Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    evet bundan sonra aynı fikirdeyim... servise götrceğme kendim ugraşırım bozar toplar öğreniriz artık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ersin salcanoyu komple söküp takacak kadar bilgim var hertürlü sorunu çözeriz allahın izini ile.Problemin olursa yaz hatta özeldende yazabilirsin detaylı olarak nasıl yapılacağını anlatırım.

---------- Post added at 01:42 ---------- Previous post was at 01:37 ----------

Alıntı Beter_Bocek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorunu CB'de de yaşadım. Eskiden millet bir aksesuar gördümü ağzının suyu akıyordu. Şimdi ise söylüyorsun söylüyorsun hiç. Kendi bildiğini okuyorlar. Ben de ''Kappa'' kuyruk bagajını, kılını, yününü çıkardım öyle sattım. Anlamıyorlarsa biz ne yapalım. Meriç bey az önce ilan'ı inceledim. Hani o kadar olur. Uzun yol motor'u olmuş. MaşaAllah subhanAllah (Nazarım değmesin). CBF alınacağına, bunu hava kapmaları lazım. Acayip güçlü bir motor var bu wolf'lerde. Yeni YBR'ler bi yerde nefesi kesiliyor gibi oluyor. Ama wolf'ler fena. Dikkat ettiysen CB'den bahsetmedim. Unutmaya çalışıyorum. Bir daha binmeden kullanmadan, motör almam.
    Amin dostum.Hiç uğraşasım gelmiyor.Yoksa söküp piyasa fiyatına hertürlü satarım.Tek eksiği yan çantalar onlarıda alüminyum yapacaz diye bekliyordukta bu gidişle yapmam çanta falan
    ersin90 bunu beğendi.

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mutlu abi salcanoda ampul patlatabilen tek kişi olarak tarihe geçirmek lazım seni Fatihin motorun ampuller orjinal daha Kafada 2 vida var onları söküyorsun.Kafayı tutuğ hafif yukarı kaldırıyorsun.Sonra kendine doğru çekip çıkarıyorsun abi.Üstündeki ampulu söküp yenisini takıyorsun.Bu kadar
    merıc kardesım ampulu patlatmak ıcın ozel bı caba harcamadım kı.karsıdan gelen arac uzunda gelıodu bende uzun kısa yaptım.olay bu araba gecınce fark ettım yanmadıgını.haa bak sunu soylıyım ben genelde yanı 10500kmde suan motor bunun 10 bınını gunduz gezmısımdır farım hep acıktır benım daha bu sabah hareketle170km yol yaptım.dun bursa sehır merkezındeydım hatta bursa mt de fotolarda var dun gece haftalık bursa mt nın toplantısı vardı orada fotolarda var en kılolusu benım kahverengı montlu olan kısı benım.farın sureklı acık olması omrune bı etkısı olur mutlaka.hatta benı bı cok kez uyarıyolar gunduz farın acık dıye.tedas ekstra fatura gondermıyo dıye acık tutuyorum dıye esprısını yapıyorum.işin özü aldıgımdan bugune yaptıgım degısıklıkler tamamen keyfı oldugu ıcın ne resıne ne takılılr bılmem.hatta bu motorda arıza nedır bılmem gormedım.onun ıcın soruyorum kı ben buna nasıl far almalıyım.zira aydınlatması cok ıyı gece.bu yıl bodruma gıttım 300 km kadarını gece gıttım cokta memnunum.far ampulu alırken bı ısmı modelı varmı.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

http://www.rialli.com/919__far-ampulu-12v-3535-MS10022/

Bundan alacaksın abi Sana bir tavsiye gündüz uzunları yak.Hem ampul ömrün uzun olur dengeli kullandığın için hem fark edilebilmeni kolaylaştırır.Markasına dikkat et dandik birşey alma philips al.Birde bunun h4 gibi sivri olanları ve boyalı olanları var.Boyalılar için beyaz ışık güzel aydınlarıt falan diyorlar ama kanma öyle şeylere 12v 35/35 armut far iyidir

---------- Post added at 02:43 ---------- Previous post was at 01:52 ----------

Millet nereye kayboldu yav

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yeter artıkın meriç. Birazda başka bi şeylere takılalım. Hep motor olmuyo

O zaman bende kaçar hadi kalın sağlıcakla

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    iyi geceler arkadaşlar.

benim yibiar ayak marşıyla -5 derecede tekte alıyor. gece 1 de jikleyi unuttum öyle ayak marşına bastım aküsüz çalıştı namussuz .

ah bi de akünün neden şarj olmadığını öğrensem,

bir de neden milletin yibiarı gibi 120-140 yapmadığını öğrensem

yokuşta 80in altına düşmese yeter bana oysa ki...

3 çantayı çıkarınca 100ü görmeye başladı derken, yarım saat sonra gene 80i zor devirmeye başladı.

anlamıyorum arkadaş...

3 tane çanta (2 tane 20 kiloluk bulaşık deterjanı bidonu yan çantalar+ maxem 42 litre) ile rüzgarsız yerde 95 görüyor. altgeçit... bazen de 80i geçemiyor. bazen yokuşa gelince 80den 85 e 5. viteste çıkarken bazen 4. viteste 65e düşüyor. aynı yokuş.

ne saçma sapan bi motur bu ya...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    maxi yaptır şu motoruda kurtulalım artık şu dertlerden. Karburatöre komple baktır. Bide silindir, segman, pistona.
    maxi97 bunu beğendi.

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    adem ayıbetmıssın aga.kardesımıze bısey sorduk guzel guzel cevap yazıyodu sagolsun.nasıl yanı baska seylerden bahsedelım.derdımızın dermanını bu sayfada bulamayacaksak nıye bu sayfayı kullanıyoruz.mızah lazımsa acalım karıkatur sayfalarını bakıp gulelım aga.ıclendım sımdı.gecenlerdede bısey sormustum gene sen konuyu degıstırmıstın.bana ozel bı durum yok dımı adem.zıra ben senı severek ısteyerek takıp edıyorum bakalım adem ne yazmıs dıye.yanlıs anlamısımdır umarım alınganlıgım ustumdedır dıye dusunuyorum sımdılık sen cevap yazana kadar.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    ersin benimde keçe patlamıştı. benim motoru kurcalamam ve aşırı sıkıştırmam yüzünden. farketmedim yağ kaçağını, yağsız kalıp yatak sardı.
    30tl yağ ve keçe parası verdim. motor çalışsada taktak vurma sesi kaldı.
    neyseki motor sıfırlamak ucuz.
    krank piston değiştirdim. 1000km dir sorun yok çok şükür.

ucuz yırtmışsın anlıyacağın.
    ersin90 bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Mutlu abi yukarıda bir yanlış anlaşılma olmuş.Şöyle açıklık getirelim.Ben
    Millet nereye kayboldu yav
    Yazdım bunun üstüne adem abi o cevabı yazdı.Burada ard niyet yok.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi geceler arkadaşlar.

benim yibiar ayak marşıyla -5 derecede tekte alıyor. gece 1 de jikleyi unuttum öyle ayak marşına bastım aküsüz çalıştı namussuz .

ah bi de akünün neden şarj olmadığını öğrensem,

bir de neden milletin yibiarı gibi 120-140 yapmadığını öğrensem

yokuşta 80in altına düşmese yeter bana oysa ki...

3 çantayı çıkarınca 100ü görmeye başladı derken, yarım saat sonra gene 80i zor devirmeye başladı.

anlamıyorum arkadaş...

3 tane çanta (2 tane 20 kiloluk bulaşık deterjanı bidonu yan çantalar+ maxem 42 litre) ile rüzgarsız yerde 95 görüyor. altgeçit... bazen de 80i geçemiyor. bazen yokuşa gelince 80den 85 e 5. viteste çıkarken bazen 4. viteste 65e düşüyor. aynı yokuş.

ne saçma sapan bi motur bu ya...
    hacı benimki 3 çanta artı valide artı ben..
    110 son hız
    117tek kişiyken..
    onda bi iş var... bi baktır emicilerine filan
    maxi97 bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20-40 actevoyu 10-40 la değiştiğimden beri sanki wolf "allah razı olsun beni kurtardın" dercesine şahlanıyor
    hele o sabahları ne çileydi
    kesinlikle 10-40 diyorum.

bide son ölçümde 2.15lt benzinle 95 km gitti. 100km/2.26lt eder ya şehiriçi daha az yakıyor. yada bişeyi yanlış yaptık.

şüphelenip wolfun kilometre saatini benim arabayla karşılaştırdım. birebir aynı. yani wolf gittiği km yi arabanın kmsiyle birebir aynı gösteriyor.
    Bana sakal bıraktırmadan doğru yolu (doğru yağı) bulduğuna sevindim kardeşim

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahmet ağa da yok. 3 günde bir yazıp kaçıyor. hayırlısı olsun meriç. Ee bunu satıp napçan motorsuz?
    Ahmet aga hep burada ama çamurda Adem

Mutlu abi salcanoda ampul patlatabilen tek kişi olarak tarihe geçirmek lazım seni Fatihin motorun ampuller orjinal daha Kafada 2 vida var onları söküyorsun.Kafayı tutuğ hafif yukarı kaldırıyorsun.Sonra kendine doğru çekip çıkarıyorsun abi.Üstündeki ampulu söküp yenisini takıyorsun.Bu kadar
    Yanlışın var Meriç Salcoda ampul patlatan tek kişi o değil bende patlatmıştım hatırlarsan Doğru ampulü tavsiye etmişsin philps armut en iyisi
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Ahmet abi senin far allahlık.Siyah vizörle önünden gidememiştim

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adem ayıbetmıssın aga.kardesımıze bısey sorduk guzel guzel cevap yazıyodu sagolsun.nasıl yanı baska seylerden bahsedelım.derdımızın dermanını bu sayfada bulamayacaksak nıye bu sayfayı kullanıyoruz.mızah lazımsa acalım karıkatur sayfalarını bakıp gulelım aga.ıclendım sımdı.gecenlerdede bısey sormustum gene sen konuyu degıstırmıstın.bana ozel bı durum yok dımı adem.zıra ben senı severek ısteyerek takıp edıyorum bakalım adem ne yazmıs dıye.yanlıs anlamısımdır umarım alınganlıgım ustumdedır dıye dusunuyorum sımdılık sen cevap yazana kadar.
    kimse yokmu diyince meriç bende öyle yazdım. Alınacağın aklımın ucuna bile gelmedi. Hiç bi art niyet yok. Yanlış anlaşıldıysam kusura bakma.

Motosikleti
    Ahmet abi senin far allahlık.Siyah vizörle önünden gidememiştim
    Şu an philips armut takılı ama hala aynı durumdamı bilmiyorum Meriç
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    adamlar ne sorunlarla uğraşıyor. yolda vites pedalı düşenmi , 5000 devirden sonra titreşimden organları yer değişenmi ?
    şükretmek lazım motorumuza

http://www.motosiklet.net/forum/moto...supermoto.html
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an philips armut takılı ama hala aynı durumdamı bilmiyorum Meriç
    Sevindim abi bu habere Benimde armut takılı xenonun uzun kısa motoru bozuldu.

Motosikleti
    Yaklaşık 20 gündür binmiyordum halini hatrını sormuyordum benim karakızın o soğuklarda terk edilmiş gibi yatıyordu garibim balkonun altında demin dedim bi marşına basayım bakalım dedim tek marşta tınn diye çalıştı maşallah sonrada dedim senin ayakların uyuşmuştur bi market yapalım dedim ve markete gidip geldik maşallah 20 gün önce değilde 2 saat evvel bırakmışım gibi tıkır tıkır saat gibi
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ahmet abi senin wolf mükemmel benim wolf kadar olmasada

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)