Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı keşke sorsaydın burada.
    Bu işlemin yapıldığı motorlar var Türkiyede. Şanzıman açmak gerektiği için nadir kişiler yapıyor
    Kim ler mesela..önereceğin isim var mı..daha önceden GV 650 de benzer işlem yapmışlar mı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Şuan Türkiye de 3 tane 6.vitesli GV 650 var..üçü de aynı usta da yapıldı..sıkıntı yok..gayet memnunuz.. ek bir bilgi varsa paylaşırsan sevinirim..
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Çetin ve rafet usta yaptı birkaç tane.zor olan şanzıman açmak yoksa diğer işlem sadece al tak:-)

Cetin ustayida iyi tanirim Rafet ustayida. Benimkiyle beraber 3 adet gv 650'yi zaten Cetin usta yapti.
    ZERDÜŞT bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çetin ve rafet usta yaptı birkaç tane.zor olan şanzıman açmak yoksa diğer işlem sadece al tak:-)
    hougras kardeşimin dediği gibi;çetin ustayı da Kayalarda ki Rafet ustayı da tanır biliriz..hatta eski sayfaları göz attığında özellikle Çetin usta hakkında yazdığım bir çok şeyi bulabilirsin..Bu motor Türkiye de onun elinde doğdu desem yeridir.Duygusaldır,alıngandır ama iyi ustadır..Bir çok kişi ondan bu motora dair geçmişte feyz almıştır..2007 den beri sahip olduğum bir makina olması nedeniyle servis ve modifiye konusu nu işin uzmanına bırakırım..bu nedenle sayfada sorma gereği duymadım..burada ki bilgiler daha ziyade İstanbul dışında olup bu makina hakkında fazla bilgisi olmayan arkadaşlara faydalı olur kanaatindeyim..Bu arada geçmişte sıkıntılı durumlarla karşılaşan İstanbul içi ve dışında ki bir çok arkadaşa Çetin ustanın telefonunu vererek yardımcı olmuşum dur..İstanbul motorda çalışmaya başladıktan sonra görüşmeler eskisi gibi olmadıysa da sevdiğim bir kardeşimdir..Şuanda Mustafa usta ile servis bakımlarımızı yaptırıyoruz oda pırıl pırıl bir kardeşimiz ve gayet memnunuz..beni arayıp usta tavsiye talebinde bulunanlara 2 alternatif sunuyorum..Beykoz Tokatköy de Çetin Usta Maltepe Bağlarbaşı mahallesinde motostart Mustafa Usta..sağlıcakla kalın dostlar..

Bu arada 6.vitesli GV 650 Türkiyede 3 adet bunları yapanda Çetin usta Rafet usta bir ara Çetinin sağlık problemi olduğunda ona ücret karşılığı yardıma gitti,tarif edileni yaptı..ama kendi başına değil di..elbtte şuan da GV 650 den anlayan sayılı ustalar arasında olduğu muhakkaktır.. son bir şey daha gittiğiniz usta GV 650 yi kötülüyorsa ordan uzaklaşın..anlayın ki gelişime kapalı ve bu motoru bilmiyor..motorunuza yazık etmeyin..
    UNdocab ve ogzcngdk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Güzel bi özet olmuş :-)
    ZERDÜŞT bunu beğendi.

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    Sayin abiler bu motor alinir mi ilanlara bakiyorum fiyat uygun ama parca sorunu vesaire yasanir mi dandik mal alirsam hem elimde kalir hem babam bana bir ton forca atar malum

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı CengizhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayin abiler bu motor alinir mi ilanlara bakiyorum fiyat uygun ama parca sorunu vesaire yasanir mi dandik mal alirsam hem elimde kalir hem babam bana bir ton forca atar malum
    şimdi canım kardeşim..Bu motor alınır mı ? demişsin..elbette alınır..da 2.el alacakcaksan bu biraz kısmet işi..temiz makina alırsan mutlu olursun..sorunları olan makineye denk gelirsen üzülür para harcarsın..ki bu tüm marka ve modeller için geçerli..garanti olsun dersen ver siparişi al sıfır GV 650 keyfine bak..30.000 TL civarında olduğunu söylüyorlar..

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    Abi yok sifir alamam. ilanlar 30.000 kme yakin veya ustu olanlar ve bu arada k.cekmece tarafinda bu motoru cok tutuyorlar hepsi oradan

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı CengizhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi yok sifir alamam. ilanlar 30.000 kme yakin veya ustu olanlar ve bu arada k.cekmece tarafinda bu motoru cok tutuyorlar hepsi oradan
    2008-2009 yıllarında bu markanın GT250 sine 220.000 km sonrasında yeni motor yapılmıştı..kullanan bir kurye arkadaştı.Çetin ustanın tahmini yağsız kalmadığı ve bakımların düzgün yapılması koşulunda 500.000 km yi bu motorun çok rahat göreceği yönünde..burda önemli olan şu km orijinal olsun bilinsin kafi..bazı kullanıcılar az km li motorlar daha rahat satılıyor diye satmadan önce km ile oynayıp düşürüyorlar sıkıntı burda.GV650 35 bin km ye geldiğinde ekzantrik zinciri değişmeli mesela..haa..bunu sen 30 binde veya bişi olmaz mantığıyla davranırsan 40 binde de değiştirebilirsin.yani makinanaın ağır bakımlarının belli priyodlarda yapılması önemli.bana göre yatan motordan sa yolda olan daha iyidir varsın km si olsun ve gerçek km nedir bilinsin..Makinanın temizliğini km sinden ve gelişigüzel yazılan söylenen laflardan ziyade eğer kişiyi tanımıyorsan güvenebileceğin bir ustanın referansıyla almak en doğrusu olur..bu durum almayı düşündüğün tüm motorlar içinde geçerli olduğunu unutma..

Miy33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Volusia 800
    Merhaba herkese kolay gelsin iyi forumlar. Ben 2009'dan beri gv 650 hayali kuran biriyim, en sonunda nasip oluyor. 2008 model temiz ve siyah bir makine buldum 10 güne kadar elimde olacak.

Ben motor için yan çanta bakıyorum. Gv 650 için uyumlu sert plastik vs. yan çanta satışı varmı acaba?
    Şimdiden teşekkürler.

Çok değerli abilerim ;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-acil-pazarliksiz-sorunsuz-233993809/detay
    Bu motoru almak istiyorum fakat ben bu motorla bir hayalimi gerçekleştirmek istiyorum
    Japonyaya Gitmek
    bu motor benı yorar mı tamirat işlerinde hangi ustaya gidilir nerelerdedir.
    uzun yolda arıza durumunda ne yapılır
    çok kısa genel bilgiler verir misiniz
    Teşekkürler

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    2 3 işlemden sonra nereye istersen gidebiliesin de asyada yollar kötü. Altı biraz alçak kalmaz mı :-)

1 konjektör mosfet shindengen ile değişecek
    2 statör kawasaki en500 serisi ya da iyi bi marka ile değişecek
    3 bobinler vstrom bobin ve pipoları(ngk pipo, mitsubishi bıbin) ile değişecek
    4 bu kadar yıl geçmiş o sebeple su pompası keçeciden içi alınarak elden geçecek ki süpriz yapmasın
    Bunları yaptıktan sonra nereye istersen gidersin.
    Hatta motoru alan herkesin istisnasız bunları yapması gerekli
    ZERDÜŞT ve blackarca bunu beğendiler.

bunların değişim maliyeti kaç para tutar ?
    ustası nerdedir ?
    ortalama gv650 fiyatı nedir ?
    Teşekküler

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Konjektör, statör parçalarını ebaydan alacaksın.Genelde Amerikada var. Kargo ödeyip ödememek senin tanıdığın olup olmamasına bakıyor

Kargo ödersen 1000tl ye yakın tutar. Su pompasının malzemeleri 70-80tl tutar ama kendiniz yapamayıp, işçiliğine de 100tl alsalar eder 200tl. Sıfırı da 250tl olması lazım. Yıllanmış bi motorda yurt dışına uzun yola gideceksen yanına yedek yenisini almalısın. Ülke içinde kullanıyorsan zaten öncesinde hafif hafif su kaçırıyor görüyorsun Eksilen suyu takviye ettikten sonra 5 -10 gün sonra da değişebilirsin.

Abiler tüm forumu eksiksiz okudum sizden ricam İstanbul da olup gv650 alırken bana yardımcı olabilecek var mi
    UNdocab bunu beğendi.

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Dostlar elimde eski motorumdan kalma debriyaj baskı balata seti var. Ihtiyacı olana / yedekleyeyim diyene koreden ucuz fiyata bırakacağım. Isteyen bana yazsın
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Dr.House adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler tüm forumu eksiksiz okudum sizden ricam İstanbul da olup gv650 alırken bana yardımcı olabilecek var mi
    Elimden geldiğince yardımcı olurum. Hangi yakadasın aklındaki motorların ilanlarını atsana
    ver gazı... ver çoşkuyu

Motosikleti
    gv 650
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar elimde eski motorumdan kalma debriyaj baskı balata seti var. Ihtiyacı olana / yedekleyeyim diyene koreden ucuz fiyata bırakacağım. Isteyen bana yazsın
    Mrb debriyaj takımı duruyorsa almak isterim

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otobur kaplan nasılsın artık bmw ci olunca bizi ve sahifeyi unuttun nasıl gidiyor makina memnunmusun

arkadaşlar herkese merhaba. 2010 enjeksiyonlu gv 650 kullanıcısıyım. motosikletimin benzin sızdırdığını farkettim. detaylı baktığımda deponun alt kısmında sağdan bakılınca görülen yaklaşık 8 cm lik paralel duran borunun iki ucundan start-stop düğmesini açtıktan sonra enjeksiyon sesiyle birlikte sızdırmaya başladığını ve çalıştığı sürece kaçağın devam ettiğini gördüm. muhtemelen ciddi bir problem değil ama istanbul dışında yaşadığım için işin ehli olmayan ustalarla sorunu daha da büyütmekten çekiniyorum. forumdaki tecrübeli arkadaşlar çözüm önerilerini paylaşırsa sevinirim. herkese kazasız belasız sürüşler...[IMG]IMG_4389[/IMG]

NOT: resimlerini de çekmiştim ama foruma foto yüklemeyi beceremediğim için atamadım. mail olarak gönderebilirim veya kolayı varsa foto atmayı anlatırsa birisi memnun olurum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler