Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Ducati 696 Monster

Motovento
    REKLAM ALANI
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı MtnXIII adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 35.000- 40.000 km arası modellerinin fiyatlarının neden diğer her şeye oranla daha ucuz olduğunu merak ediyorum ben ? Desmo ağır bakımıyla mı alakalı ?
    birde çok fazla göz korkutuyorlar canlısını dahi görmemiş sürmemiş adamlar sanki binlerce km sürmüşte bilgisi varmış gibi desmosu 10bin tl miş gibi bahsediyorlar birde hiç parça yokmuş gibi anlatılıyor vs o yüzden de millet biraz korkuyor uzak duruyor ve malum bizim ilkede ki km takınsından da fiyatı ucuzu bırakan çok var daha kolay alınsın vs diye
    olcaytuna bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    belki izleyen olur yakında monster 696 ile ilgili geniş kapsamlı kullanıcı deneyimi olarak video paylaşacağım ses konusunu çözünce o zamana kadar şuraya bir video bırakıyorum benim kanaldan umarım seversiniz

olaki videoyu eklemede sorun olduysa link de bırakıyorum :D

https://www.youtube.com/watch?v=SXbre55XIjo&t=5s

geodesy77 bunu beğendi.

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki izleyen olur yakında monster 696 ile ilgili geniş kapsamlı kullanıcı deneyimi olarak video paylaşacağım ses konusunu çözünce o zamana kadar şuraya bir video bırakıyorum benim kanaldan umarım seversiniz

olaki videoyu eklemede sorun olduysa link de bırakıyorum :D

güzel sesini özlemişim be monster
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Razor999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel sesini özlemişim be monster
    bende egzozlu sesini özlüyorum stok egzozarda fena değilde gpr fureore vardı çatır patır sesleri ayrı :D

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5:45 de polis neye baktı öyle?

Motosikleti
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5:45 de polis neye baktı öyle?
    onu o gün de anlamadım hala çözemedim :D yüzümde ne balaklava ne buff ne maske bir şey yoktu ama vizörde açık belki belli bir tip belirtildiyse onu arıyor olabilirler

Motosikleti
    şöyle bırakıyorum ufak da olsa bilgilendirme amaçlı işe yarar
    S_Hakkinen ve geodesy77 bunu beğendiler.

geodesy77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bir zamanlar hyo gt250r vardı..
    Merhaba ben Baha. Uzun zamandır forum takipçisi ve sadece 2008-2010 yılları arası motosiklet kullanıcısı olarak, Ducati 696 ile ilgili, sizler için sanırım basit olabilecek ama benim için gayet çelişkili konumda olan bir sorum mevcut. Gençlik dönemimden beri hayalimde olan bir marka Ducati. Yıllar sonra maddi imkanı yakaladım ama çevremin -ki pek önemsemesem bile- söyledikleri, 250 cc bir motor ile dönüş yapmamı, hatta sıfır olanlar ile ilgilenmemi tavsiye etmeleri vs beni biraz şaşkınlaştırdı. Hatta kendime güvenim varken güvensizliğe bile itti diyebilirim. Sürekli olarak motosiklet ile ilgili youtube üzerinden Ducati ile ilgili videoları iç çekerek takip etmekteyim. Onlara da maaşallah diyorum. Berk Bey ve Gökmen Bey’in video kanalları gibi…
    Elbette çevremdeki yaklaşımlar sonrası biraz araştıma yaptım. Sorum şu: Husqvarna 250 svartpilen gibi kendi beğenime uygun sıfır bir araç ile mi dönmeliyim yoksa gençlik hayalim olan ve hala da devam eden, esas istediğim Ducati ile mi karşılaşmaya yönelmeliyim?
    Bu konuda fikirleriniz, bana gerçekten yardımcı olacaktır. Şimdiden teşekkür ediyorum, ekstra konu kirliliği olmasın diye ve konu açabilir miyim bilemediğimden dolayı; burada durumumu açıklamak istedim. Kusura bakmayın, fikirleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.
    berk_cglr bunu beğendi.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Güçlüdür 696. Gaz kolunu çevirince 200e kadar soluksuz çıkar.
    Bence çok agresif değil ve alt devirlerde atlayıp zıplamaz. Torku nedeniyle kullanımı kolaydır. Abs olan model olursa daha güvenli olabilir. Yine de acemi motosikleti değildir dikkat ister.
    berk_cglr ve geodesy77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı geodesy77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben Baha. Uzun zamandır forum takipçisi ve sadece 2008-2010 yılları arası motosiklet kullanıcısı olarak, Ducati 696 ile ilgili, sizler için sanırım basit olabilecek ama benim için gayet çelişkili konumda olan bir sorum mevcut. Gençlik dönemimden beri hayalimde olan bir marka Ducati. Yıllar sonra maddi imkanı yakaladım ama çevremin -ki pek önemsemesem bile- söyledikleri, 250 cc bir motor ile dönüş yapmamı, hatta sıfır olanlar ile ilgilenmemi tavsiye etmeleri vs beni biraz şaşkınlaştırdı. Hatta kendime güvenim varken güvensizliğe bile itti diyebilirim. Sürekli olarak motosiklet ile ilgili youtube üzerinden Ducati ile ilgili videoları iç çekerek takip etmekteyim. Onlara da maaşallah diyorum. Berk Bey ve Gökmen Bey’in video kanalları gibi…
    Elbette çevremdeki yaklaşımlar sonrası biraz araştıma yaptım. Sorum şu: Husqvarna 250 svartpilen gibi kendi beğenime uygun sıfır bir araç ile mi dönmeliyim yoksa gençlik hayalim olan ve hala da devam eden, esas istediğim Ducati ile mi karşılaşmaya yönelmeliyim?
    Bu konuda fikirleriniz, bana gerçekten yardımcı olacaktır. Şimdiden teşekkür ediyorum, ekstra konu kirliliği olmasın diye ve konu açabilir miyim bilemediğimden dolayı; burada durumumu açıklamak istedim. Kusura bakmayın, fikirleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.
    bence sorun yaşamazsın ben 0 motor sürmeyi hiç bilmeyen abime monsterla öğrettim temel sürüşü siz zaten sürüşe hakimsiniz monster hem alcak ayaklarınız boyunuz kısa daha olsa tam ve rahat basar ve ağırlığı sınıfında en az olanlardan biri tork olarak da alt devirde deli saçması birden gelmediği için her türlü sakin kullanıma gider bence sorunsuz sürersiniz bütçenize bağlı olarak abs li tercih etmeniz mantıklı olanı yoksa zaten brembo frenlerde abs olmadan gayet iyi durduruyor motoru birde yüzde yüz bakımlı eli yüzü düzgüne bakın ucuza alıyım bir şey olmaz ya demeyin pişman eder bir kaç ilan gördüm siz dikkat edin yani
    geodesy77 bunu beğendi.
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence çok agresif değil ve alt devirlerde atlayıp zıplamaz. Torku nedeniyle kullanımı kolaydır. Abs olan model olursa daha güvenli olabilir. Yine de acemi motosikleti değildir dikkat ister.
    Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Bahsettiğiniz ve benim de videolarda da izlediğim kadarıyla, kullanımı rahat gözükmekte;hemen kendini kaybeden bir araç değil sanırım.

Boyum 178, yere yakın olması ve hafif olması da benim için avantajlı olacaktır diye düşünüyorum.

Abs'li olanlara bakmıştım, ancak doğru aracı/satıcıyı bulmak gerçekten zor...Kasım ayı gibi niyetlendiğimde,motor için ayırdığım rakamı tam toparlayamamıştım. Şimdi ise, istediğim noktadayım ancak, bakımlı aracı bulmak biraz sorun yaratacak gibi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi için teşekkür ederim. Umarım önce sorunsuz olanı alabilir ve ardından da dediğiniz gibi dikkatli kullanımla devam edebilirim.
    berk_cglr bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı geodesy77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs'li olanlara bakmıştım, ancak doğru aracı/satıcıyı bulmak gerçekten zor...Kasım ayı gibi niyetlendiğimde,motor için ayırdığım rakamı tam toparlayamamıştım. Şimdi ise, istediğim noktadayım ancak, bakımlı aracı bulmak biraz sorun yaratacak gibi...
    Asil kritik nokta bence bu. Sahsen bakimi muntazam yapilmamis olan ikinci el Ducati'ye dokunmazdim. Cunku motosiklet bakima hassas, bakimi pahali, ve ikinci eli dusuk. Sizden onceki sahiplerinin "X liraya satacagim motosiklete niye Y lira bakim yaptirayim" seklinde dusunmemis olma ihtimalleri cok az. Bu noktada soze de guvenmezdim, direk fatura var mi sorardim. Sahsen Superduke'e yaptigim ve yaptirdigim her bakimin faturasini sakliyorum, ve zamani gelince ilana da yazacagim. Cunku biliyorum ki bilincli tuketicinin aklinda olan ilk soru bu olacak. Bu noktada satici acik degilse, demek ki motosiklet ihmal edilmistir... Basinizi agritmak istemiyorsaniz, ihmal edilmis Ducati'den uzak durmaniz lazim. Bu yazdigim sadece Ducati degil, belli basli Aprilia, BMW, MV Agusta, KTM modelleri icin de gecerli.

ABS olayina gelince, bu zamanda ABS'siz motosiklet kesinlikle ama kesinlikle dusunmezdim. ABS'yi soyle dusunun: Sadece bir kez odeyeceginiz, fiyatina gore avantaji cok yuksek bir sigorta primi. Cunku eksikliginin size hasar ve saglik faturasi olarak donme ihtimali cok dusuk degil, donerse de goturusu kat kat daha yuksek olacaktir. Sonrasinda ise elinizde hala ABS'siz bir motosiklet kalmis olacak.
    geodesy77 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Eski model hava soğutmalı Gs.lerde contalarda çatlama,patlama,terleme, yağ kaçırma varmış, hava soğutmalı 696'larda da benzer problemler var mı acaba?
    geodesy77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Haşmet Bey, ABS'siz motosiklet hiç düşünmemiştim. Amacım şehir içi keyifli dolaşabilmek, şehirler arası da istanbul-Çanakkale güzergahında keyif yapabilmek öncelikle. Oğluma biraz örnek olmaya çalışarak, günün birinde birlikte gezebilme imkanı oluşturmak istiyorum.Bunun için de olabildiğince sağlığımı hasarsız biçimde devam ettirebilmeliyim. Mutlaka motosiklet üzerinde her olasılık mevcuttur ama bakımsız bir aracın, yetersiz ekipmanın, dikkatsizliğin ve aşırı hızın riski tüm güzel içeriği yok edebilir. Umarım herşey yolunda gider ve istediğim motoru alabilirim. Düşünceleriniz için teşekkür ediyorum.
    hasmet bunu beğendi.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    https://mega.nz/file/b5hAlSRI#osBatR7oKjcj6W8qBV2CMzlwcGBspyUJRp0Qz0Z7q HQ
    Monster 696 2009 abssiz versiyon servis manueli, 2-3 günlük çabalarım sonucu bulabildim belki işine yarayan birisi çıkar.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski model hava soğutmalı Gs.lerde contalarda çatlama,patlama,terleme, yağ kaçırma varmış, hava soğutmalı 696'larda da benzer problemler var mı acaba?
    Terleme sorunu var ancak kronik sorun olarak değil kapağın düzgün veya özensiz kapatıldığından kaynaklı. Genelde servisler düzgün kapamıyor. Farkedip söyleyince yapıyorlar. Aynı terleme sorunlarını önceki motorlarımda da yaşamıştım. Yağ kaçırma çatlama patlama hiç yaşamadım 2 yıldır sürüyorum.

Kronik sorun olarak aynı aprilia gibi marş motoru sorunu var. Kömürü çabuk bitiyor ve yağmurda bırakırsanız veya sürerseniz içine su kaçma ihtimali var. Yetkili bayide sağ olsun baya yüklü fiyattan temin ediyorlar parçayı. Ben diavel'in marş motorunu taktırdım. Bayağıdır sorunsuz kullanıyorum.
    tommygun bunu beğendi.

BBTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Merhabalar, 2013 model 696 için orjinal fren ve debriyaj manetini nerede bulabilirim? Yardımcı olan olursa çok sevinirim.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ kaçırma oldu benimkinde, serviste çözüldü.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ kaçırma oldu benimkinde, serviste çözüldü.
    Benim eski model Kawa.da da var. Benim de conta yenilemem gerekiyor.

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Merhaba arkadaşlar, 696 için mono kapak arıyorum bilginiz olsun.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler