Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

GSF 1200 Bandit S Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    Alıntı Gökhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bende onun için bi-xenon düşünüyorum zaten. Şaka bir yana bizim mercekli farları olan banditlerin aydınlatmaları gerçekten çok iyi ama caanım ülkemin sürücüleri karşısında o iki mercek dahi yetersiz kalabiliyor. Birde yagmurlu havalarda hatta yagmuru geçtim yol önceden ıslanmış olsa dahi gece görüşü ciddi boyutta kayboluyor. Kısaca olay caddede piyasa yapmaktan çok güvenlikle ilgili. Zaten bi-xenon alırsam yagmurlu havalarda görüşü arttırmak için olabildigince normal homojen ampulün o sarı ışıgına yakın birşey düşünüyorum.
    yolu en iyi aydınlatan xenon rengi 4300 kelvindir. şuanda kullandıgımız sarı ampuller 3000 kelvin. ama genelde xenon takanlar 6000 kelvin takıyor. üstünü kesinlikle tavsiye etmiyorum. 6000 kelvin gayet yeterli oluyor. yaptırmayı dusundugunde ö.m ile ulaş bana telefonla bende arayıp konusurum fikir falan alırım. yinede sen bilirsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Evet bende 4300k duymuştum. Alacagım zaman tekrar görüşürüz.

Bu arada 6000k yeterli demişsin ama bazıları 6000k'nin yagmurlu havadaki performansından şikayetçiydi.Sen cbf 150 için kaç K kullanmıştın?

Motosikleti
    Crypton T115
    6000 kelvin kullanmıştım, mercek olduğu için aydınlatmadan şikayetçi değildim fakat merceksiz far olduğunda belki 4300e göre farkı olabilir. yinede öyle aman aman fark yok hatta 6000 normal yaz akşamlarında 4300 e göre daha guzel aydınlatıyordu.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaslar, Motorumu sattıktan sonra ilgilendiğim motorlardan bir tanesi de şu ilandakidir...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3194032/detay/

Yorum yapabilecek olan var mıdır bilen gören vs ?
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, Motorumu sattıktan sonra ilgilendiğim motorlardan bir tanesi de şu ilandakidir...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3194032/detay/

Yorum yapabilecek olan var mıdır bilen gören vs ?
    İlk bakışta motorun kafa grenajı ile ilgili garip bir soru işareti oluştu kafamda. Net birşey söylemem imkansız motorun ön kısmını mutlaka ciddi şekilde incelettirin bir bilene.

Ön sinyalleri değiştirilmiş ama arkalara dokunulmamış bu pek olağan birşey değildir değişirse hepsi değişir genelde.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kilometresi enteresanmış?

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Beni de orası düşündürüyor işte...
    Bu KM de bandit
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

knntpl33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawa. er5-- gsf600s bandit
    benimki 60000e kapak dayadı

bu banditler sağlam motor fakat fiyatları oldukça düşük.

Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı knntpl33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimki 60000e kapak dayadı
    Benimkide pazar günü itibariyle 61.000 km'ye adım attı.
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu banditler sağlam motor fakat fiyatları oldukça düşük.
    Anlamadıgım böylesine saglam motorlarlar bukadar kelepir fiyattan satılırken millet hala başka modellerin peşinde.Avrupada kendi grubunun en çok tutulan motoru olmasına ragmen bizde gerekli ilgiyi görmüyor. Buda motosikletten ne derece anladıgımız en büyük göstergesi sanırım.

Motosikleti
    bu motorlar rahat 150 200bini deviren motorlar.milletimiz 30bini geçtiyse motoru bitmişdir gözüyle bakıyorlar. bakıyom piyasaya2003 2004 model motorlar 30000nin üstünda değiller ya sen bu motora hiçmi binmedin

Motosikleti
    Crypton T115
    Alıntı knntpl33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorlar rahat 150 200bini deviren motorlar.milletimiz 30bini geçtiyse motoru bitmişdir gözüyle bakıyorlar. bakıyom piyasaya2003 2004 model motorlar 30000nin üstünda değiller ya sen bu motora hiçmi binmedin
    Giderler önden patlak sorunlu fazerleri alırlar, yıllardır motor kalitesiyle kendini ispatlamış bir motoru almazlar. Almasınlar zaten

Motosikleti
    F 650 GS
    Aslında düşünüyorumda iyiki almamışlar. Aklısi halde 1200cc motoru 600cc fiyatı almak hayal olurdu

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Öyle diyorsunuz fakat Bandit alanlar kısa sürede yüksek KM ler yapıyorlar. Bu yüzden satması kolay olsun diye KM vs oynuyorlar...
    Bu durumda güvenebileceğimiz motor kalmıyor...
    Uygun ve temiz bir Bandit bulursam ; kacırmadan alabilirim... Su sıralar motor arayısındayım
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    F 650 GS
    Aynı olay Varadero'da ,Vstrom'da , Transalp'te olmuyorda sadece Bandit'te mi oluyor pehh Bandit gibi touring motorlar sanılanın aksine cadde motorlarına göre daha az km yapar. Cadde motorlarının touring motorlara göre yogun trafikte kullanımının daha rahat olması nedeniyle tabiri caizse bakkala giderken dahi kullanılabiliyor.Touring motorlarla ise agırlıkları nedeniyle trafik tam bir işkence oluyor. Bu nedenle garajdan çıktıklarında genelde uzun yol yapmak için çıkar. E ülkemizin hayat şartlarında kimseninde 6 ay izni olmadıgı için yılda 2-3 defa uzun yola anca çıkar ara sırada şehir dışına uzar. Genelde bu böyle olur. He bide şu vardır bir çogunun racing'ci tayfa gibi km takıntısı yoktur.

İlanlara bakıldıgında yüksek km li motorlar genelde enduro ve touring kategorisinden çıkar. Bunun nedeni genelde bu tarz kullanıcılarının daha dürüst ilanlar verebilmesinden kaynaklanmaktadır. Bir cadde motosikleti kullanıcısı bilirki motosikletinin km saati 40-50.000 km yi gördügünde o motorun satılması çok çok zordur. Bu nedenle sürekli km'ler aşagı çekilir fakat gezi motosikletlerinde gerek motorun racing tarzı motosikletlerin motoruna bakarak daha uzun ömürlü olması gereksede alıcı kitlesinin alacagı motosikleti net olarak bilmesinden kaynaklı olarak alıcılar km'lere fazla takmaz e haliylede satıcılarda km'leri düşürmek zorunda kalmaz. Arada farklı durumlar olsada geneli budur.

En basiti cakalaz bana onca cadde motosikletinin linkini attın km'leri 8.000-10.000-15.000 vs.. Hepsinin ortak özelligi arka dişlinin degişmiş olması. 10.000 km de arka dişliyi bitirip yeni dişli alma ihtacı duymalarından hangi tarz motosikletlerin km'leriyle daha çok oynandıgını anlamak mümkün.

Biraz uzun mu oldu ne

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Teessüf ederim Gökhancım o dişliler keyfe keder değiştirilir , grenajlar can sıkıntısından boyatılır , debriyaj setleri sırf gıcıklık olsun diye değiştirilir ve mutlaka motor satılmadan evvel lastikler sıfırlanıp bütün ağır bakımlar yapılır ama kesinlikle kilometre falan düşürülmez ülkemde 15000 km yi geçen motor yoktur varsada bunlar dış mihrakların bizi bölmek için uyguladığı taktiklerdir.:D :D :D

Hiçbir motorumu 65.000km den önce satmadım , satmam en fazla 3 gün sürdü çünkü hiçbiri üzerinde yazan kilometreden daha yaşlı görünmüyordu hepsi değerini buldu.

Sevgiler
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    Crypton T115
    99 model kawasakiler bile hep 25 bin 30 binde. vay canına

Motosikleti
    gökhan bey siz ne yaptınız şu zenon mercek olayını yaptırdınızmı.bende düşünüyorum da. bide benim sol mercek yerinden oynamış gibi aşağıya bakıyor bir parcası kırık olabilirmi. bugünlerdede binmediğim için da baktırmadım doğrusu.

Motosikleti
    F 650 GS
    Motosikletin bakım işleri var, onlar bittikten sonra düşünüyorum.

Motosikleti
    F 650 GS
    Konuyu biraz renklendirelim

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler