Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mengü 20w50 koysam daha azmı yağ yakar acaba? Hangi marka koyayım?
    Daha az yağ yakma ihtimali yüksek kalın yağla. Opet'in 20W-50 motosiklet yağı var, ama araba yağı da olur bence aynı yağ ikisi de. Benim cub'a Alpet'in Exen 20W-50 madeni yağını koyuyorum, bütün yaz tık demeden çalıştı o yağla -tabi 1000km'de bir değiştiriyorum-, litresi 8.5 lira. Motorun altından damlayan yağları gördükçe içim acımıyo hiç değilse.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ahmet abi, ustam hep şunu dedi. Bunun yağı 20w50 dir. Bende hep 15w40 kullandım. İtecekli ve segmanları falan araba motoruna benzediğinden ve eski model, yağ kanalları geniş olduğundan (galiba kitabındaki yağıda 20w50) bu yağı kullanmam gerektiğini söylemişti. Ben daha ince kullandım sanırım motoru tez eskittim 2.5 yılda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:46 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha az yağ yakma ihtimali yüksek kalın yağla. Opet'in 20W-50 motosiklet yağı var, ama araba yağı da olur bence aynı yağ ikisi de. Benim cub'a Alpet'in Exen 20W-50 madeni yağını koyuyorum, bütün yaz tık demeden çalıştı o yağla, litresi 8.5 lira. Motorun altından damlayan yağları gördükçe içim acımıyo hiç değilse.
    motorumdan yere gram yağ damlamaz. Altı hep kurudur. sanırım ince geldi motora yağ. Yukarda yazdım.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Len efem sen gibi adama daha napvesin motorcağız depesine bindinmi veriyon kamçıyı verion kırbacı 2.5 sene dayanıvemiş işte daha nossun
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    ahmet abi, ustam hep şunu dedi. Bunun yağı 20w50 dir. Bende hep 15w40 kullandım. İtecekli ve segmanları falan araba motoruna benzediğinden ve eski model, yağ kanalları geniş olduğundan (galiba kitabındaki yağıda 20w50) bu yağı kullanmam gerektiğini söylemişti. Ben daha ince kullandım sanırım motoru tez eskittim 2.5 yılda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:46 ----------

motorumdan yere gram yağ damlamaz. Altı hep kurudur. sanırım ince geldi motora yağ. Yukarda yazdım.
    Yağ yağdır ince kalın çok fark etmez ama hava filtresi yırtıkken araziye falan girdiyseniz, tozu çektiyse içine motor zarar görmüş olabilir.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 150 ci yokmu tanıdğınız onlara sorun bakalım ne yağ kullanıyorlar
    abi ben 20 bin km bindim cbf 150 ye
    cok sıkıştırmadıgım zaman yag yakmıyordu
    sıkıştırma dediğimde 110 filan zorlayınca yag gidiyor tabi eksiliyordu
    ama şöyle bişi var ölçtüm 1000 km 100 150 ml yakıyordu yagı
    bugun benim boranın yagını değiştirdim 1600 km oldu
    bende de 100 ml gibi bi eksilme var
    biraz geç kaldım yag değiştirmede ondan oldu bence
    # motosikletle.blogspot

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    mengü 20w50 koysam daha azmı yağ yakar acaba? Hangi marka koyayım?
    Abi kalın yağ çözüm değil, kimyasal tutunma maddesinin kalitesi ve gücü önemli

Ipone özellikle yağ yakan motosikletlerde bu durumu bayağa azaltıyor yazıyordu nette.

Bikaç kişiyle konuştum mecburen Ipone aldım yoksa yağ yakıyor şuan komple kesildi diyen bile oldu Çoğunluk acaip azaldı yağ yakma şükürler olsun gibi konuştu.

Hiçbir işe yaramadı hala aynı şekilde yağ yakıyor diyene hiç rastlamadım

Konu açılmışken benim önerim " Ipone R4000RS 10W30/40 4T Esterli Sentetik " Bi dene abi Yağ yakma kesilirse fiyatınıda amorti eder, aklında soru da kalmaz

http://a1209.hizliresim.com/11/w/dg6c7.jpg
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yahu sormayın, fatihle zirve tırmanışı yaptıktan sonra toprak yol ve çok tozlu (dağ 2100 kusur metre) 25 km çıkış, 25 iniş, toplamda 450 km. Evde arada kontrol yaparım, karburatör ile hava filtresi arasındaki hortumun yırtılmış olduğunu farkettim. Sökünce karburatörün ağzının toz, toprak olduğunu gördüm tevekkeli fatihi düzde geçemedim.

Motosikleti
    Demir At
    ferdinand bu yagı aldık mı herhalde 2000 km de bir değiştiririz?
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi kalın yağ çözüm değil, kimyasal tutunma maddesinin kalitesi ve gücü önemli

Ipone özellikle yağ yakan motosikletlerde bu durumu bayağa azaltıyor yazıyordu nette.

Bikaç kişiyle konuştum mecburen Ipone aldım yoksa yağ yakıyor şuan komple kesildi diyen bile oldu Çoğunluk acaip azaldı yağ yakma şükürler olsun gibi konuştu.

Hiçbir işe yaramadı hala aynı şekilde yağ yakıyor diyene hiç rastlamadım

Konu açılmışken benim önerim " Ipone R4000RS 10W30/40 4T Esterli Sentetik " Bi dene abi Yağ yakma kesilirse fiyatınıda amorti eder, aklında soru da kalmaz

Buda iyi fikir. Öneriniz içın teşekürler. Motoru satamazsam galiba komple bakım yapacam. Satabilirsem salcano wolf s alıcam.

Motosikleti
    Castrol power 1 racing 10-50 full sentetik kullanıyorum 5000 km kullandım bunun yaklaşık 4000 km si uzun yol (yaklaşık 900-950 km si Kütahya-Alanya arası iki kişi + full yük) 5000km sonunda yenisiyle değiştirdim çıkan yağıda yeni açtığım kutuya geri koydum aynı çizgisine kadar doldurdu
    Full sentetik özellikle 10-50 candır
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol power 1 racing 10-50 full sentetik kullanıyorum 5000 km kullandım bunun yaklaşık 4000 km si uzun yol (yaklaşık 900-950 km si Kütahya-Alanya arası iki kişi + full yük) 5000km sonunda yenisiyle değiştirdim çıkan yağıda yeni açtığım kutuya geri koydum aynı çizgisine kadar doldurdu
    Full sentetik özellikle 10-50 candır
    5000 km gitti yani =)
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Evet aslında dahada psikopatlaşıp 6000 de değiştircektim ama kıyamadım gene kara kızıma

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    yok ı-phone yok magnatec yok ıvır yok zıvır.bunlar hep kocaman kocaman tıcarı yalan aga.petrol ayrıstırılıo benzını mazotu katranı vs vs vs kalanıda bereketlendırıp yag dıye satılıo.helekı sentetık denılen dalga tamamen labratuar ortamında yapılan bı dalga kı ham petrolle alakası yok.ayranı koyumu ıcersınız sulumu.tercıh musterının.ve tabıkı bunu pazarlamaktan gecıo.zaten eger dırek cehenneme gıdecekler 1pazarlamacılar 2 avukat lar
    Mengu16 bunu beğendi.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir sorum olacak.
    Motoru düşük devir ve düşük viteste kullanırken (1-2-3 vites, 1-2 bin devir) debriyaj tarafından yaydan fırlayıp metale çarpmış gibi bir taklama sesi geliyor. Servis zincirin tam oturmaması yüzünden olabilir diyor, önemli değilmiş.Doğrumudur?
    Sorunu çözdüm galiba.Ses vites atarken çıkan sesin daha kuvvetlisi gibiydi ve sol alttan geliyordu, debriyajla ilgili olabilir diye düşündüm, baktım manet biraz basılı kalıyor.Bende debriyajı bastıktan sonra parmaklarımla ileri itip boşluğunu almaya başladım, hiç yapmadı.Servise durumu anlattım, onlarda tel ayarlarını değiştirdiler, şimdi artık yapmıyor.Galiba çözüldü.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    canım sıkıldı fatih. Satamazsam hücrelerine bölcem onu ful bakım,temizlik, eskiyen ve aşınmış parçaları görmem açısından. Eskiyen parçaları yenilerim.
    abi şanzumandan ses debriyajda sorun yoksa bence hiç elleme komple dağıtma derim üst silindir sekman pistonu değiştir sibobları kontrol et keçelerini değiştir devam et derim bence

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tsubasa kardeş sen 1000 de flan değiştiryon galiba senin motorda jianshe malı korkma 3000 bin rahat gider yarı sentetik koyarsan full koyarsan 5000 bin gider benim yağ 5000 km oldu ahmet abinin yağından var daha değiştirmedim

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunu çözdüm galiba.Ses vites atarken çıkan sesin daha kuvvetlisi gibiydi ve sol alttan geliyordu, debriyajla ilgili olabilir diye düşündüm, baktım manet biraz basılı kalıyor.Bende debriyajı bastıktan sonra parmaklarımla ileri itip boşluğunu almaya başladım, hiç yapmadı.Servise durumu anlattım, onlarda tel ayarlarını değiştirdiler, şimdi artık yapmıyor.Galiba çözüldü.
    hadi gözün aydın inş. başka sorunun olmaz
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi gözün aydın inş. başka sorunun olmaz
    Teşekkür ederim.İnşallah.

erenaltun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf 125 / 2009 Honda CBF 150
    bende dün akşam arkadaşla yağ kontrolü yaptık iyi geldi 1000 km daha gider dedi arkadaş ybr kullanıyor çok az da yağ yakıyor dedi egzoz dan kontrol etti bakacağız artık.
    Salcano Motosiklet Facebook Sayfası : http://www.facebook.com/SalcanoMotosiklet
    Ramazan ALTUNIŞIK

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş adam bu yağı koyduğu zaman en az 6000 km gezer eğer motorun bmw vs ise bu km 10000 km dir 2000 km de yağ mı değişir bu kardeşim paranızı sokağa atmayın en dandik yağ bile en az 3000 km gider şahsi fikrim bu
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı erenaltun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende dün akşam arkadaşla yağ kontrolü yaptık iyi geldi 1000 km daha gider dedi arkadaş ybr kullanıyor çok az da yağ yakıyor dedi egzoz dan kontrol etti bakacağız artık.
    ramazan motorun yağ yaktığını nerden çıkardı arkadaşın ?
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

erenaltun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf 125 / 2009 Honda CBF 150
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramazan motorun yağ yaktığını nerden çıkardı arkadaşın ?
    Egzoz dan anlaşılırmış parmağını soktuğu zaman yağ gelirmiş ama çok az yakıyor dedi abartılacak birşey yok dedi yani her motor çok az da olsa yağ yakarmış.
    Salcano Motosiklet Facebook Sayfası : http://www.facebook.com/SalcanoMotosiklet
    Ramazan ALTUNIŞIK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)