıştır.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Yan çantanın şahı geliyor arkadaşlar :-)
    Benim çocuğun tabletiyle çektim. Görüntü kötü

salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    @-ZERO-
    Arwic çanta iyidir hoştur 2 seneyi geçti kullanıyorum ben de. sıkıntılarını yazayım
    Kapak ve alt tablayla çanta arası tıkırtı yapıyo çözümü bi tarafı yapışkanlı keçeler var onlar dan yapıştırdım geçti.
    Kırmızı plastik parça var anahtar deliğinin altında zamanla düşmeye başlıyor alttan bi akıllı vida çakarsın oynamaz
    Yolda gidereken çanta arkamdan uçtu sebebi çantayı tutan 3 yer var 2 önde diş ve 1 arkada kilit, benim arkada kilit kısmı kırıldı. Kapağı kitliyor sadece çantayı tutmuyor, ben de 2 delik açtım vida+somun attım.
    Onun dışında büyük olması iyi çantanın 2 kask veya 1kask+mont sığmakta. beyaz olması da iyi olmuş yakışmış motora
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çanta şu anda yerinden istesem de çıkmıyor. bugün şunu çıkarıp temizleyeyim dedim fakat alttaki düğmeye bastığımda çanta olduğu yerde sabit kalıyor oynamıyor bile. alttan eğilip baktığımda çantanın altındaki o demir tırnak tabladaki plastik çengele normal bir şekilde geçmiş görünüyor. kırmızı düğmeye bastığımda demir tırnak geriye yeteri kadar gidemediği için tabladaki plastik tırnaktan kurtulamıyor bu yüzden de çanta yerinden çıkmıyor. umarım ilerde sorun olmaz.

bu arada bugün arka tekeri boşa alıp elimle çevirdiğimde rahat bir şekilde dönmediğini farkettim. daha sonra dikkatli baktığımda sol taraftaki rulmanın hafif yerinden çıktığını gördüm. bu yüzden tekeri komple söküp rulmana vurarak yerine soktum daha sonra lastiği takıp tekeri çevirdiğimde rahatça dönüyordu fakat dikkatli bakınca arka tekerin çok hafif s çizdiğini gördüm. büyük ihtimal geçen yaptığım mini crossta jantı veya rulmanları yamulttum. bunu nasıl düzelttirebilirim. servise gitmek istemiyorum. önerebileceğiniz başka yer var mıdır bunu düzeltmek için?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:27 ----------

Alıntı EnesBeyter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @-ZERO-
    Arwic çanta iyidir hoştur 2 seneyi geçti kullanıyorum ben de. sıkıntılarını yazayım
    Kapak ve alt tablayla çanta arası tıkırtı yapıyo çözümü bi tarafı yapışkanlı keçeler var onlar dan yapıştırdım geçti.
    Kırmızı plastik parça var anahtar deliğinin altında zamanla düşmeye başlıyor alttan bi akıllı vida çakarsın oynamaz
    Yolda gidereken çanta arkamdan uçtu sebebi çantayı tutan 3 yer var 2 önde diş ve 1 arkada kilit, benim arkada kilit kısmı kırıldı. Kapağı kitliyor sadece çantayı tutmuyor, ben de 2 delik açtım vida+somun attım.
    Onun dışında büyük olması iyi çantanın 2 kask veya 1kask+mont sığmakta. beyaz olması da iyi olmuş yakışmış motora
    hocam işte o kilit kısmına çantayı geçirecem diye yarım saat uğraştım. umarım uçmaz arkamdan çanta

-ZERO-:Rulmanın yerinden çıkması imkansız,ancak iki ihtimal geliyor aklıma ya rulmanlar göbek dağıttı yada arka tekerin sağ ve solunda rulmanları tutan miller var daha önce tekerleği söktüyseniz soldakini takmayı unutmuş olabilirmisiniz acaba?resim çekseydiniz belli olurdu.

Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -ZERO-:Rulmanın yerinden çıkması imkansız,ancak iki ihtimal geliyor aklıma ya rulmanlar göbek dağıttı yada arka tekerin sağ ve solunda rulmanları tutan miller var daha önce tekerleği söktüyseniz soldakini takmayı unutmuş olabilirmisiniz acaba?resim çekseydiniz belli olurdu.
    O miller yerinde duruyordu hatta bugün lastiği çıkarırken ikisini yerine taktım. rulmanın çıkması şu şekilde. yuvasında bir milim bilemedin iki milim dışarı taşmış görünüyordu. üstüne ayarlı penseyle vurarak düzelttim. rulmanın dağılmış olup olmadığı nereden nasıl anlaşılır. muhtemelen jant yamulmuş biraz. düzelttirmeye gideceğim yerde muhtemelen vardır bu rulmanlardan. olmadı bi çift taktırırım. bu arada arka dişlinin rulmanı bahsettiğim. yarın foto çekip atarım

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Tahsin;
    Dostum o çantalar biraz ağır olmaz mı? Bir de içini doldurunca motsikleti iyice zorlarsın. Sıkıntı çıkarmasın sonra..

Okan;
    Sen bu söküp takma işine iyice alıştın gibi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahsin;
    Dostum o çantalar biraz ağır olmaz mı? Bir de içini doldurunca motsikleti iyice zorlarsın. Sıkıntı çıkarmasın sonra..

Okan;
    bi cesaret geldi abi dedim yemişim tamircisini

Motosikleti
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi cesaret geldi abi dedim yemişim tamircisini
    Bende bu sabah enjektör ile debriyajı yağladım.. Hafta sonuda yeni aldığım philips ampulü takayım diyorum..

Bende bu sabah enjektör ile debriyajı yağladım.. Hafta sonuda yeni aldığım philips ampulü takayım diyorum..
    On balata ve diski komple degistirmek istiyorum ben de. brenta tipi balata takayim diski de orjinal ybr diskiyle degistireyim diyorum. Hem gelen o gicik ses kesilir hem de frenler biraz olsun daha iyi tutar diye dusunuyorum. Birkac defa az kalsin giriyodum bagaja motor freni yapmasam

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Tahsin;

Okan;
    Devamlı artçıyla gezmek gibi birşey. 150kg yi geçmiyor hepsi toplamda
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

On balata ve diski komple degistirmek istiyorum ben de. brenta tipi balata takayim diski de orjinal ybr diskiyle degistireyim diyorum. Hem gelen o gicik ses kesilir hem de frenler biraz olsun daha iyi tutar diye dusunuyorum. Birkac defa az kalsin giriyodum bagaja motor freni yapmasam
    Frenler hiçmi tutmuyor?Kardeşim honda kulandığı zaman benim motoru alıp tur atmıştı benim motorun freninin kullandığı hondadan iyi tuttuğunu söylemişti.Bence fren ayarları bozuk,arka balata ayarı kolay civatayı sık gevşet ön disk yağlı olduğundan hava varsa tutmaz havasını almak lazım yoksa frenleme kötü değil...

Frenler hiçmi tutmuyor?Kardeşim honda kulandığı zaman benim motoru alıp tur atmıştı benim motorun freninin kullandığı hondadan iyi tuttuğunu söylemişti.Bence fren ayarları bozuk,arka balata ayarı kolay civatayı sık gevşet ön disk yağlı olduğundan hava varsa tutmaz havasını almak lazım yoksa frenleme kötü değil...
    Normalde frenleme fena degil fakat artci bindiginde oldukca yetersiz kaliyor. Biraz once bi usta bakti motora. Arka lastikte problem oldugunu jantta bir problem olmadigini soyledi. On frendeki surtmeden bahsettigimde on fren kolunu biraz gevsetince sorunun hallolacagini soyledi. Ama diskin yamuk oldugu cok belli. Cunku frenleme yaparken o gelen berbat ince ses insani sinir ediyor. Arka freni ayarladim. Bastigim anda hissediliyor hic bosluk birakmadim

Motosikleti
    Okan kardeş, senin motoru bi görmem, benim motor ile bir kıyaslamam şart oldu.. Ben frenlerden memnunum.. Sende benim makiyanı bi test et bakalım.. farklar neler miş...

Wolflerde ön diskin atması kronik problem bendede var fakat çok az(1-2 ml) ses yapmıyor ilerde belki çoğalabilir,çok iyi bir tornacıda atık kısmı taşlatmak diye düşünüyorum gerçi Tahsin yaptırmıştı galiba ama yine tekrar etmişti galiba.

Okan kardeş, senin motoru bi görmem, benim motor ile bir kıyaslamam şart oldu.. Ben frenlerden memnunum.. Sende benim makiyanı bi test et bakalım.. farklar neler miş...
    herhangi bi haftasonu ara buluşalım abi. ben de gezecek yer arıyorum zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

Wolflerde ön diskin atması kronik problem bendede var fakat çok az(1-2 ml) ses yapmıyor ilerde belki çoğalabilir,çok iyi bir tornacıda atık kısmı taşlatmak diye düşünüyorum gerçi Tahsin yaptırmıştı galiba ama yine tekrar etmişti galiba.
    motordan memnunum fakat şu ufak tefek sorunlarına kafayı takıyorum. bazen ulan satıp cbf ybr bişey alsam mı demiyor değilim ama onlara o kadar para vermektense pulsar 200 alırım diyorum. muhtemelen bu yazın sonu gibi bunu satıp pulsara yürüyecem. çünkü bazen motorun gereken hıza yeteri kadar hızlı çıkamaması yolda tehlike yaratabiliyor. bunlar dışında memnunum. bu arada şimdi tamirciden geldim. tamirci arka jantın yamuk olduğunu 70 tl jantı düzelttirmek için + 20 tl de kendileri alacağını söyledi. şimdilik kalsın dedim.

Motosikleti
    herhangi bi haftasonu ara buluşalım abi. ben de gezecek yer arıyorum zaten

motordan memnunum fakat şu ufak tefek sorunlarına kafayı takıyorum. bazen ulan satıp cbf ybr bişey alsam mı demiyor değilim ama onlara o kadar para vermektense pulsar 200 alırım diyorum. muhtemelen bu yazın sonu gibi bunu satıp pulsara yürüyecem. çünkü bazen motorun gereken hıza yeteri kadar hızlı çıkamaması yolda tehlike yaratabiliyor. bunlar dışında memnunum. bu arada şimdi tamirciden geldim. tamirci arka jantın yamuk olduğunu 70 tl jantı düzelttirmek için + 20 tl de kendileri alacağını söyledi. şimdilik kalsın dedim.
    Müsait olunca ararım.. Havalar ısınsın gezelim biraz..

Hızı benim için şehir içinde fazlası ile yeterli. Sadece çevre yolunda hızın eksikliğini hissediyorum. 200-250 cc son durak olur benim için.. stabil 100-110 yapsın yeter. Şu aralar Wolfle bi 15-20.000 km yapmadan değiştirmeyi düşünmüyorum.

Her tamirciye gitmemek lazım.. Gimat tarafında bi Hızır usta varmış.. olmadı oraya gidip bakarız, tanışır fikrini alırız..

Iyi olur hem gezmis hem isleri halletmis olurum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)