Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Honda CG 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    bırak topiğ unutmasını.siteyi unuttu Mert abi zaten titanda almadı
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav haci bende sevinmiştim benim topıc hortlamış diye teo kardeş adam soruyu soralı 2 yıl olmuş. Yazdığını unutmuştur bile titancılar gelsiiiin!
    Valla forumda nereyi bulsam yazıyorum... Canlanır belki.. ;) Hiç mi titanci kalmamış nasıl iş ya?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    çok var teo kardeş. Ama motorlarda no problem ne yazsınlarki? Burası şenlense bende şenlencem

Motosikleti
    :D Dur bakalım yazaduralım belki canlanır... Ya Adem, şimdi 150'lik piston, silindir ve silindir yuvası alsam, subapları da değişecek miyim? Sübap kapağı filan? Senin motorda nasıl oldu? krank kolu filan değişti mi onlar?

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    arkadaslar bende cin mali bir motor ama ama motor blogu cg 150 dedikleri motorlarinkinden balansorsuz tek egzostlu olan ben simdi bunu 250 cc ye cikartmak istiyorum fakat istanbulda guvenip de yaptirtacagim kinseyi bulamadim sonrada basligi gorunce bir sorayim dedim varmi bildiginiz gercekten saglam bir usta komple 250 ye cevirecek biri
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    150'den 250 cc olmaz bence, kranktır şudur budur kaldırmaz galiba, ama 200 cc denenebilir. Ha ben komple motoru değiştireceğim diyorsan linklere bii gözat derim...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...78082093/detay
    http://denizmotortr.com/kategori.asp?id=112
    http://www.motostar.com.tr/ZONGSHEN-...SI&motostar&32 (bu linkde 350 cc ye kadar komple motor var ama fiyat bilinmiyor ve Antepte...)

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Teo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D Dur bakalım yazaduralım belki canlanır... Ya Adem, şimdi 150'lik piston, silindir ve silindir yuvası alsam, subapları da değişecek miyim? Sübap kapağı filan? Senin motorda nasıl oldu? krank kolu filan değişti mi onlar?
    ya teo kardeş. Nedense yazdıklarını hep sonra görüyorum. cevap vereyim hemen. Benim motorda orjinal silindir gömleği komple çıkartılıp daha geniş bi gömlek çakıldı. 155 cc falan. Piston numarasını bilmiyorum. Krank, krank kolu, krank rulmanları hala orjinal. Hafif bi karburatörle oynandı. Sübaplar ve horozlar bide sübap yayları değişti. Üst kapak, alt kapağa göre taşlandı,
    Elektirik üreten statatörler değişti. Daha güçlü bobin takıldı. Serçe parmağım kalınlığında daha iletken buji kablosunu 40 tl ye aldım.daha iletken olanından. Güçlü akımlar için buji piposu, iridyum buji, devir kesici iptali vs vs vs fazla devir çevirdiği için, fazla devire uygun olmadığı için uzun yolda yağı buhar edip karteldeki yağ taşıntı hortumundan atıyor. Yani uzun yol yapıldığında biraz yağ ilavesi gerekiyo. Başka bi sıkıntısı yok. Bu arada motorum 80 binde. Tork mükemmel. İvleme ve hızlanma mükemmel. 10 litre ile 350 km falan yapıyo. Oda dötünü çıkartarak sürersem.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ya teo kardeş. Nedense yazdıklarını hep sonra görüyorum. cevap vereyim hemen. Benim motorda orjinal silindir gömleği komple çıkartılıp daha geniş bi gömlek çakıldı. 155 cc falan. Piston numarasını bilmiyorum. Krank, krank kolu, krank rulmanları hala orjinal. Hafif bi karburatörle oynandı. Sübaplar ve horozlar bide sübap yayları değişti. Üst kapak, alt kapağa göre taşlandı,
    Elektirik üreten statatörler değişti. Daha güçlü bobin takıldı. Serçe parmağım kalınlığında daha iletken buji kablosunu 40 tl ye aldım.daha iletken olanından. Güçlü akımlar için buji piposu, iridyum buji, devir kesici iptali vs vs vs fazla devir çevirdiği için, fazla devire uygun olmadığı için uzun yolda yağı buhar edip karteldeki yağ taşıntı hortumundan atıyor. Yani uzun yol yapıldığında biraz yağ ilavesi gerekiyo. Başka bi sıkıntısı yok. Bu arada motorum 80 binde. Tork mükemmel. İvleme ve hızlanma mükemmel. 10 litre ile 350 km falan yapıyo. Oda dötünü çıkartarak sürersem.
    vay vay vay bizim yumurtacı ademe bak birde bana yarışalım ben seni geçerim diyor motor da ne var ne yok değişmiş
    allahına kadar apache style olmuş hemde 155 cc bızıklanmayan bi yeri kalmamış
    eğer orj cg beni geçsin ybr yi yakarım
    adem bir daha bana ahkam kesip ben yolda br lerin alayına basıyorum tokadı dersin benim motora da bunları yapsak bende 150cc alayına duman attırırım
    uzun ola çıkarken yanına yağ almayı unutma adem yatak sarmasın sonra
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay vay vay bizim yumurtacı ademe bak birde bana yarışalım ben seni geçerim diyor motor da ne var ne yok değişmiş
    allahına kadar apache style olmuş hemde 155 cc bızıklanmayan bi yeri kalmamış
    eğer orj cg beni geçsin ybr yi yakarım
    adem bir daha bana ahkam kesip ben yolda br lerin alayına basıyorum tokadı dersin benim motora da bunları yapsak bende 150cc alayına duman attırırım
    uzun ola çıkarken yanına yağ almayı unutma adem yatak sarmasın sonra
    Ah ulen yakalandık şimdi cevap vereyım motorum % de 100 orjinalken bile gayet güzel tokatlıyodum ybrleri. sadece 2004 model 12.5 beygir olanların arkasında kalıyodum 2004 model hariç tozunu attırıyodum. Benim motorun orjinal gücü 11 hp 9.8 tork. 2002 modelden sonra gelen cg 125 lerde aynı güce sahip. Sadece brezılyadan gelen deposunda kocamaan titan yazan cg ler 12.5 hp torkuda 10 kusur. Yani anlıcan titan güç olarak ybr yi her türlü döver.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

evet uzun yola çıkarken yanıma yağ alıyorum. Yalan söylemem. Bide motor için bu modifikasyonları ybr kaldırmaz. Özellikle 150 cc olayı. Çünkü krank zayıf. Ya kitliyor yada kol çıkartıyor. Onun için ybr bana gelmez.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Ah ulen yakalandık şimdi cevap vereyım motorum % de 100 orjinalken bile gayet güzel tokatlıyodum ybrleri. sadece 2004 model 12.5 beygir olanların arkasında kalıyodum 2004 model hariç tozunu attırıyodum. Benim motorun orjinal gücü 11 hp 9.8 tork. 2002 modelden sonra gelen cg 125 lerde aynı güce sahip. Sadece brezılyadan gelen deposunda kocamaan titan yazan cg ler 12.5 hp torkuda 10 kusur. Yani anlıcan titan güç olarak ybr yi her türlü döver.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

evet uzun yola çıkarken yanıma yağ alıyorum. Yalan söylemem. Bide motor için bu modifikasyonları ybr kaldırmaz. Özellikle 150 cc olayı. Çünkü krank zayıf. Ya kitliyor yada kol çıkartıyor. Onun için ybr bana gelmez.
    adem sana bütün samimiyetim söylüyorum o titan dediğin motor tek silindir glardoni pejo bile geçemiyordu ki bırak ybr yi
    demek senin motorun oynanmamış yeri yok ulen 31 yaşında adamsın benden bile büyüksün senin ne işin var silinidir değişimi ile bırak bin orj ne güzel işte ama demek senin ruhunda da apachelik var bende ybr ile arada gazlıyorum 110 120 arası gidiyor ama benim motor orj bi değişiklik yok

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ybr yi geçsin yeter bu yaştan sonra çoluk çocuğa rezil olmak istemem bu arada 32 yaşındayım. Apaçilik derken bende sadece motor modifikasyonu var. Böyle diğer apaçiler gibi aynasız, alçak amartisör, açık eksoz, rengarenk, hertarafı aydınlatmalı adamlardanda değilim. Bu arada torku ve son hızı cbf, ybr ye göre çok iyi. Motor zaten kuş gibi 105 kg. İbreyide 140 lardan aşağı doğru çok düşürdüm.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    adem bi daha bana yarışalım demessin umarım her yeri oynanmış motorla yarışamam zaten..
    hem arkadaş yarışırız dediğimiz zaman neden anlatmadın modifiyeleri
    zaten geçeceğin belli yoksa ybr leri geçmek için mi silindiri büyüttün
    sen varya durmuş u bile geçtin apachelikte haberin olsun

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adem sana diyorum kı düz yolda rampada trafikte dağda çayırda bayırda alayında şu altımdakı ybr ile sana egzos gazını koklatmazsam bu motoru pelùşe hediye ederim..istersen 13buçuk beygir olsun senin titan istersen öne 19 arkaya 49 dişli motora 200luk piston silindir at yine de gececem benim motor full orijinal..hiçbirsey yok üzerinde motorun yalnızca ben varım üçkağıtci yumurta seni

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    param olsa benim titan düzde 160 yapar. Maddi imkansızlıklardan dolayı bu kadar oldu işte sonra tek rakibim cbr 250 olur 70 binde rektefeye sokayım dedim oldu olacak 150 lik olsun dedim. Birazda ben modifiye ettim. Tam oldu. Ekmekarasınada selamlar. Bu yaz sonu 195 cc ye çıkartma planlarım var. Hedef düzde rahat 145 km ile gitmek

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

ülen ekmek arası sen 45 kilosun ben 85. Oldumu şimdi bu?

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    oo adem faka bastın dostum bak durmuş u da çağırdım yanıma adem kurnazı oynanmış motorla bize hava yapıyormuş dedim
    sen sen ol o 93 model titanla bize hava yapma
    kanka yolda giderken sağı solu dükülmüyor mu?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oo adem faka bastın dostum bak durmuş u da çağırdım yanıma adem kurnazı oynanmış motorla bize hava yapıyormuş dedim
    sen sen ol o 93 model titanla bize hava yapma
    kanka yolda giderken sağı solu dükülmüyor mu?
    Ulen ekmekarasını senmi getirdin gaza bu gazla bu, hayabusaları bile tokatlar 93 değil,96. Bide sıfır ybr dökülür, benim ehtiyar dökülmez korkma sen. Benimkinin motoru orjinal capon. Ybr gibi çin çon değil

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Ulen ekmekarasını senmi getirdin gaza bu gazla bu, hayabusaları bile tokatlar 93 değil,96. Bide sıfır ybr dökülür, benim ehtiyar dökülmez korkma sen. Benimkinin motoru orjinal capon. Ybr gibi çin çon değil
    len adem bırak bu işleri japon du demek istedin heralde baksana sen onu türk malı yapmışsın her yerini bızıklayarak orj olsa tamam ama senin motor orj değil ki japon diyelim
    sen bi ara benim motor 93 mü demiştin 92 mi demiştin benim aklımda öyle kalmış sanki
    sen hiç 100000 km den önce dökülen rektefe olan ybr gördün mü de konuşuyon adem o titan değil 60000 km 155 cc yapılsın o katır gibi sağlam nerde üretildiğinin bi önemi yok ybr ybr dir
    ne yaparsan yap yağını değiştirdiğin sürece 100000 önce motor ömrü bitmez

evet apache durmuşu ben getirdim gaza verdim ona ayarı

ben o ybr ile cbf 500 kovaladım bugün trafikte at hiçbirseydir yumurta jokey hersey

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben o ybr ile cbf 500 kovaladım bugün trafikte at hiçbirseydir yumurta jokey hersey
    yürü be kanka harbi adamsın yanlız profil resmini hiç beğenmedim benim sana yaptığım resim nerde o neden yok tek beygir durmuş seni

benim bindiğim motorlar benzinle çalışıyorlar da ben gazla çalışıyorum pelùş çok çabuk gaza geliyorum moruk geçen gün bi hayabusa trafikte emniyet şeridinde takılı kalmış dayandım kuyruguna bekle bekle gitmiyor uyuz oldum peşinden başladım motorcuuu motorcuuu sisst lan kuryeeee yol ver de gidek la dedim busacı salak oldu bastım gaza bide teker yaptım mal oldu

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler