Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Yamaha YZF R1 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Arkadaşlar merhaba,

Bu motor bir arkadaşıma ait:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3577536/detay/

Düşünen olursa irtibata geçebiliriz. Fiyat hususunda da alıcının ciddiyetine göre iyi bir pazarlık yapılabilir.

Motorun kafa ve kuyruk karenajında tamir ve boya var. Sağ farın da ucunda çatlak var.

Arkadaş yağışlı havada motoru sağa devirdi. Bu sebepten oluştu hasarlar. Yan karenajlarda(koruma takozu sayesinde), depoda falan zerre kadar boya,hasar yok.

Bunlar dışında motorda hiçbir sorun yok.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Bir Kızılcahamam gezisi daha

fz6_fazer, tomass ve vlknsyrn bunu beğendiler.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    '78 Honda XL50, T1, '68 Simson Schwalbe, '91 Honda
    Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar başka bi forumda gördüm ve buraya aktarıyorum

Neden 1000 lik[/B][/B]Neden mi 1000?

Hiç aklının yetişemeyeceği bir hızlanma yaşadın mı hocam?

Ne kadar hızlı 10'a kadar sayabilirsin?

Bu kadar hızlı?(içinden say hocam 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10)

Biraz daha hızlı (say say çekinme 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10)

Şimdi biraz daha hızlı (1-2-3-4-5-6-7-8-9-10)

O kadar hızlı say ki kelimeler yuvarlansın.

İşte 10'a kadar içinden tam gaz sayarken sürdüğün motorun 0'dan 100'e çıktığını düşün.

HAYIR Çok açma gazı! 1 ve 2 'de gazı çok açarsan tekere gelir:
    [img width=399 height=600]http://i2.photobucket.com/albums/y30/carlgustav/2TK_8900aa.jpg[/url]

O göklerden gelen dalışa geçmiş STUKA gürültüsüyle.

İçin titrer.

Sırf senin değil etraftaki her canlının.

Ense tüylerin diken diken olur. Aklının alamayacağı bir hızla bedenin bu dünyada yer değiştirmiştir.

Sonra frenlere dokunursun. Hayır hayır sakın basma frenlere! Sadece dokun ve cihaz burun üstü dalışa geçsin. Bıy bıy bıyb bıy. Kafandaki kan alnına toplanır. O markadaki motorların en iyi frenine sahip olan cihazdır sürdüğün.

Sonra virajlara girersin: Amanin boo, 150 küsür tane atın tepişini yola aktarışı çok acayiptir.

Viraja girmeden bakışını çevirdiğin yere düşünce gücüyle gittiğine inanamazsın. Çıkışta ise gazı açtığında o 150 küsür beygir arka lastiğini kasnağından sıyırıp atmak için zorlar durur. 1000RR'ın arkası virajda sen gazı açtıkça daha çok kayar, gidonu ters tarafa daha çok kırarsın hem çok korkarsın hem de keyiften uçmaktasındır.

[img width=399 height=600]http://i2.photobucket.com/albums/y30/carlgustav/2TK_8779aa.jpg[/url]

İndiğinde dişlerin hala birbirine vurmaya devam eder.

Sanki daha demin b-17'ne saldıran Zerstörer'lerin mermileri yanından vızıldamıştır.

Ölüm çok yakınından geçmiştir. İçin için yaptığının tehlikeli olduğunu bilirsin hafiften miden burulur.

Sürüş bittikten 5 dakika sonra hala istemsiz olarak karnının kasıldığını hissedersin.

Normalde 2-3 dakikada motora ve sürüşe ısınırken bu cihazla en az 15 dakikada hızlanma ve frenleme süre/mesafelerine insan aklı adapte olabilir.

İmha olmadan onu sürebilmek için, sırf motorun değil senin de uzun bir ısınma/alışma sürecine ihtiyacın olur ve bu her sürüş günü için geçerlidir.

Bunu bir an unutursam... kıp...
    ...ışıklar (gözünün feri) söner.

Sonra bindiğin motora bir daha bakarsın:

Belki de çirkindir.

Fakat daha önemli bir detay vardır. 50-60 yıldır motosikletle ilgili öğrendikleri her şeyi bu cihaza koymuştur adamlar. Bu motor geliştirilene kadar nice isimsiz yarışçılar ölmüş, nice terler dökülmüş, nice kahramanlar siyah beyaz fotoğraflara dönüşmüştür (Seven Samurai misali).

Sadece senin için değil, bunu çizen, tasarlayan, üreten ve toparlayan adamlar için de o şirkette en önemli motosiklet budur.

Diğer motorların hepsi bunun yancılarıdır, yalakalarıdır, teferruattır.

Her ne marka seversen sev, hangisini tercih edersen et, o markanın Kralı, o markanın Superbike'ıdır.

Gerisi hoş ve boştur.

Zaten her sürüşünde ya da her o motoru sürdüğünü düşündüğünde, sırtından inen soğuk terler, sana bir ejderhaya sahip olduğunu hep hatırlatır (Sen de Dragon Rider).

Sonra işin ego sıvazlama kısmı gelir. Gittiğin her yerde bir başka itibarın olur. Ortalık 600'lük ibiş Luke Skywalker'lardan, Jar Jar Binks'lerden geçilmezken, sen bir kenarda Bobba Fett gibi, Darth Vader (Do not underestimate the Dark Side) gibi olursun. Eğer zaten Superbike kullanan cambaz, "Tarzan ince dallarda" tipi adam varsa ve soyadı Rossi, Checa falan değilse ömrü uzun olmaz.

Hah bir de Superbike sahibi olduktan sonra fuarların, motosiklet muhabbetlerinin hiçbir anlamı kalmaz. Motor sürüyorum diye konuşanları dinlersin, boş gelir her şey. Hiç böyle bir şey sürmemişlerse anlatamazsın. Anlamazlar. İçin için “bir bilseler” dersin, “bir sürseler”.

Anekdot1:
    Körfez'de bir gün GSXR-1000 süren Yaman ağabey, Musti'nin GSXR600'ü kullandı. 3-5 tur sonra geldi, biraz bozuk bir suratla “ben şimdi anladım viraj çıkışında sağ kolunuzu öyle niye aşağı indirdiğinizi” dedi. 600'lük sürenler, viraj çıkışında gazı köküne kadar açarken, Superbike sürenler ancak tatlı tatlı, milim milim gaz verir (Eğer adının içinde "Yunus" ya da "Uprak" geçmiyorsa, yani bizim gibi ölümlüysen).
    Anekdot2:
    Çok yakın ve iyi motor sürdüğünü düşündüğüm bir arkadaşıma Körfez'de 1000RR'ı verdim. 3 tur sonra yanıma geldi. Kaskını çıkardı. Eee dedim nasılmış? Terden pırıl pırıl olmuş suratıyla bitkin bana baktı “ben motoru değil motor beni sürdü” dedi.
    Tamam yazımı beğenmiş olabilirsin ancak niçin adımı eklemedin alıntı yaparken arkadaşım?

Slmlr
    Brkn
    ejlover ve viper17 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyaz atlı prens olmuşsun hocam, paylaşım için teşekkürler tekerin büz bassın
    Çok sağolun, hepimize kazasız belasız sürüşler
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Cafe racerimtrak bişeyler denemişler ama olmamış, neyi feda ettiler merak ettim açıkçası, şu alet R1 olabilirmi???

Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı Carl Gustav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam yazımı beğenmiş olabilirsin ancak niçin adımı eklemedin alıntı yaparken arkadaşım?

Hah bir de Superbike sahibi olduktan sonra fuarların, motosiklet muhabbetlerinin hiçbir anlamı kalmaz. Motor sürüyorum diye konuşanları dinlersin, boş gelir her şey. Hiç böyle bir şey sürmemişlerse anlatamazsın. Anlamazlar. İçin için “bir bilseler” dersin, “bir sürseler”.

Slmlr
    Brkn
    Belirteyim hocam çoook iyi bir anlatım 600 lükler ile 1000 likler arasındaki fark bu kadar iyi anlatılır

Neden bu forumun 12. sayfada kaldığı belli
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belirteyim hocam çoook iyi bir anlatım 600 lükler ile 1000 likler arasındaki fark bu kadar iyi anlatılır

Neden bu forumun 12. sayfada kaldığı belli
    R1 kullanicilari nerede anlamadim. Forumda da varlar ama buraya ugramiyorlar. Satan da bi daha donup bakmiyor :s
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben Canlandıramadıysam; hiç uğrasmayın bosuna
    ejlover ve ccman bunu beğendiler.
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    yamaha
    Selam arkadaslar
    Araniza yeni katiliyorum hatta ehliyetimi yeni yapiyorum 1 hafta sonra sinavlara gircem ilerde dersiniz artik biz senin ehliyet yaptigin günleri bilirdik diye
    ilk defa motorsiklet kullanacam daha önceden deneyimim hic yok simdi buraya neden yaziyorum bende R1 hastasiyim ve yakin bi zamanda alcam pazarliklar devam ediyo simdi forumda bircok arkadas ilk motorsiklet r1 olmamasi gibi seyler dicek ama bosuna kendinizi yormayin gözün 2. bir makinayi görmüyo uzunnnnn zamandir takip ediyorum burayi ve alman forum sitelerini bu arada avusturyada kaliyorum simdi gelelim ben buraya neden yaziyorum deneyimlerimi gözlemlerimi ve trde olmayan yada orda olup burda olmayan teknik diyelim yada modifiye diyelim bunlari konusmak aslinda ezbere teknik özelliklerden baska bisey bilmiyorum r1 hakkinda benim kursta sürdügüm honda sairim 75 beygir yeni model simdi onu tutmak icin direksiyonu siki tutuyorum altimdan kacacak gibi hissediyom sonra ellerim agriyo ögretmene demedim ben 180-190 beygir arasi alacam demedim..
    R1 hakkinda soracaklarim....
    bu önündeki beyaz yanan bi isik var o nedir sürat yapiinca yanip sönüyo o nedir.
    aklima gelen bu simdilik alcagim motorsiklet linklerini koydum asaya (Türkce hatalari icin özr.)

http://www.autoscout24.at/Moto/Detai...x?id=215687933

http://www.motorrad.at/Motorrad/Yama...-R1_49953.html

hangisini öneririsiniz

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı yusufumnet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar
    Araniza yeni katiliyorum hatta ehliyetimi yeni yapiyorum 1 hafta sonra sinavlara gircem ilerde dersiniz artik biz senin ehliyet yaptigin günleri bilirdik diye
    ilk defa motorsiklet kullanacam daha önceden deneyimim hic yok simdi buraya neden yaziyorum bende R1 hastasiyim ve yakin bi zamanda alcam pazarliklar devam ediyo simdi forumda bircok arkadas ilk motorsiklet r1 olmamasi gibi seyler dicek ama bosuna kendinizi yormayin gözün 2. bir makinayi görmüyo uzunnnnn zamandir takip ediyorum burayi ve alman forum sitelerini bu arada avusturyada kaliyorum simdi gelelim ben buraya neden yaziyorum deneyimlerimi gözlemlerimi ve trde olmayan yada orda olup burda olmayan teknik diyelim yada modifiye diyelim bunlari konusmak aslinda ezbere teknik özelliklerden baska bisey bilmiyorum r1 hakkinda benim kursta sürdügüm honda sairim 75 beygir yeni model simdi onu tutmak icin direksiyonu siki tutuyorum altimdan kacacak gibi hissediyom sonra ellerim agriyo ögretmene demedim ben 180-190 beygir arasi alacam demedim..
    bu önündeki beyaz yanan bi isik var o nedir sürat yapiinca yanip sönüyo o nedir.
    aklima gelen bu simdilik alcagim motorsiklet linklerini koydum asaya (Türkce hatalari icin özr.)

hangisini öneririsiniz
    Oncelikle Selamlar,

Adim Ugur, hosgeldin. Uykusuzluktan perisan ve 500km'ye yakin yol yapmis durumdayken tam yataga giderken gordum mesajini ve hemen yazmak istedim.

Burada fazla kimse yok oyuzden ben de R1'in Amerika forumunda takiliyorum. Dunyadaki en kapsamli forum orasi. Eger bugune kadar bakmadiysan hemen girip baslangic motoru olarak R1 almayi dusunuyorum diye sabit'lenmis bir baslik var onu okumani tavsiye ediyorum.

Yas kac bilmiyorum ama sanirim benden gencsin. R1 benim de yillardir istedigim bir motordu. 2005-2006 yilinda hatta almayi bile ciddi dusundum ama kendimi durdurmayi basardim bir bicimde. O zamanlar 23-24 yasindaydim.. Motora gecen sene 29 yasimda basladim ama Ninja 250 ile ve senin de aldigin gibi gerekli egitimleri aldiktan sonra. Eminim orada aldigin egitim bizlerin burada aldiklarimizdan cok daha ciddi ve detaylidir. Ama gel gelelim egitim bir yere kadar seni hayata bagliyor. Orada aldiklarini uygulamak, pratik yapmak olayin GERCEK boyutu. Bu pratikleri yaparken her seyin teoride ya da egitim sartlarinin guvenli ortaminda yasandigi gibi kolay olmadigini goreceksin. Iste o zaman hepimiz gibi hatalar yapacaksin ve bunlardan ders cikarip bu dersleri aldigin egitimlerle birlestirip gercekten OGRENECEK, ozumseyeceksin. Lafi uzatmiim 100% yapacagin o hatalari R1 ASLA affetmez. Bu isin de sakasi yok canindan olursun en iyi ihtimalle sakat kalirsin. Bu kadar basit. Bu soyledigim o kliselesmis buyuk motorla baslanmaz edebiyati degil hayatin gercegi, hele ki yasin da gencse ilk motor olarak R1 almak tam anlamiyla intihar.

Bu sevdadan vazgec demiyorum ama biraz daha ertele, 250cc ya da daha yuksek hacimli ama 100beygir alti bir motor al (ki o bile bence cok dogru degil) ama ASLA ve ASLA R1 ile baslama. Verdigin linkteki motorlar eski modeller. 2012 ve 2013 modellerde TC (traction control-cekis kontrol) ve 2009 sonrasinda D-Mode (drive mode-guc modu) var. Ilerde alacagin R1 bunlardan biri olsun, en azindan senin su an kontrol edemeyecegin gucu motor senin yerine guvenli hale getirecektir. Dedigim gibi R1'den vazgec demiyorum sadece biraz daha sabret. Uzun yillar keyifle surebilirsin boylece. Ama direkt R1 ile baslarsan bi kac ay sansin varsa bu keyfi tadarsin, sonrasi.....

Hadi sansin yaver gitti ve kaza yapmadin hayattasin diyelim R1 ile baslayip; o motoru duzgun bir bicimde kullanmayi ogrenmen yillar surecek. Cunku tecrube kazanip vucudunun bir parcasi olabilmesi cok zor o motorun. Daha kucuk cc'li kontrolu daha kolay bir motorla tecrubeni belli bir seviyeye getirirsen R1'e gectiginde cok daha rahat adapte olur, cok daha rahat, yorulmadan, daha seri ve motorun gercek potansiyelini aciga cikararak kullanip cok daha fazla keyif alirsin o isten. Dusuk cc'den son teknoloji guvenlik ekipmanlariyla donanmis bir R1'e geciste bile insan bocalayabiliyor temeli cok saglam atmis olsa bile. Su yazimi okumani oneririm: http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2736257

Simdi cok iyi bildigim icindeki o heyecani biraz dizginleyip tekrar dusunmeni isterim. Sonucta hayat da senin karar da.

Sevgiler,
    seigen ve ccman bunu beğendiler.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Selam arkadaslar

hangisini öneririsiniz
    Forumda ilk motorum R1 vs. olacak diyenlere aman ha diyoruz.
    Muhtemelen sen de fark etmissin ki, bosuna oyle demeyin diye yazmissin.
    Biz yinede uyarirdik ama gerek kalmamis.
    Bizim uyarimiz,Turkiye'de yasayan kardeslerimiz icin gecerli.
    Sen Avusturya'da yasadigini yazmissin.
    Bu nedenle uyarmamiza gerek yok.
    Senin icin endiselenmemize de gerek yok.
    Cunku;
    Bileklerin agriyor,hocaya soylemedim yazdigina gore muhtemelen, oturus pozisyonun ve elcikleri tutus pozisyonun yanlis.
    Bu da orada ciddi bir sinav gececeksen ehliyet almanin mumkun olmadigini gosteriyor.
    Bu nedenle endisenlenmiyoruz.
    Fakat tut ki kazara ehliyeti gectin.
    Bu sefer sistem senin R1 kullanmana izin vermeyecektir.
    Bu nedenle R1 alamayacak,ya da kullanamayacaksin.
    Avusturya sistemini bilmiyorum ama avrupa sistemine uygun olduklarini zannediyorum.
    Bir R1alsan bile sigortasini bile yaptiramazsin.
    Ya da R1 parasini sigortaya odersin.
    Bu sebeple,
    senin icin endiselenmiyor ve sakin alma gibi salakca laflar etmiyoruz.
    Ne begenirsen onu al.
    Nasilsa kullanamayacaksin.
    ccman bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda ilk motorum R1 vs. olacak diyenlere aman ha diyoruz.
    Muhtemelen sen de fark etmissin ki, bosuna oyle demeyin diye yazmissin.
    Biz yinede uyarirdik ama gerek kalmamis.
    Bizim uyarimiz,Turkiye'de yasayan kardeslerimiz icin gecerli.
    Sen Avusturya'da yasadigini yazmissin.
    Bu nedenle uyarmamiza gerek yok.
    Senin icin endiselenmemize de gerek yok.
    Cunku;
    Bileklerin agriyor,hocaya soylemedim yazdigina gore muhtemelen, oturus pozisyonun ve elcikleri tutus pozisyonun yanlis.
    Bu da orada ciddi bir sinav gececeksen ehliyet almanin mumkun olmadigini gosteriyor.
    Bu nedenle endisenlenmiyoruz.
    Fakat tut ki kazara ehliyeti gectin.
    Bu sefer sistem senin R1 kullanmana izin vermeyecektir.
    Bu nedenle R1 alamayacak,ya da kullanamayacaksin.
    Avusturya sistemini bilmiyorum ama avrupa sistemine uygun olduklarini zannediyorum.
    Bir R1alsan bile sigortasini bile yaptiramazsin.
    Ya da R1 parasini sigortaya odersin.
    Bu sebeple,
    senin icin endiselenmiyor ve sakin alma gibi salakca laflar etmiyoruz.
    Ne begenirsen onu al.
    Nasilsa kullanamayacaksin.
    Amerika sistemine goreyse de zaten ehliyet sistemi belli cc'lere gore sirayla gidiyor.. Kaldi ki motordan korkup gidona yapisiyorum dedigine gore zaten motor kullanmayi bilmiyor cunku motor gidondan tutulmaz bacakla depodan tutulur.. Adam alacaksa sistemi arastirmistir diye dusunup kafasindaki mantigin yanlis oldugunu vurgulayip ALMA diyoruz, salak mi oluyoruz bu durumda?!?!?!?
    schmarık ve ccman bunu beğendiler.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    @ejlover;
    Kardeşim Yakıtı ölçtün mü hiç?
    100 KM'de ne yakıt tüketimi nedir
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ejlover;
    Kardeşim Yakıtı ölçtün mü hiç?
    100 KM'de ne yakıt tüketimi nedir
    Valla bende 7.4lt/100km civarinda genelde. Otobanda basinca 8 ustune cikiyor. Ama asiri sakin kullanirsan da 6 civarlarina hatta altina inebiliyor ;)
    ccman bunu beğendi.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Motosikleti
    Honda cbr 250r gitti :(
    Uğur abi ne zamandır foruma girmiyorum malum forumda artık duraklama döneminemi girdi ne değişik birşey yok açıkcası.Belki önceki mesajlardanda hatırlıcaksındır.Bir video çekte görek şu demir atını :D

Motosikleti
    yamaha
    SLM ugur abi bende 29 yasindayim bana zaman ayirip yazdigin icin tes. cok güzel özetlemisin abi bu nasil bisey biliyomusun hani kücük cocuga yapma dersinde tamam der sonra gene aynisini yaparya ben senin yazdiklarini okuyana kadar o cocuk gibiydim aynen..
    simdi her bu r1 almaya kalktigimda senin yazini okursam oda olmuyacak yazdigini 3-4 sefer okudum anladim bu motor bana göre degil ama ben genede gidip bunu alcam biliyom diger arkadaslarda yazmislar sagolsunlar simdi buralari okuyana kadar bana göre olmadigini biliyodum bu motorun ama simdi biraz korkarak bincem yoksa benim icin sadece bi motor olarak bincektim ayni kursda sürdügüm motorlar gibi burda egitimi aliyoz ama is pratige gelince sanirim yolda kalirim burasi kural memleketi onun icin tr sartlari gibi abarti bisey yok..
    Simdi benim istegim abi ben bunu alamaya alacam bundan sonrasinda ne yapabiliriz ben bunu kullanmak istiyorum bendede bi huy var biseyi kullancacaksam en iyisini kullanayim arabada öyle mesela wv polo kullanacaksam en iyisini o modelin , mercedes c-klasse kullanakcaksam o serinin en iyisi biri ucuz model ama en iyisini kullanacam digeri pahali model ama oda en iyisi bilmem anlatabildimmmi ilkay arkadasimda yazmis ama burda full kasko ile bunun sigortasi aylik 100€ buda normal ugur abi bende aksarayliyim belki bigun gecerken ugrarim yanina izin yolu oralar simdi pek bilmiyorum ne yapacagimi burdada kisin motorlar ucuz onun icin simdi satiliklara ciktilar sonra döküntüler kalir bundan sonrasi icin ne yapcam ugur abi tesekkürler...

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı salamaru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uğur abi ne zamandır foruma girmiyorum malum forumda artık duraklama döneminemi girdi ne değişik birşey yok açıkcası.Belki önceki mesajlardanda hatırlıcaksındır.Bir video çekte görek şu demir atını :D
    Abi daha modifiyelerde ilk aşama bitmedi Eksoz v.s. 2.aşamada; 3.aşamada da dişliler zincir v.s. var. Onlar bitmeden video işine girmem ;(

SLM ugur abi bende 29 yasindayim bana zaman ayirip yazdigin icin tes. cok güzel özetlemisin abi bu nasil bisey biliyomusun hani kücük cocuga yapma dersinde tamam der sonra gene aynisini yaparya ben senin yazdiklarini okuyana kadar o cocuk gibiydim aynen..
    simdi her bu r1 almaya kalktigimda senin yazini okursam oda olmuyacak yazdigini 3-4 sefer okudum anladim bu motor bana göre degil ama ben genede gidip bunu alcam biliyom diger arkadaslarda yazmislar sagolsunlar simdi buralari okuyana kadar bana göre olmadigini biliyodum bu motorun ama simdi biraz korkarak bincem yoksa benim icin sadece bi motor olarak bincektim ayni kursda sürdügüm motorlar gibi burda egitimi aliyoz ama is pratige gelince sanirim yolda kalirim burasi kural memleketi onun icin tr sartlari gibi abarti bisey yok..
    Simdi benim istegim abi ben bunu alamaya alacam bundan sonrasinda ne yapabiliriz ben bunu kullanmak istiyorum bendede bi huy var biseyi kullancacaksam en iyisini kullanayim arabada öyle mesela wv polo kullanacaksam en iyisini o modelin , mercedes c-klasse kullanakcaksam o serinin en iyisi biri ucuz model ama en iyisini kullanacam digeri pahali model ama oda en iyisi bilmem anlatabildimmmi ilkay arkadasimda yazmis ama burda full kasko ile bunun sigortasi aylik 100€ buda normal ugur abi bende aksarayliyim belki bigun gecerken ugrarim yanina izin yolu oralar simdi pek bilmiyorum ne yapacagimi burdada kisin motorlar ucuz onun icin simdi satiliklara ciktilar sonra döküntüler kalir bundan sonrasi icin ne yapcam ugur abi tesekkürler...
    Abicim yapılacak şeyi söyledim. Yaklaşık bir sezon da olsa 100beygir altı bir motor alıp bol bol km yapıcan ondan sonra R1 alıcan. Şu an alsan dikkatli kullansan bile o motoru layığı ile kullanamayacaksın. Sonra en iyisini aldım diye kasılırken sen motor üzerinde 600lükler bile yolda rezil eder seni pişman olursun.. O yüzden düzgün ve güzel bir biçimde içine sinerek kullanmak istiyorsan biraz daha sabret R1 için.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı Carl Gustav adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Slmlr
    Brkn
    Ben alıntı yaparken başka bir arkadaşta alıntı yaptığını söyleyerek aynen bunu yazmıştı. Bende aynı şekilde kopyaladım. Alıntı yaptığım kişide alıntı yaparak paylaşmış olduğundan isim yazamadım. Ama kabahatim yok görüyorsunuz. Alıntı yaptığımı yazının en üst bölümünde belirttim. Bende siz diğer paylaşım yapan kişiyi bulup ona kızmalısınız.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben alıntı yaparken başka bir arkadaşta alıntı yaptığını söyleyerek aynen bunu yazmıştı. Bende aynı şekilde kopyaladım. Alıntı yaptığım kişide alıntı yaparak paylaşmış olduğundan isim yazamadım. Ama kabahatim yok görüyorsunuz. Alıntı yaptığımı yazının en üst bölümünde belirttim. Bende siz diğer paylaşım yapan kişiyi bulup ona kızmalısınız.
    O zaman hemen alinti yaptigin kisinin adini bulup Barkin Abi'ye yaziyosun
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)