Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı gokhand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa arakdalar 3-4 saat önce bi ER6F'in tepesindeydim, makina canavar sahibiyle prensipte anlastık hayırlısıyla enkısa zamanda alacagım. Motorda bosta bire geciişte bisarsıntı ve tak sesi gelioo bu mormalmidir? bi problem olabilir mi ? yani ER6 sahipleri, bende de oluyor diyorlarmı bu durum için?
    sadece er6 da değil tüm kawasakilerde varmış bu ses , kawasaki kullandığını anlaman için özel olarak yapmışlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokhand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mikrop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Sarsıntı dediğin vites geçişinde traaaaak diye bir sesse gayet normal Şanzıman düştü sanıyorsun
    walla bende ilk öölee sandım. Allah dedim kaldı motor elimizde daha dk. 1 gol 1. iyi yaff madem öle trakk trackk dolasırız bizde
    Safety First..!!!!
    Kaza Anında Seni Korur

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bi arkadaşla birlikte www.er6turkiye.org isimli bi site kurduk , amacımız www.ninja650.com tarzı bi siteyi türkiyede hayata geçirmek , daha yeni olduğu için eksiği çok , ancak forumda motosikletlerimiz ile ilgili bi çok şey paylaşabiliriz , duyurulur

oo çok iyi olmuş süper hemen üye olayımm yeni er6 sahibi olarak soracak çok şeyim var

walla bende ilk öölee sandım. Allah dedim kaldı motor elimizde daha dk. 1 gol 1. iyi yaff madem öle trakk trackk dolasırız bizde

oo gokhand çok sevindim demek anlaştınız kaça anlaştınız, beğendin mi, temiz

miymiş, biraz anlat meraklandırma...

ben de vites geçişi için topik açmıştım hatırlarsan evham yapmakta haklıymışım

dimi vitese geçirince 7 şiddetinde sarsılıyo. hemen ilk dakkada akıllı ol, asabiyimmm diyo hele motoru ısıtmadıysan sarsıntı vitese geçince

de devam ediyo ben onu servise sordum normal soğukken yapar dedi...

Motosikleti
    GİLERA RUNNER VXR 200
    Yaa arakdalar 3-4 saat önce bi ER6F'in tepesindeydim, makina canavar sahibiyle prensipte anlastık hayırlısıyla enkısa zamanda alacagım.

allah bu cümleyi kurmayı banada nasip etsin , hayırlı olsun hoca...

bu arada yıl , km , fiyat üçgeni nedir alacağın motorda?
    geleceknesilsporkulubu.com

Alıntı GENES_SK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah bu cümleyi kurmayı banada nasip etsin , hayırlı olsun hoca...

bu arada yıl , km , fiyat üçgeni nedir alacağın motorda?
    Yaa aslında daha almadım makinayı sadece gidip gördüm tabi hafta sonu olunca ve üzerimde yeterli mktarda para olmadıgı için sadece Ok leştik. hafta içi p.tesi Salı insallah anahtarı teslim alıcam. 2006 model, 9700km gri renkte cok temiz birtek sağ grenajda 3-4 cmlik bi çizik var oda nazarı üzerinde Topcase, tasıma aparatı, ve dayanmak için sırtlıkla birlikte fiyatı 10bin YTL, aslında pazarlık yaparım niyeti ile gittim ama makinayı görünce eridim bittim unuttum pazarlıgı falan
    Safety First..!!!!
    Kaza Anında Seni Korur

Motosikleti
    er6
    bana da aynısı olmuştu gokhand ama ben 250 düşürmüştüm
    inşallah bi terslik çıkmaz çok iyi tercih yaptın memnun kalıcan o kadar temizse fiyat da iyi bence. hayırlı olsun

Motosikleti
    GİLERA RUNNER VXR 200
    Yaa aslında daha almadım makinayı sadece gidip gördüm tabi hafta sonu olunca ve üzerimde yeterli mktarda para olmadıgı için sadece Ok leştik. hafta içi p.tesi Salı insallah anahtarı teslim alıcam. 2006 model, 9700km gri renkte cok temiz birtek sağ grenajda 3-4 cmlik bi çizik var oda nazarı üzerinde Topcase, tasıma aparatı, ve dayanmak için sırtlıkla birlikte fiyatı 10bin YTL, aslında pazarlık yaparım niyeti ile gittim ama makinayı görünce eridim bittim unuttum pazarlıgı falan

hoca güzel fiyat..ama eksik etme pazarlığını diycem , sanki ben demesem aklına gelmiycek , boş işte....
    hazır böle bişi bulmuşsun , bi tane de siyah ayarla sen bana nazara inanıyosan birebir

noter masrafı bu motorun alım satımında nekadar tutuyo buarada...
    geleceknesilsporkulubu.com

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    yeni er6 lar hayırlı olsun, gayet normal bir ses o şırraaakkk diye geçiyo maşallah, ama bişi dicem kullandığın yağa göre sesin şiddeti artıyo ya da azalıyo haberiniz olsun, yağ değiştirmeden önce sesi daha azdı benim motorun, sonra mobil1 attık yağ olarak ses arttı ama iyi oluyo böle,

noter masrafı 170 i geçmez, ben 5 ay önce 164 ytl ödedim...

Motosikleti
    er6
    akadaşlar bişey sorucam
    benim er6 f ile 50 ytl ile şehiriçi ortalama 240 km gidebiliyorum bu da yaklaşık 100 km de 6.2 litre yapıyo. şehir dışında ise 43 ytl ile 340 km yol yaptım bu da yaklaşık 100 km de 3.8 litre eder... çok sakin kullandığım ve 4000 deviri geçmediğim göz önüne alındığında bu rakamlar bana biraz fazla geldi... sizce normal mi yoksa bi ayar gerekli mi...?

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    Cok da sakın kullanıp motoru baymamak lazim 6.2 litre er6 icin cooook fazla bi rakam bence. hıc o kdr yaktirdigimi hatirlamıyorum.
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Aynı şanzıman sesi bende de mevcut. 1. vitese alındığında traaak sesi geliyo ve motorda bir sarsıntı oluo!
    [COLOR="RoyalBlue"][B]Only a Biker knows why a dog sticks his head out of a car window.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akadaşlar bişey sorucam
    benim er6 f ile 50 ytl ile şehiriçi ortalama 240 km gidebiliyorum bu da yaklaşık 100 km de 6.2 litre yapıyo. şehir dışında ise 43 ytl ile 340 km yol yaptım bu da yaklaşık 100 km de 3.8 litre eder... çok sakin kullandığım ve 4000 deviri geçmediğim göz önüne alındığında bu rakamlar bana biraz fazla geldi... sizce normal mi yoksa bi ayar gerekli mi...?
    şehir içi ortalaman çok yükseklerde, ben aynı benzinle en az 300 km gidiyorum,
    hatta şehir içi 40 ytl eşittir 290 km yol yaptım en son 10 daha koysak en 3 litre eder onlada bi 50 daha giderim gibime geliyo
    ama şehirler arası gayet güzel bir rakam...

akadaşlar bişey sorucam
    Sevgili Enginer, şehir içinde biraz agresif mi kullanıyoruz ne
    Safety First..!!!!
    Kaza Anında Seni Korur

Motosikleti
    er6
    Alıntı scorp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok da sakın kullanıp motoru baymamak lazim 6.2 litre er6 icin cooook fazla bi rakam bence. hıc o kdr yaktirdigimi hatirlamıyorum.

valla scorp ben de motoru sizlerin yorumlarından etkilenip sınıfının en cimri motoru diye almıştım.beni de şaşırttı gerçekten bu rakamlar.

Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir içi ortalaman çok yükseklerde, ben aynı benzinle en az 300 km gidiyorum,
    hatta şehir içi 40 ytl eşittir 290 km yol yaptım en son 10 daha koysak en 3 litre eder onlada bi 50 daha giderim gibime geliyo
    ama şehirler arası gayet güzel bir rakam...

şehirler arasında bi de artçım vardı ama gerçekten yavaştım ortalama 90-100 ile seyrettim.

Sevgili Enginer, şehir içinde biraz agresif mi kullanıyoruz ne

yok gokhand nerdee agresif kullanım daha yabancıyız motora daha
    acaba çok devirsiz kullanıp baydık mı motoru. bi de bugün biten testime göre 20 ytl lik benzin ile 90 km yol gittim. yaw şimdi hesapladım bi yanlışım mı var ki bu da 6.6 litre eder 100 km'de...noluyoruzz:(

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

akadaşlar bişey sorucam
    Her motorun ideal bir devir aralığı vardır ki bizim motorlar da bu 5000 ile 6000 rpm arası bunun üstü devirli kullanım oluyor ve çok yakıyor ama sanılmasın ki alt devirleri de daha az yakar.
    Senin yaptığının aynısını bende yaptım çok sakin kullandım 4000 deviri geçmedim denebilir 6 lt yaktı sonra bir daha denedim ve ara ara devirli kullanımla 5 lt civarı yaktı.

Birde ışıklarda 0-100km zevki yaşatıp 650cc başka 5lt yakan motor var mı? Az yakıyor az

Motosikleti
    er6
    Alıntı Mikrop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her motorun ideal bir devir aralığı vardır ki bizim motorlar da bu 5000 ile 6000 rpm arası bunun üstü devirli kullanım oluyor ve çok yakıyor ama sanılmasın ki alt devirleri de daha az yakar.
    Senin yaptığının aynısını bende yaptım çok sakin kullandım 4000 deviri geçmedim denebilir 6 lt yaktı sonra bir daha denedim ve ara ara devirli kullanımla 5 lt civarı yaktı.

Birde ışıklarda 0-100km zevki yaşatıp 650cc başka 5lt yakan motor var mı? Az yakıyor az

şimdi biraz umutlandım...tam bir hayal kırıklığı olmuştu benim için... bu hafta m 5000-6000 devir arasını deneyeceğim inşallah sonuç istediğim gibi olur...sonuçları da sizlerle paylaşacağım...

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    şimdi biraz umutlandım...tam bir hayal kırıklığı olmuştu benim için... bu hafta m 5000-6000 devir arasını deneyeceğim inşallah sonuç istediğim gibi olur...sonuçları da sizlerle paylaşacağım...
    abi sakın hayal kırıklığı olmasın,
    birde motorun sıfır mı acaba ? sıfır ise sende biliyosundurki çok yakar,
    sıfır değilsede ikinci el aldınsa daha motora alışma süreci var, bende ilk aldığımda 220 km de ışık yandı noluyoz dedim şaşırdım, sonra alıştım iyice huyunu suyunu öğrendim, ve şimdi bu değerlerde gidiyo...
    bende genelde 4000 6000 devir arası kullanırım, en son depoda her kalkıştı 10 bin devire çıksamda baya normal yaktı 4,5 lt bile değildi...
    alışınca normala döner merak etme

renk nedir motorun resmi yokmudur acep...

Arkadaşlar Merhaba, bu aksam üstü iftardan önce aldım motorumu, inanmıyorum yaa Ceylan gibi bu makina zıplayıp duruoo alısana kadar halim zor valla, daha ehliyetim çıkmadıgından bulundugum kampüsten dışarı çıkamıcam, ama 15-20 gün sonra tutmayın beni, vurucam kendimi yollara
    Safety First..!!!!
    Kaza Anında Seni Korur

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hadi hayırlısı, anlat bakalım şimdi kaça anlaştınız?
    noter ne tuttu?
    kaç km de?
    Hep sormakla olmaz

walla kaça anlastınız konusunda ben pek şanslı değildim, 10 dedi asagı inmedi abim noter 180 tuttu bende Yuhhh dedim aslında içimden demem gerekioodu agzımdan kactı biden, yan odadan Noter baktı yan yan Trafic içinde 100 verdim aracıya tarfic ve sigorta işlerini halledecek. km 9800 de teslim aldım ben.
    Yaa arakdaslar Foto koyayım dedim ama bulamadım link falan nasıl eklioruz, bi göstereyim istedim size
    Safety First..!!!!
    Kaza Anında Seni Korur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler