Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EMREGTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX650F - HYOSUNG GT250R - HONDA CBR600F
    hepsi gv650
    blackarca bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı Utided adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese,

Uzun süredir sessizden takip ediyorum konuyu.

Kendimi bildim bileli cruiser motor delisiydim, taa ki yaklaşık 6 ay önce GV650 yi keşfedene kadar.

Artık hiç bir cruiser motor güzel gelmiyor. Benim için alternatifsiz bir yeri oldu GV650 nin.

Şimdi benim sıkıntım GV650 nin gücüyle başa çıkıp çıkamayacağımda. Kendime güveniyorum fakat bu motorla hiç birebir haşır neşir olmadığımdan tam emin olamıyorum, zira motoru almaya gönüllü tecrübesiz arkadaşlara yapılan yorumlar, verilen tavsiyeler düşündürüyor insanı.

Uzatmadan ben hemen kendimden bahsedeyim, bir de kendim için tavsiye, öğüt isteyeyim..

26 yaşındayım, Makine mühendisiyim ve makina imalatı yapan bir firmada makine tasarımcısı olarak çalışıyorum. Her ne kadar motosiklet apayrı bir dinamik olsa da, mesleğimin getirdiği birikimin bir kazanç sağlayacağı düşüncesindeyim.

Boy 1.85 , kilo 105.

Yaklaşık bir yıl önce sıfır km bir Mondial 150MCX aldım ve yaklaşık 1000km kullandıktan sonra askerlik sebebiyle sattım. Genelde İstanbul şehir içi kullandım, şehir dışı yalnızca bir kez Bursa ya gidip geldim.

Eğitim olarak da Motorumu almadan önce Yamaha nın eğitimine gitmiştim. GV650 alırken de bu kez Honda nın ileri seviye kurslarına gitmeyi düşünüyorum.

Demem o ki tavsiyeniz ne olur bana, GV650 alıp 100km altı hızlarla sürsem bir süre, motoru tanıdıkça, daha fazla tecrübe edindikçe yükseltsem kendimi de, önce gv250 gibi alt segment alıp sonra onu satıp 650 almaktan daha az masraflı ve daha az sıkıntılı olmaz mı? Yoksa dikkatli kullanılsa bile benim durumumdaki birine göre gerçekten tehlikesi büyük müdür GV650 nin?

Şimdiden yorumlayan cevaplayan herkese teşekkürler. Umarım öyle ya da böyle bir gün GV650 ile aranıza katılırım ben de.
    Boy ve kilo olarak sanırım senin için en uygunu GV 650 olacaktır..ayak peglerinin iki ayarı var..boy durumuna göre ilerde yada geride kullanabilirsin..eğitim almışsın az da olsa tecrübe yapmışsın bunlar avantajın..sonuçta ne kadar gaz açarsan o kadar gidersin..Anatolian Eagles MK da çok sayıda GV 650 kullanıcısı var..toplantımıza gelir çayımızı içersen motorları görebilir daha detaylı fikir elde edersin..Bende Kartal Dragos sahil tarafındayım..alacağın motora dikkat et..temiz düzgün bir GV 650 ile mutlu olursun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

Alıntı blackarca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorlar guzelmis. ...
    Marka-modellerini bilen varmi?
    EMREGTR nin dediği gibi hepsi GV 650.. karbüratörlü ve enjeksiyonlu modifiye edilmiş motorlar..
    Utided ve blackarca bunu beğendiler.

blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    Gv 250 kullanicisiyim. ...
    İlk ve son motorum olacagini dusunerek almistim, modifiyesiz gv 650 yi gordugumde aklima ilk gelen 650'yi kullanabilmek icin yeterli tecrubeyi biran once edinebilmek fikri oldu
    Simdi de bu motorlar. ...insanin aklini basindan aliyor
    ZERDÜŞT bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Gv 250 kullanicisiyim. ...
    İlk ve son motorum olacagini dusunerek almistim, modifiyesiz gv 650 yi gordugumde aklima ilk gelen 650'yi kullanabilmek icin yeterli tecrubeyi biran once edinebilmek fikri oldu
    Simdi de bu motorlar. ...insanin aklini basindan aliyor
    Gerek GV 250 gerek ise 250 cc lik Venox Cruıser kategorisin de bana göre şimdilik rakipsiz..diğer 250 cc lik Cruıser rakiplerine açık ara fark atmış durumdalar..ama İnsan bir zaman sonra cc büyütme ihtiyacı duyabiliyor..Allah şimdi den gönlünüze göre versin..birde hangi ustaya gidiyorsun bilmiyorum ama..ben kendi adıma üşenmeden Kartal dan kalkıp Beykoz Tokatköye gidiyorum..yani, yarın öbürgün bir GV 650 alırsan burnunun dibinde servis..iyi avantaj..;)
    blackarca bunu beğendi.

Motosikleti
    tokatkoyde kım var ?

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    tokatkoyde kım var ?
    Çetin Usta..

Motosikleti
    Telefonu adresi filan varmi bi tanissak. ...gerci garantisi devam ediyor ama elbet bi gun oda bitecek ;)

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Telefonu adresi filan varmi bi tanissak. ...gerci garantisi devam ediyor ama elbet bi gun oda bitecek ;)
    Sultanaziz caddesi üzerin de..Beykoz dan Tokatköye girişten 3.üncü camii nin karşısın da sol tarafta..Camii ile yıkamacının olduğu mevkiide kime sorsan gösterir..Duygusaldır..alıngandır..ama işi düzgündür.. ;)
    Sam@ ve blackarca bunu beğendiler.

EMREGTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX650F - HYOSUNG GT250R - HONDA CBR600F
    Alıntı ZERDÜŞT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duygusaldır..alıngandır..ama işi düzgündür.. ;)
    hahha on numara tanımlama yapmıssın dostum :D
    ZERDÜŞT bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı EMREGTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahha on numara tanımlama yapmıssın dostum :D
    Çetin ustanın bu yönünü bilen bilir de bilmeyenleri de bilgilendirmek istedim..cidden sanatcı ruhlu biridir..ama alınganlığı ve duygusal bakışı naifliği bazen müşterilerde sıkıntı yaratır..ama işi konusunda şuana kadar gördüğüm en iyi usta bu yüzden 80 km yolu göze alıp motoru sadece ona götürüyorum..Uşak,Eskişehir,İzmir ve Akhisarda yapılamayan GV 650 ler ona gelip hayat bulmuştur.. ;)

ferhatmns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ersins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler,

Evet Avukat Cevdet'den aldım. Motor Beykoz tarafında Çetin ustadaydı, satışı ama bir arkadaşı üstüneydi, ondan aldım Regal Raptorcu Celil.

GV250'den sonra tabi anca rahat ettim, boy 1.90 gv250de rahat edemiyordum.
    Yalnız 55 ve 75 km de motordan bir sürtme sesi tarzında bir ses geliyor. Kronik bir GV650 problemi değil biliyorum, fikri olan var mıdır?
    O motoru sana tavsiye eden zihniyete bi sor motorun geçmişini???

ersins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR700
    Alıntı ferhatmns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motoru sana tavsiye eden zihniyete bi sor motorun geçmişini???
    Çetin usta ile konuştuğumda, o gayet binilebilecek bir motor oldugunu söyledi, bir kaza kaydı da görmedim. Mevcut bir iki sıkıntısı vardı onlardan bahsettiler, geçmisini biliyor musun? Bilmem gereken bir şey var mı?

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Çetin usta ile konuştuğumda, o gayet binilebilecek bir motor oldugunu söyledi, bir kaza kaydı da görmedim. Mevcut bir iki sıkıntısı vardı onlardan bahsettiler, geçmisini biliyor musun? Bilmem gereken bir şey var mı?
    O motorun geçmişini bilmemekle beraber Çetin Ustaya geldiği zamanı biliyorum,motor kötü durumdaydı..ve Çetin Usta size karbüratörlü bir modeli önerdi diye biliyorum..siz ise '' ben gri ve enjeksiyonlu istiyorum demişsiniz..''üşenmedim ustayı aradım sordum..dediği şu;problemleri vardı motoru bana getirip bıraktılar gerekli tamiratı yaptım sorunları çözüldü..motorun geçmişini bilmem ama şuan için bir sorunu olduğunu düşünmüyorum..Cevdet bey sattı Ersin bey ise aldı..benim önerim karbüratörlüden yanaydı Ersin beyin gönlü ise enjeksiyonlu gri modelden yana..''dedi..bana göre eski sahibi motorla çok ilgili değildi bakımsız ve kötü görünüyordu şimdi sizin elinizde şüphesiz eski halinden daha iyi dir.. ;)

Motosikleti
    Yamaha XSR700
    Alıntı ZERDÜŞT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motorun geçmişini bilmemekle beraber Çetin Ustaya geldiği zamanı biliyorum,motor kötü durumdaydı..ve Çetin Usta size karbüratörlü bir modeli önerdi diye biliyorum..siz ise '' ben gri ve enjeksiyonlu istiyorum demişsiniz..''üşenmedim ustayı aradım sordum..dediği şu;problemleri vardı motoru bana getirip bıraktılar gerekli tamiratı yaptım sorunları çözüldü..motorun geçmişini bilmem ama şuan için bir sorunu olduğunu düşünmüyorum..Cevdet bey sattı Ersin bey ise aldı..benim önerim karbüratörlüden yanaydı Ersin beyin gönlü ise enjeksiyonlu gri modelden yana..''dedi..bana göre eski sahibi motorla çok ilgili değildi bakımsız ve kötü görünüyordu şimdi sizin elinizde şüphesiz eski halinden daha iyi dir.. ;)
    Doğrudur zaten hala üzerinde 2008 trafige çıkış lastikleri vardı. Bir iki problemi vardı, Çetin Usta yaptıklarını anlattı, çok ciddi sıkıntılar degildi benim için. 2007 siyah karbüratörlü vardı, ama o motoru ben daha önce görmüştüm, sahibi ile konuşmuştum, çok içime sinmemişti. O da bir yıldır o motoru görmediğini söyledi, bir yıl önce iyi durumdaydı dedi. Fakat zaten ona geldiğinde başkasına verilmek üzere anlaşmıştı sahibi. Ben önceki motorumu da satarken 1,5 yıl önce aldığımdan daha iyi bir durumda sattım, buna inşallah 4-5 yıl binmek nasip olur

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Doğrudur zaten hala üzerinde 2008 trafige çıkış lastikleri vardı. Bir iki problemi vardı, Çetin Usta yaptıklarını anlattı, çok ciddi sıkıntılar degildi benim için. 2007 siyah karbüratörlü vardı, ama o motoru ben daha önce görmüştüm, sahibi ile konuşmuştum, çok içime sinmemişti. O da bir yıldır o motoru görmediğini söyledi, bir yıl önce iyi durumdaydı dedi. Fakat zaten ona geldiğinde başkasına verilmek üzere anlaşmıştı sahibi. Ben önceki motorumu da satarken 1,5 yıl önce aldığımdan daha iyi bir durumda sattım, buna inşallah 4-5 yıl binmek nasip olur
    Hayırlı uğurlu olsun..tekerin düz bassın..Çetin o gün sen yanındayken beni lastikler için aramıştı hatırlıyorum..değiştirmekle çok iyi yaptın..Bülent ustaya da sanırım koruma demiri falan yaptıracaktın..konuştunuz mu..işciliği sağlamlandır..eksozlarım onun elinden çıkma..İstanbula gelirsen haberleşelim ..bana göre GV 650 için çok tatminkar bir ses aldık..görüşmek üzere..

)
    Allah kaza bela vermesin. O motor avcılardan çekici üzerinde kartal yeşilyurt servisine geldi orada bi şekilde çalıştırdılar motoru sonra geçen sene avukat haziran ayında aldı bir hafta ya bindi ya binmedi motor bi daha çalışmadı oradan halidun kaya abi baktı motora oradan çetin ustaya gitti iki ay önce birileri o motora bakmaya gitti motor gene çalışmadı treji komik bi durum) demekki çetin usta bi şekilde çalıştırmış o motorun elektrik tesisatı ciddi zarar görmüştü ve değişmesi gerekiyodu komple 1250TL işçilik filan 2000TL bu kadar masraf yapıldıysa motor tam bi gv650 olmuştur. Geçtiğimiz günlerde bi arkadaşımın 7000TL bile etmeyen LEŞ gv650sini allayıp pullayıp iyi bi fiyata sattığı için çetin dikkatli olmak lazım. gv650i yani halidun kaya abi dünyalar iyisi dürüst bi insandır. Sana aldığın ustaya sor bi bildiği vardır diye boşuna demedi. İnşallah bi sorun yaşamazsın hepimiz bi fedakarlık yaparak dişimizden tırnağımızdan arttırarak bişeyler yapmaya çalışıyoruz.
    gv650i bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Bir motosiklet servise neden gider ? ya..periyodik bakım zamanı gelmiştir,ya bir arızası vardır veya aksesuar,modifiye tarzı çalışmalar yapılacaktır..Buna sanırım kimsenin itirazı olmaz..''Geçtiğimiz günlerde bi arkadaşımın 7000TL bile etmeyen LEŞ gv650sini allayıp pullayıp iyi bi fiyata sattığı için çetin dikkatli olmak lazım..'' cümlesi Çetin usta yı karalayan zan altında bırakan bir ifade ! Emre arkadaşımız motorunu satmak istedi diğer bir kişi motora talip oldu aldı..sonrasında 2 gün motorun mekanik tamirat ve bakımı yapıldı,arızalı parçalar değiştirilerek düzgün çalışması sağlandı.yine motora talip olan arkadaşın isteği doğrultusunda pazarlık yapılan fiyata dahil olmak üzere boyaya verildi ve satış gerçekleştirildi..kısaca 2 günlük işcilik+değişen parçalar+boya hesap edildiğinde alan kişinin karlı olduğunu söyleyebilirim..ama 7.000 TL bile etmeyen Leş iddiası na katılmıyorum..bu konu da bilirkişi kim..neye göre tespit yapılmış..tamam sorunları olan bir motor du ama eskisinden çok daha iyi durum da..Aynı motor geçen yaz Kadıköy de bir servisde bakıma girdi ve sonrasında ''biz bu motoru yapamayız bu leş diye iade edildi Emreye..Bu arkadaşımız motoru aldı Çetin ustaya götürdü ve karbüratörü mahvolmuş bu motor düzeltildi üzerine de yaklaşık 2500 km yol yaptıktan sonra Emre yeni motor aldığı için GV 650 sini satışa çıkardı ve sattı..bütün bu yaşananların içinde olduğu için Emre Çetin ustanın ustalığını her ortamda takdir eden bir kişi dir..Keza Ersin arkadaşın aldığı motor arızalı olduğu ve daha önce hiç bir yerde arızalar doğru düzgün tespit edilemediği için çalıştırılamayan motoru da yine Çetin usta yapabilmiştir..üstelikte yaptığı bazı işciliklerin ve taktığı parçaların bedelini Cevdet isimli kişiden alabilmiş değildir..Ekmeğini emeği ile kazanan ve düzgün iş yapan bir ustanın karalanması etik değil..dediğim gibi kaprisleri alınganlıkları vardır,kızdığı veya rahatsız olduğu adamın işini de yapmaz böyle tarafları var elbet ama işi konusunda müşterilerinin %90 memnundur geriye kalan %10 luk kesim müşteri ile ise yıldızı barışmadığından olumsuzluk yaşanmıştır.son olarak daha önce defalarca bir çok arkadaşımızın yazdığı uygun rakamlara alınan GV 650 (veya başka bir marka ve model motosiklet içinde geçerli)büyük ihtimalle masraf çıkartacaktır..2.elin sıkıntısı bu..geçmişi bilinen tanınan bakımları düzgün ve zamanın da yapılmış iyi durumda ki bir motosiklet ile tam tersi durumda ki motor arasında elbette bir değer farkı olacaktır..herkese kazasız belasız hayırlı ve güzel sürüşler diliyorum..
    bilginet45 bunu beğendi.

bilginet45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650, C800
    çetin ustama laf söyletmem bir çok kez beni zor durumdan kurtardı. hatta manisalıyım hiç terettüd etmeden motorumu kamyona yükleyip gönderdim o kadar disiplinli ki bulduğu arızaların tespitlerin resimlerini çekip bana gösterip izaa etmiştir. gv650 de çetin ustanın üstüne adam tanımam bazen keşke bizim burada yaşıyor olsaydı diyorum istanbullular o konuda şanslı burada kişiler şahıslar hakkında bilip bilmeden konuşmak bence yanlıştır. ayrıca çetin ustanın eline geçen motorlar çoğu leşlikten kurtulmuş vaziyettedir.xxx tamircilerin şahışların yapamadıkları hatta daha kötü hale getirdikleri motorların ustaya geldiğini bizzat kendim şahit oldum ve gördüm. lütfen burada yardımcı olayım derken kişi ve şahışları kırmadan karalamadan yazılanlara dikkat ederseniz hepimiz için iyi olur diye düşünüyorum.
    ZERDÜŞT ve gv650i bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha XSR700
    Alıntı ferhatmns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    )
    Allah kaza bela vermesin. O motor avcılardan çekici üzerinde kartal yeşilyurt servisine geldi orada bi şekilde çalıştırdılar motoru sonra geçen sene avukat haziran ayında aldı bir hafta ya bindi ya binmedi motor bi daha çalışmadı oradan halidun kaya abi baktı motora oradan çetin ustaya gitti iki ay önce birileri o motora bakmaya gitti motor gene çalışmadı treji komik bi durum) demekki çetin usta bi şekilde çalıştırmış o motorun elektrik tesisatı ciddi zarar görmüştü ve değişmesi gerekiyodu komple 1250TL işçilik filan 2000TL bu kadar masraf yapıldıysa motor tam bi gv650 olmuştur. Geçtiğimiz günlerde bi arkadaşımın 7000TL bile etmeyen LEŞ gv650sini allayıp pullayıp iyi bi fiyata sattığı için çetin dikkatli olmak lazım. gv650i yani halidun kaya abi dünyalar iyisi dürüst bi insandır. Sana aldığın ustaya sor bi bildiği vardır diye boşuna demedi. İnşallah bi sorun yaşamazsın hepimiz bi fedakarlık yaparak dişimizden tırnağımızdan arttırarak bişeyler yapmaya çalışıyoruz.
    Selam,

Çetin ustanın allayıp pullamaktan ziyade tamir edip sorunları giderdiğini düşünüyorum. Genel esnaf ve usta profilinde değil, bilhassa motorda pazarlık yapmama yardımcı oldu. Bu tarz bir ustamız olduğundan dolayı şanslıyız. Piyasada ne adamlar var iki dakikada 10 takla atıp söylediği yalana kendi bile inanmayan. Keşke daha yakında olsaydı 3 ayda bir bir elini dokundursaydı motoruma Ayrıca yatan motoru kaldırmak sevaptır bu aleme Hiç bir motor yatmasın inşallah...
    ZERDÜŞT, gv650i ve bilginet45 bunu beğendiler.

Piyasa değeri 11-12 olan motoru yarı fiyatına alıp bir iki oynamayla piyasa değerine satılması ilginç. tabi bu işten ekmek yiyenlere bi bakmak lazım. Emrenin motoru alınır ama yedek parça niyetine

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler