Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

kle 500 kullanıcıları/bilgi paylaşım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O camı takmadan once kelimenin tam anlamıyla mahvoluyordum bu cam harika oldu nereyse yuzume hıc ruzgar gelmıyor boy 1.80 en onemlısıde usumuyorum. Bugun hava 3 derece idi sabah bı baktım motorun ustu buzlanmış bındım işime gittim en ufak bir uşume olmadı. Alt kısımda da tbiki korumalı pantolon var.
    Orjinal camı ile bunun arasında baya fark vardır eminim ama merak ettiğim orjinali ile çok mu kötüydu ?
    Mesela orjinal cam ile vüduduna, kollarına omuzlarına rüzgar alıyor muydun?

Şunu farkettim, bendeki tur camı orjinal camdan hem daha uzun hem de daha geniş. Hatta sanırım senin yaptırdığın camdan bile daha geniş.

Benim boyum uzun olduğu için bütün rüzgarı tamamen üzerimden aşırtacak bir cam bulmam münkün değil. Sadece gövdeme rüzgar almasam yeterli, kask zaten yeteri kadar aerodinamik. Ama orjinal cam ne kadar koruyor onu kestiremedim işte..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    arkadaşlar marşa bastığımda sanki sıyırıyomuş yada boşa dönüyomuş gibi bir ses geliyo bazen. yeni masraf geliyo heralde motorunmu var derdin var
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı cityrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal camı ile bunun arasında baya fark vardır eminim ama merak ettiğim orjinali ile çok mu kötüydu ?
    Mesela orjinal cam ile vüduduna, kollarına omuzlarına rüzgar alıyor muydun?

Şunu farkettim, bendeki tur camı orjinal camdan hem daha uzun hem de daha geniş. Hatta sanırım senin yaptırdığın camdan bile daha geniş.

Benim boyum uzun olduğu için bütün rüzgarı tamamen üzerimden aşırtacak bir cam bulmam münkün değil. Sadece gövdeme rüzgar almasam yeterli, kask zaten yeteri kadar aerodinamik. Ama orjinal cam ne kadar koruyor onu kestiremedim işte..
    Orjinal cam neredeyse hiçbir işe yaramıyor.

Alıntı srknbdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar marşa bastığımda sanki sıyırıyomuş yada boşa dönüyomuş gibi bir ses geliyo bazen. yeni masraf geliyo heralde motorunmu var derdin var
    O arıza benim motorumda da var. Maş rublesi kaçırıyor. Çıkması 300 tl Orjinali kawasakide 250 TL sonuncuyu ben aldım 1 haftadır taktırmadım daha, alışmışım o şekılde kullanmaya...

Bu arada sen motorunu aldınmı kılometre reduktorunu ınceledınmı usta nasıl takmış ?
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    valla aldım ama hiiç bakmadım zaten bakınca anlaşılmazki o mekanizma içeride kalıyo. sen en iyisimi elindeki malzemeyle ucuz yollu bi ustaya git.

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    marş bendiksin gidiyor tam gitmeden açın bir bakın. yoksa birkaç parça birden değişebilir. bende de olmuştu) fotolşarıyla forumda paylaş bende olabilir eskiyen kısımlar))
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

kawasaki 500 serisinin motor parçaları elektrik tesisatı parçaları ve gpz500 yürüyen aksam parçaları mevcut ve cok uygun uygun fiyatlara verilecektir . ödeme kapıda kargoya yaparsınızz eğer gönderdiğim parça çalışmıyor dersenız iade alırım .motor dan cok iyi anlamıyorum ama parcalar yeni toplanmıs bir makıneye aittir topladıktan sonra en fazla 100 km gitti satın aldığım kişiden ruhsatını üzerime alamadığım için zararımı kurtarmak amacıyla parçaladım , daha sonra araya askerlik girdi ve 2 yıldır yatıyor motor .başka hicbiyerde parayı hesaba yatırmadan parça gondermezler.istedığınız parcaların detaylı fotografını cekerek gosterebılırım . eğer ihtiyacınız varsa darkinnight@hotmail.com yada 05415046480 arayarak bana ulasabılırsınız adım tolga 10-25 şubat 2011 tarıhlerı arasında askerlık nedenıyle ulasamayabılırsınız.

elimde volan ve devirdaim hariç butun motor parçaları mevcut ,radyatörün durumu iyi deıl ama fanı sağlam , krank taşlanmış yataklar yeni yapılmış ,krankı yataklarıyla bırlıkte son fıyat 200e bırakırım . beyin tek soketli ve sorunsuz onuda en son 175 e bırakcam her tarafda 400e satıyorlar . statörü 250 ye aldık son fıyat 150 ye vercem . diğer ne oldugunu pek bılmedıgım elektrık parcaları var konjektor vs .piyasada neyse yarı fıyatına verırım . 2 piston koluyla beraber 150 tl . silindir 150 tl üst kapak 150 tl marş motoru 150 tl ,şanzıman 150 tl , jantların durumu cok iyi 100 er tl ye vercem .bunlar aklıma gelen parcalar diğerleri için arayın anlasırız

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/sati...#ixzz1DCYJRzXB

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Marş kaçırıyordu daha oncede yazmıştım. Marş rublesini z-motodan aldım ve orda değistirttim totalde bana 300 tl ye maloldu. 250+50 işçilik.

Çıkmasını 180 tl ye satmaya çalıştı fatih kılıçlı isimli şahsiyet işçilik olarakda 80 tl yazdı oldumu 260 tl üstelikde garanti vermiyor 2 gun sonra ne olur bilemem diyor. Neyse z-motoya teşekkürler.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    iyi akşamlar herkese..
    sinan abi bişi sormak istiyorum.kle500 lerin selesinin oldukça ince olduğunu ve konforsuz olduğunu söylüyolar.böyle bir durum varmı?artçı konforu nasıl bu motorda?bir de arazi performansı hakkında bilgi verebilir misin?

son bişi..bu motora üçlü çanta sistemi uygulayabilir miyiz?uzun yol motoru olması açısından.

teşekkürler,saygılar abi..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Merhaba ilker saygılar benden.

Sele konusunda sıkıntı çekmedim motosiklet pantolonu gıyınce sorun olmuyor giymeyincede uzun yola alışkınsa popon yıne sorun olmuyor. Soylentılere aldırma test ettim sorun yok. ( artçı için de aynı şey geçerli alışması lazım)

Arazi performansı süper yol olmasa bile arazide sarsınısız 100 km hızlara çıkmak sorun olmuyor.

Yan çanta tabiki takılabilir uygun olculerde demir yaptırıp taktırabılırsın.

Turcamlı ve sisfarlı hali cok memnunum Allah nazardan saklasın

Bu aralar scooter merakı başladı bende acayıp canım cekıyor inşallah satmam :D

yörük hocam hatırladığım kadarı ile siz en son vstrom ve versys arasında kararsız kalmıştınız şimdi kle de girdi sanırım sıralamaya
    ben de kle500 e merak sardım bu ara her potansiyel alıcı gibi bir sürü yorum inceleme okudum.

kle 500 hakkında olumsuz sayılabilecek durumlar sanırım:
    -frenleri başarısız deniyor-
    -ön camı yetersizmiş
    -ince uzun ve hafif olması şehir içinde avantaj uzun yolda dezavantajmış

okuduğum yorumlara göre artçı biraz sıkışıyormuş.

şurada kle500 lü bir gezi raporu:

http://www.ikiteker.org/modules.php?...ghlight=kle500

burada da kle & TA karşılaştırması var

konular eski olsa da geçerlidir sanırım yazılanlar..

keşke kle500 ün üretimi durmasaymış bu sınıfta neredeyse motor kalmadı

-

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    dehşet makina. duruşu süper. harbiden at gibi. bi sonraki motorun muhtemel adaylarından
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yörük hocam hatırladığım kadarı ile siz en son vstrom ve versys arasında kararsız kalmıştınız şimdi kle de girdi sanırım sıralamaya
    ben de kle500 e merak sardım bu ara her potansiyel alıcı gibi bir sürü yorum inceleme okudum.

kle 500 hakkında olumsuz sayılabilecek durumlar sanırım:
    -frenleri başarısız deniyor-
    -ön camı yetersizmiş
    -ince uzun ve hafif olması şehir içinde avantaj uzun yolda dezavantajmış

okuduğum yorumlara göre artçı biraz sıkışıyormuş.

şurada kle500 lü bir gezi raporu:

burada da kle & TA karşılaştırması var

konular eski olsa da geçerlidir sanırım yazılanlar..

keşke kle500 ün üretimi durmasaymış bu sınıfta neredeyse motor kalmadı

-
    evet yüzde doksan dl650 olacak ama ikinci el temiz kle650 denk gelirse de değerlendiririm.yalnız kaç zamandır kle500 karşıma çıkıyo,ilgimi çekmeye başladı.o yüzden soruyorum..

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet yüzde doksan dl650 olacak ama ikinci el temiz kle650 denk gelirse de değerlendiririm.yalnız kaç zamandır kle500 karşıma çıkıyo,ilgimi çekmeye başladı.o yüzden soruyorum..
    kle650 ve dl650 çok güzel makinalar, ancak ikiside kle500 kadar enduro değiller
    arazi görünce dalasın geliyorsa kle500 al derim

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    sahibinden de 2007 model 3000 km de vardı bir tane.walla kararsız kaldım ya.ama 2011 sezonunu da gv250 ile geçireceğim o yüzden bakalım artık kısmet.

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahibinden de 2007 model 3000 km de vardı bir tane.walla kararsız kaldım ya.ama 2011 sezonunu da gv250 ile geçireceğim o yüzden bakalım artık kısmet.
    kimsenin günahını almak istemem ama 2007 model motor 3000 km olmaz. bu motoru her adam almaz gezecek adam alır. düşün bi motor 5 yaşına girmiş. adam sadece bakkala ekmek almaya gidip gelse yine 3000 i geçer

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    kimsenin günahını almak istemem ama 2007 model motor 3000 km olmaz. bu motoru her adam almaz gezecek adam alır. düşün bi motor 5 yaşına girmiş. adam sadece bakkala ekmek almaya gidip gelse yine 3000 i geçer
    aynen öyle
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

fatihyapici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1150 GS / Scarabeo 200ie
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ilker saygılar benden.

Sele konusunda sıkıntı çekmedim motosiklet pantolonu gıyınce sorun olmuyor giymeyincede uzun yola alışkınsa popon yıne sorun olmuyor. Soylentılere aldırma test ettim sorun yok. ( artçı için de aynı şey geçerli alışması lazım)

Arazi performansı süper yol olmasa bile arazide sarsınısız 100 km hızlara çıkmak sorun olmuyor.

Yan çanta tabiki takılabilir uygun olculerde demir yaptırıp taktırabılırsın.

Turcamlı ve sisfarlı hali cok memnunum Allah nazardan saklasın

Bu aralar scooter merakı başladı bende acayıp canım cekıyor inşallah satmam :D

Selamlar,

sis farlarından bende istiyorum ve monte ettiğiniz yer benimde aklıma gelid fakat sağlıklı olmayacakmış gibi duruyordu. Siz montajında sıkıntı yaşadınız mı ve engebeli yollarda sarsıntı falan yapıyor mu acaba?
    GÜVENLİ SÜR, KEYFİNİ SÜR...

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    bence sis farları koruma demirine takıldığı zaman daha sağlıklı ve daha şık duruyor. böyle çok sırıtmış sanki

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    walla km ile oynanmışmıdır acaba bilmiyorum ama motor yeni canlı görünüyor..
    işte linki :http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30097355/detay

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Arkadaşlar merhaba. kle 500'ün ağır bakımları kaç binde yapılıyor bilginiz var mı? nasipse alacağımız zaman aklımızda bulunsun diye soruyorum. şimdiden teşekkürler...
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler