Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen uğur. Fiyatı yaza artar.
    Fatih benim yapabileceğim bişey yok
    neden yok abi baksana şikayet edebiliyormuşsun meriç etmiş
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynen uğur. Fiyatı yaza artar.
    Fatih benim yapabileceğim bişey yok
    şikayet et abi nasıl yok.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    cepten nasıl şikayet etçem?

Motosikleti
    cepten nasıl şikayet etçem?
    onu ben anlamam meriç bilirse o yazsın

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onu ben anlamaz abi. İlan işini görünce söyleyeceğimi unutturdunuz abi.Bugün babamı kontrola götürmüştüm.Gitmişken bende muayine oldum (daha önce damyo ya gittiğimde belinde hafif eğrilik var demişlerdi) Doktorda aynı şeyi tekrarladı oturuş şekline dikkat et beline fazla yüklenme dedi.Birde spor yapmamı özellikle sırt ve bel kaslarımı geliştirmemi söyledi.Uzun yola giden herkezin bildiği gibi 200 km üstü yolda bel ağrısı kaçınılmaz.6 ay sonra kontrole gel dedi.Bu 6 aylık sürede uzun yola çıkmamam gerekiyor.Bizim çanta işleride bir süreliğine askıya alınır.(ahmet abiye duyurulur)

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    tamamdır arkadaşlar. Motor sahibi olarak şikayet ettim.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmazmı olur tabi bende böyle bir şyleri kastediyordum Tsubusdan haber çıkmassa kafamda bazı projeler var dediğimde
    tsubasa unuttu bizi. Hergün yazıyor ama bizim sayfaya uğradığı yok. İnzuma sayfasında gördüm enson. Bugün yazmış.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu ben anlamaz abi. İlan işini görünce söyleyeceğimi unutturdunuz abi.Bugün babamı kontrola götürmüştüm.Gitmişken bende muayine oldum (daha önce damyo ya gittiğimde belinde hafif eğrilik var demişlerdi) Doktorda aynı şeyi tekrarladı oturuş şekline dikkat et beline fazla yüklenme dedi.Birde spor yapmamı özellikle sırt ve bel kaslarımı geliştirmemi söyledi.Uzun yola giden herkezin bildiği gibi 200 km üstü yolda bel ağrısı kaçınılmaz.6 ay sonra kontrole gel dedi.Bu 6 aylık sürede uzun yola çıkmamam gerekiyor.Bizim çanta işleride bir süreliğine askıya alınır.(ahmet abiye duyurulur)
    Meriç ciğim öncelikle çok geçmiş olsun sen yeterki iyi olda uzun yol yapma istersen sıkıntı yok önce sağlık yani ama 6 ay diyorsun 6ay sonra başlıyor zaten sezon asıl gezilecek zaman o zaman yani

---------- Post added at 05:07 ---------- Previous post was at 03:27 ----------

Bu arada taktığım tozluğunda nihayet fotoğrafını çekebildim montaj biraz aceleye gelsede çok faydalı oldu benim için en azından ayakkabılarım çamur içinde kalmıyor yağışlı havalarda buyrun
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

erenaltun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf 125 / 2009 Honda CBF 150
    Ahmet benimde aynı sorun var bende kuryelerin yaptığı gibi ayak bölgesine çamurluk yaptıracağım geçen gün bir yağmur yağdı ıstanbulda abartmıyorum bir şu birikmiş yolda fark edemedim motorun yarısı suya gömüldü
    Salcano Motosiklet Facebook Sayfası : http://www.facebook.com/SalcanoMotosiklet
    Ramazan ALTUNIŞIK

Motosikleti
    s.a. günaydın arkadaşlar

ahmet abi eline sağlık güzel olmuş yağışlı havalarda çok faydalı olacağı kesin

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    gün itibariyle bende aranıza katıldım arkadaşlar. sizin sayenizde aldım wolfu.
    çokda memnunum. teşekkürler

erenaltun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf 125 / 2009 Honda CBF 150
    Tahsin hayırlı olsun allah kaza bela vermesin.. İyi günlerde kullan
    Salcano Motosiklet Facebook Sayfası : http://www.facebook.com/SalcanoMotosiklet
    Ramazan ALTUNIŞIK

Motosikleti
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://img21.imageshack.us/img21/563...1109091034.jpg
    hayırlı olsun tahsin güle güle kullan kazasız belasız sürüşler dilerim

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150

http://img21.imageshack.us/img21/563...1109091034.jpg
    allah kazasz belasız kullanmayı nasıp etsın ınsallah
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Motosikleti
    tanışalım arkadaşlar
    ben tahsin
    yaş 30
    evliyim 3 yaşında 1 oğlum var
    lise mezunuyum
    izmitte kaynak işleri yapıyorum

hali hazırda 1.3 mjet doblo aracım var. ama maliyetli olduğundan bu motoru aldım.

googleda sizi buldum. tavsiyelerinize uydum aldım.
    pazartesi günü istanbul tuzladaki üçerler motordan siparişimi verdim. 2600/12 taksit.
    dün geldi fabrikadan kargoyla servise geldi. toplandı. arka tekeri irc marka tubeless yaptırdım. gece teslim aldım motorumu.evrak bekliyorum şu an.

eksik göremedim. vitesler çok rahat. acayip seri. ama sakin süremedim. yani gaza dokununca çok roketliyor. motorda devamlı devirlenme arzusu var. sakin kullanma bas gaza diyor.. normal mi ?

bide ön frene basınca sürtme sesi geliyor. servis gez biraz alışır dedi. sizdede oldumu ilk aldığınızda ön frende ses ?

Motosikleti
    cbf 150
    tanışalım arkadaşlar
    ben tahsin
    yaş 30
    lise mezunuyum

hali hazırda 1.3 mjet doblo aracım var. ama maliyetli olduğundan bu motoru aldım.

pazartesi günü istanbul tuzladaki üçerler motordan siparişimi verdim. 2600/12 taksit.
    dün geldi fabrikadan kargoyla servise geldi. toplandı. arka tekeri irc marka tubeless yaptırdım. gece teslim aldım motorumu.evrak bekliyorum şu an.

eksik göremedim. vitesler çok rahat. acayip seri. ama sakin süremedim. yani gaza dokununca çok roketliyor. motorda devamlı devirlenme arzusu var. sakin kullanma bas gaza diyor.. normal mi ?

bide ön frene basınca sürtme sesi geliyor. servis gez biraz alışır dedi. sizdede oldumu ilk aldığınızda ön frende ses ?
    bende mutlu bana enişte diyebilirsin. bende izmitli sayılırım 34 yasındayım izmit merkez topculardan evlıyım.bursada oturuyorum.motora gelınce 4-5 bın devırı gecme ılk 1000 kmde en az.motor sıkısık oldugundan alısma asamasındaılk 500 kmde yagını 10-40 sentetık yag ıle degıstır.sımsıyah bı yag cıkacak.bol bol vıtes degıstır.debrıyaj ayarı dusebılır sol elcıgın ustunde plastık bı dalga var onu kaldırdıgında bı somun goreceksın o debrıyaj ayar somunudur aklında olsun.500 km degısımıne gıttıgınde motorun genel bı somunlarını sıktır.zıncırı 400-500km de bır yaglamayı ıhmal etme.bu motorun yagını 2500-3000 de degıstırenler var.ama ben 1200 en kotu 1300 kmde degıstırıyorum ama motor sıkır sıkır.bunun zıncırını yaglayıp yagını degıstırdıgın,rodajınıda adam gıbı yaparsan omurluk.bursada kı kuryede gordum 2011 model 76 bınde sadece zıncır dıslısını degıstırmıs bakım kartlarını gosrtterdı.bende 28 nısanda 0 aldım hatta o donemde gene bu sayfaya sadekahve33 nıkıyle yazmıstım 7-8.sayfalara bakarsan tecrube olur.gelelım fren sesıne.eger bu motorun kronık sorunu varsa oda on frenın ses yapması.balataları sert hamurlu orjınallerı.daha yumusak hamurlu balata taktırmak lazım.ben degıstırdım.ayrıca sıtedekı egelım43 ahmet abi ve fat280 nıklı fatıhın uzun yol gezılerı var tecrubelıler bu konuda.onlardanada yardım alabılırsın her ıkısıde motorun dılınden anlıyor.bana sorarsan 9400km oldu 28 nısandan bugune.bodruma,canakkaleye,altınoluk,akcay,sarımsa klı.kocaelı kandırada dede var dalca koyunde 2-3 kezoraya ıstanbul dudulluya 1kez gıttım.bursa mt nın gezılerıne katıldım bursa mt 780.785,810.sayfalara bakarsan fotoları gorursun.son gezıde kahverengi montum var ustumde.ben 148kg yım 9400 km nın enaz 6000 km sını esımle gıttık oda 50-55 cıvarı.dusun ıste daha tık demedı.bana sorarsan ama ıllada bakım ıllada bakım.bakımdanda kastım zıncırı 400-500 km de bır yagla 1500 u gecırme yag degısımınde.aklına ne takılırsa sor tecrubem kadarını aktarırım ama egelım ve fat280 daha tecrubelı. bırde on koruma demırı taktır ılk fırsatta.allah korusun dusme kalkma esnasında motora gelcek hasarı onler. ırc guzel lastık benımkılerde ırc.ama ımkanın varsa on lastıgıde dublex yaptır.9400 kmde daha lastık hıc patlamadı kı ne yollar gordu.sımdılık tavsıyeler bunlar.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hayırlı uğurlu olsun tahsin arkadaşım. Motorun rodajda rodaj kurallarına uy, fazla basma, devirli sürme. Ön fren zamanla alışır.

Motosikleti
    fatih yazmış rodaj olayını. ama motor.değil çeyrek gaz dokununca uçuşa geçiyor. sizdede böylemi. zamanla sakinleşirmi motor ? zorlanıyorum kullanırken...

1- 0-150 km arası : gaz kolunu 1/4
    den fazla çevirmeyiniz motor devri
    4000 rpm olmalı 1 saatlik kullanımdan
    sonra motoru stop ediniz. 10 dk
    motorun soğumasını bekleyiniz. tekrar
    kullanmaya başlayınız. gaz kolunu sık
    sık çevirerek değişik devirlerde
    kullanmaya çalışınız. sabit hızda
    kullanmayınız.
    2- 150-500 km arası : kullanım
    süresince 1/2 gaz vermeye başlayınız.
    motor devri 5000 rpm olmalı.
    kesinlikle tam gaz vermeyiniz. hızınızı
    ve vitesini sık sık değiştiriniz. sabit
    gazda kullanmayınız.
    3- 500-1000 km arası : motor devri
    6000 rpm olmalı. kullanım süresince
    3/4 gaz vermeye başlayınız. kesinlikle
    tam gaz vermeyiniz. hızınızı ve
    vitesinizi sık sık değiştiriniz. sabit gazla
    kullanmayınız.
    4- 1000 km den sonra : motorun devri
    8500 rpm yi geçmemeli motorunuzun
    hızını yolun durumuna göre
    ayarlayınız.

Motosikleti
    cbf 150
    en acıklayıcısıda bu olmus zaten.alısma suresını gecırınce bu motor ufak gelecek soylemıstın dersın.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    tanışalım arkadaşlar
    ben tahsin
    yaş 30
    lise mezunuyum

hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dıleklerımle
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)