Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sonoyuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hepinize selamlar arkadaşlar. Bir süredir hastanede yatmaktayım o yüzden forumla haşır neşir olamadım. Lenf kanseri yüzenden bir sürü eziyet ve üstüne ilik nakli yetmezmiş gibi doktorun bana büyük tokadı motora veda edeceksin diye yüzüme çarptı. Bir kavuşamadık aşkımla şimdide ayrılık. Sağlık için gerekli deyip avutmaya çalışıyorum kendimi. Arkadaşlar motor gözümün önündeyken benim için bu ayrılığın daha zor olacağı için satmaya karar verdim. Motor ile yaptığım bakımları giderdiğim tüm kronik arızaları forumda görebilirsin zaten. Motorun daha ilanını koymadım ama birkaç güne koyarım. Sizlerede yazarım. Açıkçası bu kadar toplayıp bakımını yapıp binmek için hazırladıktan sonra bu motorun güzelliğini ve ona verilmesi gereken değeri bilmeyen birine teslim etmekten çekindiğim için önce buraya yazmaya karar verdim. Şimdiden hepinize teşekkürler. İlanı koymadan bilgi isteyen olursa numaram 5459373247
    CEM. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı sonoyuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize selamlar arkadaşlar. Bir süredir hastanede yatmaktayım o yüzden forumla haşır neşir olamadım. Lenf kanseri yüzenden bir sürü eziyet ve üstüne ilik nakli yetmezmiş gibi doktorun bana büyük tokadı motora veda edeceksin diye yüzüme çarptı. Bir kavuşamadık aşkımla şimdide ayrılık. Sağlık için gerekli deyip avutmaya çalışıyorum kendimi. Arkadaşlar motor gözümün önündeyken benim için bu ayrılığın daha zor olacağı için satmaya karar verdim. Motor ile yaptığım bakımları giderdiğim tüm kronik arızaları forumda görebilirsin zaten. Motorun daha ilanını koymadım ama birkaç güne koyarım. Sizlerede yazarım. Açıkçası bu kadar toplayıp bakımını yapıp binmek için hazırladıktan sonra bu motorun güzelliğini ve ona verilmesi gereken değeri bilmeyen birine teslim etmekten çekindiğim için önce buraya yazmaya karar verdim. Şimdiden hepinize teşekkürler. İlanı koymadan bilgi isteyen olursa numaram 5459373247
    kardeşim allah şifa versin tez zamanda iyileşirsin umarım önce saglık ne yapacan.İyice iyileşince yeni bir tane alırsın.

Alıntı ersins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,

Çetin ustanın allayıp pullamaktan ziyade tamir edip sorunları giderdiğini düşünüyorum. Genel esnaf ve usta profilinde değil, bilhassa motorda pazarlık yapmama yardımcı oldu. Bu tarz bir ustamız olduğundan dolayı şanslıyız. Piyasada ne adamlar var iki dakikada 10 takla atıp söylediği yalana kendi bile inanmayan. Keşke daha yakında olsaydı 3 ayda bir bir elini dokundursaydı motoruma Ayrıca yatan motoru kaldırmak sevaptır bu aleme Hiç bir motor yatmasın inşallah...

Emre Çetin ustaya o motoru götürdüğünde tamir ve gerekli bakımları yapılmıştı. Tek sorunu manifolt boğazlarında idi. Fabrikada olmadığından dolayı boğazları Çetin usta kendisi tamir etti ve Emre motor ile baya bir yol yaptı. Sonrasında iş bilme ustalar parmaklayınca tekrar hataları vermeye başladı. En son Emre'nin sattığı motoru gördüğümde gayet güel hale getirmişti Çetin usta.

Bende motorumu 1,5 senedir Çetin ustaya götürmeye çalışıyorum. Çetin ustaya verilen motor uzun süre kalsa da kalmasına değiyor. Çetin ustanın leş motoru satması gibi gerçek dışı söylemlerine Çetin ustayı çok iyi tanıyan birisi olarak katılmıyorum.

7000 Tl bile etmeyen leş gv 650 sözünü sana söyleyen kişi kim ise hayatında hiç gv 650 kullanıp kullanmadığını sormanız kafidir. Klasik cruiser mantığı olmadığından motoru beğenmiyorlar ve leş diyorlar. Gv 650 candır ve Çetin ustanın bakımlarını yaptığı elini üstünde tuttuğu bir gv 650'ye binmeden gv650'ye bindim diyen gv'ye binmemiştir.
    ersins, bilginet45, ZERDÜŞT ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ersins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR700
    Allah acil şifalar versin, çok üzüldüm inşallah eskisi sağlığına tez kavuşursun. Allah kimseyi motorundan ve sağlığından ayırmasın

blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    acil şifalar diliyorum...
    inşallah en kısa zamanda saglığınıza ve tutkunuza kavusursunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

acil şifalar diliyorum...
    inşallah en kısa zamanda saglığınıza ve tutkunuza kavusursunuz

sonoyuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnşaallah. Bende geri dönmeyi umuyorum. Ama biraz uzun sürer diyor doktorum. Bu da umut verici. Kaya abim doktor he dese canavarima kimseyi dokundurtmamda. Rahat durmam biliyorum kendimi. Sonra daha beter hasta edecez kendimizi. Neyse herseyde vardır bir hayir diyelim. Ama gv650 hep kalbimde.
    ZERDÜŞT bunu beğendi.

bilginet45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650, C800
    GEÇMİŞ OLSUN KARDEŞİM ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN. ÖNCE SAĞLIK MOTOR HERZAMAN OLUR.
    ZERDÜŞT bunu beğendi.

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Allah acil şifa versin kardeşim..bu hastalığı atlatan nice kardeşimiz büyüğümüz var..darısı başına..sabır ve sükünat içinde iyileşmeyi bekle..sonrasında yollar gene senin..

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Allah acil sifalar versin. Rabbim yardimcin olsun insallah.
    Pm attim ama gormwdin sanirim. Motor hakkinda azda olsa bilgi verirmisin..tesekkurler...

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    gecmıs olsun.acıl sıfalar.

ersins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR700
    Arkadaşlar,

Amortisör yaylarım biraz paslı. Krom rengi direkt pas üstüne uygulanan bir boya bulgum Bauhaus'dan. Onun yerine başka tavsiyesi olan var mı?

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı ersins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Amortisör yaylarım biraz paslı. Krom rengi direkt pas üstüne uygulanan bir boya bulgum Bauhaus'dan. Onun yerine başka tavsiyesi olan var mı?
    siyahda boyanabilir güzel olur.

metallermaison - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki marauder 800
    Merhaba Saygı değer arkadaşlar ben suzuki marauder 800 kullanıcısıyım ancak gv 650 motora baktıkça bakasım geldi herkezin söylemesine göre performansından baya bahsedenler oldu en sonunda gv650 ye geçmeye karar verdim .

Ancak kore malı olan motor japon motorun yerini tutabileckmi hiç bilmiyorum o yüzden bağzı teredütlerim var !
    Haliyle bütçemde kısıtlı 8 bine hyosung gv650 bulabilirmiyim bulursamda o fiyata nasıl bişi bulurum hiç bilemiyorum .
    Konjektör ve elektirksel hatalardan çok bahsediliyor bilenler yazabilirmi çok sevinirim.

Saygılarla.

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı metallermaison adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Saygı değer arkadaşlar ben suzuki marauder 800 kullanıcısıyım ancak gv 650 motora baktıkça bakasım geldi herkezin söylemesine göre performansından baya bahsedenler oldu en sonunda gv650 ye geçmeye karar verdim .

Ancak kore malı olan motor japon motorun yerini tutabileckmi hiç bilmiyorum o yüzden bağzı teredütlerim var !
    Haliyle bütçemde kısıtlı 8 bine hyosung gv650 bulabilirmiyim bulursamda o fiyata nasıl bişi bulurum hiç bilemiyorum .
    Konjektör ve elektirksel hatalardan çok bahsediliyor bilenler yazabilirmi çok sevinirim.

Saygılarla.
    Merhaba arkadaşım, eski tip konjektör yeni tip konjektörün yarısı kadar bir boyutta dolayısıyla yetersiz kalıyordu ve bir çok GV 650 bu sorunu yaşadı ancak yeni tip konjektör takanlar bu sorunu çözdü..elektriksel bir hata konusunu bilemedim..kurcalanmamış gereksiz yere parmaklanmamış bir GV 650 de en azından karbüratörlü modellerde böyle bir sorunla karşılaşmadık..varsa böyle bir sıkıntı bilenler nedenleri ile yazsın bizlerde bilgilenmiş oluruz..elekrik sistemine ek olarak yapılan bazı aksesuarların montajında sorunlar yaşandığını biliyorum..gösterge dijital olduğu için olumsuz etkilenip arızalana biliyordu..düzgün yapılan işlerlerde ise böyle bir sorun yok..8.000 TL ye bulabilirmisin..tamamen şans derim..düzgün çalışır vaziyete bir GV 650 için zor bir rakam..o rakamlara bulunacak bir GV 650 nin ciddi sıkıntıları olma ihtimali yüksek tir bana göre..gönlüne göre bir motosikleti bulmanı dilerim ..
    metallermaison ve bilginet45 bunu beğendiler.
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

Motosikleti
    suzuki marauder 800
    Değerli ; Zerdüşt vermiş olduğun bilgi ve tecrübelerinden dolayı teşekkür ederim Gönlüme göre olan motor gv650 şu anda başta eğerki 12-13 bin verene kadar azdaha kasarım gider harley sportster alırım diye düşünüyorum.
    Gv 650 hiç kullanmadım fuardaylen yakından görme fırsatım olmuştu sadece .
    O yüzden bu motorun gerçekten 2. eli 12-13bin fiyatını hakediyormu.
    Saygılarla
    Teşekkürler.

nantakut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal raptor 250 2011
    Arkadaşlar bana GV650 lazım artık almaya karar verdim yanlız temiz bir motor arıyorum kronik sorunları olmayan ve bir de bu enjeksiyonlu ve karbürötürlü olarak iki ayrı modelimi var

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:47 ----------

Birde bu motor hakkında bilgisi olan varmı
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-bi-esi-daha-yok-ozel-yapim-154441420/detay

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı metallermaison adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli ; Zerdüşt vermiş olduğun bilgi ve tecrübelerinden dolayı teşekkür ederim Gönlüme göre olan motor gv650 şu anda başta eğerki 12-13 bin verene kadar azdaha kasarım gider harley sportster alırım diye düşünüyorum.
    Gv 650 hiç kullanmadım fuardaylen yakından görme fırsatım olmuştu sadece .
    O yüzden bu motorun gerçekten 2. eli 12-13bin fiyatını hakediyormu.
    Saygılarla
    Teşekkürler.
    Bence 8.000 dolayında kazalı veya masraflı bir GV 650 bulunur bu fiata bunu almak yerine düzgün uygun bir sporter bulursan mantıklı olur..Alacağın motorun içine sinmesi önemli..ben Kartal dayım ..yakınsan bir gün görüşelim..12-13.000 eder mi konusu GV 650 ye göre değişir..örneğin ben 16.000 TL verdikleri halde satmadım.. yenisinin fiyatı malum..üzerine de 2.500-3000 TL lik aksesuarı koyduğum zaman nerden baksan 10.000 TL cebimden çıkmış olacak..kendi adıma ilk sahibi olduğum GV 650 yi kullanmaya devam etmek en mantıklısı..Başka markalarda 98-99 modellerin bile 13-14.000 TL den başladığını varsayarsak bana göre şuan 2.el piyasası düşük mesele temizini bulabilmek değer buna göre belirlenir..örneğin geçen gün bir arkadaşımızın rica ile bir motoru araştırdım sahibi ile konuştum..bana motorun orijinal olduğunu ve ilk sahibi olduğunu söyledi..fotograflar ise sahibinin gizlediği bir çok noktayı ortaya koyuyordu..sıkıntı bu aslında..geçmişini bildiğimiz motorların sorunları varsa bellidir ve kolaylıkla çözülür bilmediklerimiz ise yolda bırakır..eğer boyun 1.75 m den uzun değilse Sporter den yana şansını denemek mantıklı..görüşmek üzere..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

Alıntı nantakut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bana GV650 lazım artık almaya karar verdim yanlız temiz bir motor arıyorum kronik sorunları olmayan ve bir de bu enjeksiyonlu ve karbürötürlü olarak iki ayrı modelimi var

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:47 ----------

Birde bu motor hakkında bilgisi olan varmı
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-bi-esi-daha-yok-ozel-yapim-154441420/detay
    Evet 2008 in bir dönemine kadar olanlar Karbüratörlü sonrasında üretilenler ise enjeksiyonlu..sorguladığın GV 650 yi bilmiyorum ama sahibinin ciddi uğraş ve emek verdiği belli.. Hoşcakal..
    bilginet45 bunu beğendi.

nantakut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal raptor 250 2011
    peki karbürotör yada enjeksiyon bunların hangisi daha iyi artısı eksisi ney tam olarak arkadaşlar

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Karbüratörlü modeller 72 beygir enjeksiyonlu olanlar ise 80 beygir..2009-2012 ye kadar olan enjeksiyonlu modellerde 3000-3500 km de bir senkron ihtiyacı olduğunu söylediler bunu bilmeyenlerin eksozları yanık tır genelde..2012 yeni kasasın da böyle bir sorun yok..enjeksiyonlu modellerde benzinden yana sıkıntılı bir sorun olursa servise gitmesi ve temizliğinin orda yapılması gerekli diğer karbüratörlü modellerde ise bu durum daha kolay..Karbüratörden anlayan herhangi bir usta temizliği kolaylıkla yapabilir..enjeksiyonlu modellerin %0.05 az yaktığı söylense de biz böyle bir fark göremedik..
    bilginet45 bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki marauder 800
    Teşekkürler zerdüşt ben avrupa yakasındayım , artık 97-98-99 model motorlarla uğraşmak istemiyorum çünki 20 yılda artık motorların elektirik kabloalrı çürümeye başlıyor demir yorgunluğu başlıyor artık motordan randıman alamıyorsun ve sürekli masraf çıakrıyor. o yüzden almışken yeni modellerden olmasına dikkat edeceğm çünki bendeki suzuki vz800 artık masraflarına yetişemez oldum parçaları çok pahalı işçiliği dahada pahalı .
    Eğerki düzgün bişi bulursam bana masraf açmadan en az 2- 3 yıl binebilsem kafi öpüp başıam koycam o derece

Teşekkürler
    ZERDÜŞT ve bilginet45 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler