Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    forzaferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache rtr 150
    Gv650i oncelikle basin sagolsun. Yazilanlarin hepsini okumasamda gv den anliyan motoru bilen biri oldugunu az cok anladim. Ben ogrenciym yalnizca iki yillik motor tecrubem var ve genelde sehir ici kullancam bu sebepten biraz soru isaretleri var aklimda. Ama senin motoruna guvencim tam model km ve fiyat bilgisi alabilirmiyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    arkadaşlar sizler sagolun rabbim sizlere sevdiklerinizin bilhassa gençlerin acısını yaşatmasın.
    ramiz neden sente atlar eksantirik gergi yayı iyi basıyormu çok gevşekse atlar.sibobları egme dikkat et takarken tam sentede taktımı.

ferhat motor mavi en güzel renk 2007 model 2008 trafige çıkışlı sıfır alındı 30000 km de bakımlı dolu bi makina fiat konusu aksesuarlı 13.5 çıblak 12.5 yaklaşık 3.5 .400o tl aksesuar ve iyileştirme mevcut. arasan 5322124353.

---------- Post added at 22:19 ---------- Previous post was at 22:16 ----------

Alıntı ylcndrsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ,elinde iyi durumda arka kasnak olan varmı ,daha öce zincire çevirmiş veya değiştirmiş olupta elinde kalan .:((
    yalcın ugraşma be yaw kayısı sat yeni kayış seninkisi onun parasına tak zinciri gözün kasnakta kayış ta olmasın.

forzaferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache rtr 150
    abi malesef o kadar bütçem yok. sorunsuz olsun ucuz olsun diye diye gv alamıycam galiba

Kaya agbıcım tekrar basın sagolsun dua etmekten baska bısey gelmez elimizden mekanı cennet olur insallah

sonoyuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaya abim gergiden sorun olduğunu zannetmiyorum. Gergi yaylı çünkü kendi basıyor. Ama olmaz bir arızada değil söküp bakıcaz artık. Başıma yine ne dertler açtı göreceğim. Zaten profesyonel oldum artık sök takta.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı sonoyuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaya abim gergiden sorun olduğunu zannetmiyorum. Gergi yaylı çünkü kendi basıyor. Ama olmaz bir arızada değil söküp bakıcaz artık. Başıma yine ne dertler açtı göreceğim. Zaten profesyonel oldum artık sök takta.
    motorları sana gönderecegiz toplamaya usta oldun artık.zincir uzamış olmasın
    senteyi nasıl yaptın manueldeki gibimi

Manüelle uydum. Başka türlü deneme yanılmayla çok zor iş. Bende dişliden çok zincirden şüpheleniyorum zaten.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Manüelle uydum. Başka türlü deneme yanılmayla çok zor iş. Bende dişliden çok zincirden şüpheleniyorum zaten.
    senteleri f noktasında mı ayarlıyorsun tam üst ölü noktadamı

Abi hem f noktasını hemde uzun bir tornavida ile üst noktayı kontrol ettim. Zaten topladıktan sonra bir sıkıntı yoktu abi. 50 km yol yaptım. Güç yine muazzamdı. Birden sente kaçtı.

ylcndrsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    tam ortada kaldım kayışmı zincirmi , kayış yeni sıfır kime satacam zincir alsam !!! tamda ekonomik durumlar bozukken , bu sene sezonu erken kapatacaz anlaşılan:(

tam ortada kaldım kayışmı zincirmi , kayış yeni sıfır kime satacam zincir alsam !!! tamda ekonomik durumlar bozukken , bu sene sezonu erken kapatacaz anlaşılan:(
    Abi kanunide kasnak var. Kuralkan yedek parça. Akbank ,yapı kredi, iş bankası, garanti içinde taksit seçenekleri vardı. Birde taksitli seçeneği düşün derim ben.
    ZERDÜŞT bunu beğendi.

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Bizim Klüpte çok sayıda GV 650var..daha önce modifiye edilmiş bir Harley in orijinal kayışı güce dayanamayıp kopma sorunu yaşıyor muş bunun üzerine Bursa da Makinelerde kullanılan kayışlardan biri Harleye takılmış ve randıman vermiş ancak kasnak dişlisi uygun değil bizimkilere şimdilerde kasnak siparişi vereceğiz ..maliyet durumuna göre gene kayışlı ama daha makul fiyalara temin etme şansımız olacak ..ama senin sadece kasnak sorunun varsa sonoyuncu nun önerisi çok daha mantıklı..
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Abi hem f noktasını hemde uzun bir tornavida ile üst noktayı kontrol ettim. Zaten topladıktan sonra bir sıkıntı yoktu abi. 50 km yol yaptım. Güç yine muazzamdı. Birden sente kaçtı.
    ya zincir uzamış veya zincir baskısı şıkışmış tam basamadı.veya zincir gergileri aşınmış.bunları kontrol et .yine ugraşma derim.

---------- Post added at 12:16 ---------- Previous post was at 11:51 ----------

ekonomi bozuk olunca kayışta yeni olunca AKLA EN AZ MASRAF kasnak değiştirmek geliyor.Bir süre daha idare edecek durumun olursa ani kalkış aşırı hız yapmadan kullan belki idare edecek kasnak çıkar, bu arada kayışıda satlıga çıkar belki alan olur kesin çözüm olan zincire geçersin.
    adaşımın çalışmaları inşallah netice verir. Ancak benim kayışa olan güvenim sarsıldı.
    avantajı bakımsız olması yag olmaması ama pahalı ve sert çisimlere karşı dayanıksız 500 km deki motorun kayışını vida delmesi sonucunda değiştirdim.Çakıllı bir yolda çakıl taşının araya girdiğini düşünürsek sıkıntı olacak.
    Orjinal den biraz fedakarlık etmiş olacagız ama daha güvenli olacağını düşünerek bu modifeyi yaptım.Ayrıca ön dişliyide biraz farklı takarak 6 cı vites kolaylıgınıda pratik olarak elde etmiş oluyoruz.
    yaglamayada özel üretim otomatik yaglama sistemi koyarak çözümü artırmış oluyoruz.
    zincirin ilk montaj maliyeti sadece kayış fiatına geliyor yaklaşık daha sonra aşınma durmuna göre sadece zincir le veya takım olarak değiştirmek kayışın yarı maliyeti.
    Kayış aşınca kasnakta değişmesi gerekiyor.toplam maliyet kore fiatları ile doların artışıyla 1000 tl yi buluyor kanuni fiatı ise 1400 zü geçiyor.
    ASLINDA bu 2 sistemde eskidi motorlarda yeni bir aktarma organı kullanmak lazım diye düşünüyorum.

kimyacı_23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 650
    slm acayüp; bende canta takmayı düşünüyorum.demirler hala elinde mi? mika cantaya uyumlu hale getirebilirmiyiz. istersen önce yemek sonrasında da çay ısmarlayabilirim tekerin düz bassın
    (eski nickim engineer23)

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    ARKADAŞALAR koreye sipariş acıyorum yedek ve lazım olan malzeme isteyen cuma gününe kadar haber versin dolar artışından malzemeler pahalanıyor.Bazı parçaları yedeklemenizde fayda var.
    En çok lazım olanlar emme manifoldu,conjoktör,benzin muslugu,devridaim pompası bunlardan birer adet yedek olması menfatiniz icabıdır.Bende artık stok tutmayacagım .bazı arkadaşlar hazır malzeme bulup alıp arasını vermeyince birde pahalı abi gibi laflar edince yaptıgım yardımlaşmadan zarar görüp yapamıyorum bilginize.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı kimyacı_23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm acayüp; bende canta takmayı düşünüyorum.demirler hala elinde mi? mika cantaya uyumlu hale getirebilirmiyiz. istersen önce yemek sonrasında da çay ısmarlayabilirim tekerin düz bassın
    Özel mesajla numaramı gönderdim.
    Plastik çanta için değil. Uyarlanabilir belki ama randımanlı olurmu bilemem. Ben olsam bunları plastik çantada kullanmazdım. Sağlam olmadığından değil ama bunlar ağırlık taşıması için değil deri çantaların sabitlenmesi ( içe dışa sallanmaması için) için düşünülüp yapılmış .
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    GV650 almayı düşünüyor.
    Selam.Gv650 liler hangi yıldan sonra enjeksiyonlu hangi yıldan önce enjeksiyonsuz du bile arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlermi acaba.

Motosikleti
    GV650 almayı düşünüyor.
    Gv650 Hyosung un Enjeksiyonlu modellerinde ironik bir problem varmı arkadaşlar?genel bir problemi varmı acaba?

Motosikleti
    ST Kanuni GV650
    Ben enjeksiyonlu model kullanıyorum. Yani benim bir tek radyatör ve konjektörde sorun çıktı. Değiştirdiler ve bir sıkıntı yaşamadım başka. Sanırım 98 ve sonrası modeller enjeksiyonlu. Anlamanın bir yolu da enjeksiyonlu modellerin hepsinin şasisi siyah renk ve motorun kendisi siyah renk. İki resimle daha iyi anlatacağım ne demek istediğimi.

Bu karbiratörlü model:

Bu enjeksiyonlu model:
    idrisken bunu beğendi.

alidgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R-Bmw f650- tvs 150-hyosung GT 650 R
    türkiyenin en bıckın en karızmatık motorun sahıbı olanlara(gv 650) selamlar..
    iyi sürüşler
    servis manuelinde sente ayarı yaparken numaralara gore degılde ekzantırık mılınının kulaklarına gore yapmayı unutmayın ayrıca ekzantırık dişlilerinin lokmalarınıda manueldekı (sanırım) 14 diş ona gore ayarlayın 10 dakıkada sente hazır
    bombaci20 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 21 kullanıcı var. (0 üye ve 21 misafir)

Bu Konudaki Etiketler